صفحه 94 از 144 نخستنخست ... 4484858687888990919293949596979899100101102103104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 931 تا 940 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

Member raminkamali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc Software Engineering at Shiraz University

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط csw نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی کارشناسی رشته IT هستم و برای مقطع ارشد میخوام در کانادا در یک رشته ای ادامه تحصیل بدم که از زیر شاخه های Computer Sci هست . حالا یک مسئله ای هست که برام مبهم و نگران کننده است :
    اونم اینکه من سه تا درس کلیدی و اصلیم رو با 10 پاس کردم ، ولی جزو 60 واحد آخر دوران لیسانسم نیست ( جزو دو سال آخر نیست ) ولی خوب از طرفی چون رشته ی IT چند تا درس مدیریتی جزو دروس تخصصیش هست بعیده که توی اون 60 واحد حسابشون کنن ( با توجه به اینکه رشته مورد نظر من در کانادا مدیریتی نیست ) !!
    لذا ممکنه یه نگاهی به این سه تا بندازن ، یعنی حتما میندازن . میخواستم ببینم چقدر میتونه این سه تا درس تاثیر گذار باشه توی دید استاد ، و اینکه چطور میتونم جبرانش کنم تا پوشش پیدا کنه ؟؟

مرسی بابت وقتی که میزارین

دوست عزیز.بهتره برای فوق لیسانس خود ایران بخونی و دکترا بری کانادا
    زندگي مانند دوچرخه سواري است براي اينكه تعادلت را حفظ كني بايد به رفتن ادامه دهي(آلبرت انیشتین)
    دوچیز بی‌پایان هستند :اول «منظومه شمسی»، دوم «نادانی بشر»، در مورد اول زیاد مطمئن نیستم.(آلبرت انیشتین)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط csw نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی کارشناسی رشته IT هستم و برای مقطع ارشد میخوام در کانادا در یک رشته ای ادامه تحصیل بدم که از زیر شاخه های Computer Sci هست . حالا یک مسئله ای هست که برام مبهم و نگران کننده است :
    اونم اینکه من سه تا درس کلیدی و اصلیم رو با 10 پاس کردم ، ولی جزو 60 واحد آخر دوران لیسانسم نیست ( جزو دو سال آخر نیست ) ولی خوب از طرفی چون رشته ی IT چند تا درس مدیریتی جزو دروس تخصصیش هست بعیده که توی اون 60 واحد حسابشون کنن ( با توجه به اینکه رشته مورد نظر من در کانادا مدیریتی نیست ) !!
    لذا ممکنه یه نگاهی به این سه تا بندازن ، یعنی حتما میندازن . میخواستم ببینم چقدر میتونه این سه تا درس تاثیر گذار باشه توی دید استاد ، و اینکه چطور میتونم جبرانش کنم تا پوشش پیدا کنه ؟؟

بستگی داره معدل کل تون چقدر باشه و این سه درس چقدر به کار پروژه پژوهشی موردنظر استاد بیاد. چه درسهایی هست؟
    اگر هنوز دانشجو هستید آیا دانشگاهتان اجازه میده این درسها را دوباره بگیرید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بستگی داره معدل کل تون چقدر باشه و این سه درس چقدر به کار پروژه پژوهشی موردنظر استاد بیاد. چه درسهایی هست؟
    اگر هنوز دانشجو هستید آیا دانشگاهتان اجازه میده این درسها را دوباره بگیرید؟
    مرسی جناب ghlobe بابت وقتی که گذاشتین

واقعیتش من هنوز داشجو هستم ولی معدل کل من بین 16.5 تا 17.5 متغیره اما به احتمال زیاد معدل کلم نهایتا 17 و خورده ای میشه !!! درس ها خیلی کلیدی هستند : ساختمان گسسته ( ریاضیات گسسته و ترکیبیاتی که از پایه های علوم کامپیوتر هست ) ،
    ساختمان داده ( با توجه به اینکه میخوام در زمینه ی Big data ادامه بدم خیلی مهمه ) ، مدار منطقی .
    البته مدار منطقی رو با استاد صحبت کردم و قرار شد چند نمره بکشه بالا (با توجه به اینکه استاد دید خیلی مثبتی نسبت به من داشت و از طریق شورا و ... ) ولی اون دو تای دیگه هم با اهمیتی که داره نتونستم براش کاری کنم . با گروه هم صحبت کردم ولی میگن هیچ کاریش نمیشه کرد . مدار منطقی هم مورد خاصی بود که شد ..
    کلا دانشگاه اجازه نمیده درس رو دوباره بردارم.

راهی داره که یه کار پژوهشی یا هر چیز دیگه ای که جبران کنه انجام بدم تا اینو پوشش بده ؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط raminkamali نمایش پست ها
    دوست عزیز.بهتره برای فوق لیسانس خود ایران بخونی و دکترا بری کانادا
    سلام رامین جان

مرسی بابت وقتی که گذاشتی و نظری که دادی !!!
    پیشنهادت حرف بعضی از دوستان و آشنایان من هم هست ، و البته خیلی هم خوبه .
    ولی من یه هدف برای خودم تعیین کردم و بهش ایمان دارم . تحت هیچ شرایطی هم ولش نمیکنم ، با تمام سختی هاش هم آشنا هستم ولی پاش می ایستم و تا تهش میرم . به قول یکی از بزرگان " یا راهی خواهم یافت و یا راهی خواهم ساخت "
    هدف من از ادامه تحصیل مهاجرت یا اقامت نیست ( چه بسا اگر تحت شرایط خاصی جور بشه بدم هم نمیاد ) ولی فعلا واقعا هدفم از ادامه تحصیل تحصیله چراکه اگر غیر از این بود فوق نمیخوندم و میرفتم توی بازار کار .
    نظر شما خیلی هم محترم هست و بعضا دوستان مجبور به انجام این کار هستند و نمیگم هم بده ولی من این آپشن رو توی الویت هام ندارم . نمیخوام بگم الان خیلی من گنده ام و برام از 10 تا یونی دعوت اومده ولی هدفی دارم که از قضا دوستش هم دارم و تا بهش نرسم ول نمیکنم ( بیچاره اون استادی که قراره توی کانادا با من کار کنه !! )
    البته اگر نهایتا ( ته ته تهش ) برای ارشد به نتیجه نرسیدم ( یعنی وقتی که تمام تلاش خودم رو کردم ) سرم رو میندازم پایین ، مثل یک بچه ی خوب ، به حرف شما گوش کرده و مجبورا به گذراندن ارشد در ایران راضی میشوم
    که البته خیلی بعیده همچین اتفاقی بیفته!

مرسی بابت راهنماییت
    ویرایش توسط csw : September 23rd, 2014 در ساعت 10:50 PM

Junior Member

من می خواستم برای دکترای رشته مهندسی مکانیک ادامه بدم ولی لیسانس رشته ی مهندسی مکانیک ماشین الات کشاورزی خوندم با معدل 12.8 و فوق لیسانس را مکانیک ساخت تولید با معدل 18
    می شه یکی بهم بگه که :
    1- ایا معدل لیسانسم برای دوره دکترا مشکل سازه یا نه ؟
    2- ایا ای تغییر رشته تو دورهی فوق برای ادامه راه ایراد می گیرند ؟
    ممنون می شم اگر که به صورت کامل جواب بدید
    با تشکر

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام
    متاسفانه معدل لیسانس شما خیلی کمه و کانادا به شدت معدل محور هست. حتی شما ممکنه برخی دانشگاه ها که شرط معدل رو صراحتا 16 بیان کردند اگر اپلای کنید نتیجه نگیرید چون رقبای شما جلوتر از شما هستند .
    1-بسیار اهمیت داره نه کانادا که همه جای دنیا.
    2-تغییر رشته ممکنه در ترم های اول منجر به دریافت فاند نشه.
    بهتره روی بقیه رزومه مثلا نمره تاقل خیلی کار کنید و تلاش کنید. به هر حال باید سعی کنید و متناسب با اون نتیجه بگیرید
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط onlyonly نمایش پست ها
    من می خواستم برای دکترای رشته مهندسی مکانیک ادامه بدم ولی لیسانس رشته ی مهندسی مکانیک ماشین الات کشاورزی خوندم با معدل 12.8 و فوق لیسانس را مکانیک ساخت تولید با معدل 18
    می شه یکی بهم بگه که :
    1- ایا معدل لیسانسم برای دوره دکترا مشکل سازه یا نه ؟
    2- ایا ای تغییر رشته تو دورهی فوق برای ادامه راه ایراد می گیرند ؟
    ممنون می شم اگر که به صورت کامل جواب بدید
    با تشکر
    ویرایش توسط rikavache : October 14th, 2014 در ساعت 06:52 PM
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

با سلام خدمت دوستان عزیز می خواستم بدونم معدل من بدون پایان نامه 16.44 هس ولی اگیه دفاع کنم معدلم میاد بالای 17 می شه آیا برای اپلای دانشگاه های کانادا و آمریکا معدل را با پایان نامه در نظر می گیرند یا بدون پایان نامه؟

ApplyAbroad Veteran
    rikavache آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Université de Sherbrooke, Civil Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط shahryarsantor نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز می خواستم بدونم معدل من بدون پایان نامه 16.44 هس ولی اگیه دفاع کنم معدلم میاد بالای 17 می شه آیا برای اپلای دانشگاه های کانادا و آمریکا معدل را با پایان نامه در نظر می گیرند یا بدون پایان نامه؟
    چیزی به نام معدل بدون در نظر گرفتن پایان نامه نداریم، این ابداع مخصوص کشور عزیزمون هست

Junior Member

سلام خسته نباشید.
    میخواستم بدونم واسه من که تازه دارم دیپلم میگیرم معدل چند نیازه؟معدل پیش دانشگاهی هم مهمه؟میخوام پزشکی بخونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Soroushnj نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید.
    میخواستم بدونم واسه من که تازه دارم دیپلم میگیرم معدل چند نیازه؟معدل پیش دانشگاهی هم مهمه؟میخوام پزشکی بخونم
    بستگی داره کجا بخواهید پزشکی بخوانید. تاپیک های مربوط به رشته پزشکی را روی همین فروم نگاه کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)