صفحه 95 از 144 نخستنخست ... 45858687888990919293949596979899100101102103104105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 941 تا 950 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

Junior Member aef آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

سلام روزتون بخیر
    من معدل کلم 15.40 هست ولی معدل 2سال آخرم 16.44 هست میخواستم ببینم برای دانشگاه های کانادا به کدوم معدلم توجه میکنن؟؟؟؟
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Economics

نقل قول نوشته اصلی توسط aef نمایش پست ها
    سلام روزتون بخیر
    من معدل کلم 15.40 هست ولی معدل 2سال آخرم 16.44 هست میخواستم ببینم برای دانشگاه های کانادا به کدوم معدلم توجه میکنن؟؟؟؟
    با تشکر
    معدل دو سال آخر یا 60 واحد آخر. (البته برای ایرانی ها بیشتر از 60 واحد رو معمولا حساب میکنن. تقریبا 65 تا 70 واحد آخر رو احتمالاً).
    هر دو معدل کل و 2 سال آخرتون درست مثل مال منه تقریبا ! :-)
    یه تعداد کمی از دپارتمان ها و دانشگاه هایی هم هستن که من دیدم معدل کل رو میخوان (خیلی کمه تعداد این نوع دانشگاه ها)

خوب خداروشکر دوسته عزیز الان برای اپلای کردن در مک مستر یا مک گیل نمیدونید به کدوم معدل توجه میکنن؟؟ا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Economics

خوب خداروشکر دوسته عزیز الان برای اپلای کردن در مک مستر یا مک گیل نمیدونید به کدوم معدل توجه میکنن؟؟ا
    این موضوع دپارتمان به دپارتمان و رشته به رشته فرق داره. برخی رشته ها کل معدل رو در نظر می گیرن و برخی دو سال آخر و برخی فقط سال آخر. برای هر رشته، می تونید صفحه اختصاصی اش رو مطالعه کنید.

مک مستر:
    http://graduate.mcmaster.ca/future-s.../programs.html
    از منوی سمت راست (programs offered) رشته مورد نظر رو انتخاب کنید و در صفحه اختصاصی اون رشته، قسمت Minimum Admission Requirements رو خوب بخونید.

مک گیل:
    http://www.mcgill.ca/gradapplicants/programs
    این هم مثل بالا روی عنوان هر رشته که وارد بشین، قسمت Admission Requirements رو کافیه بررسی کنید.

متفاوته واقعا برای هر رشته. بعضی رشته ها اصلا ذکر نکرده مینیمم معدل رو و فقط گفته مثلا افراد واجد شرایط باید مدرک قبلی در فلان رشته ها داشته باشند. در نتیجه یا مجبورین سایت اختصاصی اون دپارتمان رو چک کنید یا اینکه ایمیل بزنید به منشی اون دپارتمان ارائه دهنده اون رشته و مینیمم ها رو جویا بشین. ممکنه دپارتمان های مختلف مینیمم های معدل رو ارتقاء بدن گاهی و این موضوع با تاخیر در سایت اصلی منعکس و درج بشه. در نتیجه همیشه از طریق صفحه معرفی رشته ها، وارد صفحه دپارتمان بشین بهتره و در سایت خود اون دپارتمان مینیمم های رشته تون رو پیدا کنید.

مرسی دوست عزیز خیلی لطف کردی ففط شرمنده مک گیل نوشته بود یا معدل کل 3از 4 یا 2سال آخر 3.2 از 4 یا مک مستر b گفته بود اینا با معدل ایران روی چند میشه؟با تشکد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Economics

مرسی دوست عزیز خیلی لطف کردی ففط شرمنده مک گیل نوشته بود یا معدل کل 3از 4 یا 2سال آخر 3.2 از 4 یا مک مستر b گفته بود اینا با معدل ایران روی چند میشه؟با تشکد
    برای McGill این فایل هست. (صفحه دومش- قسمت جدول ها):
    http://www.mcgill.ca/mecheng/files/m...an_example.pdf

در مورد McMaster من فایل یا صفحه مرتبط پیدا نکردم اما معادل سازی سیستم WES رو میتونی تا حدودی معتبر تلقی کنی:
    http://www.wes.org/gradeconversionguide/index.asp

این سیستم های معدل فرمول دارند و به راحتی قابل تبدیل بهم نیستند.

به نظر من زیاد روی این دو دانشگاه برای پذیرش حساب نکنید. درسته مینیمم هایی زدن که ممکنه به شما بخوره اما واقعا رقابتیه این موضوع و نمیشه با مینیمم پذیرش گرفت به سادگی. (مگر اینکه دانشجو نمره زبان و CV فوق العاده ای داشته باشه)

موفق باشی

Unhappy پاسخ : شرط معدل

Hi dear friends

based on graduate department of university of sacramento in california,
    minimum overal gpa for iranian applicants is 2.5(14.9).
    what does it mean? how do they convert it

http://www.csus.edu/gradstudies/Futu...ries/Iran.html ?

ApplyAbroad Veteran
    summer_66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence /Shiraz University

دوستان خیلی به کمک و همفکریتون نیاز دارم.
    - کارشناسی: مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) با معدل 15.26 دانشگاه شیراز
    - ارشد: مهندسی کامپیوتر (هوش مصنوعی) با معدل 17 دانشگاه شیراز

مشکلم اینه که در مقطع ارشد در درس اصلیم (یادگیری ماشین) که پایان نامه رو هم بر اساس این درس نوشتم 13.82 گرفتم! پایان نامه هم 19.4 شد.
    در کارشناسی هم چند تا از درسای اصلیم رو با نمره های کم 10 تا 12 پاس شدم (البته اون موقع معدل کلاس حوالی 10 بود و هر کس به این فوز عظیم نایل میشد شیرینی میداد ولی الان شده قوز بالا قوز) البته معدل دروس تخصصیم 16.04 هست اما در دروس اصلی مثل ریاضی مهندسی و ... از این قسم گل ها کاشتم!

سوال اول: میخوام بدونم راهی واسه کم کردن اثر این نمره ها دارم؟ آیا شانس پذیرش گرفتنم (به خصوص برای کانادا) با این وضعیت به فنا رفته یا هنوز امیدی هست؟ خواهش میکنم اگر نظری دارید راهنمایی کنید.

سایر قسمت های رزومه من هم به شرح زیر هست:
    - تافل 100 (R24-L28-S26-W22)
    - سابقه تدریس در دانشگاه آزاد
    - یک مقاله کنفرانس بین المللی IEEE که خودم تو ترکیه پرزنتش کردم
    - GRE رو خراب کردم چون غرور گرفت من رو و سر جمع 5 روز هم براش نخوندم و در نهایت خاکبر سر شدم (V137-Q163-W3) به همین خاطر دور آمریکا رو خط کشیدم.
    - دو پروژه مرتبط که در حال حاضر در دست دارم و تا چند ماه دیگه چندتا مقاله خوب ازش استخراج میشه (که البته به ددلاین ها نمیرسه)
    - قهرمان کشوری شطرنج و دارای کارت مربیگری شطرنج (البته شرمنده که این آخریه بی ربط بود )

سوال دوم: با این افتضاحی که توی GRE به بار آوردم آیا ریپورت کردنش برای دانشگاه های کانادا کار رو خراب تر از اینی که هست نمیکنه؟

پ.ن: از مدیران محترم خواهش میکنم این پست رو پاک نکنن چون درسته که یک قسمت از این پست نا مرتبط هست اما ترکیبی محسوب میشه و سوال در مورد معدل هم توش مطرح شده. با سپاس فراوان

ApplyAbroad Guru

نمره یکی دو تا درس بخودی خود شانس شما رو به فنا نمیده. بقیه رزومه تون بد نیست. این نمره GRE بنظر من ریپورت کردن نداره!

ApplyAbroad Veteran
    summer_66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence /Shiraz University

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    نمره یکی دو تا درس بخودی خود شانس شما رو به فنا نمیده. بقیه رزومه تون بد نیست. این نمره GRE بنظر من ریپورت کردن نداره!
    ممنون از پاسختون. به نظر شما با این شرایط معدل و سایر قسمتهای رزومه برای چه رنک دانشگاههای کانادا اقدام کنم منطقی تره؟ مثلا واسه آلبرتا به نظرتون بلندپروازی نیست؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)