صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 86

موضوع: ویزای کشور چک

پیش فرض پاسخ : ویزای چک

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید چندتا سوال داشتم که احتمالا جوابش در فروم پراکنده باشه و من نتونستم پیدا کنم....
    تا چند روز دیگه مهلت واریز پول برای ثبت نام پزشکی یا دندانپزشکی دانشگاه چارلز تموم میشه.
    سوال من:
    1-بعد از واریز پول و گرفتن ادمیشن از دانشگاه چه مدارکی باید به سفارت برده بشه؟
    2-چون ابتدا برای پریمدیکال ثبت نام میشه که دورش 6 ماه هست کلا گواهی مالی چه مبلغی باید برای سفارت برد؟
    2-ایا برای تمکن مالی گردش مالی هر بانکی قابل قبول هست و گردش مالی چند ماه باید برده بشه؟ چقدر باید تو حساب باشه؟
    3- واسه دوستان بعد از چه مدت ویزا اومده؟
    ممنون
    سلام،
    جواب سوال يك كه چند تا پست بالاتر نوشته شده.
    سوال دو هم كه حداقل ده هزار دلار يا يورو هست كه قاعدتا هرچي بالاتر از اين ميزان باشه بهتره و تو سفارت كمتر بت ايراد ميگيرن.
    جواب سوم، گردش مالي بايد مربوط به حساب شخصي خودت باشه و قاعدتا هرچي گردشش بالاتر باشه به سفارت بيشتر اطمينان ميدي كه حساب مالي خوبي داري. فرقي نميكنه چه بانكي باشه ولي خوب تو اين زمينه بانك هاي خصوصي بيشتر با ادم همكاري ميكنن و كمتر اذيت ميكنن (مثل اقتصاد نوين و سامان).
    معمولا ويزا حدود پنجاه روز يا كمي بيشتر طول ميكشه تا صادر بشه.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط n85825 نمایش پست ها
    سلام،
    جواب سوال يك كه چند تا پست بالاتر نوشته شده.
    سوال دو هم كه حداقل ده هزار دلار يا يورو هست كه قاعدتا هرچي بالاتر از اين ميزان باشه بهتره و تو سفارت كمتر بت ايراد ميگيرن.
    جواب سوم، گردش مالي بايد مربوط به حساب شخصي خودت باشه و قاعدتا هرچي گردشش بالاتر باشه به سفارت بيشتر اطمينان ميدي كه حساب مالي خوبي داري. فرقي نميكنه چه بانكي باشه ولي خوب تو اين زمينه بانك هاي خصوصي بيشتر با ادم همكاري ميكنن و كمتر اذيت ميكنن (مثل اقتصاد نوين و سامان).
    معمولا ويزا حدود پنجاه روز يا كمي بيشتر طول ميكشه تا صادر بشه.

ممنون از جواب سریعتون
    اما اگه ساپورت کننده پدرم باشه میتونم گردش مالی پدرم رو ببرم و به سفارت نشون بدم و درکنارش گواهی محضری ساپورت کننده رو واسه سالهای بعد نشون بدم؟
    اگر نه با انتقال پول از حساب به حساب شخصی خودم گردش مالی کوتاه میشه ممکنه بازم ایراد بگیرند؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط Ignore : October 8th, 2015 در ساعت 04:17 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    ممنون از جواب سریعتون
    اما اگه ساپورت کننده پدرم باشه میتونم گردش مالی پدرم رو ببرم و به سفارت نشون بدم و درکنارش گواهی محضری ساپورت کننده رو واسه سالهای بعد نشون بدم؟
    اگر نه با انتقال پول از حساب به حساب شخصی خودم گردش مالی کوتاه میشه ممکنه بازم ایراد بگیرند؟؟؟؟؟
    فقط و فقط بايد گردش حساب مالي خودت رو براي سفارت ببري، گردشش كم يا زياد باشه ايرادي نداره فقط هرچي پول توش بيشتر باشه اونا بيشتر قانع ميشن كه شما پول كافي داريد. كارمند سفارت به من گفت تو ميخاي بري براي تحصيل و پول بايد همراه تو و توي حساب تو باشه، حساب پدرت به چه درد ما ميخوره!! در ارتباط با سالهاي بعد و هزينه هاش ميتوني گواهي محضري ببري و بهشون ثابت كني كه مثلا اين هم از بقيه پول ادامه تحصيل ولي بنده به شخصه با چند تا كلمه و جمله بهشون ثابت كردم كه ميتونم هزينه هاي سالهاي بعد رو متقبل بشم، در واقع غير از اون ده هزار تا و گردش مالي كه روز مصاحبه اول و دوم همراه داشتم نه كواهي محضري بردم و نه وثيقه و چيزاي شبيه اين.

Junior Member

با سلام
    به نظر شما هنوز هم با توافقات صورت گرفته امکانش هست کسی واسه چک ویزا بگیره
    البته منظورم رشته خودم هست من میخوام واسه ارشد عمران پراگ اقدام کنم. چند روز پیش ایمیل زدم به کوردینیتور گفت که حتما در زمان ددلاین بفرست. اتفاقا نزدیک 4 ماه پیش که اول ایمیل زدم جواب نداد ولی چند شب پیش ایمیل زدم که آیا منعی برای ورود من به این رشته هست و گفتم که از ایران هستم. و سریعا جواب داد که:
    thank you for your interest to study in Prague.
    Let me inform you that the term for applying into Master studies in the
    academic year 2015/16 was finished. We are sorry that deadline for
    accepting Applications into study expired on March
    به نظر شما این قضیه ایرانی ها حل شده است یا اصلا مشکل از سفارت هست که ویزا نمیده؟
    این موضوع خیلی واسم مهمه ممنون میشم کمکم کنید

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

مدارک درخواستی برای ویزای دانشجویی:
    1- اصل گذرتامه و کپی (ترجمه رسمی به زبان چکی)
    2- ظاهرا سه قطعه عکس

3- اظهار نامه بانکی به مبلغ حداقل 4000 یورو البته بیشتر باشه بهتر (هزینه سالیانه ی متوسط زندگی دانشجویی)
    4- گواهی اشتغال به تحصیل (همون نامه پذیرش دانشگاهست)
    5- گواهی محل اقامت (همون نامه ای مبنی بر اسکان دانشجو در خوابگاه دانشگاه)
    6- گواهی عدم سو پیشینه در ایران (باید بری دادگستری و بعد بدی ترجمه رسمی انگلیسی و چکی)
    7- برگه پر شده تقاضای روادید و عدم سو پیشینه در چک (اینم خود سفارت فرمشو میده و پرش میکنی)
    8- ترجمه مدارک تحصیلی به چک
    (مدارک انگلیسی شده و رسمی رو میبری سفارت، بابت هرکدام 23 یورو میدی، اونها تاییدش میکنن، بعد میفرستی چک یک مترجم رسمی ترجمه اش کنه برات بفرسته
    مثلا این که مناسب میگیره
    noramartiskova@seznam.cz از پست 757
    )
    9- بیمه درمانی بعد از صدور ویزا و قبل از تحویل ویزا از شخص خواسته میشه که نشون داده بشه مثلا اینجا بیمه مثلا اینجا
    http://www.maximapojistovna.cz/en
    و قیمتش
    https://www.maxima-as.cz/files/online_cizinci_en.pdf
    و یه بیمه دیگه اینجا
    http://vzp.cz/en/public-health-insurance.php

پستهای صفحه 85
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...6%DA%A9/page85

ویرایش توسط rezicek : October 28th, 2015 در ساعت 03:26 AM

سلام, من پذیرش از دانشگاه پراگ دارم, و شهریه هم ندارم, یه اسکلارشیب ثابت دارم و یه اسکلارشیب دیگه که حالت جاب پوزیشن داره, والا من برای وبزا بیست و هفتم اکتبر اپلای کردم, اصلا بهم سخت نگرفتن, فقط مدارکمو تحویل گرفتن, پول ویزامم رایگان بودش, الان حدود چهل و شش روز گذشته خبری نیست یکی دوبارم ایمیل زدم فعلا خبری نیستش, خیلی نگرانم چون با معاون پژوهشی دانشکده که صحبت کردم گفتش دیگه بعد کریسمس باید اینجا باشی, میشه بگید طبق تجربه معمولا چند روزه ویزا میاد, ممنون میشم مردم از نگرانی

نقل قول نوشته اصلی توسط Azadeh_2463 نمایش پست ها
    سلام, من پذیرش از دانشگاه پراگ دارم, و شهریه هم ندارم, یه اسکلارشیب ثابت دارم و یه اسکلارشیب دیگه که حالت جاب پوزیشن داره, والا من برای وبزا بیست و هفتم اکتبر اپلای کردم, اصلا بهم سخت نگرفتن, فقط مدارکمو تحویل گرفتن, پول ویزامم رایگان بودش, الان حدود چهل و شش روز گذشته خبری نیست یکی دوبارم ایمیل زدم فعلا خبری نیستش, خیلی نگرانم چون با معاون پژوهشی دانشکده که صحبت کردم گفتش دیگه بعد کریسمس باید اینجا باشی, میشه بگید طبق تجربه معمولا چند روزه ویزا میاد, ممنون میشم مردم از نگرانی
    صفحه قبل این پست رو بخونید، تجربه خودم رو براتون نوشتم. برای من 58 روز طول کشید تا آماده شد. ولی خیلی بهتره اگه ساکن تهران هستید یه سر به سفارت بزنید، چون من خودمم رفتم سفارت و بهم گفتن که هفته قبل بهتون زنگ زدیم برای ویزا ولی گوشیتون آنتن نمیداد! بهمین راحتی اگه نمیرفتم سفارت وقتم بیشتر تلف میشد. پس بهتره یه سر حضوری برید به سفارت، چون تلفن رو جدیدا جواب نمیدن.
    نگران نباشید، ویزا به دستتون میرسه.

نقل قول نوشته اصلی توسط n85825 نمایش پست ها
    صفحه قبل این پست رو بخونید، تجربه خودم رو براتون نوشتم. برای من 58 روز طول کشید تا آماده شد. ولی خیلی بهتره اگه ساکن تهران هستید یه سر به سفارت بزنید، چون من خودمم رفتم سفارت و بهم گفتن که هفته قبل بهتون زنگ زدیم برای ویزا ولی گوشیتون آنتن نمیداد! بهمین راحتی اگه نمیرفتم سفارت وقتم بیشتر تلف میشد. پس بهتره یه سر حضوری برید به سفارت، چون تلفن رو جدیدا جواب نمیدن.
    نگران نباشید، ویزا به دستتون میرسه.
    مرسی بابت پاسختون, متاسفانه ساکن تهران نیستم, هفته پیش یکشنبه تماس گرفتم بعد کلی زنگ زدن اون خانوم چکی توی بخش ویزا تلفنو جواب داد و گفتش فعلا هیچی, این هفته دوباره تماس میگیرم, امیدوارم اتفاق جدیدی افتاده باشه, مرسی بابت پاسختون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

نقل قول نوشته اصلی توسط rezicek نمایش پست ها
    مدارک درخواستی برای ویزای دانشجویی:
    1- اصل گذرتامه و کپی (ترجمه رسمی به زبان چکی)
    2- ظاهرا سه قطعه عکس

3- اظهار نامه بانکی به مبلغ حداقل 4000 یورو البته بیشتر باشه بهتر (هزینه سالیانه ی متوسط زندگی دانشجویی)
    4- گواهی اشتغال به تحصیل (همون نامه پذیرش دانشگاهست)
    5- گواهی محل اقامت (همون نامه ای مبنی بر اسکان دانشجو در خوابگاه دانشگاه)
    6- گواهی عدم سو پیشینه در ایران (باید بری دادگستری و بعد بدی ترجمه رسمی انگلیسی و چکی)
    7- برگه پر شده تقاضای روادید و عدم سو پیشینه در چک (اینم خود سفارت فرمشو میده و پرش میکنی)
    8- ترجمه مدارک تحصیلی به چک
    (مدارک انگلیسی شده و رسمی رو میبری سفارت، بابت هرکدام 23 یورو میدی، اونها تاییدش میکنن، بعد میفرستی چک یک مترجم رسمی ترجمه اش کنه برات بفرسته
    مثلا این که مناسب میگیره
    noramartiskova@seznam.cz از پست 757
    )
    9- بیمه درمانی بعد از صدور ویزا و قبل از تحویل ویزا از شخص خواسته میشه که نشون داده بشه مثلا اینجا بیمه مثلا اینجا
    http://www.maximapojistovna.cz/en
    و قیمتش
    https://www.maxima-as.cz/files/online_cizinci_en.pdf
    و یه بیمه دیگه اینجا
    http://vzp.cz/en/public-health-insurance.php

پستهای صفحه 85
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...6%DA%A9/page85

سلام عزیزان من بالاخره متوجه نشدم پرینت حساب و گردش اون باید ده هزار دلار باشه یا چهار هزار در ضمن تو خود سایت سفارت حدود پنجاه و پنج هزار کرونه که همون حدود چهار هزاره آخر کدوم درسته؟؟

امروز بهم زنگ زدن واسه مصاحبه مجدد, هفته دیگه باید برم, بعد از پنجاه و شش روز زنگ زدن که هفته دیگه برم سفارت واسه مصاحبه مجدد, همینطوریشم یه ترمو از دست دادم, بایدحتما بعد,کریسمس تا پایان ترم اونجا باشم واسه امتحانام, نمیدونم چقدر دیگه این پروسه گرفتن ویزا طول میکشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)