صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: مشکلات جدید پیش رو برای apply و ادامه تحصیل خارج از کشور

پیش فرض مشکلات جدید پیش رو برای apply و ادامه تحصیل خارج از کشور

با سلام خدمت همه دوستان خوبم

با گذشت زمان مشکلاتی ممکن است پیش روی کسانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند به وجود بیاد، مثلا همین مشکلاتی که به تازگی شاهدشیم، افزایش قیمت دلار، گرون شدن قیمت مدرک، سختی گرفتن ویزا و چیزهای دیگه ای که شما دوستان بیشتر از من اطلاع دارید. و به نظرم رسید که ارزش این رو داشته باشه که تاپیک جداگانه ای رو به اون اختصاص بدیم.
    تو این تاپیک با هم همفکر و هم صحبت بشیم و راجب این مشکلات و راه حل های ممکن نظراتمون رو در اختیار هم قرار بدیم.

با تشکر

پیش فرض پاسخ : مشکلات جدید پیش رو برای apply و ادامه تحصیل خارج از کشور

من به تازگی وارد دوره کارشناسی ارشد شدم. وقتی شانس خودم رو در دوره کارشناسی برای اپلای از دست دادم هدف خودم رو ادامه تحصیل و اپلای برای دکترا در نظر گرفتم. اما الن میبینم شرایط سخت تر از چیزیه که فکر میکردم:
    - قیمت دلار که بالا رفته و هزینه ها رو حسابی بالا برده
    - قیمت مدرک فوق لیسانس که یک ساله افزایش چشم گیری داشته
    - قیمت بالای آزمونهای زبان
    - ....
    کسی هست شرایط من رو داشته باشه؟

Junior Member cal آواتار ها

آره من هم ترم 5 کارشناسیم. هفت تومن واسه مدرک می خواد. دو تومن واسه تافل و GRE .هزینه اپلای دانشگاهها با دلار که اگه 10 دانشگاه باشه 600 دلار هم اون.هزینه های دیگه هم که ...
    یه زمانی اینا با 2 تومن هم همش حل می شد. ولی حالا...
    خدا کمکمون کنه.
    درسته که به گمان بعضی مسئولان اینا خوبه که دانشجو خارج نشه از کشور و به نوعی تحریم کردن دانشجو ها رو ولی تحریم ها ما (دانشجویان) رو قوی تر می کنه و به خاطر یک مشت دلار زیر اهدافم نمی زنم.

Junior Member mechboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech & MBA

منتظر رئیس جمهور بعدی باشیم ... تا الان که فقط اوضاع داره شیرتوشیر تر میشه ...

به امید روزی که پرواز مستقیم ایران - آمریکا داشته باشیم ... والا ما کا با شیطان بزرگ کاری نداریم ! قضیه ما درس و تحصیل هست ... والا
    The golden opportunity you are seeking is in yourself. It is not in your environment; it is not in luck or chance, or the help of other; it is in yourself

نقل قول نوشته اصلی توسط cal نمایش پست ها
    آره من هم ترم 5 کارشناسیم. هفت تومن واسه مدرک می خواد. دو تومن واسه تافل و GRE .هزینه اپلای دانشگاهها با دلار که اگه 10 دانشگاه باشه 600 دلار هم اون.هزینه های دیگه هم که ...
    یه زمانی اینا با 2 تومن هم همش حل می شد. ولی حالا...
    خدا کمکمون کنه.
    درسته که به گمان بعضی مسئولان اینا خوبه که دانشجو خارج نشه از کشور و به نوعی تحریم کردن دانشجو ها رو ولی تحریم ها ما (دانشجویان) رو قوی تر می کنه و به خاطر یک مشت دلار زیر اهدافم نمی زنم.
    شما وضعیتتون زیاد بد نیست، آخه هزینه خرید مدرک فوق رو ندارین

نقل قول نوشته اصلی توسط mechboy نمایش پست ها
    منتظر رئیس جمهور بعدی باشیم ... تا الان که فقط اوضاع داره شیرتوشیر تر میشه ...

به امید روزی که پرواز مستقیم ایران - آمریکا داشته باشیم ... والا ما کا با شیطان بزرگ کاری نداریم ! قضیه ما درس و تحصیل هست ... والا
    لطفا به جای اینکه بحثو سیاسی کنیم و بگیم چرا این مشکلات هستن دنبال راه حل باشیم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar123 نمایش پست ها
    شما وضعیتتون زیاد بد نیست، آخه هزینه خرید مدرک فوق رو ندارین
    سلام دوستان
    راستش دیدم اینجا شماها دارین در مورد خرید مدرکتون صحبت می کنین گفتم تجربه ام رو بگم شاید به درد بخوره!!
    اولین راه برای اینکه پول زیادی پرداخت نکنید برای این کار اینه که اگه یک سال از فارع التحصیلی تون می گذره و در هیچ ارگان دولتی یا غیر دولتی کار نمی کنید( یعنی سابقه بیمه کار ندارید) می تونید به مراکز کار یابی مراجعه کنید و بگید که می خواید مدرکتون رو آزاد کنید( خودشون قانون رو می دونن)! این راهیه که من بدون هزینه مدرکم رو آزاد کردم
    دومین راه اینکه شما همون مدرک موقت خودتون رو ببرین و بدین وزارت علوم تائید کنه! نه مدرک اصلیتون!( منظورم دانشنامه هاتونه!!) این رو وقتی که من رفتم وزارت علوم دیدم! نمی دونم چقدر دانشگاه های خارج مدرک ترجمه شدش رو قبول دارن!!
    به طور کلی نگران نباشید به قول بزرگ تر ها هزینه تحصیل جور می شه همیشه!!
    شاد باشید
    دومین را

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط Elham201 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    راستش دیدم اینجا شماها دارین در مورد خرید مدرکتون صحبت می کنین گفتم تجربه ام رو بگم شاید به درد بخوره!!
    اولین راه برای اینکه پول زیادی پرداخت نکنید برای این کار اینه که اگه یک سال از فارع التحصیلی تون می گذره و در هیچ ارگان دولتی یا غیر دولتی کار نمی کنید( یعنی سابقه بیمه کار ندارید) می تونید به مراکز کار یابی مراجعه کنید و بگید که می خواید مدرکتون رو آزاد کنید( خودشون قانون رو می دونن)! این راهیه که من بدون هزینه مدرکم رو آزاد کردم
    دومین راه اینکه شما همون مدرک موقت خودتون رو ببرین و بدین وزارت علوم تائید کنه! نه مدرک اصلیتون!( منظورم دانشنامه هاتونه!!) این رو وقتی که من رفتم وزارت علوم دیدم! نمی دونم چقدر دانشگاه های خارج مدرک ترجمه شدش رو قبول دارن!!
    به طور کلی نگران نباشید به قول بزرگ تر ها هزینه تحصیل جور می شه همیشه!!
    شاد باشید
    دومین را

تاپیکی با نام "آزاد کردن مدرک از طریق کاریابی" قبلاً در فروم ایجاد شده ... (قبلاض میگیم یعنی 4-5 سال پیش تا حالا )

حتما باید یک سال باشه ؟؟ آخه من شنیدم انگار 6 ماهه!!
    (If you never try you never know just what you want (cold play-fix you

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط elahe_eli نمایش پست ها
    حتما باید یک سال باشه ؟؟ آخه من شنیدم انگار 6 ماهه!!
    یک سال از فارغ التحصیلی تون باید بگذره و 6 ماه هم باید در مرکز کاریابی مدرکتون فایل بندی بشه!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)