صفحه 128 از 144 نخستنخست ... 2878118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,271 تا 1,280 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط MiladRezae نمایش پست ها
    سلام. من این ترم در رشته کارشناسی عمران از دانشگاه دولتی نوشیروانی بابل فارق التحصیل میشم ولی معدلم خیلی کمه (12.60). نمره ایلتسم 8ه. می خواستم بدونم راهی هست که واسه ارشد اقدام کنم بطوریکه معدلم زیاد مشکل ایجاد نکنه(مثلا دانشگاه هایی که معدل واسشون کم ارزش تر از نمره زبان باشه)؟ دانشگاه و رشته ارشد واسم خیلی مهم نیست فقط در حدی که مرتبط با عمران باشه کافیه. شرایط بورس چطور؟
    سلام.نمره زبانتون خوبه.ولی معدلتون خیلی پایینه.کانادا هم خ معدل محوره.همه دانشگاهاشون شرط معدل دارند.باید رزومه خیلی قوی داشته باشین تا معدلتون بپوشونه.ب فکر بورس هم اصلا نباشید.رزومتون ضعیفه و برا مقطع مستر بورس خیلللللللی کمه و اگه باشه خیلی رقابتیه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mahboob.k نمایش پست ها
    با سلام
    با معدل 13.36 کارشناسی برق - الکترونیک دانشگاه سراسری کدوم دانشگاه ها رو میتونم اپلای کنم (برای مستر)
    آیا شانسی برای دریافت کمک هزینه تحصیل دارم؟
    من در طول یکسال گذشته همه ی دانشگاه ها از کانکوردیا گرفته تا ... بررسی کردم، متاسفانه برای ایران میگن بالای 14 باشه. و مسلماً من کلاً ناامید میشم.
    ایلتس 6.5 - 2تا ریکامندیشن از اساتید و یکی هم از کارفرما تو شرکت. 3 4 تا پروژه ی خوب هم انجام دادم. ولی GRE ندارم.
    متاسفانه کنترل مینیمم اصولا توسط تحصیلات تکمیلی دانشگاه انجام میپذیرد و بدون آن اصولا به مرحله بررسی و رقابت نمیرسد. به بیان دیگر بدون داشتن معدل و ربان مینیمم شانسی برای پذیرش در حالت کلی نیست. در موارد اینچنینی اصولا با گرفتن کورسهای تک درس به نحوی این نقص را می پوشانند و معدل را ارتقا میدهند. در کانادا عموما بیشتر دانشگاهها برای ایران معدل پذیرش 15-16 است. امریکا ممکن است با استفاده از GRE خوب این نقش متفاوت باشد ولی در کانادا امکان پوشش مینیممها به این شکل با سایر موارد نیست چرا که همانطور که ذکر شد به نخوی استانداردهای کلی دانشگاه است که توسط تحصیلات تکمیلی و نه دانشکده و استاد مونیتور میشود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان خسته نباشيد،من توو شرايط اپلاى هستم و شديدا به كمكتون نياز دارم لطف بزرگى ميكنيد كمك كنيد،
    من ميخوام براى ارشد مجدد المان بخونم بخاطر اين كه موسسات ميگن ظاهرا واسه phd ر امریکا و کانادا اپلاى خيلى سخته،
    این رزومه ی منه:
    كارشناسى:فيزيك سراسري١٢/٦٠
    كارشناسى ارشد:فوتونيك شهيد بهشتي16/34

جی ار ای:Q:165 V:160 W:4
    ايلتس:7
    مقاله:١عدد اي اس اي ايمپكت تقريبا خوب
    توصيه نامه:٣عدد،ميشه گفت بهترين اساتيد خاورميانه توو زمينه ي پلاسما و فوتونيكه
    سوالم اینه که با این رزومه بیخیال امریکا و کانادا با فاند بشم؟
    دوم اين كه ايا داشتن مدرك ارشدم با توجه به معدل تقريبا خوب و دانشگاه خوب ايا ميتونه معدل افتضاحه كارشناسى من رو جبران كنه يا بى تأثيره؟
    اين رو هم بگم كه ٢ترم معدل من رو خراب كرد،اگر اون ٢ترم حذف شه كه متاسفانه توو دانشگاههاي سراسري اين اتفاق نميفته معدلم تا حدود ١٤مياد بالا!!!!مشكل اينجاس كه اين رو چطور به كميته ى پذيرش توضيح داد

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط tahaaa نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشيد،من توو شرايط اپلاى هستم و شديدا به كمكتون نياز دارم لطف بزرگى ميكنيد كمك كنيد،
    من ميخوام براى ارشد مجدد المان بخونم بخاطر اين كه موسسات ميگن ظاهرا واسه phd ر امریکا و کانادا اپلاى خيلى سخته،
    این رزومه ی منه:
    كارشناسى:فيزيك سراسري١٢/٦٠
    كارشناسى ارشد:فوتونيك شهيد بهشتي16/34

جی ار ای:Q:165 V:160 W:4
    ايلتس:7
    مقاله:١عدد اي اس اي ايمپكت تقريبا خوب
    توصيه نامه:٣عدد،ميشه گفت بهترين اساتيد خاورميانه توو زمينه ي پلاسما و فوتونيكه
    سوالم اینه که با این رزومه بیخیال امریکا و کانادا با فاند بشم؟
    دوم اين كه ايا داشتن مدرك ارشدم با توجه به معدل تقريبا خوب و دانشگاه خوب ايا ميتونه معدل افتضاحه كارشناسى من رو جبران كنه يا بى تأثيره؟
    اين رو هم بگم كه ٢ترم معدل من رو خراب كرد،اگر اون ٢ترم حذف شه كه متاسفانه توو دانشگاههاي سراسري اين اتفاق نميفته معدلم تا حدود ١٤مياد بالا!!!!مشكل اينجاس كه اين رو چطور به كميته ى پذيرش توضيح داد
    به حز مساله گپ تحصیلی که اشاره ای نشده (به فرض عدم وجود گپ طولانی) رزومه خوبی دارید به ویژه اینکه در رشته فیزیک داشتن مقاله آی اس آی بسیار مشکل است. اگر این مقاله با ایمپکت خوب از تز ارشد شماست (و نه صرفایکی از اسامی در همکاری با یک پروژه) به پذیرش با فاند می توانید کاملا امیدوار باشید به شرطی که استادی با پروژه مشابه یا اکستنشن کار ارشدتان در دانشگاه حدید پیدا کنید.
    مساله معدل لیسانس در پذیرش دکتری در دانشگاههای مختلف سیاستهای متفاوتی دارد ولی عموما آخرین مقطع تحصیلی اهمیت بیشتری دارد و برخی تنها میانگین دوسال آخر را ملاک قرار میدهند(قبل از اپلای با مراجعه به سایت دانشگاه مربوطه اطمینان یابید) با این ترتیب به نظر شانس پذیرش با فاند در کانادا یا امریکا را دارید ولی اینکه شرایط فاند در صورت پیدا کردن پوزیشن اروپایی در اغلب موارد پهتر از امریکای شمالی خواهد بود ممکن است تصمیم شما را را اگر صرفا این فاکتور را مدنظر قرار دهید تغییر دهد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام بچه ها
    من عضو جدید هستم
    من مکانیک دانشگاه تبریز درس میخونم البته عمران میخوندم و الان تغییر رشته دادم و مکانیک میخونم میخواستم بدونم ریزنمراتی که به من میدن واسه دروسی که عمران پاس کردم و یا نکردم بخاطر تغغیر رشته تاثیری داره توی ریزنمرات من؟
    ی سوال دیگه اینکه من شنیدم که واسه اپلای اونا کاری ندارن که شما توی کدوم دانشگاه درس خوندین و فقط به معدل نگاه میکنن و خب توی دانشگاه های سراسری مطمنن میانگین معدل ها خیلی پایین تره و مخصوصا الان توی دانشکده ما استاد ها خیلی اذیت میکنن و واقعا خیلی بد نمره میدن طوری که تا الان 5نفر معدل بالا 17 دارن و اگه واقعا واسشون مهم نباشه که کدوم دانشگاه درس خوندیم این ی ضرر هستش در واقع واسه ماها.این درسته؟

سلام

دوستان برای دروره ارشد در کانادا آیا وجود مقاله میتونه معدل متوسط رو جبران کنه و اجازه رقابت با سایرین رو برای فاند و یا حتی پذیرش بده؟

من معدل کلم 15:87 و دو سال اخرم17:1 است . یک مقاله پزوهشی با کار ازمایشگاهی و ایمپکت بالا دارم دو تا دیگه هم در حال انجامه.

آیا شانسی برای دانشگاه های کانادا برای ارشد و یا حتی فاند رو دارم؟

Junior Member saeed_fld آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pnu_ Fluid mechanics

سلام دوستان
    من تعداد ترم های تحصیلیم به دلایلی زیاد شده,معدلم تا اینجا 16.39 هست و بعد از ارشد اگر خدا بخواد اقدام کنم,..ولی الان شنیدم میگن تعداد ترمهای تحصیلی تو کارشناسی که زیاد باشه به مشکل میخوری و به همین خاطر میخوام واحد زیاد بردارم تا سریعتر تموم کنم ولی معدلم قطعا میاد پایین,چون الان سره کار میرم و برای ارشد هم دارم میخونم...باید چیکار کنم؟..همینطوری بخونم 14 یا 15 ترمه تموم میکنم..این زیاد شدن ترم ها مثل خوره افتاده به جونم، روز و شب نذاشته برای من

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق - دانشگاه حکیم سبزواری

با سلام خدمت دوستان ممنون میشم نظرتون رو در مورد من بیان کنید { پذیرش واسه فوق میخوام - دانشگاه و رنکش مهم نیس}
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    دانشگاه لیسانس : حکیم سبزواری - مهندسی برق الکترونیک -معدل 15 { شاید بتونم به 16 برسونم }
    نمره آیلتس : 7
    نمره GRE : هنوز امتحان ندادم ولی اختمالا بتونم حدود 310 رو کسب کنم
    مقالهISI : 1
    اختراع :‌ 1
    سابقه کار مرتبط : 4 سال + کارورزی + دوره های مرتبط با رشته در خارج از دانشگاه
    رتیه :‌ المپیاد استانی - سعی میکنم واسه کشوری هم یه کاری بکتم
    نرم افزار های مهندسی و شبکه و امنیت شبکه و برنامه نویسی و ...

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_fld نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تعداد ترم های تحصیلیم به دلایلی زیاد شده,معدلم تا اینجا 16.39 هست و بعد از ارشد اگر خدا بخواد اقدام کنم,..ولی الان شنیدم میگن تعداد ترمهای تحصیلی تو کارشناسی که زیاد باشه به مشکل میخوری و به همین خاطر میخوام واحد زیاد بردارم تا سریعتر تموم کنم ولی معدلم قطعا میاد پایین,چون الان سره کار میرم و برای ارشد هم دارم میخونم...باید چیکار کنم؟..همینطوری بخونم 14 یا 15 ترمه تموم میکنم..این زیاد شدن ترم ها مثل خوره افتاده به جونم، روز و شب نذاشته برای من
    سلام

طولانی شدن زمان تحصیل اگر در کنار پارامترهای مثبت دیگر(مقاله-نمره زبان-معدل خوب و غیره) باشد خیلی مهم نیست. در غیر این صورت ممکن است دلیل این طولانی شدن را سوال بکنند.

ارادت
    معاویه: قوی تر از ذوالفقار علی سراغ داری؟
    عمرو بن عاص: آری، جهل مردم!

Member MichelAngelo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student - University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    اگر بخایید مدارکتون رو بدبد WES براتون معادل سازی بکند، دروس زیر 10 محاسبه نمیشود. اما اگر مدارکتون رو فقط با یک ترجمه بفرستید، دروس افتاده طبیعتا تاثیر گذار میشند.
    اما دو نکته حایز اهمیت است: 1- باید مطمئن بشید که آیا دانشگاه موردنظر WES رو قبول میکند. (تجربه بنده میگه بیشتر جاها قبول میکنند). البته خیلی از جاها از معیار 20 نمره ایران اگاهند و همون ترجمه رو کافی میدونند.
    2- هزینه WES است. تا پارسال 160 دلار بود و لی امسال رو در جریان نیستم. حتی اگر برای 5 دانشگاه بخایین بفرستید میشه 3.6 میلیون که باید اندکی تامل کرد.

موفق باشید.
    دوست عزیز میشه لطف کنین راجع به WES یه توضیح کوچیگ بدین که چی هست و کارش چیه و اگه لینکی ازش بدین ممنون میشم.

A friend in need is a friend indeed

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)