صفحه 2 از 144 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

Member ako_1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    George Mason University

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

البته! یه چیز م من بگم، من دیدم یه سری دانشگاه ها زدن 12.5 یعنی دوازده و نیم، تو همون کانادای لعنتی ;D منتها خوب شانس تون کم میشه واسه فاند و اینا، اما بالاخره min requirement و دور می زنین، می تونین تو باقی زمینه ها جبران کنید
    نه در رفتن حرکت بود/ نه در ماندن سکونی.

و ستارۀ پر شتاب/درگذرگاهی مأیوس
    بر مداری جاودانه می‌گردد.

این 12.5 مطمینی درسته کدوم دانشگاه بود ؟
    البته به این تبدیل ها زیاد نمیشه اعتماد کرد کمی خطا داره
    ولی تا اونجا که من میدانم دیگه زیر 3 ندیدم که حدود 15 میشه
    I)Always stand on your feet
    II)Use your head
    III)Never give up

Junior Member sikma آواتار ها

براي Ph.D اين شرط معدل براي ليسناسه يا براي ارشده
    مثلا يكي معدل ليسانسش بشه 14 ولي ارشد بشه 17 كودوم معدل حساب ميشه و حداقل نمره هم 16 باشه براي اون دانشگاه
    پرستویی که به فکر مهاجرت هست، از ویرانی آشیانه نمی هراسد

نقل قول نوشته اصلی توسط sikma
    براي Ph.D اين شرط معدل براي ليسناسه يا براي ارشده
    مثلا يكي معدل ليسانسش بشه 14 ولي ارشد بشه 17 كودوم معدل حساب ميشه و حداقل نمره هم 16 باشه براي اون دانشگاه
    تا اونجا که من میدونم معدل دوره تحصیلی قبلی شما رو حساب میکنن برای phd فوق محاسبه میشه ولی معدل پایین در لیسانس هم خوب از یه لحاظ اگر مثبت نگاه کنیم در فوق جبران شده باشه نشانه پیشرفت هستش
    البته منکر این نیستم که نگاهی هم به معدل لیسانس شما میندازن و بی تاثیر نیست
    I)Always stand on your feet
    II)Use your head
    III)Never give up

Member ako_1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    George Mason University

متاسفانه هاردم فرمت شده و فعلا دارم ریکاوری می کنم، آلان لیست و ندارم،
    اما قاعده کلی این بود که معدل لیسانی شما حداقل 2.5 از 4 باشه، برای فوق هم فک کنم همون 14 میشد حداقل ها،
    من تو بحث نظرخواهی در مورد شانس گرفتن پذیرش http://www.applyabroad.org/forum/ind...html#msg118254 گفته بودم، این واسه اون دانشگاه های زیر 100 نیست، اما خوب برای یکی مثل من خیلی مهمتر از رنک دانشگاه شانس گرفتن کمک هزینه س، حالا من سعی می کنم بزودی اون لیست رو هم بذارم،

به چیز دیگه م بگم، من خیلی جاها دیدم که حداقل requirement ها واسه عمران با شیمی فرق داره، سر این , عددی که گفتم چیزی بود که خودم تو سایت دانشگاه ها دیدم و واسه خودمم عجیب بود، اما خوب حتما این معدل عواقب زیاد داره ;D
    نه در رفتن حرکت بود/ نه در ماندن سکونی.

و ستارۀ پر شتاب/درگذرگاهی مأیوس
    بر مداری جاودانه می‌گردد.

Junior Member

سلام
    اینهمه میگن دانشگاههای کانادا مخصوصا همین ubc سختگیرند و فلان و بهمان، من دو نفرو دیدم که با معدل کارشتاسی زیر 16 پذیرش گرفتن در حالی که برای بچه های ایرانی تو سایتشون نوشتن که مینیمم معدل باید 16 باشه!
    حالا قضیه چیه؟

یا علی.

Junior Member

سلام .من می خواستم بدونم با مدرک کارشناسی ارشد پیام نوربا معدل بالا وieltsنمره 7امکان پذیرش در دانشگاههای کانادا هست ؟با کمک تحصیلی ؟

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

Smile پاسخ : شرط معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdispam نمایش پست ها
    سلام .من می خواستم بدونم با مدرک کارشناسی ارشد پیام نوربا معدل بالا وieltsنمره 7امکان پذیرش در دانشگاههای کانادا هست ؟با کمک تحصیلی ؟
    درود ، معدل بالا یعنی بالای 17 ؟؟ راستش شرط معدل برای بعضی از دانشگاه ها 3.5 هست که همون 17.5 خودمون هست ، البته کانادا روی همه چیز از جمله معدل حساس هست ولی اگر مثلا 0.5 نمره از 20 نمره کم دارید ایمیل بزنید و مطمئن بشید . در مورد بورسیه هم بستگی به مقالات و.... داره . نگران پیام نوری بودن مدرکتون نباشید به research background دقت کنید بیشتر .
    پیروز باشید.
    I am back to AA.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط h.behrouz نمایش پست ها
    درود ، معدل بالا یعنی بالای 17 ؟؟ راستش شرط معدل برای بعضی از دانشگاه ها 3.5 هست که همون 17.5 خودمون هست ، البته کانادا روی همه چیز از جمله معدل حساس هست ولی اگر مثلا 0.5 نمره از 20 نمره کم دارید ایمیل بزنید و مطمئن بشید . در مورد بورسیه هم بستگی به مقالات و.... داره . نگران پیام نوری بودن مدرکتون نباشید به research background دقت کنید بیشتر .
    پیروز باشید.
    متشکر از راهنمایی شما.معدل لیسانس 18.22ومعدل فوق لیسانس دقیقا 17.با این حال برای اقدام کردن امیدوار شدم .:d

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdispam نمایش پست ها
    متشکر از راهنمایی شما.معدل لیسانس 18.22ومعدل فوق لیسانس دقیقا 17.با این حال برای اقدام کردن امیدوار شدم .:d
    سلام به همگی
    اگه برای محاسبه حداقل این کار رو می کنید اشتباه هست:
    (3.5/4)*20=17.5
    اونا از سیستم خودشون استفاده می کنن. من جاهایی که همون 3.5 رو زده رفتم دیدم که برای ایران به طور مجزا زده بالای 16 و مدرک 4 ساله کارشنتاسی. برای اینکه بیشتر با این داستان gpa آشنا شید توی فروم یه موضوع با همین اسم هست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)