صفحه 16 از 144 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط bestofbestzizi نمایش پست ها
    سلام با معدل 13 تو ليسانس هيچ اميدي واسه كانادا نيست ؟ حتي بعد از فوق و براي دكترا؟
    امید تنها چیزیه که صفرش وجود نداره! اما شما برای پذیرش دکتری به چیزی بیش از امید نیاز دارید. دکتری بسیار رقابتیه و نرخ پذیرش 7 یا 8 درصده واسه همین یه نقطه ضعف می تونه بهتون ضربه بزنه مگه از در قسمتهای دیگه رزومتون عالی عمل بکنید.

Junior Member

سلام . من تمام این تاپیک رو خواندم و برام چند تا سوال پیش اومده :

اول اینکه می خواستم بدونم دانشگاه های کانادا چه جوری با معدل دانشجو های ایرانی برخورد می کنند . منظورم اینکه یعنی ریز نمرات همه ی اپلیکنت ها در آفیس مربوطه ی هر دانشگاه به طور جداگانه به فرمت 4 در میاد و بعدش بررسی می شه ؟؟ یا اینکه دانشگاه های کانادا با سیستم ایران آشنا هستند و مثلا وقتی می بینن اپلیکنت از ایران هست و معدلش مثلا 15 س دیگه تبدیلش نمی کنن و همون اوکیه. البته دیدم که تو بعضی از دانشگاه های کانادا جداگانه می نی مم معدل برای کشور ها از جمله ایران نوشته شده ، ولی سوالم بیشتر مربوط به دانشگاه هایی که کشور ها رو جدا نکرده و مثلا گفته برای همه 3 از 4.
    سوال بعدی اینکه آیا دانشگاه هایی توی کانادا هست که 3 از 4 رو معادل 14 در نظر بگیره ؟ در این صورت اگر معدل بالای 14 باشه ولی زیر 3 باشه تکلیف چیه؟
    سوال سوم اینکه اگر همون اول بگی که فاند نمی خوای و اونوقت بهت پذیرش بدن ، بعد از گذشت یک ترم اگر تو دانشگاه خوب عمل کنی می تونی به فاند امیدوار باشی یا چون از اول گفتی فاند نمی خوای دیگه کلا باید بی خیال بشی؟ اگر احتمال فاند هست این احتمال بالاست یا نه؟
    مرسی

Junior Member

سلام

رشته ام عمران هست. لیسانسم معدلش 14 هست واحد افتاده هم دارم . فوق لیسانسم از امیر کبیر با معدل 16.97 هست میخواستم ببینم برای دکتری بدون فاند شانس پذیرش تو دانشگاهای خوب کانادا رو دارم یانه ؟در ضمن من دارم اقامتم تو کانادا جور میشه یعنی دانشجوی International حساب نمیشم لطفا یکی بهم کمک کنه. اگر که نه مثلا میتونم با داشتن 2 تا ISI مثلا تو UBC برای MSC بدون فاند پذیرش بگیرم؟مرسی .لطفا منو راهنمایی کنیین

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط kasandra نمایش پست ها
    سلام . من تمام این تاپیک رو خواندم و برام چند تا سوال پیش اومده :

اول اینکه می خواستم بدونم دانشگاه های کانادا چه جوری با معدل دانشجو های ایرانی برخورد می کنند . منظورم اینکه یعنی ریز نمرات همه ی اپلیکنت ها در آفیس مربوطه ی هر دانشگاه به طور جداگانه به فرمت 4 در میاد و بعدش بررسی می شه ؟؟ یا اینکه دانشگاه های کانادا با سیستم ایران آشنا هستند و مثلا وقتی می بینن اپلیکنت از ایران هست و معدلش مثلا 15 س دیگه تبدیلش نمی کنن و همون اوکیه. البته دیدم که تو بعضی از دانشگاه های کانادا جداگانه می نی مم معدل برای کشور ها از جمله ایران نوشته شده ، ولی سوالم بیشتر مربوط به دانشگاه هایی که کشور ها رو جدا نکرده و مثلا گفته برای همه 3 از 4.
    سوال بعدی اینکه آیا دانشگاه هایی توی کانادا هست که 3 از 4 رو معادل 14 در نظر بگیره ؟ در این صورت اگر معدل بالای 14 باشه ولی زیر 3 باشه تکلیف چیه؟
    سوال سوم اینکه اگر همون اول بگی که فاند نمی خوای و اونوقت بهت پذیرش بدن ، بعد از گذشت یک ترم اگر تو دانشگاه خوب عمل کنی می تونی به فاند امیدوار باشی یا چون از اول گفتی فاند نمی خوای دیگه کلا باید بی خیال بشی؟ اگر احتمال فاند هست این احتمال بالاست یا نه؟
    مرسی
    بهتر اینه که خودتون با استفاده از سایت WES نمرتونو به اسکیل 4 ببرید و البته دانشگاههایی که با سیستم ایران آشنایی ندارند این کار رو خواهند کرد. معدل 14 با تمام روش های WES زیر 4 هستش، چیزی معادل 2.7.

Junior Member

سلام
    با معدل 16.5 لیسانس عمران میشه به دانشگاه تورنتو امیدوار بود واسه فوق؟ایلتس 7.5 و 1200 جی ار ای!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics Solid State

سلام
    من لیسانس فیزیک حالت جامد با معدل 15.5،با نمره 8 IELTS،با نمره 880(88%) GRE physics دارم.امکان پذیرش فوق تو یکی از گرایش های فیزیک برام وجود داره؟داشتن نمره بالای GRE برای دانشگاه های کانادا جبران معدل کم رو میکنه؟

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط scattergood نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس فیزیک حالت جامد با معدل 15.5،با نمره 8 IELTS،با نمره 880(88%) GRE physics دارم.امکان پذیرش فوق تو یکی از گرایش های فیزیک برام وجود داره؟داشتن نمره بالای GRE برای دانشگاه های کانادا جبران معدل کم رو میکنه؟
    سلام
    رشتهٔ فیزیک رو من دقیقا نمیدونم اما مثلا شیمی‌ رو میدونم که بعضی‌ جاها gre subject میخوان و بعضی‌ جاها نمیخوان. برای‌ جاهایی‌ که میخوان نمرهٔ بالا تاثیر گذاره اما جاهایی‌ که نمیخوان معمولان نگاهی‌ که نمرهٔ gre نمیکنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics Solid State

مرسی از جواب ولی دانشگاه هایی که تو کانادا gre،نمیخوان،با شرایط من امیدی به پذیرش هست؟با داشتن gre بالا بهتر نیست شانسم رو امریکا هم امتحان کنم چون خیلی از دانشگاه هاش این مدرک رو لازم داره!ولی از خیلی ها شنیدم که ویزا دادن امریکا با خداست!

Junior Member

سلام دوستان عزیز

من یه سوال دارم که خیلی برام مهمه و واقعا ممنون میشم اگه نظرات خودتون رو بگید
    میخوام برای دانشگاه کنکوردیا اپلای کنم و معدل لیسانس و ارشدم هم جفتش 16/5 هست
    تو application from یه قسمت هست که سوال زیر رو میپرسه و من نمیدونم چی جواب بدم

Do you consider your transcript(s) of university-level work an accurate indication of your academic ability؟

چون معدلم چندان جالب نیست به نظرم نباید بزنم yes. اگه هم بزنم No میگه دلایل خودتون رو بیان کنید. من دلیل خوبی به نظرم نمیرسه که نه سیخ بسوزه نه کباب!
    به نظرتون این سوال چقدر تو نتیجه پذیرش مهمه و چی بنویسم بهتره؟ راستش چند روزی هست که اینو تو فروم مربوط به دانشگاه کنکوردیا مطرح کردم ولی کسی جوابی نداده، گفتم از شما بچه های خوب و فعال بپرسم

ممنون و با آرزوی موفقیت برای همه

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط scattergood نمایش پست ها
    مرسی از جواب ولی دانشگاه هایی که تو کانادا gre،نمیخوان،با شرایط من امیدی به پذیرش هست؟با داشتن gre بالا بهتر نیست شانسم رو امریکا هم امتحان کنم چون خیلی از دانشگاه هاش این مدرک رو لازم داره!ولی از خیلی ها شنیدم که ویزا دادن امریکا با خداست!
    سلام
    به نظر من هم بهتره بیشتر رو آمریکا‌ زوم کنید چون نمرهٔ gre اونجا خیلی‌ اهمیت داره. البته فکر می‌کنم gre general هم بخوان اونجا. در مورد ویزا هم فعلا که خوب و به نظر بعضیا از کانادا هم بهتره اما خوب شرایطش stable نیست.
    البته برای کانادا هم شانستون بد نیست، با استادا تماس بیگیرید و سعی‌ کنید position پیدا کنید. اما اگه میخواید حتما از جایی‌ پذیرش بگیرید واسه آمریکا‌ هم اپلای کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)