صفحه 121 از 144 نخستنخست ... 2171111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,201 تا 1,210 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

Senior Member kran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط fahimenegini19 نمایش پست ها
    دوست عزیز وقتی صحبت از درسای عمومی کردین و معدلتون شد 16...میتونم بیرسم نظر اون استاد کانادایی چی بود؟؟؟
    اگه میدونستم این کارشناسی تا دکترا خفتممم میکنه...بیشتر برای عمومی وقت میذاشتممم
    وقتی یک استاد میخاد شما رو ارزیابی بکند دنبال فاکتورهای قابل اتکا میگرده. مشکل من و شما اینه که به دروس عمومی اهمیت ندادیم فکر کردیم چون واسه ارشد قرار نیست بیاد دیگه قرار نیست نمره خوبی ازش بگیریم و فقط پاسش کردیم. من بهش توضیح دادم که این دروس یرای همه رشته ها یکسان است و قاعدتا بچه های علوم انسانس نمرهای بالایی ازش میگیرند. من توی کل دوران تحصیلم از ابتدایی تا ارشدم 3 تا 10 داشتم عین این سه تا عمومی بود. وقتی این اساس رو برای اون استاد توضیح دادم قانع شد و گفت من دروس پایه و تخصصی رو میخام. همین استاد برام لابی کرد توی کمیته اما نتونست قانعشون بکنه برای فاند.
    مخلص کلام اینه که.... معدل کارشناسی مهمه اما یکسری از دانشگاه اومدن منطعف کردن سیستم پذیرش دانشجو رو. یعنی نگاهشون کلی تره تا فقط به یکسری مینیمم بسنده کنند. البته همواره مینیمم مهمه اما اونها باز این همهم رو سهلتر کردند.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    یه سوال مهم برام پیش اومده چون وقت هم کم دارم واقعا ممنون میشم جواب بدین
    من کل معدل لیسانسم 14.14 است و در دوسال آخر 15.81. معدل ارشد هم 16.47 و رشتم علوم سیاسی
    سوال من اینه که اولا دانشگاه های آمریکا معدل فوق براشون مهمتره یا معدل لیسانس چون من برا علوم سیاسی اپلای میکنم و فقط ارشدم علوم سیاسی بودم و لیسانس ادبیات فارسی بودم. دوم این که دانشگاه هایی که انتخاب کردم همه زدن معدل لیسانس دو سال آخر؛ حالا تو ترجمه مدارک چجوری باید بهشون گفت که معدل دوسال آخر چند شده، خود دارالترجمه ها مینویسین؟
    با سپاس و آرزوی موفقیت برای همه دوستان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    political science

گویا معدل کارشناسی واسشون مهمتره. من هنوز به خاطر حاضر نبودن نمرات زبانم جایی درخواست ندادم. و کارشناسی مهندسی بودم و ارشد هم علوم سیاسی. بنظرم اینکه ما کارشناسی رشته متفاوتی خوندیم یکم قضیه رو پیچیده میکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    وقتی یک استاد میخاد شما رو ارزیابی بکند دنبال فاکتورهای قابل اتکا میگرده. مشکل من و شما اینه که به دروس عمومی اهمیت ندادیم فکر کردیم چون واسه ارشد قرار نیست بیاد دیگه قرار نیست نمره خوبی ازش بگیریم و فقط پاسش کردیم. من بهش توضیح دادم که این دروس یرای همه رشته ها یکسان است و قاعدتا بچه های علوم انسانس نمرهای بالایی ازش میگیرند. من توی کل دوران تحصیلم از ابتدایی تا ارشدم 3 تا 10 داشتم عین این سه تا عمومی بود. وقتی این اساس رو برای اون استاد توضیح دادم قانع شد و گفت من دروس پایه و تخصصی رو میخام. همین استاد برام لابی کرد توی کمیته اما نتونست قانعشون بکنه برای فاند.
    مخلص کلام اینه که.... معدل کارشناسی مهمه اما یکسری از دانشگاه اومدن منطعف کردن سیستم پذیرش دانشجو رو. یعنی نگاهشون کلی تره تا فقط به یکسری مینیمم بسنده کنند. البته همواره مینیمم مهمه اما اونها باز این همهم رو سهلتر کردند.

ممنون از پاسختون..
    میتونم بپرسم کدوم دانشگاه شما صحبت کردین؟؟؟

ممنون از پاسختون..
    میتونم بپرسم کدوم دانشگاه شما صحبت کردین؟؟؟
    من مک گیل، UBC و البرتا اپلای کردم ولی این استادی که میگم ماله مک گیل بود.

Albert Einstein

من مک گیل، UBC و البرتا اپلای کردم ولی این استادی که میگم ماله مک گیل بود.
    اووه دانشگاه مورد علاقه من....
    یکی از دوستانم با معدل 14 پذیرش گرفت..البته 5 تا مقاله داشت...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

دوستان واسه کسیکه بخواد واسه دکتری اپلای کنه و کارشناسی و ارشد رو گرفته باشه . 1)معدل ارشد مهمتره یا کارشناسی؟؟ 2) وقتی میگن معدل 60 واحد اخر منظور 30واحد ارشد و 30 واحد اخر کارشناسیه یا همشو از کارشناسی در نظر میگیرن؟؟ 3) با معدل 14/80 کارشناسی .دانشگاهی هس تو کانادا که بشه بهش امیدوار بود؟/ 4)من رشته م GRE sub هم داره...ینی میتونه باتوجه به توصیه هایکه تو اکثر دپارتمانهای فیزیک شده واسه ش .ضعف معدلو بپوشونه؟؟؟
    این معدل ضعیف کارشناسی استرس ادمو چندیدن برابر میکنه.. کاش بشه با این معدل تو رنک 150تا 400دانشگاهی رو پیدا کرد .

نقل قول نوشته اصلی توسط mphysics نمایش پست ها
    دوستان واسه کسیکه بخواد واسه دکتری اپلای کنه و کارشناسی و ارشد رو گرفته باشه . 1)معدل ارشد مهمتره یا کارشناسی؟؟ 2) وقتی میگن معدل 60 واحد اخر منظور 30واحد ارشد و 30 واحد اخر کارشناسیه یا همشو از کارشناسی در نظر میگیرن؟؟ 3) با معدل 14/80 کارشناسی .دانشگاهی هس تو کانادا که بشه بهش امیدوار بود؟/ 4)من رشته م GRE sub هم داره...ینی میتونه باتوجه به توصیه هایکه تو اکثر دپارتمانهای فیزیک شده واسه ش .ضعف معدلو بپوشونه؟؟؟
    این معدل ضعیف کارشناسی استرس ادمو چندیدن برابر میکنه.. کاش بشه با این معدل تو رنک 150تا 400دانشگاهی رو پیدا کرد .
    دوست عزیز اگه همین دو صفحه قبل رو بخونین مطلب مورد نظرتونو پیدا میکنین..
    واسه دکترا اکثر دانشگاه های کانادا معدل دو سال آخر یا همون ارشد مدنظره..البته معدل کم کارشناسی هم تو چشم میاد...
    60 واحد آخری مربوط به پذیرش در ارشده...
    برای امریکا جی ار ای میتونه پوشش بده معدلو..اما برای کانادا من نمیدونم...
    شما سایر cv تونو تقویت کنین..اکثر بچه ها همین مشکلو دارن

اووه دانشگاه مورد علاقه من....
    یکی از دوستانم با معدل 14 پذیرش گرفت..البته 5 تا مقاله داشت...
    دوستخودمالان
    مک گیل با معدل 14 کارشناسی و 15.5 ارشد فول فاند میخونه همیشه شانس برای این افراد هست دلیلش اینه که معدل چیزیه که تموم شده وواقعا نمیشه تغیرش داد. این تفکر باعث شده که تک بعدی به رزومه نگاه نشه درسته در کانادابعد از نمره زبان معدل حرف اول رو میزند اما برای برخی از اساتید مقاله بسیار مهمتر از هرچیزه دیگه ای است. درکل اکثر دانشگاهها با فرض رعایت مینیمم سعی دارند رزومه فرد رو کلی نگاه کنند مثلا نمیگند که چون معدلاش لب مرزه به درد نخوره یا چون nتا مقاله داره عیبی ندادر بزار معدلش 10 باشه من میگیرم.
    معمولا درست و منطقی بررسی میکنند. اگر دیده شده که دوستان با این شرایط ریجکت شده اند و احساس مسکنند اجحاف شده، دلیلش شاید برگردد به رقابت که بسیار سخت و غیرقابل پیش بینی است. همیشه اپلیکنت و رقیب خوب و بهتر احتمال وجودش بالا است.

Albert Einstein

Member

دوستخودمالان
    مک گیل با معدل 14 کارشناسی و 15.5 ارشد فول فاند میخونه همیشه شانس برای این افراد هست دلیلش اینه که معدل چیزیه که تموم شده وواقعا نمیشه تغیرش داد. این تفکر باعث شده که تک بعدی به رزومه نگاه نشه درسته در کانادابعد از نمره زبان معدل حرف اول رو میزند اما برای برخی از اساتید مقاله بسیار مهمتر از هرچیزه دیگه ای است. درکل اکثر دانشگاهها با فرض رعایت مینیمم سعی دارند رزومه فرد رو کلی نگاه کنند مثلا نمیگند که چون معدلاش لب مرزه به درد نخوره یا چون nتا مقاله داره عیبی ندادر بزار معدلش 10 باشه من میگیرم.
    معمولا درست و منطقی بررسی میکنند. اگر دیده شده که دوستان با این شرایط ریجکت شده اند و احساس مسکنند اجحاف شده، دلیلش شاید برگردد به رقابت که بسیار سخت و غیرقابل پیش بینی است. همیشه اپلیکنت و رقیب خوب و بهتر احتمال وجودش بالا است.
    با چند تا مقاله، تونست پذیرش بگیره؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)