صفحه 55 از 144 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

مگه معدلای کانادا از 4 نیست؟نیازی به تبدیل کردن نداره؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sahnd89 نمایش پست ها
    سلام

دانشگاه هایی که معدل 16 میخوان 15.8 رو بلافاصله رد میکنن دیگه یا نه؟
    نه یکی از دوستان من نیم نمره از مینیمم یه دانشگاه پایین تر بود اما نه تنها پذیرفته شد، بلکه فاند کامل هم گرفت. ولی اغلب اوقات حرف Setareh21 درسته و رد می کنند.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

مگه معدلای کانادا از 4 نیست؟نیازی به تبدیل کردن نداره؟
    با نظام آموزشی ما آشنا هستند؛ نیازی به تبدیل نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hb نمایش پست ها
    نه یکی از دوستان من نیم نمره از مینیمم یه دانشگاه پایین تر بود اما نه تنها پذیرفته شد، بلکه فاند کامل هم گرفت. ولی اغلب اوقات حرف Setareh21 درسته و رد می کنند.
    حتی اگه استاد قبول کنه بازم رد میشه یا حرف استاد اعتبارش بیشتره؟

ApplyAbroad Veteran
    setareh21 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology- University of Tehran

ببینید یکم پیچیده است... به طور معمول حرف استاد چندان تاثیری نمیگذاره، همه باید حداقل شرایطو داشته باشند مگر در مواردی که استاد خیلی در دانشکده نفوذ داشته باشه به طوری که بقیه استادی که مدارک و بررسی میکنند حرفشو بپذیرند تازه اون هم در شرایطی که اون استاد بانفوذ بخواد برای یک دانشجو همچین کاری کنه... یعنی غیر ممکن نیست اما احتمالش واقعا کمه
    Do not be afraid of tomorrow; for God is already there

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط setareh21 نمایش پست ها
    ببینید یکم پیچیده است... به طور معمول حرف استاد چندان تاثیری نمیگذاره، همه باید حداقل شرایطو داشته باشند مگر در مواردی که استاد خیلی در دانشکده نفوذ داشته باشه به طوری که بقیه استادی که مدارک و بررسی میکنند حرفشو بپذیرند تازه اون هم در شرایطی که اون استاد بانفوذ بخواد برای یک دانشجو همچین کاری کنه... یعنی غیر ممکن نیست اما احتمالش واقعا کمه
    ولی من یه چیزی که فهمیدم خیلی هم نیاز به نفوذ و این حرفا نیست. اگه یه عضو هیئت علمی بگه من این اپلیکنت رو می خوام، یه نفر نمیاد بگه بیخود! این واجد شرایط نیست نمی پذیریمش! اما معمولن اون استاد ها هم دلیلی ندارن که عاشق چشم و ابروی یه دانشجویی که زیر مینیمم هست بشن!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط setareh21 نمایش پست ها
    در کانادا در دانشکده هایی که پذیرششان استاد محور است (یعنی باید یک استاد شما را بپذیرد تا پذیرش بگیرید) استاد میتونه دانشجویی رو که معدلش زیر مینیمم است رو بگیره ولی باید دلیل قانع کننده یی به کمیته پذیرش ارائه کنه (مثلا سابقه پژوهشی خوب در زمینه موردنظر و غیره). طبعا اگر معدل خیلی زیر مینیمم باشه یا اینکه برای اون دانشکده متقاضیان زیادی با کیفیت خیلی بالاتر اپلای کرده باشند آوردن دلیل هم مشکلتر میشه در نتیجه قطعی نیست.

نمره زبان رو معمولا استاد کاریش نمیتونه بکنه چون اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه در اون مورد تصمیم میگیره. اگر زیر مینیمم باشید فقط پذیرش کاندیشنال میدن.

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام

دانشگاه هایی که معدل 16 میخوان 15.8 رو بلافاصله رد میکنن دیگه یا نه؟
    نميشه راجع به اين موضوع با قطعيت حرف زد. دانشگاه چي باشه رشته چي باشه اون سال چند نفر اقدام كرده باشن و رنج ميانگين معدلشون چند بوده باشه اصلا توجيهي باشه كه قوانين خودشون رو زير پا بزارن؟ ميبيني كه ساده نيست اين رو حدس زدن. شاد زي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Global Moderator

Simon آواتار ها

دانشگاه استاد رشته شرايط اپليكنت هاي اون سال فاند در دسترس دانشگاه و خيلي آيتم ها موثره . ايني كه شما انتظار داري شبيه يه شانسه كه بايد مثل ستاره بدرخشه. اميدوارم شانس باهات يار باشه و قبولت كنن.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

با سلام
    نوشته های این تاپیک خیلی امیدوار کننده بود برام.ممنون از همگی ، میتونم بگم 80٪ اطلاعاتی رو که میخواستم گرفتم از این فروم
    فقط چندتا مشکل دارم ممنون میشم راهنمایی کنید :
    من دانشجوی لیسانسم و معدلم 14 هست و بین همکلاسیهام رتبه 8 از 21 رو دارم با این معدل.دانشگاه دولتی
    دو ترم دیگه دارم و از الان میخوام روی موضوع پروژم کار کنم و حتمأ مقاله ازش در بیارم ، ضمن اینکه تازه خوندن تافل و GRE رو هم باید شروع کنم، البته زبانم خوبه
    میدونم که باید همه ی اینا هدفمند باشه و با برنامه و به همین دلیل میخوام یک حداقل برنامه ای دستم باشه ، مثلأ هنوز موضوع پروژه و مقالم رو نتونستم تأیین کنم چون استادام میگن بین موضوعات مورد علاقت بگرد و ببین جایی که میخوای بری روی کدوم موضوع کار میشه، که خوب درستشم همینه و اینکه حداقل بدونم باید تافل بخونم یا آیلتس
    خودم بیشتر علاقه دارم برم کانادا اما طبق مطالبی که توی این فروم خوندم گویا آمریکا انعطاف بیشتری نسبت به معدل داره ، این کار مناسبتره که بیشتر توی دانشگاههای آمریکا بگردم ؟؟؟
    نکته دیگه اینکه خوب انتظار پذیرش دانشگاه تاپ ندارم و بدون فاند هم نمیتونم برم ، حاضرم هرقدر وقت لازم باشه برای مقاله و پروژه و آزمون های زبان بگذارم ولی نگرانیم از اینه که یک سال کامل رو سر این مباحث بگذارم و نه تنها پذیرش نگیرم بلکه از کنکور و ارشد همین جا هم بمونم.
    مورد دیگه هم اینکه توی همین فروم خوندم پذیرش دانشگاهی مثل windsor با شرط معدل پایینه که در این لینک رنکینگشه http://www.webometrics.info/details....iv=uwindsor.ca
    توی سایت همین دانشگاه در قسمت admission requirements اصلأ حرفی از معدل نزده حالا چه کم چه زیاد... دارم اشتباه میکنم دیگه ؟؟؟؟؟ ?-:
    این لینکشه: http://www.uwindsor.ca/registrar/adm...aduate-studies
    باتوجه به موارد بالا به نظرتون روی چه دانشگاه هایی باید تمرکز کنم و بر اون اساس موضوع مقاله و کارهای جانبی دیگه رو انتخاب کنم؟؟
    چه دانشگاههایی از کانادا شرط معدلشون بین 14-15 هست ؟؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید، واقعأ سردرگمم توی این 3 مورد:
    1.خوندن برای کنکور یا تلاش برای مقاله و زبان
    2. آیلتس یا تافل(در صورتی که اکثرأ هر دو رو قبول دارن کانادا ) و کدوم دانشگاه ها
    3.برای کانادا gre نیاز که نیست اما آیا اگر داشته باشم میتونه معدلم رو پوشش بده ؟؟
    بازم ممنون از کسایی که اطلاعاتشون رو در اختیار بقیه قرار دادند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)