صفحه 12 از 144 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : سوال : شرط معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط Eede.67 نمایش پست ها
    سلام من معدلم 15 خوردهایه با گذروندن پروژم این تابستون با مدرک فیزیک مهندسی از علوم تحقیقات تهران فارغ التحصیل میشم 8 ترمه بدون واحد افتاده چطوری میتونم بفهمم کدوم دانشگاهها بهترن و به معدلم میخورن البته میخوام اونجا لیزر بخونم چون گرایشم لیزر اپتیکه؟البته یه مقدار نگرانم که دانشگاهی تو تورنتو نباشه که با این معدل منو قبول کنه
    سلام،
    با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظرتون و انتخاب program که می خواین در اون ادامه تحصیل بدید، در قسمت Admission requirement میتونید شرط معدل برای پذیرش رو پیدا کنید. برای اغلب دانشگاههای آمریکا و کانادا مینیمم معدل 4/3 یا کمی بالاتر یا پایینتر تعریف شده. موفق باشید!
    The best way to predict the future is to invent it

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

سلام
    می خواستم بدونم معدل ارشد بالا می تونه معدل کارشناسی پایین رو جبران کنه. من معدل کارشناسیم زیر 14 هستش ولی معدل ارشدم بالای 19 و از دانشگاه شریفه. رشته ارشدم هم IT هست. خیلی جاها دیدم نوشتند معدل دو سال آخر مهمه. یعنی برای من معدل ارشدم رو حساب می کنند؟ یا چون معدل لیسانسم زیر 14 هست و از مینیمم مورد نیاز دانشگاه های کانادا پایین تره، شانسی برای پذیرش همراه با فاند ندارم؟
    مرسی

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad.F نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم بدونم معدل ارشد بالا می تونه معدل کارشناسی پایین رو جبران کنه. من معدل کارشناسیم زیر 14 هستش ولی معدل ارشدم بالای 19 و از دانشگاه شریفه. رشته ارشدم هم IT هست. خیلی جاها دیدم نوشتند معدل دو سال آخر مهمه. یعنی برای من معدل ارشدم رو حساب می کنند؟ یا چون معدل لیسانسم زیر 14 هست و از مینیمم مورد نیاز دانشگاه های کانادا پایین تره، شانسی برای پذیرش همراه با فاند ندارم؟
    مرسی
    سلام،
    بله تا حدود زیادی میتونه. ضمنا میتونید در SOP تون دلیل بیارید که چرا معدل کارشناسیتون پایین بوده و چطور به این رشد در مقطع ارشد رسیدید. این رو باید اضافه کنم که اغلب منظورشون از دو سال آخر، دو سال آخر هر مقطع هست، نه اینکه کارشناسی رو نا دیده بگیرن و فقط ارشدتون رودر نظر بگیرن! برای کانادا باز هم ممکنه به مشکل بخورید، چون خیلی رو معدل حساسن. به نظر من برای اطمینان، قبل از اینکه برای دانشگاههای کانادایی اپلای کنید، شرایط معدلتون رو بهشون بگید و از طریق ایمیل نظرشون رو جویا بشید! اینکه آیا شانس برای گرفتن پذیرش با فاند دارید، فقط وابسته به معدل نیست: نمرات زبان و سابقه پژوهشی (مقالات) بسیار مهم هستن، که شما مطرح نکردید. موفق باشید.

سلام
    مرسی
    سوالتون رو باید در این قسمت مطرح می کردید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...8C%D8%B1%D8%B4

اینجا رو هم یه سر بزنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...AA%D8%B1%D9%87
    ویرایش توسط danialmdt : August 29th, 2010 در ساعت 02:19 PM
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

Junior Member

اینکه آیا شانس برای گرفتن پذیرش با فاند دارید، فقط وابسته به معدل نیست: نمرات زبان و سابقه پژوهشی (مقالات) بسیار مهم هستن، که شما مطرح نکردید. موفق باشید.
    از وقتی که گذاشتید و پاسختون بی نهایت ممنونم.
    مقالاتم هنوز آماده نشده ولی چند تایی خواهم داشت.. قبل از امتحان زبان می خواستم وضعیتم رو بررسی کنم. ببینم امکان داره با نمرات زبان خیلی خوب ولی با این معدل کارشناسی پذیرش گرفت یا نه. یادم رفت این سوال رو هم مطرح کنم که آیا می شه با نمره بالای GrR - subject کمبود معدل لیسانسم رو هم تا اندازه زیادی واسه دانشگاه های کانادا جبران کنم؟ (در ضمن این رو هم بگم که من لیسانس بهشتی بودم و میانگین معدل دانشکده ما 13 و خورده ای بود که از معدل من کمتره)

سوالتون رو باید در این قسمت مطرح می کردید:
    ممنون از راهنماییتون. من زیاد اینجا نیومدم و به قوانینش چندان آشنا نیستم.

Junior Member

سلام
    من برای لیسانس می خواهم برم
    حداقل معدل دیپلم باید چتد باشه ؟ با 16.93 می شه
    شنیدم معدل اختصاصی دیپلم هم باید بالا باشد ، درسته ؟معدل اختصاصی من 17.33
    آیا با این معدل امیدی به من است یا باید بیخیال شوم ؟

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

از وقتی که گذاشتید و پاسختون بی نهایت ممنونم.
    مقالاتم هنوز آماده نشده ولی چند تایی خواهم داشت.. قبل از امتحان زبان می خواستم وضعیتم رو بررسی کنم. ببینم امکان داره با نمرات زبان خیلی خوب ولی با این معدل کارشناسی پذیرش گرفت یا نه. یادم رفت این سوال رو هم مطرح کنم که آیا می شه با نمره بالای GrR - subject کمبود معدل لیسانسم رو هم تا اندازه زیادی واسه دانشگاه های کانادا جبران کنم؟ (در ضمن این رو هم بگم که من لیسانس بهشتی بودم و میانگین معدل دانشکده ما 13 و خورده ای بود که از معدل من کمتره)

ممنون از راهنماییتون. من زیاد اینجا نیومدم و به قوانینش چندان آشنا نیستم.
    خواهش می کنم دوست خوبم!
    1- بله امکانش هست.
    2- دانشگاههای کانادا به GRE توجه چندانی ندارن.
    3- تا جای که من میدونم، معدل میانگین اغلب دانشگاهها در تهران، خصوصا در رشته های مهندسی در همین حده. میتونید توی SOP مطرحش کنید. اما اصولا دانشگاه مقصد خیلی به این قضیه کاری نداره!
    موفق باشید!

Junior Member

Wink پاسخ : سوال : شرط معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima_87 نمایش پست ها
    سلام،
    با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظرتون و انتخاب program که می خواین در اون ادامه تحصیل بدید، در قسمت Admission requirement میتونید شرط معدل برای پذیرش رو پیدا کنید. برای اغلب دانشگاههای آمریکا و کانادا مینیمم معدل 4/3 یا کمی بالاتر یا پایینتر تعریف شده. موفق باشید!

مرسی از کمکت نیما جان می خواستم بدونم برای ارشد رشتۀ بیوفیزیک وضعیتش چطوره یعنی تو کانادا جایگاه خوبی داره یا نه؟برای فاند کردن هم چقدر احتمال داره معدل 15-15.30 رو که مقاله ای ندارم و در ضمن رزومه ی خاصی هم ندارم رو ساپورت کنن؟
    بازم مرسی هزاربار

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : سوال : شرط معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط Eede.67 نمایش پست ها
    مرسی از کمکت نیما جان می خواستم بدونم برای ارشد رشتۀ بیوفیزیک وضعیتش چطوره یعنی تو کانادا جایگاه خوبی داره یا نه؟برای فاند کردن هم چقدر احتمال داره معدل 15-15.30 رو که مقاله ای ندارم و در ضمن رزومه ی خاصی هم ندارم رو ساپورت کنن؟
    بازم مرسی هزاربار
    خواهش می کنم دوست عزیز! ببینید، معدل شما برای گرفتن پذیرش از بیش از نیمی از دانشگاههای کانادا کفایت می کنه (یعنی حداقل مورد نیازشون رو دارید). اما معدل بالایی برای گرفتن پذیرش و فاند از کانادا محسوب نمیشه! در مورد نمره زبانتون توضیحی ندادید. در کل شانس گرفتن فاند در دوره مستر خصوصا در کانادا زیاد نیست. البته با کسب نمره زبان بالا میتونید به گرفتن پذیرش امیدوار باشید. اما با این معدل و بدون مقاله شانس گرفتن فاند از کانادا برای دوره مستر خیلی ضعیفه. موفق باشید!

Junior Member

سلام نیما جان من برای امتحان زبان یه مقدار نگرانم هنوز امتحانش و ندادم بنابراین بیشتر روی پروژم دارم کار میکنم که مقاله بشه بعد که همه چی روبه راه شد امتحان میدم از اینکه گفتی معدلم برای اونجا بد نیست خیالم 50% راحت شد چون بخاطر معدل می خواستم کانادا رو فراموش کنم و ارشدم رو اینجا شرکت کنم بین ترم برم اتریش ...................بازم از توجهت ممنونم نیما جون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)