صفحه 56 از 144 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط raha_rasa نمایش پست ها
    با سلام
    نوشته های این تاپیک خیلی امیدوار کننده بود برام.ممنون از همگی ، میتونم بگم 80٪ اطلاعاتی رو که میخواستم گرفتم از این فروم
    فقط چندتا مشکل دارم ممنون میشم راهنمایی کنید :
    من دانشجوی لیسانسم و معدلم 14 هست و بین همکلاسیهام رتبه 8 از 21 رو دارم با این معدل.دانشگاه دولتی
    دو ترم دیگه دارم و از الان میخوام روی موضوع پروژم کار کنم و حتمأ مقاله ازش در بیارم ، ضمن اینکه تازه خوندن تافل و GRE رو هم باید شروع کنم، البته زبانم خوبه
    میدونم که باید همه ی اینا هدفمند باشه و با برنامه و به همین دلیل میخوام یک حداقل برنامه ای دستم باشه ، مثلأ هنوز موضوع پروژه و مقالم رو نتونستم تأیین کنم چون استادام میگن بین موضوعات مورد علاقت بگرد و ببین جایی که میخوای بری روی کدوم موضوع کار میشه، که خوب درستشم همینه و اینکه حداقل بدونم باید تافل بخونم یا آیلتس
    خودم بیشتر علاقه دارم برم کانادا اما طبق مطالبی که توی این فروم خوندم گویا آمریکا انعطاف بیشتری نسبت به معدل داره ، این کار مناسبتره که بیشتر توی دانشگاههای آمریکا بگردم ؟؟؟
    نکته دیگه اینکه خوب انتظار پذیرش دانشگاه تاپ ندارم و بدون فاند هم نمیتونم برم ، حاضرم هرقدر وقت لازم باشه برای مقاله و پروژه و آزمون های زبان بگذارم ولی نگرانیم از اینه که یک سال کامل رو سر این مباحث بگذارم و نه تنها پذیرش نگیرم بلکه از کنکور و ارشد همین جا هم بمونم.
    مورد دیگه هم اینکه توی همین فروم خوندم پذیرش دانشگاهی مثل windsor با شرط معدل پایینه که در این لینک رنکینگشه http://www.webometrics.info/details....iv=uwindsor.ca
    توی سایت همین دانشگاه در قسمت admission requirements اصلأ حرفی از معدل نزده حالا چه کم چه زیاد... دارم اشتباه میکنم دیگه ؟؟؟؟؟ ?-:
    این لینکشه: http://www.uwindsor.ca/registrar/adm...aduate-studies
    باتوجه به موارد بالا به نظرتون روی چه دانشگاه هایی باید تمرکز کنم و بر اون اساس موضوع مقاله و کارهای جانبی دیگه رو انتخاب کنم؟؟
    چه دانشگاههایی از کانادا شرط معدلشون بین 14-15 هست ؟؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید، واقعأ سردرگمم توی این 3 مورد:
    1.خوندن برای کنکور یا تلاش برای مقاله و زبان
    2. آیلتس یا تافل(در صورتی که اکثرأ هر دو رو قبول دارن کانادا ) و کدوم دانشگاه ها
    3.برای کانادا gre نیاز که نیست اما آیا اگر داشته باشم میتونه معدلم رو پوشش بده ؟؟
    بازم ممنون از کسایی که اطلاعاتشون رو در اختیار بقیه قرار دادند.
    معدل شما پایینه و احتمالش خیلی زیاده که جایی پذیرش نگیرید. اگر بدون فاند نمی تونید، بهتره روی کنکور وقت بذارید و سعی کنید فوق لیسانس یه جای خوب قبول شید و معدل فوق لیسانستون بالا باشه.
    دقت کنید که از 200 و خرده ای نفر متقاضی ویزای تحصیلی کانادا برای این ترم، که اطلاعاتشون رو داریم، سه چهار نفر بیشتر با معدل 14 تا 15 نبودند و دو نفر از اون ها 10000 تا کمک هزینه دریافت کرده بودند که حتا شهریه شون رو هم نمی پوشونه. کانادا برای این معدل اصلَن گزینه ی خوبی نیست، هر چقدر هم که کار تحقیقاتی بکنید، اون ها به این توجه می کنند که تسلط شما بر درس هاتون در کارشناسی بالا نیست.

Global Moderator

Simon آواتار ها

با سلام
    نوشته های این تاپیک خیلی امیدوار کننده بود برام.ممنون از همگی ، میتونم بگم 80٪ اطلاعاتی رو که میخواستم گرفتم از این فروم
    من دانشجوی لیسانسم و معدلم 14 هست و بین همکلاسیهام رتبه 8 از 21 رو دارم با این معدل.دانشگاه دولتی
    دو ترم دیگه دارم و از الان میخوام روی موضوع پروژم کار کنم و حتمأ مقاله ازش در بیارم ، ضمن اینکه تازه خوندن تافل و GRE رو هم باید شروع کنم، البته زبانم خوبه
    میدونم که باید همه ی اینا هدفمند باشه و با برنامه و به همین دلیل میخوام یک حداقل برنامه ای دستم باشه ، مثلأ هنوز موضوع پروژه و مقالم رو نتونستم تأیین کنم چون استادام میگن بین موضوعات مورد علاقت بگرد و ببین جایی که میخوای بری روی کدوم موضوع کار میشه، که خوب درستشم همینه و اینکه حداقل بدونم باید تافل بخونم یا آیلتس
    خودم بیشتر علاقه دارم برم کانادا اما طبق مطالبی که توی این فروم خوندم گویا آمریکا انعطاف بیشتری نسبت به معدل داره ، این کار مناسبتره که بیشتر توی دانشگاههای آمریکا بگردم ؟؟؟
    نکته دیگه اینکه خوب انتظار پذیرش دانشگاه تاپ ندارم و بدون فاند هم نمیتونم برم ، حاضرم هرقدر وقت لازم باشه برای مقاله و پروژه و آزمون های زبان بگذارم ولی نگرانیم از اینه که یک سال کامل رو سر این مباحث بگذارم و نه تنها پذیرش نگیرم بلکه از کنکور و ارشد همین جا هم بمونم.
    مورد دیگه هم اینکه توی همین فروم خوندم پذیرش دانشگاهی مثل windsor با شرط معدل پایینه که در این لینک رنکینگشه http://www.webometrics.info/details....iv=uwindsor.ca
    توی سایت همین دانشگاه در قسمت admission requirements اصلأ حرفی از معدل نزده حالا چه کم چه زیاد... دارم اشتباه میکنم دیگه ؟؟؟؟؟ ?-:
    باتوجه به موارد بالا به نظرتون روی چه دانشگاه هایی باید تمرکز کنم و بر اون اساس موضوع مقاله و کارهای جانبی دیگه رو انتخاب کنم؟؟
    2. آیلتس یا تافل(در صورتی که اکثرأ هر دو رو قبول دارن کانادا ) و کدوم دانشگاه ها
    3.برای کانادا gre نیاز که نیست اما آیا اگر داشته باشم میتونه معدلم رو پوشش بده ؟؟

توصيه ي من به شما مورد 1 هست اما به اين صورت:
    1- خوندن براي كنكور و معدل بالا در ارشد و خوندن براي زبان با نمره ي بالا و كار روي مقاله
    اينها حداقل خيلي بخودت زحمت بدي 2 سال و نيم زمان ميبره . پس از فرصت استفاده كن. اگرم ميخواي و هزينهي اپلاي برات مهم نيست شانست رو براي اپلاي هم امتحان كن. يعني در كنار اين كارها يه چند جا هم مداركتو بفرست تا دستت بياد كه اوضاع به چه سمت و سوييه. شاد زي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

ممنون بابت راهنماییتون
    راستش من لیسانس سخت افزار هستم و مهارت و تواناییم در زمینه شبکه هست و برای این رشته هم میخوام ادامه بدم، این موضوع و تغییر رشته نمیتونه توجیه خیلی کوچیکی برای معدل کمم باشه براشون؟؟
    و اینکه گفتم انتظار دانشگاهی با رتبه ی زیر 300 رو ندارم، رتبه های 600 و 500 هم شانسی ندارم؟؟
    در آخرم اینکه اون لینک دانشگاه ویندورز که دادم جریانش چیه؟؟ چرا معدل رو جز شرایط اولیه نگفته؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

ممنون بابت راهنماییتون
    راستش من لیسانس سخت افزار هستم و مهارت و تواناییم در زمینه شبکه هست و برای این رشته هم میخوام ادامه بدم، این موضوع و تغییر رشته نمیتونه توجیه خیلی کوچیکی برای معدل کمم باشه براشون؟؟
    و اینکه گفتم انتظار دانشگاهی با رتبه ی زیر 300 رو ندارم، رتبه های 600 و 500 هم شانسی ندارم؟؟
    در آخرم اینکه اون لینک دانشگاه ویندورز که دادم جریانش چیه؟؟ چرا معدل رو جز شرایط اولیه نگفته؟
    شرط معدل ربطی به رتبه و رنک دانشگاه نداره. تغییر رشته توجیه نمی کنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    توصيه ي من به شما مورد 1 هست اما به اين صورت:
    1- خوندن براي كنكور و معدل بالا در ارشد و خوندن براي زبان با نمره ي بالا و كار روي مقاله
    اينها حداقل خيلي بخودت زحمت بدي 2 سال و نيم زمان ميبره . پس از فرصت استفاده كن. اگرم ميخواي و هزينهي اپلاي برات مهم نيست شانست رو براي اپلاي هم امتحان كن. يعني در كنار اين كارها يه چند جا هم مداركتو بفرست تا دستت بياد كه اوضاع به چه سمت و سوييه. شاد زي
    اگر ایران ارشد بگیرم ارزش بیشتری داره یا مالزی؟؟
    راستش آدمای اطرافم به مالزی به چشم جُک نگاه میکنند و همه میگن بمون ایران
    آیا مالزی هم فاند میده؟؟ آخه کسی و ندیدم با فاند بره ، همه خودشون پول میدن انگاری
    پس جمله قصار از سايمون : همه شانس گرفتن پذيرش رو دارند حتي با فول فاند چی میشههه ؟؟؟ :دی :کیدینگ

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hb نمایش پست ها
    شرط معدل ربطی به رتبه و رنک دانشگاه نداره. تغییر رشته توجیه نمی کنه.
    مطلبی که گفتم رو با استناد به صحبت دوستان در این لینک بود که گفته بودن دانشگاه با حداقل معدل 14 هم هست http://www.applyabroad.org/forum/sho...B9%D8%AF%D9%84
    کاش یکم کاملتر راهنماییم میکردید که مطمئن بشم دیگه باید بیخیال بشم
    آیا این در لینک حرفی از معدل نزده جای دیگه ای مطرحش کرده ؟؟؟
    http://www.uwindsor.ca/registrar/adm...aduate-studies
    دانشگاه های آمریکا رو هم نمیشه چیزی رو با معدل جایگزین کرد؟؟ مقاله و GRE و ... ؟؟؟
    با سپاس

ApplyAbroad Hero

اگر ایران ارشد بگیرم ارزش بیشتری داره یا مالزی؟؟
    راستش آدمای اطرافم به مالزی به چشم جُک نگاه میکنند و همه میگن بمون ایران
    آیا مالزی هم فاند میده؟؟ آخه کسی و ندیدم با فاند بره ، همه خودشون پول میدن انگاری
    پس جمله قصار از سايمون : همه شانس گرفتن پذيرش رو دارند حتي با فول فاند چی میشههه ؟؟؟ :دی :کیدینگ
    ببینید رزومه درخشانی برای فاند گرفتن ندارید. توصیه من به شما گرفتن ارشد غیر از امریکا/کانادا هست و طبیعتا زیاد هم انتظار گرفتن فاند نداشته باشید. برای ارشد ایران خوب اگه قرار باشه دانشگاه درجه 2-3 قبول بشید اصلا نمیرزه و مالزی برید بهتره. اگه واقعا میتونید رتبه خوب بیارید ارشد ایران بدون در نظر گرفتن هزینه ازاد کردن مدرک! گزینه خوبیه (هزینه ی ازاد کردن مدرک فوق لیسانس برای ورودی های جدید به شدت بالا رفته، این مورد رو در نظر داشته باشید!). در کنار اینا بعضی کشورها پذیرش گرفتنشون برای ارشد خیلی راحت هست و بچه های ازاد، علمی کاربردی و.. با معدل های حتی زیر 14 هم پذیرش میگیرن مثل فنلاند و المان (حالا شما نرید سراغ مونیخ و اخن، علمی کاربردی های المان راحت پذیرش میدن). تحصیل در این کشورها هم رایگان هست و نمره زبان بالایی هم نمیخوان منتها هزینه ی زندگی رو باید تامین کنید.
    مالزی هم فاند میده. ولی اکثریت قریب به اتفاق دانشجوهای ایرانی با پول خودشون میرن.
    جدیدا بچه های ایرانی روی به کشورهای اسیایی دیگه مثل کره جنوبی و چین هم اوردن بد نیست در مورد اونها هم تحقیق کنید. مستر کشورهایی مثل انگلیس و استرالیا رو هم کلا بیخیال بشید چون فاند نمیدن و خیلی خیلی گرون درمیاد براتون و همینطور ویزا بد میدن.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

با سلام
    معدلتون خیلی هم پایین نیست که هیچ شانسی نداشته باشید. اکثر بچه های کارشناسی معدلشون توی همین رنجه و طبیعتا اکثرا هم بدون فاند میرن. شما با GRE میتونید ضعف معدلتون رو بپوشونید ولی برای آمریکا. کانادا تعداد کمی دانشگاه هستند که توی بعضی از رشته ها GRE بخوان و برای اونها باز هم اولویت معدل هست. ولی الان هیچکس نمیتونه به شما بگه چقدر شانس دارید. ممکنه رو مقاله ی خوبی کار کنید و سال بعد از استاد جواب خوبی بگیرید. اگه میخواید اپلای کنید باید خیلی این 1 سال رو تلاش کنید و اگه نتیجه داد اپلای کنید و اگرم نداد که کشورهای دیگرو انتخاب کنید یا برای کنکور بخونید. همچین موضوع ریسکی هم نیست. چیزی از دست نمیدید.
    با همین معدل 15 من میشناسم امسال کسیرو از ایتالیا Polimi اسکولارشیپ گرفته. توی همین فروم هم چند تا از بچه ها هستند(نتایج پذیرش رو نگاه کنید). ولی خوب دانشگاههای اروپا در کل توی کمک هزینه برای مستر خیلی ضعیفن.
    مالزی هم از نظر هزینه هیچ فرقی با اروپا نداره. تفاوتش اینه که میتونید راحت تر به معدل خیلی بالا بگیرید. خیلی کشورها الان دانشگاهاشون مجانیه و شانس پذیرشتون هم زیاده (نروژ، آلمان، فنلاند و..) که اگه با تمام هزینه های مالزی مقایسه کنید، هزینه هاتون یکی در میاد.
    برای اپلای هم به نظر من اگه روی یه کشور یعنی فقط کانادا تمرکز کنید شاید نتونید نتیجه دلخاهتون رو بگیرید. بعدم علاقه شما به این کشور بیشتر باید از روی شنیده هاتون هست. وگرنه چرا کانادا و آمریکا نه؟
    سنگاپور، کره و ترکیه هم بورس های خوبی دارن برای مستر بر عکس اروپا. نسیت به شرایططون سال بعد میتونید از بین اونها هم انتخاب کنید. شما دارید برای مستر میرید پس بهتره اولویتتون رو بذارید رو دانشگاههای بهتر نه کشور بهتر.
    اینا همش اما و اگر بود. به نظر من تلاشتون رو بکنید. همین الان هم که به فکر افتادید خیلی خوبه. وقتی هدف داشته باشید زودتر به نتیجه میرسید. این یکسال یا حالا ممکنه بخواید به ترم بیشتر بمونید، تمام تلاشتون رو بکنید برای lمعدل بالاتر، مقاله و GRE و زبان. همونجورم که گفتم قضیه ریسکی نیست و چیزی ار دست نمیدید. در نهایت یه رزومه خیلی قویتر از الان دارید و حالا اگر نشد اون موقع با شرایط بهتر از قبل دارید برای کنکور آماده میشید. پس هیچی از دست نمیدید و خیلی چیزا بدست میارید.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand11_m27 نمایش پست ها
    معدلتون خیلی هم پایین نیست که هیچ شانسی نداشته باشید. اکثر بچه های کارشناسی معدلشون توی همین رنجه و طبیعتا اکثرا هم بدون فاند میرن. شما با GRE میتونید ضعف معدلتون رو بپوشونید ولی برای آمریکا. کانادا تعداد کمی دانشگاه هستند که توی بعضی از رشته ها GRE بخوان و برای اونها باز هم اولویت معدل هست. ولی الان هیچکس نمیتونه به شما بگه چقدر شانس دارید. ممکنه رو مقاله ی خوبی کار کنید و سال بعد از استاد جواب خوبی بگیرید. اگه میخواید اپلای کنید باید خیلی این 1 سال رو تلاش کنید و اگه نتیجه داد اپلای کنید و اگرم نداد که کشورهای دیگرو انتخاب کنید یا برای کنکور بخونید. همچین موضوع ریسکی هم نیست. چیزی از دست نمیدید.
    با همین معدل 15 من میشناسم امسال کسیرو از ایتالیا Polimi اسکولارشیپ گرفته. توی همین فروم هم چند تا از بچه ها هستند(نتایج پذیرش رو نگاه کنید). ولی خوب دانشگاههای اروپا در کل توی کمک هزینه برای مستر خیلی ضعیفن.
    مالزی هم از نظر هزینه هیچ فرقی با اروپا نداره. تفاوتش اینه که میتونید راحت تر به معدل خیلی بالا بگیرید. خیلی کشورها الان دانشگاهاشون مجانیه و شانس پذیرشتون هم زیاده (نروژ، آلمان، فنلاند و..) که اگه با تمام هزینه های مالزی مقایسه کنید، هزینه هاتون یکی در میاد.
    برای اپلای هم به نظر من اگه روی یه کشور یعنی فقط کانادا تمرکز کنید شاید نتونید نتیجه دلخاهتون رو بگیرید. بعدم علاقه شما به این کشور بیشتر باید از روی شنیده هاتون هست. وگرنه چرا کانادا و آمریکا نه؟
    سنگاپور، کره و ترکیه هم بورس های خوبی دارن برای مستر بر عکس اروپا. نسیت به شرایططون سال بعد میتونید از بین اونها هم انتخاب کنید. شما دارید برای مستر میرید پس بهتره اولویتتون رو بذارید رو دانشگاههای بهتر نه کشور بهتر.
    اینا همش اما و اگر بود. به نظر من تلاشتون رو بکنید. همین الان هم که به فکر افتادید خیلی خوبه. وقتی هدف داشته باشید زودتر به نتیجه میرسید. این یکسال یا حالا ممکنه بخواید به ترم بیشتر بمونید، تمام تلاشتون رو بکنید برای lمعدل بالاتر، مقاله و GRE و زبان. همونجورم که گفتم قضیه ریسکی نیست و چیزی ار دست نمیدید. در نهایت یه رزومه خیلی قویتر از الان دارید و حالا اگر نشد اون موقع با شرایط بهتر از قبل دارید برای کنکور آماده میشید. پس هیچی از دست نمیدید و خیلی چیزا بدست میارید.
    موفق باشید
    واقعأ ممنون
    پست های قبلی به کل ناامیدم کرده بودن
    بله درست میفرمائید، به این نتیجه رسیدم که الان اصلأ به فکر اینکه کجا ممکنه پذیرش بگیرم و این مباحث نباشم چون که به هرحال برای 2014 آماده میتونم بشم و فقط بچسبم به مقالم
    به قول شما اگر هم نشد پذیرش،چیزی رو از دست ندادم ، فقط یک سال دیرتر کنکور میدم و وارد ارشد میشم، عجله کنیم برای چی ؟؟؟
    بازم ممنون،دلگرمی دادید بهم
    فقط تنها ابهامی که برام میمونه اینه که باید تافل بخونم با آیلتس ?-:

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

واقعأ ممنون
    پست های قبلی به کل ناامیدم کرده بودن
    بله درست میفرمائید، به این نتیجه رسیدم که الان اصلأ به فکر اینکه کجا ممکنه پذیرش بگیرم و این مباحث نباشم چون که به هرحال برای 2014 آماده میتونم بشم و فقط بچسبم به مقالم
    به قول شما اگر هم نشد پذیرش،چیزی رو از دست ندادم ، فقط یک سال دیرتر کنکور میدم و وارد ارشد میشم، عجله کنیم برای چی ؟؟؟
    بازم ممنون،دلگرمی دادید بهم
    فقط تنها ابهامی که برام میمونه اینه که باید تافل بخونم با آیلتس ?-:
    ایناهایی که گفتم بخشیش تجربه امسال اپلای خودم بود و خوب میتونه برای شما هم درست باشه. بیشتر برید به سمت آمریکا تا کانادا. کانادا خیلی معدل محوره. من خودم GRE ام خیلی بالا نبود وگرنه شاید نتیجه خیلی بهتر میگرفتم. واسه GRE حتما وقت بذارید. من جای شما باشم از همین تابستون که بهترین موقعست شروع میکنم. واقعا امتحانیه که توی قسمت وربال و رایتینگ میشه توانایی های فرد رو برای ادامه تحصیل سنحید. واسته همین وقت بذارید روش چون برای دانشگاههای آمریکا مهمه.

فرقی نمکینه. با هرکدوم که راحت ترید برید دنبال همون. چون وقتتون زیاده فرقی نمیکنه کدوم رو انتخاب کنید. شما برای نمره ی بالا بخونید. آیلتس 7 و IBT 90 به بالا نمره های خوبی ان.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)