صفحه 137 از 144 نخستنخست ... 3787127128129130131132133134135136137138139140141142143144 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,361 تا 1,370 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط na_sa نمایش پست ها
    سلام دوستان.من ورودی سال 94 ارشد هستم.بعد سال ما قانون وضع شد که نمره پایان نامرو وارد میکنن توی کارنامه ولی توی معدل کل حساب نمیشه.حالا سوالم اینه که بعضی دانشگاها زده دو ترم اخر ارشد معدلش باید مثلا 3 به بالا باشه.میخوام ببینم منظورش معدل ترم پایان نامه و ترم قبلیشه؟میتونم امید داشته باشم که بتونم توی admission requirement رد نشم؟
    آن دانشگاهها معمولا دو سال آخر یا 60 واحد آخر را درنظر میگیرند یعنی در مورد شما معدل کل دوره ارشد. اگر معدل ارشدتون از 3 پایین تره اصولا برای دکترا شانس زیادی ندارید.

Junior Member

من با نمره پایان نامم حساب کردم معدل ارشدم میشه 2.9687 و بدون پایان نامه میشه 2.77 این تفاوت با 3 قابل اغماض هست برای این دانشگاهها یانه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط na_sa نمایش پست ها
    من با نمره پایان نامم حساب کردم معدل ارشدم میشه 2.9687 و بدون پایان نامه میشه 2.77 این تفاوت با 3 قابل اغماض هست برای این دانشگاهها یانه؟
    به نظر من پایین است. چه رشته ای هستید و چقدر سابقه پژوهشی دارید؟
    اگر معدل کارشناسی تون خوب است ممکنه برای شما ساده تر باشه که پذیرش ارشد بگیرید.

Junior Member

دوستان کسی که میخواد برای مستر مجدد با گرایش دیگه ی رشته ی خودش اپلای کنه، درسته که معدل آخرین مدرک تحصیلی یعنی معدل مسترشو در نظر میگیرن یا نه؟
    یکی از دوستای من که با این شرایط اپلای کرده بود گفت معدل مسترمو در نظر گرفتن، فقط میخوام مطمئن شم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Paria1420 نمایش پست ها
    دوستان کسی که میخواد برای مستر مجدد با گرایش دیگه ی رشته ی خودش اپلای کنه، درسته که معدل آخرین مدرک تحصیلی یعنی معدل مسترشو در نظر میگیرن یا نه؟
    یکی از دوستای من که با این شرایط اپلای کرده بود گفت معدل مسترمو در نظر گرفتن، فقط میخوام مطمئن شم
    ممکن است دانشگاهها شرایط متفاوتی برای minimum requirements ها داشته باشند. برخی معدل دو سال آخر تحصیل و برخی معدل کارشناسی را ملاک قرار میدهند. بهتر است شرایط را در خصوص دانشگاهی که می خواهید اپلای کنید به طور خاص چک کنید. رشته های مختلف (دپارتمانها) هم ممکن است متفاوت باشند نمی توان نسخه کلی برای همه داد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    ممکن است دانشگاهها شرایط متفاوتی برای minimum requirements ها داشته باشند. برخی معدل دو سال آخر تحصیل و برخی معدل کارشناسی را ملاک قرار میدهند. بهتر است شرایط را در خصوص دانشگاهی که می خواهید اپلای کنید به طور خاص چک کنید. رشته های مختلف (دپارتمانها) هم ممکن است متفاوت باشند نمی توان نسخه کلی برای همه داد.
    مرسی از جوابتون. بله درست فرمودین، چک کردم دیدم نوشتن دو سال آخر تحصیل، مورد من ارشد عمران دانشگاه های کانادا بود.

Junior Member

معادل % توی سیستم ایران چقدر میشه، توی سایت WES فقط به اسکیل 4 میبره و تبدیل از 4 به درصد انگار درست در نمیاد، برای تبدیل به درصد درسته نمره از بیست رو در 5 ضرب کنیم؟
    اینجوری 15.25 از 20 میشه 76.255% در صورتی من با WES حساب کردم شد 3 از 4 و 3 در تبدیل هایی که هست میشه 83% !!

ApplyAbroad Guru

معادل % توی سیستم ایران چقدر میشه، توی سایت WES فقط به اسکیل 4 میبره و تبدیل از 4 به درصد انگار درست در نمیاد، برای تبدیل به درصد درسته نمره از بیست رو در 5 ضرب کنیم؟
    اینجوری 15.25 از 20 میشه 76.255% در صورتی من با WES حساب کردم شد 3 از 4 و 3 در تبدیل هایی که هست میشه 83% !!
    باید هر درس را جداگانه به مقیاس 4 ببرید و بعد معدل بگیرید. محاسبه گر هایی برای این کار هست مثل این یکی:
    https://www.scholaro.com/gpa-calculator/canada

15.25 میشه B که 3 است. 3 که 83 درصد نمیشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    باید هر درس را جداگانه به مقیاس 4 ببرید و بعد معدل بگیرید. محاسبه گر هایی برای این کار هست مثل این یکی:
    https://www.scholaro.com/gpa-calculator/canada

15.25 میشه B که 3 است. 3 که 83 درصد نمیشه.
    هر درس رو جداگانه زدم (اتفاقا همین جا هم زده بودم که شما فرستادین) تمام درسهای ارشد و واحدشو که 3 از 4 داد، از کجا میشه معادل اسکیل 4 به درصد یا اکسیل 20 به درصدرو پیدا کرد؟

طبق این https://pages.collegeboard.org/how-t...-gpa-4.0-scale

معادل 3/4 میشه B و 83%، پس B چند درصد میشه؟
    چه مصیبتیه این سیسم نمره ی ایران!

ApplyAbroad Guru

هر درس رو جداگانه زدم (اتفاقا همین جا هم زده بودم که شما فرستادین) تمام درسهای ارشد و واحدشو که 3 از 4 داد، از کجا میشه معادل اسکیل 4 به درصد یا اکسیل 20 به درصدرو پیدا کرد؟

طبق این https://pages.collegeboard.org/how-t...-gpa-4.0-scale

معادل 3/4 میشه B و 83%، پس B چند درصد میشه؟
    چه مصیبتیه این سیسم نمره ی ایران!
    این جدول حداقل برای دانشگاههای کانادا که صحیح نیست. برای هر دانشگاه باید سایت همان دانشگاه را بگردید (معمولا در بخش academic calendar) و اسکیل مربوطه را پیدا کنید. در بیشتر دانشگاههای کانادا نمره B از 73 تا 76 درصد است.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)