صفحه 19 از 144 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Power Eng, BTU Cottbus

پیش فرض پاسخ : سوال ضروری درباره ی قانون 2 سال آخر

سلام
    نگران نباش منظور از 2 سال آخر درس های تخصصیه.مثلا اگه یکی همه عمومیارو بذاره سال آخر پاس کنه با معدل19 مهم نیست.اینی که تو دانشگاههای کانادا می خوان نمرات درس های اختصاصیه چون معمولا اینا تو 2سال آخر پاس می شن میگن نمرات 2 سال آخر.البته اینی که لیسانس شما 5.5 طول بکشه یکم امتیاز منفی محسوب می شه ولی اثرش در مقابل فاکتورای دیگه خیلی کمتره.در ضمن میشه برای مسئول ادمیشن دلیلشو توضیح بدی.که البته تلفنی بهتره!
    بازم دوستان دیگه نظرشونو بگن چون من خودم این مشکل رو نداشتم زیاد پیشو نگرفتم ممکنه معیار های دیگه ای هم باشه.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

سلام.من پزشکی خوندم.7 سال.و دو سال آخر انترن (کارورز) بودم.که معدل این دوره 16 شد.ولی معدل کل من 14.75 هست.
    میخوام بدونم دو سال آخرو درست ذکر کردم؟
    من میخوام واسه phd ژنتیک اقدام کنم که زیاد ربطی به پزشکی نداره.باز هم معدل من واسشون مهمه؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

کسی که ارشد هم داره، دو سال آخر یعنی معدل ارشد؟ یا دو سال آخر لیسانس رو جدا در نظر می گیرن؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

سلام
    تا جایی که من دیدم کانادا فقط نمرات دو سال آخر رو چک می کنند حتی اگه فقط درسهای عمومی باشه و حتی اگه 6 سال طول بکشه ولی باید شرایطی که تو وب سایت دانشگاه ذکر شده داشته باشید.

تو کانادا نمره پایان نامه رو حساب نمی کنند. فقط معدل واحدهای تئوری ارشد رو در نظر می گیرند و ارشد رو معادل یک سال حساب می کنند و یک سال آخر لیسانسو هم در نظر می گیرند و معدل 60 واحد تئوری این دو سال رو محاسبه می کنند به عنوان معدل دو سال آخر.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

ممنون از پاسخت..اره معدلمو خیلی میبرم بالا..فقط اینو نگفتی بهم که دانشگاهم غیر انتفاعی هستش مانع از رفتنم نمیشه؟اونا قبول دارن دانشگاهای غیر انتفاعی ایرانو؟

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط elias_ns8 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخت..اره معدلمو خیلی میبرم بالا..فقط اینو نگفتی بهم که دانشگاهم غیر انتفاعی هستش مانع از رفتنم نمیشه؟اونا قبول دارن دانشگاهای غیر انتفاعی ایرانو؟
    بله غیر انتفاعی رو قبول دارند، نگران نباشید. اما خوب اعتبار دانشگاه هم مهمه. مثلا دانشگاه شریف و یک دانشگاه غیر انتفاعی رو به یه چشم نمی‌بینند، فاکتورهای زیادی در گرفتن پذیرش موثره.
    اما شما نگران دانشگاهتون نباشید، بیشتر معدل رو بچسبید، معدل برای اونا مهمتره!

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    سلام
    من رشته ام مهندسی برق هست و برای استفاده از معافیت کفالت، لیسانسم رو 5 سال و نیمه ( در طی 11 ترم ) به پایان می رسونم. اکثـــر دانشگاههای کانادا هم مگن معدل 2 سال آخر برای ما مهمه.
    مـــی خوام ببینم برای من که 5.5 ساله لیسانسم رو گرفتم. معدل 2 سال آخرم رو چه جوری حساب می کنن؟
    یعنی وقتی می خوام online application پر کنم، باید معدل 4 ترم آخر را اعلام کنم؟ یا جور دیگه ای هست؟ چون اگر اشتباه اعلام کنم بعدها ب مشکل می خورم
    خـــــــــــــواهش می کنم بچه هایی که پذیرش گرفتن یا می دونم این برنامه چه جوریه، تو این پست به من لطف کنن و جواب بگذارن
    مرسی
    سلام
    من به مسئول پذیرش دانشگاه میل دادم، همه چیزم توضیح دادم. حالا اون این جواب رو داده:
    We will use the 3rd and 4th year to calculate the grade point average.

در حالی که من بیشتر درسام رو بعد از پاس کردم، اونم درس های تخصصی ام رو.. چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    کمک..

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    سلام
    من رشته ام مهندسی برق هست و برای استفاده از معافیت کفالت، لیسانسم رو 5 سال و نیمه ( در طی 11 ترم ) به پایان می رسونم. اکثـــر دانشگاههای کانادا هم مگن معدل 2 سال آخر برای ما مهمه.
    مـــی خوام ببینم برای من که 5.5 ساله لیسانسم رو گرفتم. معدل 2 سال آخرم رو چه جوری حساب می کنن؟
    یعنی وقتی می خوام online application پر کنم، باید معدل 4 ترم آخر را اعلام کنم؟ یا جور دیگه ای هست؟

من به مسئول پذیرش دانشگاه میل دادم، همه چیزم توضیح دادم. حالا اون این جواب رو داده:
    We will use the 3rd and 4th year to calculate the grade point average.

در حالی که من بیشتر درسام رو بعد از پاس کردم، اونم درس های تخصصی ام رو.. چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خـــــــــــــواهش می کنم بچه هایی که پذیرش گرفتن یا می دونم این برنامه چه جوریه، تو این پست به من لطف کنن و جواب بگذارن
    مرسی

دوست عزیز همون طوری که من قبلاً هم در این تاپیک گفتم اونها کاری ندارند که شما درستو چند وقته تموم کردی. میان معدل نیمه دوم تحصیلات شما یعنی‌ ۷۰ واحد آخرو حساب می‌کنن!
    یعنی‌ اول ۴ ترم آخر شما رو حساب می‌کنن بعد اگه کمتر از نصف پاس کرده بودی یه ترم یه ترم به عقب برمیگردن و اونا رو هم حساب می‌کنن!

Junior Member

سلام
    با این شرایط می تونم برا کانادا برا ارشد اقدام کنم
    معدلم خیلی پایین هست 12.04 ولی زبان 6.5 ایلتس + 6 مقاله ISI دارم
    البته در حال نوشتن یکی دوتا مقاله دیگه هم هستم.
    شرایطم برا فاند چطوره؟
    دانشگاههای رده بالا نمی خام فقط جایی باشه که بتونم خودمو برا دکترا آماده کنم.
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)