صفحه 88 از 144 نخستنخست ... 38787980818283848586878889909192939495969798138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

خوب الان من یه سوالی دارم
    معدل دو سال آخر برای اونا یعنی 60 واحد آخر!یعنی چهار ترم آخر؟
    حالا الان من ترم شش هستم و 4 ترم آخر من بیشتر از 60 واحد میشه !باید چیکار کنم ؟چی درنظر گرفته میشه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsamzr نمایش پست ها
    خوب الان من یه سوالی دارم
    معدل دو سال آخر برای اونا یعنی 60 واحد آخر!یعنی چهار ترم آخر؟
    حالا الان من ترم شش هستم و 4 ترم آخر من بیشتر از 60 واحد میشه !باید چیکار کنم ؟چی درنظر گرفته میشه؟
    منظور از دو سال آخر، نیمۀ دوم تحصیل شماست؛ یعنی نصف دوم واحدهایی که پاس کردید که حدوداً میشه 60 واحد آخر. عمدتاً در چنین مواردی، دروس عمومی زیاد مورد توجه نیست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ترم آخر برق - قدرتم با معدل 13.8 ( کارشناسی ) . اگه مستر رو اینجا بخونم با معدل بهتر برای پذیرش با فاند Phd شانسی وجود داره ؟ یا این معدل پایین لیسانس همه چیزو خراب میکنه ؟

کلا راهکار چی میدید .

Junior Member

سلام دوستان

اکثر دانشگاه ها (تا جایی که من شنیدم) بعد از اتمام درس دانشجوها، به دانشجوها اجازه می دن تا ترمی با عنوان "ترم ترمیم معدل" بردارند که در اون ترم دانشجو می تونه درسایی که ترمای گذشته نمره چندان جالبی توش نگرفته رو دوباره پاس کنه و اون نمره جایگزین بشه.

حالا سوال من اینه که اگر کسی ترم ترمیم معدل برداره، دانشگاه های کانادا معدل قدیمشو نگاه می کنن یا جدیده رو؟
    در یک کلام آیا ترمیم معدل کمکی به پذیرش می کنه یا نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    منظور از دو سال آخر، نیمۀ دوم تحصیل شماست؛ یعنی نصف دوم واحدهایی که پاس کردید که حدوداً میشه 60 واحد آخر. عمدتاً در چنین مواردی، دروس عمومی زیاد مورد توجه نیست.
    چون من می خوام برای پاییز 2014 اقدام به اپلای برای 2015 کنم اون زمان من ترم 7 هستم و 60 واحد آخر (یا دوسال آخر )میشه ترم 3 تا 6 من ، برای ارسال ریز نمرات و معدل من الان باید چه کنم؟
    خودم انتخابی 60 واحد از نمرات رو برای دروسی غیر عمومی می تونم برای ترجمه ازسال کنم ؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsamzr نمایش پست ها
    چون من می خوام برای پاییز 2014 اقدام به اپلای برای 2015 کنم اون زمان من ترم 7 هستم و 60 واحد آخر (یا دوسال آخر )میشه ترم 3 تا 6 من ، برای ارسال ریز نمرات و معدل من الان باید چه کنم؟
    خودم انتخابی 60 واحد از نمرات رو برای دروسی غیر عمومی می تونم برای ترجمه ازسال کنم ؟
    با توجه به اطلاعاتی که دارم، به طور قطعی نمیتونم جوابی به شما بدم. تصور من از معدل 60 واحد آخر، 60 واحد آخر منتهی به لیسانس هست. تصور شخصی من اینه که وقتی دانشجویی در ابتدای ترم 7 اقدام به اپلای میکنه، معدل کل واحدها مورد توجه قرار میگیره. البته ممکنه تصور من درست نباشه که در این صورت لازم هست که سایر دوستان، نظر منو اصلاح کنند.

هدف از قید کردن 60 واحد آخر، میزان راندمان دانشجو در دروس اصلی و تخصصی هست. من جاهایی توی امریکا برخوردم که برای توجه به صلاحیت متقاضی، به معدل ناشی از دروس عمومی توجهی نمیکنند.

شما کل دروس رو به صورت ترم به ترم ترجمه رسمی کنید و برای دپارتمان مقصد بفرستید. خودشون تصمیم میگیرند که به چه مقدار از معدل شما بها بدند. یا اینکه قبل از ارسال، با مسئول مربوطه در دپارتمان مقصدتون مکاتبه کنید و بپرسید که چه سیاستی در قبال متقاضی هایی مثل شما اجرا میشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadR9 نمایش پست ها
    ترم آخر برق - قدرتم با معدل 13.8 ( کارشناسی ) . اگه مستر رو اینجا بخونم با معدل بهتر برای پذیرش با فاند Phd شانسی وجود داره ؟ یا این معدل پایین لیسانس همه چیزو خراب میکنه ؟

کلا راهکار چی میدید .
    بر اساس اطلاعاتی که من دارم:

1- شانستون برای قبول شدن در مقطع مستر خیلی پایینه چرا که کانادا کشوری معدل گراست.
    2- در صورتی که مسترتون رو در ایران، در یک دانشگاه قابل قبول و با معدل خیلی بهتر بگیرید، اساتیدی خواهند بود که به معدل کارشناسی شما اهمیت ندن و بر اساس معدل و دانشگاه کارشناسی ارشد شما، شما رو مورد ارزیابی قرار بدن.
    پس نمی شه گفت معدل کارشناسیتون همه چیزو خراب کرده
    موفق باشید

سلام
    من تا چند ماه دیگه با ویزای اقامتی وارد کانادا میشم
    مدرک کاردانی کامپیوتر با معدل 14.7
    مدرک لیسانس زبان با معدل 13.7
    آیلتس نمره 6
    می خوام لیسانس نا پیوسته یا ارشد فنی تو یکی از دانشگاههای کبک بخونم با توجه به معل پایینم رو کدوم دانشگاه میشه حساب کرد؟
    ویرایش توسط gajet89 : March 8th, 2014 در ساعت 04:00 PM
    رشته آمار 12 امتیازی ارسال به دمشق با آرامکس 6/4/2011 صدور فایل نامبر :7/7/2011 افزودن مدارک فرزند به پرونده: 14/5/2012 تاریخ دعوت به مصاحبه اول: 7/2/2012 تاریخ مصاحبه اول:28/4/2012 تاریخ دعوت به مصاحبه دوم 13/7/2012 تاریخ مصاحبه 16/10/2012 قبول شدیم

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gajet89 نمایش پست ها
    سلام
    من تا چند ماه دیگه با ویزای اقامتی وارد کانادا میشم
    مدرک کاردانی کامپیوتر با معدل 14.7
    مدرک لیسانس زبان با معدل 13.7
    آیلتس نمره 6
    می خوام لیسانس نا پیوسته یا ارشد فنی تو یکی از دانشگاههای کبک بخونم با توجه به معل پایینم رو کدوم دانشگاه میشه حساب کرد؟

سلام

شما معدلتون كمي كمه و براي اين مورد من توصيه ميكنم خودتون ليستي از دانشگاه ها رو استخراج كنيد و سايت تك تك رو چك كنيد. در سايت اعلام مي كنند كه چه معدلي به عنوان مينيمم هست و اينطور ميتونيد ببينيد مجاز به اپلاي هستيد يا خير.

شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

با سلام دوستان
    من فوق مهندسی شیمی دارم از امیر کبیر معدل لیسانس 13.55 و فوق 17.34 با این شرایط از لحاظ معدل وضعیت برای گرفتن پذیرش چطوره ؟ ممنون از راهنمایی دوستان

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)