صفحه 131 از 144 نخستنخست ... 3181121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,301 تا 1,310 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

سلام دوستان

دو تا سوال دارم... اگر معدل کارشناسی ارشد از کارشناسی پایینتر باشه خیلی نقطه منفی محسوب میشه؟ درضمن کارشناسی رو از یکی از دانشگاههای دولتی ایران ولی ارشد رو از یکی از دانشگاههای معتبر اروپا با رنک بالا گرفتم. ولی متاسفانه معدل ارشدم پایینتره!

سوال دوم اینکه در CV که برای مکاتبه با استاد میفرستیم معدل حتما باید ذکر بشه؟

مرسی
    ویرایش توسط Nscience : October 19th, 2017 در ساعت 02:22 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Nscience نمایش پست ها
    سلام دوستان

دو تا سوال دارم... اگر معدل کارشناسی ارشد از کارشناسی پایینتر باشه خیلی نقطه منفی محسوب میشه؟ درضمن کارشناسی رو از یکی از دانشگاههای دولتی ایران ولی ارشد رو از یکی از دانشگاههای معتبر اروپا با رنک بالا گرفتم. ولی متاسفانه معدل ارشدم پایینتره!

سوال دوم اینکه در CV که برای مکاتبه با استاد میفرستیم معدل حتما باید ذکر بشه؟

مرسی
    نه دوست عزیز درسته که معدل ارشدتون نسبت به کارشناسی پایین تره اما از دانشگاه معتبر و بین المللی اخذ شده که خودش نقطه قوت محسوب میشه. پس نگران نباشین و سعی کنین با تعداد مقالات ISI یا نمره زبان عالی این معدل رو کاور کنین. معمولا معدل پایین اصلا توصیه نمیشه که در CV ذکر بشه. موفق باشین.

نقل قول نوشته اصلی توسط n00shin نمایش پست ها
    نه دوست عزیز درسته که معدل ارشدتون نسبت به کارشناسی پایین تره اما از دانشگاه معتبر و بین المللی اخذ شده که خودش نقطه قوت محسوب میشه. پس نگران نباشین و سعی کنین با تعداد مقالات ISI یا نمره زبان عالی این معدل رو کاور کنین. معمولا معدل پایین اصلا توصیه نمیشه که در CV ذکر بشه. موفق باشین.
    وز بخیر دوستان
    من یک سوال درباره گرفتن پذیرش از شما داشتم
    تفاوت گرفتن پذیرش بین دانشگاه America و Canada چیه؟؟؟
    آیا دانشگاه America نسبت به دانشگاه canada از لحاظ معدل راحت تر با دانشجو کنار میآیند و پذیرش میدهند(با فاند یا بدون فاند).؟؟؟
    کسانی که معدل لیسانس آنها(معدل پایین محسوب میشود 16-) پایین تر از حد نساب اخذ پذیرش فوق لیسانس در دانشگاه Canada می باشند، آیا شانس گرفتن پذیرش در دانشگاه های با رنک پایینتر canada دارند(چه دانشجو کانادایی چه international )؟؟؟ برای ورود به دانشگاه canada داشتن مدرك لیسانس با معدل حداقل 16 ضروري است(که معدل من کمتر از 16)
    من اصلا رنک دانشگاه در مقطع Master برام مهم نیست
    دوستان چکارکنم؟

Junior Member omidrey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering (M.Sc.) - QIAU

سلام دوستان من معدل کارشناسيم 15.51 هست که متاسفانه نمرات تخصصيم مثل ریاضیات یا مدار اکثرا روی رنج 13 14 هستن ، منتها معدل ارشدم 18.15 هست بدون احتساب نمره پایان نامه ، سوالم این هست که آیا نمرات ضعیف دوره کارشناسی میتونه اپليکيشن من رو برای دانشگاه هایی مثل کويينز ، مک مستر یا ... رد کنه ؟ نمره تافل هم 99 هست و سه تا مقاله (دو کنفرانس و یک ژورنال داخلی تحت داوری) دارم به علاوه دو سال سابقه کار و سابقه پژوهشی تقریبا خوب . با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط omidrey نمایش پست ها
    سلام دوستان من معدل کارشناسيم 15.51 هست که متاسفانه نمرات تخصصيم مثل ریاضیات یا مدار اکثرا روی رنج 13 14 هستن ، منتها معدل ارشدم 18.15 هست بدون احتساب نمره پایان نامه ، سوالم این هست که آیا نمرات ضعیف دوره کارشناسی میتونه اپليکيشن من رو برای دانشگاه هایی مثل کويينز ، مک مستر یا ... رد کنه ؟ نمره تافل هم 99 هست و سه تا مقاله (دو کنفرانس و یک ژورنال داخلی تحت داوری) دارم به علاوه دو سال سابقه کار و سابقه پژوهشی تقریبا خوب . با تشکر
    دانشگاهها اکثرا شرط مینیمم روی نمرات درسها نمیگذارند، منتهی برای کانادا در بیشتر رشته ها باید استاد پیدا کنید و استاد خودش ممکنه روی بعضی درسها نظر خاصی داشته باشه. پذیرش یک امر رقابتی است، در نتیجه اینکه استادی اپلیکیشن شما را قبول کنه یا رد کنه به رزومه بقیه متقاضیان هم بستگی داره.

Junior Member

سلام دوستان ... من معدل کارشناسیم 15 و ارشدم 18 هست (هردو از امیرکبیر) مشکلی که هست دیروز از یکی از اساتید دانشگاه مونترال (دانشکده شیمی) جوابی گرفتم که توش گفته بودن بخاطر مهدل لیسانس بهم ادمیشن نمیدن آیا این درسته؟ توی این فروم و نتایج پذیرش دیدم کسایی که با همین وضعیت معدل ادمیشن گرفتن
    من از یه استاد توی پلی تکنیک یه جواب اولیه دارم و این قضیه نگرانم کرده امکان داره این قانون فقط در دانشکده ی علوم باشه و توی مهندسی ها وضعیت فرق کنه؟ یا کسی اطلاعات دقیق داره(ممکنه استاد اشتباه کرده باشه) ... پیشاپیش ممنون بابت وقتی که میذارین

Junior Member

سلام دوست عزیز، من فکر نمیکنم اینطور باشه، اگر منظور ایشون کمیته و بحث مینیمم معدل هست که خب مشکلی ندارین شما. اما اگر منظورش اینه که شما با توجه به کیفیت رزمتون نسبت به بقیه رقبا شانسی برای پذیرش ندارین میتونه درست یا غلط باشه چون کاملا به کیفیت رقبای شما که تو اون زمان و برای اون استاد خاص درخواست میدن بستگی داره.
    همونطور که خودتون هم در قسمت پذیرش مشاهده کردین بودن کسایی که حتی با معدل پایینتر کارشناسی پذیرش گرفتن از این دانشگاه
    همچنین من از یکی از دوستان که الان در حال تحصیل در این دانشگاه هستن قبل تر جویا شدم چون خودمم همچین مشکلی دارم که ایشون گفتن معدل پایین کارشناسی دلیلی بر عدم پذیرش نیست.

سلام دوستان با توجه به اینکه دوستان گفتن معدل پایین تو سی وی نوشته نشه..من معدل کارشناسیم 14.84 هستش..و ارشدم 17 ایا فقط معدل ارشدمو بنویسم؟؟؟؟یا همین معدل خوبه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط negin1110 نمایش پست ها
    سلام دوستان با توجه به اینکه دوستان گفتن معدل پایین تو سی وی نوشته نشه..من معدل کارشناسیم 14.84 هستش..و ارشدم 17 ایا فقط معدل ارشدمو بنویسم؟؟؟؟یا همین معدل خوبه؟
    برای استاد اگر میفرستید می توانید حذف کنید ولی جندان حرفه ای نیست مگر آنکه رزومه شما اصولا در هر دو بخش فاقد GPA ارشد و لیسانس باشد. حذف یک مورد به هرحال ممکن است مورد سوال قرار گیرد و تاثیر آن چندان مثبت نیست. در مقطع دکتری اگر سایر پارامترهای رزومه خوب باشد به ویژه مقالات و زمینه تحقیقی مدنظرتر است. برای ارشد عموما معدل فاکترو اساسی است و حذف آن حساسیت برانگیزتر است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

دوستان سلام.
    ببخشید من در دوره کارشناسیم یک درس بوده که حذف کمیسیون شده (پزشکی) ولی خب نمرش صفر زده شده در کارنامه (اما نه در معدل ترم و نه نه در معدل کل لحاظ نشده نمرش) (و دانشگاه میتونه نامه بده که این حذف پزشکی بوده)
    میخواستم بپرسم این مشکل ایجاد نمیکنه؟ معدل کل من نزدیک به ۱۹ هست و خیلی این مورد نگرانم کرده. لازم به توضیح هست براش؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)