صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35

موضوع: مقايسه رشته هوافضا و مكانيك براي ادامه تحصيل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقايسه رشته هوافضا و مكانيك براي ادامه تحصيل

سلام خدمت دوستان
    من دانشجوی دوره کارشناسی رشته ی مهندسی هوافضا هستم.سال دیگه درسم تموم می شه . در حال حاضر شروع کردم به انجام کارهای مربوط به گرفتن پذیرش برای دوره ی ارشد.مشگلی که باهاش مواجه شدم اینه که با توجه به مطالبی که تو سایت خوندم اینطور متوجه شدم که با توجه به انحصاری بودن این رشته ، گرفتن پذیرش از دانشگاه های کشورهایی مثل آمریکا ، کانادا و برخی از کشورهای اروپایی مشگله . یعنی اگه پذیرش هم بشه گرفت ، گرفتن ویزا کار سختیه و احتمالش کمه که ویزا بدن! می خواستم دوستان راهنمایی کنن که آیا اینطور هست ؟ آیا بهتره که برای ارشد، مکانیک بخونم تا راحت تر پذیرش و ... رو بگیرم ؟

Junior Member

I am an Iranian who studies Aerospace In united States. So, let me give you a good news that studying in this field in USA is ont truely impossible. I got my visa from cyprus this year.

Junior Member hamidreza64 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aerospace- turin

به نظر من مکانیک و هوا فضا 2 رشته ای هستند که با هم رشد می کنند و در عین حالی که مجزا هستند به هم وابسته اند. این درسته که خیلی واحدهای مشترکی دارند اما مکانیک سماوی دارای رفتارهای بسیار متفاوت با مکانیک زمینی است. در کل من به هوا و فضا اعتقاد بیشتری دارم و معتقدم که مکانیک زمینی جزئی از مکانیک سماوی است. در کل آینده از آن هوا فضا است و همانطور که دوستان دیگر گفتند هوا فضا در ایران فعلا نه بازار کار خوبی داره نه زمینه پیشرفت به دلیل امکانات کم و یا به دلیل مسائل امنیتی. برای رفتن به امریکا و ادامه تحصیل هم بهتره مستقیما از ایران اقدام نکنید از کشورهای اروپایی خیلی بهتره.

Senior Member

سلام

راستش من ارشد ساخت و توليد دارم و دوست دارم برا ادامه تحصيل برم آمريكا. مشكل اينه كه $$$ ندارم برا master برم و از طرفي سوابق تحصيلم در ارشد خيلي بالا نيست. معدل ارشد: 16.4 دانشگاه : مازندران و تا به حال بدون مقاله جورنالي و كنفرانس معتبر خارجي و معدل ليسانس :14.5
    فكري كه به ذهنم رسيده گرفتن يه ارشد ديگه تو ايران از يه دانشگاه خوب و بعد apply كردنه. من فعلا سربازم و مي خام دو سال سربازيمو برا ارشد هوا فضا بخونم. نظرتون چيه؟؟؟ لطفا راهنماييم كنيد.
    با تشكر فراوان
    ضمنن نميدونستم كجا بايد اين پستو بفرستم ..عضر خواهي از مدير بخش

توصیه بنده اینه که برو دنبال علاقت.البته اگه میبینی به علاقت پایبندی

ApplyAbroad Veteran

سلام
    اگه ارشد هوا فضا ایران بگیرم بعدش واسه دکترا بخوام برم مکانیک مثلا کارای عددی..اونوقت فرقی وجود داره ریسکش با کسی که فوقشو مکانیک داشت؟یا شانس هر دوی این افراد برای گرفتن ویزا یکیه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط omid88 نمایش پست ها
    سلام
    اگه ارشد هوا فضا ایران بگیرم بعدش واسه دکترا بخوام برم مکانیک مثلا کارای عددی..اونوقت فرقی وجود داره ریسکش با کسی که فوقشو مکانیک داشت؟یا شانس هر دوی این افراد برای گرفتن ویزا یکیه؟
    در مورد دانشگاهای خارج از کشور دپارتمان مکانیک و هوافضاشون کاملا یکیه و هیچ فرقی نداره...شما به راحتی از مکانیک به هوافضا میتونی بری و بالعکس....فقط مشکل اینه که ویزا برا هوا فضایی ها در مواردی ممکنه گیر بدن......مزیت هوا فضا اینه که شما در دانشگاهی مثل شریف خیلی راحتتر میتونی تو فوقش قبول بشی و مکانیک به مراتب سخت تره و دانشگاه شریف شانس شما رو برا پذیرش بسیار بسیار بالا میبره....در مورد ویزا هم فقط در مواردی گیر میدن...ممکنه شما بری دپارتمان مکانیک و این موضوع کاملا مرتفع بشه یا ممکنه پایان نامه غیر حساس داشته باشی...

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    در مورد دانشگاهای خارج از کشور دپارتمان مکانیک و هوافضاشون کاملا یکیه و هیچ فرقی نداره...
    دوست عزیز این حرف شما درست نیست و اگر خواستید براتون ده ها مثال میارم. در بعضی از دانشگاه ها این دو رشته در یک دپارتمان ارائه می شند، اما اکثر کاملاً جدا از هم هستند.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    دوست عزیز این حرف شما درست نیست و اگر خواستید براتون ده ها مثال میارم. در بعضی از دانشگاه ها این دو رشته در یک دپارتمان ارائه می شند، اما اکثر کاملاً جدا از هم هستند.
    شاید دپارتمانشون هم متفاوت باشه...ولی فکر میکنم به راحتی از مکانیک میشه به هوافضا رفت و بالعکس...یکی از دوستان ما شریف هوافضا بود و دکتراشو مکانیک رفت تو آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi79 آواتار ها

تا اينجا من اينطور متوجه شدم كسي كه فارغ التحصيل هوا فضاس از نظر كاريابي محدوديت بيشتري داره از كسي كه مكانيك خونده
    اين درسته؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)