صفحه 114 از 144 نخستنخست ... 1464104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,131 تا 1,140 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط caham نمایش پست ها
    معدل برای رشته مهندسی مکانیک برای ارشد تو چه رنجی هست؟
    پذیرش بسته به فاکتورهای غیرمعدلی هم دارد و صرفا از روی معدل نمیتوان نتیجه گیری کرد. به ویژه برای مقطع دکتری مقالات و شرایط تز ارشد فاکتور مهمتری نسبت به اهمیت معدل برای تحصیل در مقطع ارشد هستند.
    در کل مینیمم معدل 15-16 در اکثر دانشگاههای کانادایی برای رشته های مهندسی قابل قبول است اما در رقابت برای فاند یا حتی پذیرش به مینیممها نمی توان تکیه کرد و هرچه معدل بالاتری از دانشگاههای شناخته شده تر داشته باشید می تواند به این رقابت پذیری کمک کند. دانشگاههای ایرانی شناخته شده نیز متاسفانه محدود و انگشت شمار هستند ولی با کسب یک معدل بالا از سایر گزینه ها و تقویت رزومه تا حدودی ممکن است این فاکتور رقابتی حفظ شود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام دوستان وقت بخیر
    یه سوال داشتم واسه مقطع دکترا برق ،اگر معدل ارشد 14,50 داشته باشی ولی نمرات زبان بالایی داشته باشی منظورم ايلتس و جي ار اي هست و یه مقاله isi،امکانش هست فاند کامل بگیری البته رنک دانشگاه خیلی مهم نیست

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط kindliness نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر
    یه سوال داشتم واسه مقطع دکترا برق ،اگر معدل ارشد 14,50 داشته باشی ولی نمرات زبان بالایی داشته باشی منظورم ايلتس و جي ار اي هست و یه مقاله isi،امکانش هست فاند کامل بگیری البته رنک دانشگاه خیلی مهم نیست
    lمعدل و نمره زبان هر دو در مرحله مقدماتی توسط تحصیلات تکمیلی کنترل میشوند. با افزایش یکی نمیتوان از مینیمم دیگری صرف نظر نمود به ویژه اینکه بسیاری از دانشجوهای نیتیو یا کشورهای انگلیسی زبان اصولا در این شرط از دانشجویان ایرانی با هر سطح زبانی قطعا بسیار فراتر ارزیابی خواهند شد. بسیاری از دانشگاههای کانادا معدل مینیمم 15 یا 16 را برای پذیرش قرار داده اند ولی احتمال اینکه بتوانید از دانشگاهی با داشتن مینیمم معدل و به شرط داشتن سایر فاکتورهای عالی به ویژه کار برجسته در تز ارشد که منجر به مقاله معتبر شده باشد و نظایر آن پذیرش و فاند بگیرید هرچند سخت، ولی غیرممکن نیست. نگاهی به نتایح پذیرش و ریجکت2016 (لینکهای زیر) بیندازید بسیاری از کیسها را می توانید به عنوان الگویی برای مقایسه وضعیت نسبی رزومه خود در نظر بگیرید.

http://www.applyabroad.org/forum/sho...%AA-%29/page13
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...%AA-%29/page13
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    بستگی به رشته و دانشگاه باید در سایت دانشگاه چک کنید.
    مثلا برای بسیاری از رشته ها و مینیمم مورد تایید تحصیلات تکمیلی در کلگری 15 است ولی مثلا گروه عمران مینیمم 16 برای ایران را تعریف نموده است. باید با توجه به مورد دانشگاه به دانشگاه چک کنید.
    با سلام
    منظورتون معدل کدوم مقطع است،کارشناسی یا ارشد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط piaf نمایش پست ها
    با سلام
    منظورتون معدل کدوم مقطع است،کارشناسی یا ارشد؟
    دوست عزیز هر دانشگاه با دانشگاه دیگر در نطر گرفتن الزامات ادمیشن متفاوت هستن. هر دانشگاهی مورد نظر شماست در گوگل همراه Admission Requirements تایپ کنید. قسمت GPA نشان میدهد چ رنجی مطلوب است.

سلام خدمت دوستان عزیز
    من رشته فیزیک با معدل 14.30 از دانشگاه پیام نور و کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی دانشگاه تهران با معدل 19.1 دارم و 3 مقاله ISI
    می خواستم بدونم شانسم برای پذیرش در دانشگاه مک گیل و ubc چقدره؟ فول فاند
    واینکه هنوز آزمون زبان ندادم

Junior Member

سلام،برای ارشد برق الکترونیک معدل بین 16 تا 17 از دانشگاه امیرکبیر شانس گرفتن اپلای داره از دانشگاههای کانادا؟؟

Junior Member

سلام دوستان
    بعضی دانشگاه ها مینیمم GPA ای تعیین کردن. میخواستم بدونم که اگه مثلا من برای مقطع دکتری درخواست بدم اونها مینیمم معدل رو با معدل مقطع ارشد من چک میکنن یا هر دو مقطع لیسانس و ارشد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadli نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بعضی دانشگاه ها مینیمم GPA ای تعیین کردن. میخواستم بدونم که اگه مثلا من برای مقطع دکتری درخواست بدم اونها مینیمم معدل رو با معدل مقطع ارشد من چک میکنن یا هر دو مقطع لیسانس و ارشد؟
    سلام
    هر دو رو مد نظر قرار می دن ولی وزن بیشتری رو به معدل فوق لیسانستون می دن...شما بهتره همون مینیمم فوق رو در نظر بگیرید

نقل قول نوشته اصلی توسط sdfarahani نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    من رشته فیزیک با معدل 14.30 از دانشگاه پیام نور و کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی دانشگاه تهران با معدل 19.1 دارم و 3 مقاله ISI
    می خواستم بدونم شانسم برای پذیرش در دانشگاه مک گیل و ubc چقدره؟ فول فاند
    واینکه هنوز آزمون زبان ندادم
    تا زمانی که آزمون زبان ندادید نمیشه پیش بینی دقیقی کرد
    ولی معدل ارشدتون تونسته معدل کم کارشناسیتون رو جبران کنه
    و نکنه مثبت هم مقاله هاتون هست
    مطمنا با نمرات زبان خوب شانس دارید
    اینکه اون دانشگاه های بخصوص بشه یا نه هم بستگی به این داره که بتونید استادی پیدا کنید که تقاضا برای توانایی های شما داشته باشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط nilooskh نمایش پست ها
    سلام،برای ارشد برق الکترونیک معدل بین 16 تا 17 از دانشگاه امیرکبیر شانس گرفتن اپلای داره از دانشگاههای کانادا؟؟
    اگر فقط از نظر معدل باشه بله شانس دارید
    ولی به نمرات زبان،مقالات شما هم بستگی داره

موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)