صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 35

موضوع: مقايسه رشته هوافضا و مكانيك براي ادامه تحصيل

Junior Member

پیش فرض مقايسه رشته هوافضا و مكانيك براي ادامه تحصيل

با سلام خدمت دوستان

من امسال دارم فارغ التحصیل میشم .مهندسی مکانیک . میخوام ارشد شرکت کنم ولی بین هوافضا و مکانیک مردد هستم.دوستان هرکدام نظری دارند بیان کنند تا بتوانم بهتر تصمیم بگیرم از هر نظر که به نظرتان میرسد مثل وضعیت کار( خصوصی و دولتی) ،درآمد ، رفتن و....
    میخوام به یک جمع بندی کلی برسم. از جایکه بیشتر بچه های این فروم توی دانشگاههای خوب کشور درس میخوانند فکر کنم بهترین جوابها را بتونم از اینجا بگیرم.

ضمنا من به سیالات و پیشرانش و مهندسی فضایی علاقه مندتر هستم.
    با تشکر از تمام دوستان .

اگر نتیجه نگیرم مجبورم 1000کیلومتر راه را از مشهد بیام تهران تا با دانشجوهای این دورشته صحبت کنم.
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

پیش فرض پاسخ : مقايسه رشته هوافضا و مكانيك براي ادامه تحصيل

سلام
    من فکر کنم وضعیت کار در رشته هوافضا خیلی تو ایران جالب نباشه ولی خب مثلا در امریکا هم از نظر تحصیل و هم موقعیت شغلی رشته خوبیه البته اگه بخواین اونجا بمونید ولی مکانیک تو تمام کشورها موقعیت کاری خوبی داره. بازم باید با در نظر گرفتن تمام شرایط تصمیم بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط banafshz
    سلام
    من فکر کنم وضعیت کار در رشته هوافضا خیلی تو ایران جالب نباشه ولی خب مثلا در امریکا هم از نظر تحصیل و هم موقعیت شغلی رشته خوبیه البته اگه بخواین اونجا بمونید ولی مکانیک تو تمام کشورها موقعیت کاری خوبی داره. بازم باید با در نظر گرفتن تمام شرایط تصمیم بگیرید.
    در جهت تایید گفته های ایشون.... تو ایران شرایط کار برای هوافضا سخته و فقط مراکز وابسته به دولت و با شرایط خاص که شاید برای بعضی ها کار کردن تو اون محیط مقدور نباشه... ولی خوب مکانیک شرایط کاری گسترده تری داره.... ولی خارج از ایران مثلا کشور های بلاروس. اکراین. آمریکا شرایط هوافضا خیلی خوبه..... ولی در کل مکانیک حوزه گسترده تری داره و احتمالا برای ویزا هم شرایط سهل تری خواهد داشت... ولی نظر شخصی من اینکه بیشتر دنبال علایق خودتون برید.... چون با این رشته قراره یه عمر زندگی کنید.... موفق باشید.
    Life salutes you when you make others happy

Junior Member

با سلام خدمت دوستان

از banafshz and 2009 خیلی ممنونم.

راستش یک جریان که مرا نگران میکند وجود زیاد فارغ التحصیلان ارشد مکانیک است .و این باعث میشود تا تعداد افراد قوی در مکانیک نسبت به هوافضا بیشتر باشند و این شاید چند سال دیگر اهمیت بیشتری پیدا کند.
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط attarr
    با سلام خدمت دوستان

از banafshz and 2009 خیلی ممنونم.

راستش یک جریان که مرا نگران میکند وجود زیاد فارغ التحصیلان ارشد مکانیک است .و این باعث میشود تا تعداد افراد قوی در مکانیک نسبت به هوافضا بیشتر باشند و این شاید چند سال دیگر اهمیت بیشتری پیدا کند.
    شما می تونی این واقعیت رو کنار این واقعیت بذاری که بازار کار هوافضا بسیار بسیار محدود تر از بازار کار مکانیک هست. تا اینجا این دو عامل تقریبا همدیگر رو خنثی می کنند، پس شما به معیارهای دیگرتون هم توجه داشته باشید.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز

از لطف "فرهان" به خاطر پاسخ دادن به سوالم خیلی ممنونم.

راستش من از چند ماه قبل شروع به بررسی این موضوع کردم مزاحم "فرهان" عزیز نیز شده بودم. حقیقت امر اینست که احتمالا با فارغ التحصیلی از هوافضا یا مکانیک مشکل کار ندارم چون پدرم کارمند وزارت دفاع بوده و طبق یک قانون یکی از فرزندان کارکنان نیروهای مسلح میتواند بعد از بازنشستگی جایگزین پدر شود.
    نکته ایی که من میخواهم بدانم اینست که بعد از فارغ التحصیلی با کدام رشته میتوانم کار خصوصی بهتری داشته باشم ؟
    چون خیلی علاقه مند به کار دولتی(نظامی) نیستم

با یکی از اساتیدم که دکترای آئرو میخواند صحبت کردم گفت:با ارشد هوا فضا گرایش آئرو و سازه میتوانی کار خصوصی برای خودت داشته باشی.

و در نهایت اینکه واقعا دچار بحران شدم > و نمیتونم تصمیم گیری کنم.
    از دوستان عزیز عاجزانه خواهشمندم هرکدام نظری دارند بنویسند.
    ??? ??? :'(

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

فقط اینو بگم که الان اکثر بچه های هوافضایی که شرکت خصوصی دارند، پروژه های مکانیکی یا زمینه های دیگر را کار می کنند. شما خودت فکر کن ببین آیا وزارت دفاع که حاضر نمی شه به همین راحتی پروژه هاشو بده به دانشگاه، آیا اونا رو میده به یه شرکت خصوصی؟
    خودتم که نمی تونی پروژه های هوافضایی خفن تعریف کنی که خریدار هم داشته باشه، چون خیلی پر هزینه هستند و High tech.
    البته موارد خیلی خاص هم ممکنه پیدا بشه. شایدم در آینده اوضاع 180 درجه عوض بشه.

Senior Member

به نظر من میشه تو ارشد مکانیک دنبال علایق هوافضایی هم رفت. ما داریم دانشجویانی که ارشد مکانیک هستند ولی پایان نامه شون روی موضوعات هوافضا یا مهندسی پزشکی یا حتی مکاترونیک هستش. به نظر من ارشد مکانیک به ویژه برای کسی که می خواد توی ایران بمونه خیلی بهتره. از طرفی کسی هم که می خواد بره راحت تر می تونه پذیرش و ویزا بگیره. علاقه همه را هم می تونه پوشش بده.
    یک چیزی را هم در گوشی بگم. بعدا کارهای مربوط به هوافضا را هم به مهندسین مکانیک می دن. چون اونها را قوی تر می دونن. نمونه اش همین هسا که پروژه هاش را می ده به مهندسین مکانیک!

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

سلام
    در مورد رشته هوا فضا در آمریکا باید بگم که یکی از دوستانم که واقعا شرایط خوبی داشت و از یکی از بهترین دنیا (پردو)فارغ التحصیل در آمریکاست به علت اینکه پاس ایرانی هنوز داره. هنوز نتونسته کار خوب بگیره و میگه که ما هارو از فاصله 100کیلومتری با تیر می زنند اگه بخواهیم به پروژه های تحقیقاتیشون نزدیک بشیم. برای همین ایشان مجبور شده که در دپارتمان مکانیک شروع به تدریس کنه. ایشان در ضمن فوق دکترا Postdoc هوا فضا هم از Virginia Techداره و یک فرزندشم در آنجا به دنیا آمده و مادر و برادرانش همگی سالهات که سیتیزن آمریکا هستند.
    What Goes Around...Comes Around

Junior Member

رشته هوافضا یک رشته پیچیده ، نابالغ در صنعت و اصولا نسبت به مکانیک جدید تر ه . نسبت این دو تا رشته به هم مثل نسبت مادر و پسر ه !یعنی مکانیک یک رشته مادره به طوری که در قیاس با اون هوافضا اصولا مباحث مرتبط با سیال ٍ هواست!(یعنی یه بخشی از سیالات مکانیک).
    در مورد کار : می تونید شما هوافضایی باشید اما برید کار المان محدود بکنید . ( یا کار طراحی اجزا مکانیکی ) پیشنهاد می کنم با سازمان هوافضا ( نه صنایع هوافضا ) تو تهران تماس بگیرید یا سایتشون رو ببینید.
    در مورد رفتن به آمریکا : هوافضا رو اگه انتخاب کردین بدونید که جز اولین هایی هستی که داری می ری این رشته رو تو آمریکا بخونی . یعنی تقریبا کار غیر ممکنی می شه !

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)