صفحه 11 از 144 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

Senior Member rf.ariyapour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Saarland University

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand_a نمایش پست ها
    سلام
    تا اونجایی که من میدونم معدل ۲ ساله آخر منظورشون نیمه دوم تحصیلی شمست. یعنی‌ نصف واحدا ! حالا اگه شما ۵ ساله تموم کرده باشی‌ یا ۶ ساله به هر حال میان ۷۰ واحد آخرتو حساب می‌کنن.
    مینیموم معدل هم همون ۱۵ هست. بعضی‌ جاها اونرو ۷۵% و بعضی‌ جاها هم ۸۰% مینویسن. کلا اکثر جاهای کانادا مینیموم همون ۱۵ هست به جز Mcmaster و british columbia که حداقل ۱۶ هست. البته تا اونجایی که من میدونم.
    سلام سهند جان. من که McMaster رو چک کردم همچین شرطی نداشت که معدل بالای 16 واسه ایرانی ها نیاز هستش. British columbia چون به ما نمیخوره سراغش نرفتم و نمیدونم. میشه لینکی که گفته بالای 16 رو بذاری؟ ممنون
    واسه Computer Science که دیدم زده بود که B- باید داشته باشن دانشجو ها. این لینک:
    تو قسمت M.Sc. in Computer Science
    http://www.cas.mcmaster.ca/cas/0template1.php?1001
    حالا اینکه B- رو اینا چی در نظر میگیرن و تو Search این دانشگاه یه GPA سرچ کردم و به لینک زیر رسیدم:
    http://careers.mcmaster.ca/students/...nversion-chart
    پس با این اوصاف فکر نکنم که B- در بدترین شرایط(نسبت به لینک بالا. کسی میدونه این 3 4 5 6 واسه Percentage چیه) از 15 بالا تر باشه. در بدترین شرایط که ستون 3 باشه 15 همون B میشه و تو ستون های دیگه B+ میشه.
    حالا این چیزایی بود که من پیدا کردم. دوستان با تجربه تر هم نظر بدن و از صحتش ما رو با خبر کنن ممنون میشم.
    موفق باشید

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazf نمایش پست ها
    سلام

من یه سوال خیلی مهم دارم : ممنون میشم جوابشو رو به من بدید ....
    کسایی که کارشناسی ناپیوسته هستند دوتا معدل دارن یکی معدل دوره کاردانی یکی معدل دوره کارشناسی ... حالا سوال من اینه که مجموع این دوتا معدل میشه معدل کل و حساب میشه در فرایند پذیرش؟ یا نه تک تک حساب میشه؟ اگه کسی معدل کاردانی ش gpa>3 باشه اما معدل کارشناسی ش gpa<3 اما مجموع معدل کاردانی و کارشناسی gpa=3باشه اونوقت تکلیف چیه؟ میدونین که حداقل معدل خیلی از دانشگاه ها gpa=3 هست .... ممنون میشم منو راهنمایی کنید ... که آیا اصلا پذیرش داده میشه حتی با داشتن نمره زبان بالا و مقاله .... ؟ منظور من کلی هست ...

با سپاس

سلام دوست گرامی،

در مورد معدل کل، که میانگین هر دو دورتون رو حساب میکنند. اما توجه داشته باشید، که یکی از فاکتورهایی که بعضی از دانشگاهها (خصوصا کانادایی ها) در نظر می گیرند، معدل دو سال آخر تحصیلات شما هست، حتی گاهی ملاک پذیرش رو معدل دو سال آخر قرار میدن و نه معدل کل. اینکه آیا با این شرایط پذیرش داده میشه یا نه، خوب باید بگم که مینیمم 4/3 برای تمام دانشگاه ها نیست. بعضی از دانشگاه ها 2.75 رو مینیمم قرار میدن. من دوستان زیادی دیدم که با معدل کمتر از 4/3 پذیرش گرفتن (از کشورهای مختلف). اما آنچه مسلمه اینه که، معدل کمتر از 15 (4/3)، حتی با داشتن مقاله و نمره زبان بالا، شانس گرفتن فاند رو به شدت کاهش میده (حتی در بعضی دانشگاهها بصورت قانون هست که فقط دانشجویان با معدل بالای 4/3 برای کمک های مالی مورد بررسی قرار می گیرند). بطور کلی، سیاست دانشگاهها در این زمینه متفاوته. موفق باشید!
    The best way to predict the future is to invent it

Junior Member

ببخشید من می خواستم بپرسم که اگر رزومه خالی باشه و فقط یه معدل خوب مثلا کل 17 و دو سال آخر 18 داشته باشه احتمال فاند وجود داره!

Member Fereydoun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط memegh نمایش پست ها
    ببخشید من می خواستم بپرسم که اگر رزومه خالی باشه و فقط یه معدل خوب مثلا کل 17 و دو سال آخر 18 داشته باشه احتمال فاند وجود داره!
    سلام بستگی داره برای کجا، و کدوم دانشگاه و چه مقطعی باشه اما اگر فقط کانادا منظورتون هست و برای مستر، اون وقت علاوه بر معدل، باید نمرات زبان خوبی برای فاند داشته باشید.مقاله یا موارد دیگه خیلی لزومی نداره. اما در مورد Ph.D برای فاند وجود مقاله هم خیلی مهمه

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

دوست عزیز،
    گرفتن فاند برای دوره مستر بسیار رقابتیه چون تعداد پوزیشن های این مقطع محدود و خیلی کمتر از PhD هست. در نظر داشته باشید که کسب نمره زبان بالا هم برای پذیرش ضروریه و داشتن مقاله امتیاز بسیار مثبتی برای گرفتن فاند ارزیابی میشه. اگرچه داشتن مقاله برای گرفتن پذیرش ضروری نیست، اما اغلب اساتید (خصوصا رشته های مهندسی) بر اساس سابقه پژوهشی شما (و بطور خاص مقالاتتون) به شما RA/TA اختصاص میدن.

این مورد بستگی به دانشگاه مورد نظرتون داره ....
    پس به سایت دانشگاه (و در صورت نیاز دانشکده) مراجعه کنید و در قسمت Requirement ها اول ببینید چه مدارکی رو ازتون به عنوان مدارک الزامی در ثبت نام می خوان. در صورتی که شرایط ثبت نام رو داشتید می تونید با اساتید مرتبط و یا ادارۀ آموزش مکاتبه کنید و در مورد همکاری علمی (TA/RA) ازشون بپرسید. در غیر اینصورت قبل ارسال مدارک (و ریجکت شدن) با مسئول آموزش صحبت کنید تا شما را در مورد نقص مدارکتون راهنمایی کنن.
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط negah نمایش پست ها
    سلام
    كارشناس ارشد در رشته ادبيات انگليسي هستم.مي خواستم بدونم امكان گرفتن پذيرش دكترا در شاخه
    مترجمي زبان انگليسي هست يا مطمين باشم كه اين رشته در دانشگاه هاي كانادا نيست؟لطفا راهنمايي كنيد كه چه كار كنم؟
    این سوال شما چه ربطی به این تاپیک داشت؟!!!
    به هر حال برای جستجوی رشته و دانشگاه مورد نظرتون در کانادا از دیتابیس زیر استفاده کنید:
    http://oraweb.aucc.ca/dcu_e.html
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima_87 نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی،

در مورد معدل کل، که میانگین هر دو دورتون رو حساب میکنند. اما توجه داشته باشید، که یکی از فاکتورهایی که بعضی از دانشگاهها (خصوصا کانادایی ها) در نظر می گیرند، معدل دو سال آخر تحصیلات شما هست، حتی گاهی ملاک پذیرش رو معدل دو سال آخر قرار میدن و نه معدل کل. اینکه آیا با این شرایط پذیرش داده میشه یا نه، خوب باید بگم که مینیمم 4/3 برای تمام دانشگاه ها نیست. بعضی از دانشگاه ها 2.75 رو مینیمم قرار میدن. من دوستان زیادی دیدم که با معدل کمتر از 4/3 پذیرش گرفتن (از کشورهای مختلف). اما آنچه مسلمه اینه که، معدل کمتر از 15 (4/3)، حتی با داشتن مقاله و نمره زبان بالا، شانس گرفتن فاند رو به شدت کاهش میده (حتی در بعضی دانشگاهها بصورت قانون هست که فقط دانشجویان با معدل بالای 4/3 برای کمک های مالی مورد بررسی قرار می گیرند). بطور کلی، سیاست دانشگاهها در این زمینه متفاوته. موفق باشید!
    سلام

ممنون از پاسختون .... اگه یک سری از درسها که در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته با هم یکسان هست با تعداد واحد و سرفصل یکسان و تفاوت نمره در دوره کاردانی و کارشناسی این درسها 8-9 نمره باشه اونوقت چطوری حساب میکنن؟ من در بعضی دانشگاه ها برای رشته هایی توانایی در بعضی از درسها ذکر شده که این توانایی از روی نمره درسها و واحدهای گذرانده شده در دانشگاه ثابت میشه , حالا با همچین شرایطی تکلیف چیه ؟ ... درسهای یکسان رو در دوره با تفاوت نمره گذرونده باشی ....

با سپاس ....

Junior Member

Unhappy سوال : شرط معدل

سلام من معدلم 15 خوردهایه با گذروندن پروژم این تابستون با مدرک فیزیک مهندسی از علوم تحقیقات تهران فارغ التحصیل میشم 8 ترمه بدون واحد افتاده چطوری میتونم بفهمم کدوم دانشگاهها بهترن و به معدلم میخورن البته میخوام اونجا لیزر بخونم چون گرایشم لیزر اپتیکه؟البته یه مقدار نگرانم که دانشگاهی تو تورنتو نباشه که با این معدل منو قبول کنه
    ویرایش توسط Eede.67 : August 27th, 2010 در ساعت 10:32 PM

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazf نمایش پست ها
    سلام

ممنون از پاسختون .... اگه یک سری از درسها که در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته با هم یکسان هست با تعداد واحد و سرفصل یکسان و تفاوت نمره در دوره کاردانی و کارشناسی این درسها 8-9 نمره باشه اونوقت چطوری حساب میکنن؟ من در بعضی دانشگاه ها برای رشته هایی توانایی در بعضی از درسها ذکر شده که این توانایی از روی نمره درسها و واحدهای گذرانده شده در دانشگاه ثابت میشه , حالا با همچین شرایطی تکلیف چیه ؟ ... درسهای یکسان رو در دوره با تفاوت نمره گذرونده باشی ....

با سپاس ....
    سلام،

حقیقتش در این مورد مطمئن نیستم. اما احتمالا یا نمرات مقطع کارشناسیتون رو معیار قرار میدن (که جدیدتر هستند) و یا میانگین میگیرن. در این مورد میتونید به دانشگاه مورد نظرتون ایمیل بزنید و سوال کنید تا مطمئن بشید. موفق باشید!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)