صفحه 92 از 144 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101102142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

با عرض سلام خدمت دوستان
    من کارشناسی برق-مخابرات با معدل ۱۲.۹۹ و کارشناسی برق-قدرت با معدل ۱۶.۲۶ دارم و ۲ تا ژورنال بین المللی دارم.
    نمره زبان فعلا ندارم ولی تا ۴ ماه دیگه امتحان ielts می دهم که فکر کنم نمره ۶.۵ بیارم.
    می خواستم از دوستان راهنمایی بگیرم که آیا امیدی به پذیرش از دانشگاههای کانادا با توجه به معدل پایین لیسانسم هست ؟ زیاد فرقی نمیکنه رنکینگ دانشگاهها برام
    ممنون میشم از دوستان که بنده رو راهنمایی کنن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    tabdil energy University azad

سلام
    2 سوال داشتم که ممنون میشم کسی موضوع برام واضح کنه.
    موضوع اول
    راجع به دروس عمومی هست چون دروس عمومی برای دانشگاه های داخل تعریف شده نمرات این دروس برای دانشگاه های کانادا جز معدل حساب میشه یا نه؟
    موضوع دوم
    معدل کارشناسی من 12.50 هست و از اونجایی که قصد ادامه تحصیل دارم و از اطلاعاتی که تو همین سایت به دست آوردم مبنی بر این که بعضی از دانشگاه های کانادا برای دکترا معدل 60 واحد اخیر پاس شده را میخوان که شامل حدود
    30 واحد دوره کارشناسی میشه که نباید کمتر از حد مقرر باشه. این موضوع برام روشنه و حالت دوم اینطوره که بعضی دانشگاه ها معدل 2 سال تحصیل کارشناسی براشون اهمیت داره با توجه به این که من درسم را 11 ترم تمام کردم این 2 سال منظورشون نصف واحد پاسی هست یا 2 سال آخر تحصیل براشون اهمیت داره؟
    این موضوع برام خیلی اهمیت داره چون معدل 2 سال آخر به 15 میرسه و معدل نصف واحد پاسیم بالاتر از 14 هست.
    ممنون میشم کسی این 2 موضوع برام واضح کنه.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط f117 نمایش پست ها
    سلام
    2 سوال داشتم که ممنون میشم کسی موضوع برام واضح کنه.
    موضوع اول
    راجع به دروس عمومی هست چون دروس عمومی برای دانشگاه های داخل تعریف شده نمرات این دروس برای دانشگاه های کانادا جز معدل حساب میشه یا نه؟
    موضوع دوم
    معدل کارشناسی من 12.50 هست و از اونجایی که قصد ادامه تحصیل دارم و از اطلاعاتی که تو همین سایت به دست آوردم مبنی بر این که بعضی از دانشگاه های کانادا برای دکترا معدل 60 واحد اخیر پاس شده را میخوان که شامل حدود
    30 واحد دوره کارشناسی میشه که نباید کمتر از حد مقرر باشه. این موضوع برام روشنه و حالت دوم اینطوره که بعضی دانشگاه ها معدل 2 سال تحصیل کارشناسی براشون اهمیت داره با توجه به این که من درسم را 11 ترم تمام کردم این 2 سال منظورشون نصف واحد پاسی هست یا 2 سال آخر تحصیل براشون اهمیت داره؟
    این موضوع برام خیلی اهمیت داره چون معدل 2 سال آخر به 15 میرسه و معدل نصف واحد پاسیم بالاتر از 14 هست.
    ممنون میشم کسی این 2 موضوع برام واضح کنه.
    سلام

موضوع اول: دانشگاهی که معدل کل شما رو میخواد، به همۀ دروس بها میده و میخواد راندمان عملکرد شما رو ببینه و در این گام، به محتوای دروس نمی پردازه.

موضوع دوم: منظور از دو سال آخر، معمولاً نیمۀ دوم دروس پاس شده هست؛ یا به عبارت دیگر، 60 واحد آخر. برای تعیین تکلیف دقیق، باید از دپارتمان مورد نظرتون استعلام کنید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام به همه دوستان و مدیران و مشاوران عزیز
    این اولین پست منه و خیلی به کمکتون نیاز دارم
    لطفا هر کسی میتونه کمکم کنه
    رشتم نرم افزاره و معدل لیسانسم 16.43
    ارشد هم معدلم 17 میشه 100%
    جفت مدارکم ار غیرانتفاعی هست
    مقاله ندارم
    میخواستم ببینم چقدر شانس دارم اپلای و فاند واسه دکتری در کانادا
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

Junior Member shj90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Net,Com Eng

سلام دوستان جواب من را هم بدید واقعا مممنون میشوممم.دانشجوی ترم اخر کارشناسیم
    با معدل دروس تخصصص دوره کارشناسی= ۱۷ //معدل ۶۰ واحد نهایی کارشناسی =۱۶/۵۰ ایا معدل کل=۱۴/۲۰ من در همین دوره کارشناسیم را میتواند بی تاثیر یا خیلی کم تاثیر و پوشش گذارد روی کم بودن ان.وبا این معدل شرط معدل را دارا هستم ایا و برای دانسگاه های کجا؟؟؟؟سپاس اگر جواب دهید.قصد اپلای دکترا مستقیم دارم .پیشنهاد میدهید اری یا خیر؟؟

امروز به اتاق یکی از دوستام (قبلا یه جورایی مشاورم بود) که در حال حاضر مدارک متقاضیان تحصیلات تکمیلی رو بررسی میکنه بود سر زدم و با یه نکته جالبی مواجه شدم.
    اینا نمره ها رو از مقیاس 20 به مقیاس 4 تبدیل می کنند بعد به سمت پایین گرد می کنند و معدل می گیرن! طی همین فرایند پرونده 3-4 از ایرانی ها رو دیدم که با معدل 10 الی 20 صدم بالای شرط هم رد شدند.
    توصیه اکیدم اینه که اگه معدل مورد نظر دانشگاه 15 و معدل شما هم به این عدد خیلی نزدیکه حتما از مترجم بخواهید که نمره هاتون رو توی مقیاس 4 تبدیل کنه.
    البته چند تا موسسه هم توی امریکای شمای این کار رو می کنند.
    گوشه پایین سمت راست! + یادت نره بازم کارت گیر میکنه ها!

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق قدرت دانشگاه صنعتی اصفهان

سلام به دوستان

کسی میدونه معدل رو چطوری به مقیاس درصد بیان میکنن؟ مثلا 16 میشه 80٪ ؟

ممنون از پاسختون

با سلام
    رشته من کارشناسی برق الکترونیک هستش و تا آخر ترم 6 معدل کلم بالای 18 هستش
    اما یه مشکل دارم
    دو ترم آخرم حوالی 17.5 شد
    و درس اختصاصیم که الکترونیک 1و 2و 3 هستش نمراتش 15/16 هستش چون استادم خیلی سختگیر بوده
    میخواستم ببینم برای گرفتن پذیرش و فاند برای ارشد یا دکترای مستقیم در آمریکا و کانادا فقط استاد ریزنمره هارو بررسی میکنه؟
    اسکالرشیپ رو کمیته تصمیم میگیره یا دانشگاه؟
    اگر کمیته تصمیم میگیره ریزنمره هارو بررسی میکنه یا فقط معدل کل و سایر فاکتورهای کلی رو؟
    یعنی برای فاند یا اسکالرشیپ نمرات الکترونیکم در چه حد برام دردسرساز میشن؟
    خواهشا جواب بدید چون خیلی مهم و حیاتیه برام. نمیدونم این تابستون برا تافل بخونم یا کنکور ارشد؟
    بینهایت ممنون از لطفتون
    آقا خواهشا جواب بدین دیگه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس حمل و نقل و ترافیک شهری - فوق دیپلم شهرسازی

یعنی چی دقیقا تو مقیاس 4؟
    It showed me what I am, what I do that defines me!
    Let's just be honest... ^_^
    ૐ ♬ ܓ✿ ☯

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

سلام دوست عزیز،
    شما ابتدا باید هر درس رو بر اساس جداول موجود بین 0 تا 4 تبدیل کنین (به صورت گسسته هستند مثلا 18-20 معادل 4) سپس بر طبق ضریب دروس (تعداد واحد) میانگین گیری وزن دار کنین. برای مثال ارشد اگر کسی همه ی درسهارو 18 شده طبق رابطه ی شما 3.6 در حالیکه معدل این فرد برابر با 4 از 4 خواهد بود.
    مثال برای محاسبه :
    http://www.foreigncredits.com/resour...alculator/iran

پیونشت: معمولا دانشگاهای درست و حسابی، از 20 ازتون میخوان و خودشون محاسبه میکنند.
    ویرایش توسط niyazahmadi : August 27th, 2014 در ساعت 07:06 PM دلیل: حذف جمله نقل قول شده
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالاتی که در سطح انجمن قابل پرسش‌اند به شکل پیام خصوصی معذورم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)