صفحه 42 از 144 نخستنخست ... 32333435363738394041424344454647484950515292142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima10 نمایش پست ها
    سلام

اگه مینیمم معدل دانشگاه رو نداشته باشیم ردیم ؟

مثلا معدل من میشه 2.6 از 4 . تو بیشتر دانشگاهها شرط معدا 3 از 4.

پس من کاملا ردم ؟ امتحان GRE Subject رو بدم چی ؟ هیچ تاثیری نداره ؟

( رشته نرم افزار ) ( برای دانشگاههای آمریکا سوالم رو پرسیدم.)
    سلام.خوبی؟

به احتمال زیاد اگر مینیمم رو نداشته باشید رد می کنن.اما برای اطمینان بیشتر به مسئول admissionایمیل بزنید
    موفق باشید

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    البته برای جواب قطعی باید از خود دانشگاه بپرسید، ولی اینطور که دیدم مک مستر برای پذیرش مینیمم +B در سال آخر میخواد و من فکر میکنم اگر شما درس به درس تبدیل کنید معدل شما بالاتر از این بشه.
    یه نکته ای من جدیدا متوجه شدم راجع به شرط معدل و نحوه محاسبه اون توسط دانشگاه ها. و یه سوالی برام پیش اومد گفتم ازت اینجا بپرسم که بقیه هم استفاده کنن. میخوام ببینم کانادا هم سیستمش اینجوریه یا نه؟!!!
    یکی از دوستام از یه دانشگاه استرالیایی ریجکت شده. بهش گفتن ما یه رتبه بندی داریم اینجا برای دانشگاه ها. برای هر رده یه مینیمم معدل مشخص وجود داره. مثلا دانشگاه آزاد که تو رتبه بندی اونا تو گروه 3 قرار میگرفته حداقل مینیمم 18/20 رو برای پذیرش تعیین کرده بودن! جدا از بحث معدل اینم اضافه کنم که گفته بود دلیل اینکه برای مستر معمولا از ایران نمی گیریم اینه که تو research خوب کار نمی کنن تو ایران تو مقطع لیسانس!
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian_Boy نمایش پست ها
    یه نکته ای من جدیدا متوجه شدم راجع به شرط معدل و نحوه محاسبه اون توسط دانشگاه ها. و یه سوالی برام پیش اومد گفتم ازت اینجا بپرسم که بقیه هم استفاده کنن. میخوام ببینم کانادا هم سیستمش اینجوریه یا نه؟!!!
    یکی از دوستام از یه دانشگاه استرالیایی ریجکت شده. بهش گفتن ما یه رتبه بندی داریم اینجا برای دانشگاه ها. برای هر رده یه مینیمم معدل مشخص وجود داره. مثلا دانشگاه آزاد که تو رتبه بندی اونا تو گروه 3 قرار میگرفته حداقل مینیمم 18/20 رو برای پذیرش تعیین کرده بودن! جدا از بحث معدل اینم اضافه کنم که گفته بود دلیل اینکه برای مستر معمولا از ایران نمی گیریم اینه که تو research خوب کار نمی کنن تو ایران تو مقطع لیسانس!
    بعید میدونم همچین چیزی باشه. من خودم با معدل 15 دانشگاه آزاد از دانشگاه ملبورن که جزو بهترین دانشگاههای استرالیا هست پذیرش گرفتم. درسته که معدل مسئله مهمیه ولی قطعا فقط به اون نگاه نمیکنند و مسائل دیگه رو هم خیلی بهش دقت میکنند.

Junior Member

سلام به همه ی دوستان .

من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی صنایع دانشگاه آزاد واحد تهران شمال هستم .

معدل کلم 16.96 شد و معدل ترم آخر 19.21 و ترم 7 هم معدلم 17.75 شده . معدل ترم 6 هم 16.67 شده و معدل ترم 5 هم 18.22 .

حالا می خوام بدونم با این وضعیت معدل هام ، رو چه دانشگاه هایی تمرکز کنم ، خوبه .؟؟ منظورم اینه که مثلآ اگه یه تافل حدودای 100 بیارم ؛ شانس برای گرفتن admision و fund از کدوم دانشگاه ها برام بیشتره .؟؟

اگر کسی از دوستان هست که می تونه کمکم کنه ممنون می شم.

و سوال دیگه اینکه خواهرم و همسرشون هم تو مقطع دکتری مهندسی شیمی دارن الان کانادا درس می خونن . این می تونه کمکی باشه یا نه ؟؟ مخصوصآ برای ویزا .
    بچه ها یکی یه نظری بده ،،، می خوام حدودی ببینم اوضاعم چه جوریه؟!!

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein51 نمایش پست ها
    بعید میدونم همچین چیزی باشه. من خودم با معدل 15 دانشگاه آزاد از دانشگاه ملبورن که جزو بهترین دانشگاههای استرالیا هست پذیرش گرفتم. درسته که معدل مسئله مهمیه ولی قطعا فقط به اون نگاه نمیکنند و مسائل دیگه رو هم خیلی بهش دقت میکنند.
    ایمیل زدن این موضوع رو صراحتا گفتن بهش. شوخی و تعارف که ندارن با کسی اونا.
    شاید اینجوری بگیم بهتر باشه: شاید برای همه دانشگاه های استرالیای اینجوری نباشه! چون ایشون ملبورن اپلای نکرده بودن! دانشگاه دیگه ای بوده.
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

سلام
    من برق دانشگاه خواجه نصیر می خونم.معدلم هم حدودا 14.5 .نمره ielts هم 6.5 -7 می تونم بگیرم.برای دانشگاه های کانادا با fund شانسی دارم؟

Junior Member civilca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural engineering at CA

Lightbulb پاسخ : شرط معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian_Boy نمایش پست ها
    ایمیل زدن این موضوع رو صراحتا گفتن بهش. شوخی و تعارف که ندارن با کسی اونا.
    شاید اینجوری بگیم بهتر باشه: شاید برای همه دانشگاه های استرالیای اینجوری نباشه! چون ایشون ملبورن اپلای نکرده بودن! دانشگاه دیگه ای بوده.
    من هم بعید می دونم که این قضیه صحت داشته باشه(18/20!!!)، چون من هم خودم فارغ التحصیل آزادم و معدلمم 15 بود، از دانشگاه آدلاید که یکی از بهترین های کاناداست با شرایط خوبی بهم پذیرش دادن. البته شرایط ریسرچ مناسبی داشتم. دوست عزیز، در بخش حداقل شرایط هر دانشگاه تمام دیتیل مورد درخواست رو اعلام می کنن و موارد تاثیرگذار هم عنوان شده، اگه به قول شما همچین چیزی بوده، حتماً در بخش Graduate studies or Prospective students برای اون رشته و شرایط خاص، باید ذکر شده باشه، در غیر اینصورت عملیاتی نیست و دلیل ریجکت ها موارد دیگه ایه.
    “when there is a will, there is a way”

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rooli20 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان .

من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی صنایع دانشگاه آزاد واحد تهران شمال هستم .

معدل کلم 16.96 شد و معدل ترم آخر 19.21 و ترم 7 هم معدلم 17.75 شده . معدل ترم 6 هم 16.67 شده و معدل ترم 5 هم 18.22 .

حالا می خوام بدونم با این وضعیت معدل هام ، رو چه دانشگاه هایی تمرکز کنم ، خوبه .؟؟ منظورم اینه که مثلآ اگه یه تافل حدودای 100 بیارم ؛ شانس برای گرفتن admision و fund از کدوم دانشگاه ها برام بیشتره .؟؟

اگر کسی از دوستان هست که می تونه کمکم کنه ممنون می شم.

و سوال دیگه اینکه خواهرم و همسرشون هم تو مقطع دکتری مهندسی شیمی دارن الان کانادا درس می خونن . این می تونه کمکی باشه یا نه ؟؟ مخصوصآ برای ویزا .
    بچه ها یکی یه نظری بده ،،، می خوام حدودی ببینم اوضاعم چه جوریه؟!!
    بله ، وجود اعضای درجه اول خانواده در کانادا فقط و فقط در پروسه ی اخذ ویزا، ممکن تاثیری داشته باشه. شرایط معدلتون خوبه و اگر اون نمره ی تافل رو بگیرید هم که مناسب تره. فقط چیزی که قبلاً هم به دوستان اعلام کردم، به شما هم میگم که: حتماً در این مدت روی مقاله و هر نوع فعالیت مرتبط با امور پژوهشی وقت بذارید و رزومه ی علمی تونو قوی کنید. مثلاً این شرایط برای بریتیش کلمبیا مناسبه و تنها دلیل ریجکتشون میتونه قوی تر بودن رزومه ی تحقیقاتی رقبای شما در اون پوزیشن خاص باشه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaafshar8 نمایش پست ها
    سلام.خوبی؟

به احتمال زیاد اگر مینیمم رو نداشته باشید رد می کنن.اما برای اطمینان بیشتر به مسئول admissionایمیل بزنید
    موفق باشید
    در پاسخ به Fatima10 و دوستی که جواب داد باید بگم، بله، اگر مینیمم رو نداشته باشید بدون توجه به سایر موارد ، پروندتون از سیکل بررسی خارج می شه. مگر اینکه در قسمت حداقل های رشته ی مورد نظرتون، بند و تبصره ای گذاشته باشن که شامل حال شما بشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط civilca نمایش پست ها
    در پاسخ به Fatima10 و دوستی که جواب داد باید بگم، بله، اگر مینیمم رو نداشته باشید بدون توجه به سایر موارد ، پروندتون از سیکل بررسی خارج می شه. مگر اینکه در قسمت حداقل های رشته ی مورد نظرتون، بند و تبصره ای گذاشته باشن که شامل حال شما بشه.
    خیلی ممنون از پاسختون

پس من اینجوری که هیچ دانشگاهی نمیتونم اپلای کنم ؟!

پس نظرتون در مورد این شخص چیه ؟ با معدل 13 کارشناسی ریاضی تونسته برای ارشد کامپیوتر قبول شه..

http://www.applyabroad.org/forum/adm...report&ar=1122

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)