صفحه 81 از 144 نخستنخست ... 31717273747576777879808182838485868788899091131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 801 تا 810 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

Junior Member Phontom_Lord آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    صنایع

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    هر پخصي بخواد جواب شما رو بده بايد بشينه سايت تك تك دانشگاه ها رو چك كنه و ببينه صنايع دارن و شرط معدلشون براي اپلاي چنده. اين كار وقت گيريه كه خودتون بايد انجام بديد مگر اينكه از هم رشته ايهاتون كسي اينجا باشه كه بازم جواب ايشون با چيزي كه خودتون بدست بياريد فرق داره.كانادا معدل محوره و به نظرم مجبور باشيد معدلتون رو با تافل جبران كنيد. با اين وجود هنوز از قضيهي جستجو براي دانشگاه هايي با اين شرط معدل نميشه صرفنظر كنيد و بهتره زودتر يك ليست از رنكينگ ها داشته باشيد و شروع كنيد. شادزي
    مرسی از جواب. حالا سوالم اینه که برا جبران کمبود معدلم که حدود 0.75 هست (چون اکثراً 14 به بالا میخوان) نمره ی تافلی که میخوان مثلاً 80 هست، باید چقدر بیشتر باشه که کمبود معدل رو جبران کنه. مرسی.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Phontom_Lord نمایش پست ها
    مرسی از جواب. حالا سوالم اینه که برا جبران کمبود معدلم که حدود 0.75 هست (چون اکثراً 14 به بالا میخوان) نمره ی تافلی که میخوان مثلاً 80 هست، باید چقدر بیشتر باشه که کمبود معدل رو جبران کنه. مرسی.
    ببينيد اشتباه نكنيد اين به اين معني نيست دانشگاه تافل شما رو كه ديد از مينيمم معدلي خودش كوتاه مياد. شما قطعا بايد با دانشگاه تماس بگيري بگي من معدلم اينه و از مينمم شما مثلا انقدر پايين تره ميتونم مدارك بفرستم يا خير؟ ممكنه برخي بگن خير . به هر حال اين شرطيه كه به عنوان مينيمم گذاشته شده و اونها متقاضي با معدل بالا به اندازه ي كافي احتمالا دارند كه نخواهد شرطشون رو بشكنند. برخي دانشگاه ها خيلي سختگير ممكنه نباشند و قبول كنند. چيزي كه مهمه اينه كه مطمئن شيد. راستش با اين شرايط شما من حداقل ديگه كم كم زير 100 رو براتون نميتونم توصيه كنم.اين نكته رو هم مد نظر داشته باشيد اصلا مينمم تافل در برخي دانشگاه هاي خوب كاناد 100 تعيين شده. يعني باز بسته به داشنگاهي كه مي خواهيد اقدام كنيد سعي كنيد ديگه از 100 كمتر نشه شايد به اين روش كمي ضعفهاي ديگه ي رزومه پوشش داده شه.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member Elena85 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza204 نمایش پست ها
    سلام، من معدل لیسانسم 14.55 شده ولی ارشدم 18.91 هست. رشته ام نفت بوده و میخوام دوباره مستر بخونم ولی مهندسی شیمی. واسه پذیرش معدل لیسانسم تو ذوق نمیزنه؟ یا اینجا دیگه ارشد بیشتر ملاکه؟
    ممنون
    شما تلاشتون رو بذارید روی دکترا بهتر نیست؟ سفارت هم الکی بخاطر مستر دومی بودن و تغییر رشته ریجکتتون نخواهد کرد و حدود دوماه الکی معطل نمیشید. ببینید شما اگه استادی رو قانع کنید که اهل ریسرچ هستید و به درد کار تو گروهش میخورید معدل فوقتون یه جورایی لیسانس رو تحت شعاع قرار میده. چون ارشدتون خیلی خوبه. دیگه بقیه اش بسته به نمره زبان و مقاله هاتون داره.
    .Optimism is s a happiness magnet"
    "If you stay positive, good things and good people will be drawn to you

Mary Lou Retton

معدل خوب یعنی چند؟
    آیا با معدل هفده و خورده ای و داشتن مقاله برا MASTER میشه مطمئن از دریافت فاند بود یا اینکه بازم تو حاله ای از ابهامه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط AMin_AM نمایش پست ها
    معدل خوب یعنی چند؟
    آیا با معدل هفده و خورده ای و داشتن مقاله برا MASTER میشه مطمئن از دریافت فاند بود یا اینکه بازم تو حاله ای از ابهامه؟
    دوست خوب معدل شما خوب رو به عالی هست و میتونی برای گرفتن بورس مستر به شرط داشتن سایر مدارک مورد نظر حسب کنید
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط AMin_AM نمایش پست ها
    معدل خوب یعنی چند؟
    پذیرش و دریافت فاند همیشه رقابتی است و هیچ وقت نمیتونید مطمئن باشید. به رده دانشگاهی که اپلای میکنید هم بستگی دارد. ولی با این معدل بشرط داشتن سایر شرایط شانس معقولی دارید.

سلام دوستان.
    سوال من اینه که اگر توی دانشگاه زده مینیمم معدل 3 و شخصی معدل کارشناسی اش 14.97/20 باشه، میتونه برای اون دانشگاه اقدام کنه!
    البته اگر تبدیل به 4 بشه فکر کنم برسه به این مقدار!!!
    با این وجود خودش طبق فرمول دوستان (مطرح شده در فروم) باید تبدیل کنه؟ یا جای خاصی هست که مطمئن باشه؟
    حالا اگر برسه به مرز و دانشگاه معتبر باشه چی؟کلاً باید بی خیال اون دانشگاه بشه (حتی با معدل خوب ارشد؟ مثلاً 18/20)
    کلاً با این شرایط و چند تا ISI میشه به چه رنک دنیویی (جهانی- کل دانشگاه ها) دل خوش بود؟
    با توجه به بحث بالا این سوالات را اینجا مطرح کردم چون دانشگاه های کانادا بنظر میاد معدل محورند!
    در ضمن اگر جای خوبی مطرح نشده لطف کنید جواب بدید

با تشکر از اساتید گرامی و راهنمایی های ارزشمندشون

Junior Member

من به این نتیجه رسیدم که معدل خیلی خیلی مهمه. من به یکی از استادای دانشگاه ملبورن ایمیل زدم،خیلی از رزومه من خوشش اومد و گفت حتما قبولت میکنیم. خودش هم پیشنهاد پروژه داد و گفت داره با IBM کار میکنه. نمره هامو خواست.من معدلم 14 بود و معدل دروس تخصصیم 15. گفت تحت هیچ شرایطی نمیشه scholarship بگیری! خیلی unlikely هست و براش چنتا دلیل آوردم که من researcher بودم و recomm های خیلی strong دارم و اینا،گفت اصلا نمیشه! همین اتفاق باز دوباره برای یه استاد از دانشگاه California Irvine افتاد! ناراحت کننده است! اما واقعیت داره!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinzadeh_m نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    سوال من اینه که اگر توی دانشگاه زده مینیمم معدل 3 و شخصی معدل کارشناسی اش 14.97/20 باشه، میتونه برای اون دانشگاه اقدام کنه!
    البته اگر تبدیل به 4 بشه فکر کنم برسه به این مقدار!!!
    با این وجود خودش طبق فرمول دوستان (مطرح شده در فروم) باید تبدیل کنه؟ یا جای خاصی هست که مطمئن باشه؟
    حالا اگر برسه به مرز و دانشگاه معتبر باشه چی؟کلاً باید بی خیال اون دانشگاه بشه (حتی با معدل خوب ارشد؟ مثلاً 18/20)
    کلاً با این شرایط و چند تا ISI میشه به چه رنک دنیویی (جهانی- کل دانشگاه ها) دل خوش بود؟
    با توجه به بحث بالا این سوالات را اینجا مطرح کردم چون دانشگاه های کانادا بنظر میاد معدل محورند!
    در ضمن اگر جای خوبی مطرح نشده لطف کنید جواب بدید

با تشکر از اساتید گرامی و راهنمایی های ارزشمندشون
    کدوم دانشگاه کانادا به شما گفته وقتی دارین برای PhD اقدام میکنین، معدل لیسانستون باید 3 باشه؟
    جواب اکثر سوالات با سرچ در باکس گوگل که در سایت هست، بدست میاد. مثلا:"عنوان تاپیک"+"کی ورد سرچ"

Junior Member

سلا. بعضی دانشگاه ها برای معدل گفتند که معدل 2 سال آخر !
    آیا این معنیش این هست که معدل ارشد براشون مهمه ؟؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)