صفحه 123 از 144 نخستنخست ... 2373113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,221 تا 1,230 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط stabesh نمایش پست ها
    سلام
    من با یه مشاور صحبت کردم رو سایتای دانشگاه ها رو هم خوندم که معدل کارشناسی برای کانادا مهم تر از ارشده البته جفتش باید بالای ۱۵ باشه اما من ارشدم ۶ صدم کم دارم واقعا راهی نیست؟
    ممنونم
    لینکش رو بذار ما هم ببینیم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط heartbeat نمایش پست ها
    سلام
    من تازه دیپلم گرفتم و میخوام برای کارشناسی با هزینه ی شخصی کانادا و صرفا دانشگاه های شهر اتاوا اقدام کنم معدل دیپلمم 11 هست
    سوالم اینه آیا با این معدل میشه اپلای کرد یا خیر و اینکه همه ی دانشگاه ها شرط معدل دارن؟شنیدم که بعضی از دانشگاه ها برای مقطع کارشناسی شرط معدل ندارن و صرفا داشتن دیپلم کفایت میکنه
    و آیا میشه با نمره ی آیلتس 6.5 یا 7 معدل پایین را جبران کرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
    نه شانسی ندارید. معدلتون خیلی پایین است. شاید بتونید برای دوره های فوق دیپلم کالج پذیرش بگیرید.

Junior Member stabesh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط shrshrshr نمایش پست ها
    لینکش رو بذار ما هم ببینیم.
    برای نمونه دانشگاه ویکتوریا
    http://www.uvic.ca/graduatestudies/a...ther-countries

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط stabesh نمایش پست ها
    برای نمونه دانشگاه ویکتوریا
    http://www.uvic.ca/graduatestudies/a...ther-countries
    دوست عزیز، این لینک شما مربوط به اپلای برای مستر هست.

برای پیش نیازهای دوره دکتری در دانشگاه مورد نظر لینک زیر رو مشاهده بفرمایید:
    http://www.uvic.ca/graduatestudies/a...o-a-phd-degree

Junior Member

برای مستر مجدد معدل اخرین واحدهای دوره مستر محاسبه میشه یا لیسانس؟ادمیشن افیس یکی از دانشگاههام گفت 3.7 از 4.3 لازمه، این ینی چند ؟اگه نسبت بگیریم ک خیلی بالا میشه...

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

دوستان اخرین تجربه خودم نشون داد معدل فقط یه شرطه!!

تمام سعی شما باید در جلب نظر استاد باشه! وگرنه معدل هم بالا باشه استاد میتونه بگه نمرات درسایی که برای تیم تحقیقاتی من ضروریه، پایینه!!... مهم استاد نظرش جلب بشه در پذیرش

بنابراین معدل رو در حد عبور از ***** در نظر بگیرید و برای نظر استادا سعی کنید تمام فاکتورها رو در نظر داشته باشید و گرنه با یه نمره معدل بالاتر رقابتی رو کسی پیروز نمیشه!!

بنابراین باید رزومه شما موثر باشه نه معدل شما.... وگرنه همونطور عرض شد نظر استاد رو رزومه ای جلب نکنه معدل 19.99 صدم هم (برای مدارک ایران) فایده ای نداره

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    دوستان اخرین تجربه خودم نشون داد معدل فقط یه شرطه!!

تمام سعی شما باید در جلب نظر استاد باشه! وگرنه معدل هم بالا باشه استاد میتونه بگه نمرات درسایی که برای تیم تحقیقاتی من ضروریه، پایینه!!... مهم استاد نظرش جلب بشه در پذیرش

بنابراین معدل رو در حد عبور از ***** در نظر بگیرید و برای نظر استادا سعی کنید تمام فاکتورها رو در نظر داشته باشید و گرنه با یه نمره معدل بالاتر رقابتی رو کسی پیروز نمیشه!!

بنابراین باید رزومه شما موثر باشه نه معدل شما.... وگرنه همونطور عرض شد نظر استاد رو رزومه ای جلب نکنه معدل 19.99 صدم هم (برای مدارک ایران) فایده ای نداره
    اساسا بحث حول مینیم ارضا کردن بوده و راهها و قانونهای موجود برای خلاص شدن از ند مینیمم ها است.
    البته دوست عزیز این سخنان شما درست است اما زمانی که شما کار تحقیقاتی در زمینه استاد داشته باشید پابلیکیشن یا پروزه. ولی دوستانی هستند که برای ارشد اپلای میکنند تجربه تحقیقاتی نداردن و اپلای هم یه جور تعین گرایش هم میشود. یا دوستانی که در دوره ارشد به هر دلایلی نتونستند مقاله ای پابلیش کنند. اید دوسته دوستان باید معدلشون بالا باشد چون اساسا دامنه ی وسیعی از فاند RA رو از دست خاهند داد. مجبورند برای TA اپلای کنند. بعد از نمره زبان واقعا معدل نقش بسیار بسیار پرنگی رو در گرفتن TA خاهد داشت.
    حتی خیلی از گروهها هستند که اساتید نمیتونند نظر قطعی بدند. اپلیکنتهای این دسته دانشگاهها مجبور به داشتن معدل بالاتری از مینیممها باشند.

موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    اساسا بحث حول مینیم ارضا کردن بوده و راهها و قانونهای موجود برای خلاص شدن از ند مینیمم ها است.
    البته دوست عزیز این سخنان شما درست است اما زمانی که شما کار تحقیقاتی در زمینه استاد داشته باشید پابلیکیشن یا پروزه. ولی دوستانی هستند که برای ارشد اپلای میکنند تجربه تحقیقاتی نداردن و اپلای هم یه جور تعین گرایش هم میشود. یا دوستانی که در دوره ارشد به هر دلایلی نتونستند مقاله ای پابلیش کنند. اید دوسته دوستان باید معدلشون بالا باشد چون اساسا دامنه ی وسیعی از فاند RA رو از دست خاهند داد. مجبورند برای TA اپلای کنند. بعد از نمره زبان واقعا معدل نقش بسیار بسیار پرنگی رو در گرفتن TA خاهد داشت.
    حتی خیلی از گروهها هستند که اساتید نمیتونند نظر قطعی بدند. اپلیکنتهای این دسته دانشگاهها مجبور به داشتن معدل بالاتری از مینیممها باشند.

موفق باشید.
    فرمایش شما هم کاملاً درسته و اصولا این تاپیک برای "حداقل" ها ایجاد شده و همونطور که اشاره کردید محلی برای بحث راجع به کلیت گرفتن پذیرش نیست.

فقط یه یه نکته ای رو عرض کنم که تنها مقاله و پروزه در جهت متقاعدکردن اساتید پرکاربرد نیستندکه اگر کسی نتونست نا امید باشه... مسائل زیر میتونه بسته به رشته مفید باشنف خصوصا که اصولا مستر هم ریسرچ بیس باشه باید نکاتی رو پررنگ کرد، به عنوان مثال:

1- تاکید روی فعالیت در ازمایشگاه و شناخت کافی از پروسه های ازمایشگاهی در رشته های مربوط
    2- آشنایی و تسلط روی نرم افزارهای تخصصی مثل ABAQUS در مهندسی عمران، MATLAB یا Maple در ریاضی کاربردی یا مهندسی ...
    3- دقت به تمایل اساتید در پروزه و تیم اخیرشون (در این مورد درسهایی خاص رو استادا ممکنه چک کنن از کل دروس پاس شده)
    4-کار و تجربه ای هرچند ساده در بخش های صنعتی برای رشته های مهندسی مثل کار در زمینه برنامه نویسی و ...

برای کاندا اگه GRE وجود می داشت کار خیلی راحت تر بود ...اما صد حیف...

سلام دوستان
    لطفا خیالم و راحت کنید که اقدام کنم برای دانشگاه های کانادا یا نه!

کارشناسی مکانیک ازاد معدل 14.30
    ارشد علم و صنعت مکانیک 17.10
    تافل 107
    دو تا مقاله isi

خیلیا گفتن ریجکت میشی بخاطر معدل کم کارشناسی.
    لطفا واقعیتو بگید تا خیالم راحت شه.
    میتونم برای رنک 200-300 دانشگاه های کانادا اقدام کنم؟

با تشکر

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط poyakhodapanah نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطفا خیالم و راحت کنید که اقدام کنم برای دانشگاه های کانادا یا نه!

کارشناسی مکانیک ازاد معدل 14.30
    ارشد علم و صنعت مکانیک 17.10
    تافل 107
    دو تا مقاله isi

خیلیا گفتن ریجکت میشی بخاطر معدل کم کارشناسی.
    لطفا واقعیتو بگید تا خیالم راحت شه.
    میتونم برای رنک 200-300 دانشگاه های کانادا اقدام کنم؟

با تشکر
    رزومه شما مخصوصا نمره زبانتون خوبه. معدل به تنهایی نمیتونه عامل ریجکت شده باشد. هستند دانشگاههای که بسیار روی مینیمم حساسند، اما دامنه ی وسیعی از دانشگاهها تنها به معدل کارشناسی شما نگاه نمیکنند. شما در دوران ترشد جبران کرده اید این یکه نکته مثبت تلقی میشود.
    چندتا راهکار رو میشه پیشنهاد کرد.
    به سایت دانشگاههای که اپلای خواهی کرد سر بزن و ببین شرایط معدلشون چطوره؟ خیلی ابشنها برای کاور کردن هست.
    از همه مهتر به کوردینیتور اون دپارتمانها ایمیل بده و حتما بپرس که ایا انن معدل من مشکل ساز است یا نه..

موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)