صفحه 126 از 144 نخستنخست ... 2676116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,251 تا 1,260 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

سلام دوستان،
    معدل لیسانس من در رشته ی مهندسی الکترونیک با احتساب دروس افتاده 14.90 و بدون اونها 15.45 هست، کدوم یک از این دو معیار پذیرش خواهد بود؟
    به نظر شما شانس پذیرش و فاند گرفتن من چقدر هست؟
    چه پیشنهاداتی برای تکمیل کردن رزومم ظرف 10 ماه آینده دارید؟

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط AzarHadi نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    معدل لیسانس من در رشته ی مهندسی الکترونیک با احتساب دروس افتاده 14.90 و بدون اونها 15.45 هست، کدوم یک از این دو معیار پذیرش خواهد بود؟
    به نظر شما شانس پذیرش و فاند گرفتن من چقدر هست؟
    چه پیشنهاداتی برای تکمیل کردن رزومم ظرف 10 ماه آینده دارید؟
    اگر بخایید مدارکتون رو بدبد WES براتون معادل سازی بکند، دروس زیر 10 محاسبه نمیشود. اما اگر مدارکتون رو فقط با یک ترجمه بفرستید، دروس افتاده طبیعتا تاثیر گذار میشند.
    اما دو نکته حایز اهمیت است: 1- باید مطمئن بشید که آیا دانشگاه موردنظر WES رو قبول میکند. (تجربه بنده میگه بیشتر جاها قبول میکنند). البته خیلی از جاها از معیار 20 نمره ایران اگاهند و همون ترجمه رو کافی میدونند.
    2- هزینه WES است. تا پارسال 160 دلار بود و لی امسال رو در جریان نیستم. حتی اگر برای 5 دانشگاه بخایین بفرستید میشه 3.6 میلیون که باید اندکی تامل کرد.

موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Junior Member

سلام، درصورتیکه 5-6 واحد بیشتر از تعداد واحدهای تصویب شده ارشد پاس کنیم ایرادی نداره؟ اینور حذف نمیکنن واحدهای بیشتر رو؟ اونور چی؟ نمیگن بیشتر پاس شده پس در نظر نمیگیریم؟

Junior Member

سلام داوستان
    من لیسانس مکانیک ماشین الات کشاورزی با معدل 13 و کارشناسی ارشد مکانیک ساخت نولید با معدل 16 هستم می خواستم بدونم با این معدل ها شانسی دارم البته بقیه رزومه ام خوب است

Junior Member

ببخشید میتونم بپرسم کدوم قسمت سایت دانشگاه ها شرط معدل رو برای مستر میذارن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط yadi221 نمایش پست ها
    ببخشید میتونم بپرسم کدوم قسمت سایت دانشگاه ها شرط معدل رو برای مستر میذارن؟
    دانشگاه به دانشگاه فرق میکند.
    معمولا در قسمت Master و admission requirements هستش. دقیقا عبارت minimum GPA یا GPA تنها قید شده که از 4 نمره نوشته شده، مثلا 3 از 4.
    البته در دانشگاه‌هایی که ایرانی‌ها بسیار زیاد اپلای کرده‌اند، همانند بعضی دانشگاه‌های کانادا، به تفکیک کشورها نوشته شده و برای ایران هم حداقل معدل از 20 اعلام شده (معمولا 15 از 20).

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud2067 نمایش پست ها
    سلام، درصورتیکه 5-6 واحد بیشتر از تعداد واحدهای تصویب شده ارشد پاس کنیم ایرادی نداره؟ اینور حذف نمیکنن واحدهای بیشتر رو؟ اونور چی؟ نمیگن بیشتر پاس شده پس در نظر نمیگیریم؟

اصولا خیلی ها از این روش برای افزایش معدل استفاده میکنند. اشکالی ندارد. برخی دانشگاهها کل دوره و برخی دوسال آخر را برای محاسبه معدل در نظر میگیرند. این مساله را چک کنید ولی عدم قبول کردیت دانشگاهی که خود دانشگاه درس را تایید و در کارنامه دانشجو درج نموده حتی اگر فراتر از مینیممهای کردیت لازم باشد موضوعیت ندارد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان گرامی
    من 25 سالم هست و لیسانس کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با GPA :3.07 دارم میخواستم برای دانشگاه های کانادا مستقیما برای مدرک دکتری اقدام کنم.
    به دلیل اینکه برای دانشگاه های بهتر میخواستم فاند بگیرم اول برای مدت 2 سال به یکی از کالج ها برای بهبود GPA اقدام میخوام بکنم بعد از اونجا برای دکتری اپلای کنم.

لطفا در این زمینه اگر کسی تجربه ای داره من رو راهنمایی کنه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zanbaghi نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    من 25 سالم هست و لیسانس کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با GPA :3.07 دارم میخواستم برای دانشگاه های کانادا مستقیما برای مدرک دکتری اقدام کنم.
    به دلیل اینکه برای دانشگاه های بهتر میخواستم فاند بگیرم اول برای مدت 2 سال به یکی از کالج ها برای بهبود GPA اقدام میخوام بکنم بعد از اونجا برای دکتری اپلای کنم.

لطفا در این زمینه اگر کسی تجربه ای داره من رو راهنمایی کنه.
    در بیشتر رشته ها در کانادا دکترای مستقیم وجود نداره. چرا ارشد اقدام نمیکنید؟
    در ضمن مدرک کالج ها برای پذیرش ارشد و دکترا بدرد نمیخوره و در کانادا معدل کالج و دانشگاه یکسان بهش نگاه نمیشه (تعبیر اینه که نمره بالا گرفتن در کالج آسونتره).

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در بیشتر رشته ها در کانادا دکترای مستقیم وجود نداره. چرا ارشد اقدام نمیکنید؟
    در ضمن مدرک کالج ها برای پذیرش ارشد و دکترا بدرد نمیخوره و در کانادا معدل کالج و دانشگاه یکسان بهش نگاه نمیشه (تعبیر اینه که نمره بالا گرفتن در کالج آسونتره).
    ضمن تشکر از پاسخ شما
    من هم برای کانادا و هم برای آمریکا میخوام این برنامه رو اقدام کنم و منظورم از دکتری مستقیم برای آمریکا بود
    من قصدم از گذراندن دوره کالج تنها ترنسفر نمرات کالج جهت ترمیم معدل لیسانسم هست و خود مدرک کالج رو قطعا نیاز ندارم
    حالا سوال من این هست که در صدور ویزا با آی 20 کالج آیا مشکلی پیش میاد یا نه ؟! با توجه به اینکه من لیسانس دارم ؟!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)