صفحه 25 از 144 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343575125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

درود
    من از همه دوستان ممنونم.
    SIG عزیز بسیار بسیار ممنونم. این مسئله معدل و شرط اون مشکل من و خیلی از دوستان من هست و با توجه به اینکه خیلی از جاها اینطور عنوان شده که معدل کارشناسی مدنظر هست دست و پای ماها رو برای اپلای بسته بود. ولی پست شما خیلی برای من و بسیاری دیگر از دوستان فکر می کنم مفید باشه.
    ضمنا من ریسک کردم و با ادمیژن آفیس پنج دانشگاه معتبر که برای برخی از اونها قصد اپلای داشتم صحبت کردم.فعلا یکیشون جواب داده. جواب این هست:
    Dear ....

I checked with Graduate Admissions and they replied that they will always use a graduate GPA if there is one available so you would meet the requirement. I wish you good luck!
    جواب بقیه رو هم اینجا می ذارم تا دوستان دیگری که شرایط مشابه من رو دارند بتونند استفاده کنند.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member

درود به تمامی دوستان
    من کارشناسی شیمی خوندم با معدل 13.بیش از 10 سال هم سابقه کار دارم در وزارت نفت با سمت های مرتبط.
    از اونجا که تونستم اقامت کبک رو بگیرم ،چقدر شانس دارم که بتونم از یکی از دانشگاههای مونترال واسه Meng اقدام کنم(البته بعد از گرفتن PR)
    زیاد درجه یک بودن دانشگاه هم واسم مطرح نیست
    ممنون از راهنماییتون

سلام به همه ی دوستان.یه سوال داشتم در مورد اینکه تو معدلی که دانشگاه های کانادا حساب میکنن دروس عمومی و افتاده هم حساب میشه یا اینکه هر درسو فقط یکبار حساب میکنن برای محاسبه ی معدل؟ (بر عکس سیستم خودمون!)
    ممنون میشم اگه کسی جواب بده

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

Cool پاسخ : شرط معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود

من تقریبا از 10 استاد در آمریکا و کانادا و استرالیا جواب مثبت یا تقریبا مثبت گرفتم. مشکل اینجاست که هر دانشگاهی که چک کردم این شرط GPA=3 رو داره!! اگر این شرط غیر قابل چشم پوشی باشه و نشه معدل زیر 15 کارشناسی رو مثلا با معدل نسبتا خوب 17 ارشد و پابلیکیشن های فراوان هم جبران کرد می شه گفت معدل کم کارشناسی (حالا دلیلش هر چی باشه از کم کاری خود دانشجو گرفته تا بزرگ منشی اساتیدی که صد البته فقط سطح دانش!! افراد براشون مهم هست و نه مسائل دیگر! و بیماری و...) حکم سرطان یا تیر خلاص رو داره!LOL بعدش هر کاری می کنی انگار داری آب تو هاون می کوبی. این موضوع خیلی خیلی مهمه! بسیار بسیار مهم تر ازاینکه از چه دانشگاهی فارغ التحصیل می شوید، در چه مجلاتی مقاله داده اید، چقدر توانایی ریسرچ دارید، چه توانایی هایی دارید و... ای کاش یک تاپیک باز بشه تا در اون گفته بشه که اهمیت این مهمترین و مهمترین پارامتر پذیرش توسط اساتید فن گوشزد بشه. واقعا این موضوع مغفول مونده .
    دوستان پاسخ دادند که باید با ادمیژن آفیس صحبت بشه! سوال کلی من و خیلی از دوستان فکر می کنم این هست که واقعا هیچ یک از دوستان در اپلای ابرود تجربه ای رو نداشتند که به طور مثال در دانشگاههای آمریکا معدل کارشناسی مهمتر هست یا ارشد؟

دوست عزیز، GPA=3 برابر با معدل 14 هستش نه 15!

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    دوست عزیز، GPA=3 برابر با معدل 14 هستش نه 15!
    اصلا این جوری نیست! باید درس به درس نمره رو تبدیل کنید بعد معدل بگیرید! نمرات ردی هم تو معدل گیریشون حساب نمی شه. دونه دونه باید درسای با نمره ی بالای 16 رو بدی 4 ، بالای 14 تا 15.99 رو بدی 3 12 تا 13.99 رو بدی 2 و 10 تا 11.99 رو هم بدی 1 ردی ها رو هم بی خیال! نمره ی قبولی رو معدل می گیرن

نمرات عمومی چی؟
    با عرض معذرت خواهی یه سوال مهم دیگه هم داشتم
    اگر من فقط تو 4 ترم اول افتاده داشته باشم و معدل دو سال آخرم با توجه به اینکه همه درسای تخصصی و اصلی تو این مدت 2 سال آخر طی میشه خیلی خوب باشه چقدر میتونه:
    1)برای دانشگاههایی که همه ی معدل 4 سال را در نظر میگیرند تاثیر گذار باشه
    2)برای دانشگاههایی که معدل 2 سال آخر رو مورد نظر قرار میدن چقدر تاثیر گذاره(منظور این دانشگاهها فقط به این نگاه میکنن که 2 سال آخر درسات و معدلت چطور بوده و فقط دیگه اینو در نظر میگیرن و با قبل اون کاری ندارن یا نه)
    ویرایش توسط Afshin.o : January 31st, 2011 در ساعت 10:02 AM

پیش فرض پاسخ : سوال ضروری درباره ی قانون 2 سال آخر

سلام
    از اونجایی که من متوجه شدم تو این موضوع به این نتایج از نظر من رسیده شد:
    1.دانشگاههایی که مینویسن 2 سال آخر یا 60 واحد آخر منظورشون اینه که این دانشگاهها فقط و فقط با این معدل کار دارن.
    2. اینکه شما ترمها یا واحد های قبلی تون چطور بوده رو کاری نداریم برای مثال ((اگه یکی تو نیمه ی اول تحصیلات لیسانسش به هر شکلی و به هر دلیلی نتونسته معدلش رو خوب بیاره و درسایی رو افتاده و ... ویا برعکس تو این نیمه ی اول درساش خوب بوده)) رو کاری ندارن و در عوض(( این فرد تو درسای تخصصی و اصلیش زحمت کشیده و در مجموع یه معدل الف یا خوبی رو آورده ویا بر عکس نتونسته خوب بیاره))
    در هر صورت اونها به این درسها ی 2 سال آخر(60 واحد آخر) نگاه میکنن و تصمیم میگیرن
    3.این دسته از دانشگاهها دروس افتاده رو به هیچ نحوی تو معدلگیری و همچنین تو تصمیمگیری برای انتخاب یا عدم انتخاب دانشجو مد نظر قرار نمیدن(این گزینه برام خیلی مهمه که بدونم آیا اینطوری هست یا نه)
    4.تکلیف دروس عمومی آخرش معلوم نشد تو معدل گیری حساب میشه یا نه؟!(اگه اینم دوستانی که تجربه ی اپلای دارن مشخص کنن خیلی خوب میشه)
    ضمنا اگه هر کدوم از موارد اشتباه باشه بگین تا معلوم شه تا بقیه هم اشتباه نکنن

Junior Member

با سلام... من معدل کلم 16 و معدل 2 سال آخرم حدود 17 است... اما درس مبانی برق افتادم با نمره 8 (ترم قبل از انتخابات بود و به درسام نرسیدم) ولی ترم بعدش با 17.5 پاسش کردم... زبانم هم خوبه... در ضمن در موضوعات جانبی رشته ام (مهندسی صنایع) هم خیلی وقت گذاشتم و دستم نسبتا پره... آیا واحد افتاده شانسمو خیلی کم میکنه...؟

Junior Member REZABATI آواتار ها

سلام
    من راهنمایی ها ومقدماترو خوندم
    الان نیاز به راهنمایی دارم
    میخوام برای دانشگاهای کانادا پذیزش بگیرممخصوصا شهر ونکوور که فامیل دارم
    مدرکم کارشناسی متالوِژی دانشگاه آزاد نجف باد معدل ۱۴ مدرک زبان هم دارم الان هم میخوام برم آیلتس یا تافل بگیرم ولی نمدونم چی بگیرم و با چه نمره ای نیاز است
    کلا از الان چیکارکنم؟؟؟لطفا کمک کنید

آقا کی می دونه شرط معدل به درصد رو چه جوری محاسبه می کنند.
    مثلا اگه گفته باشند مینیمم 70% می خوان، چه جوری محاسبه می کنند؟؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)