صفحه 64 از 144 نخستنخست ... 14545556575859606162636465666768697071727374114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 631 تا 640 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

Junior Member

پیش فرض شرط معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط siavashvahidi نمایش پست ها
    سلام به همگی
    اگه برای محاسبه حداقل این کار رو می کنید اشتباه هست:
    (3.5/4)*20=17.5
    اونا از سیستم خودشون استفاده می کنن. من جاهایی که همون 3.5 رو زده رفتم دیدم که برای ایران به طور مجزا زده بالای 16 و مدرک 4 ساله کارشنتاسی. برای اینکه بیشتر با این داستان gpa آشنا شید توی فروم یه موضوع با همین اسم هست.

معدل من در در مقطع لیسانس در رشته ی مهندسی برق الکترونیک دانشگاه شیراز 13.76 هست. میخام بدونم که دانشگاهی در کانادا پیدا میشه که با این معدل بشه اونجا پذیرش گرفت؟اگه آره میشه لیست اونا رو برام بفرستین؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

دوستان تورو خدا اسم دانشگاه هایی که معدل 2سال آخر واسشون مهم تو کانادا رو بهم بگین

منم شرایط شما رو دارد یعنی معدل لیسانسم خیلی خوبه اما معدل ارشدم اصلا خوب نیست. باید چیکار کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mrwersa نمایش پست ها
    سلام به همه،
    یه سوال هست که خیلی‌ ذهنمو مشغول کرده.
    راستش من با یکی‌ از استادای دانشگاه sfu مکاتبه داشتم، استاد خیلی‌ خوشش اومد و همون جواب اول به من گفت که بهت فاند میدم برای ۴ سال (مبلغ ۲۰۰۰۰ دلار)، و اینکه اپلای کنم.
    من معدل لیسانسم بالاس یعنی‌ ۳.۵، ولی معدل فوقم زیر ۳. راستش تو قسمت requirements برای PhD تو اون دپارتمان من اینو دیدم:
    Applicants must have completed the MA or MSc requirements at Simon Fraser University or equivalentحالا سوال‌ام اینه، ممکنه منو به خاطره نمرهٔ فوقم ریجکت کنن

سلام
    من رشته صنایع در مقطع ارشد دانشگاه آزاد درس می خوانم رشته ام را خیلی دوست دارم و می تونم معدلم را به بالای 17 برسونم اما رشته کارشناسی ام کامپیوتر نرم افزار بود که اصلا رشته ام را دوست نداشتم و معدل کارشناسی ام 13.73 است چه قدر شانس پذیرش در مقطع دکتری در رشته صنایع در کانادا دارم؟ با توجه به این که معدل کارشناس ام کم است.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam1743 نمایش پست ها
    سلام
    من رشته صنایع در مقطع ارشد دانشگاه آزاد درس می خوانم رشته ام را خیلی دوست دارم و می تونم معدلم را به بالای 17 برسونم اما رشته کارشناسی ام کامپیوتر نرم افزار بود که اصلا رشته ام را دوست نداشتم و معدل کارشناسی ام 13.73 است چه قدر شانس پذیرش در مقطع دکتری در رشته صنایع در کانادا دارم؟ با توجه به این که معدل کارشناس ام کم است.
    کانادا به شدت به معدل کارشناسی شما حساس هست.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

من واقعا بعد از 4 سال فعالیت شبانه روزی در فرومهای اپلای و به خصوص اپلای ابرود خودم نفهمیدم شرط معدل دانشگاهاهی کانادا در ورود به دکترا برای کارشناسی هست یا ارشد! مثلا دانشگاه مانیتوبا نوشته: Normally, a Master’s degree or equivalent from a recognized university and a cumulative GPA of 3.0 (B or equivalent) or equivalent in the last two previous years of full time study (60 credit hours) is the minimum requirement for admission to the Ph.D. program. With special recommendation of the department concerned (please see below), applicants with an honours Bachelor’s degree may be considered for entry to Ph.D. study.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    من واقعا بعد از 4 سال فعالیت شبانه روزی در فرومهای اپلای و به خصوص اپلای ابرود خودم نفهمیدم شرط معدل دانشگاهاهی کانادا در ورود به دکترا برای کارشناسی هست یا ارشد! مثلا دانشگاه مانیتوبا نوشته: Normally, a Master’s degree or equivalent from a recognized university and a cumulative GPA of 3.0 (B or equivalent) or equivalent in the last two previous years of full time study (60 credit hours) is the minimum requirement for admission to the Ph.D. program. With special recommendation of the department concerned (please see below), applicants with an honours Bachelor’s degree may be considered for entry to Ph.D. study.
    اونا خودشون هم نفهمیدن ! ولی گویا UBC خیلی خوب فهمیده و همه چی رو جدا کرده !
    ! The dream is not what you see in sleep, the dream is which does not let you sleep

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

ubc هم نگفته معدل 16 کارشناسی می خواد یا 16 ارشد!! دقت کنید!
    UBC Doctoral Program Requirements for Students with Academic Credentials from Iran

Overall Grade Required

• 16 on a 20-point scale

Credentials or Degrees Required

• Master's Degree (Kashenasi Arshad)

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

قضیه معدل برا منم جالب بوده مثلا در Admission reuirements برا Graduate studies دانشگاه مک گیل:
    The minimum Cumulative Grade Point Average (CGPA) is 3.0 out of a possible 4.0, or a Grade Point Average (GPA) of 3.2 out of 4.0 in the last two years of full-time studies.یعنی منظورشون معدل کارشناسیه...و معدل ارشد رو اصلا ذکر نکردن!
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    قضیه معدل برا منم جالب بوده مثلا در Admission reuirements برا Graduate studies دانشگاه مک گیل:
    The minimum Cumulative Grade Point Average (CGPA) is 3.0 out of a possible 4.0, or a Grade Point Average (GPA) of 3.2 out of 4.0 in the last two years of full-time studies.یعنی منظورشون معدل کارشناسیه...و معدل ارشد رو اصلا ذکر نکردن!
    پس هیچی دیگه. همین طوری اومدیم یک سر به کانادا هم بزنیم! دیدیم واسه از ما بهترونه! D:

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)