صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 86

موضوع: ویزای کشور چک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای دانشجویی چک

سلام میشه لطف ایمیل سفارت چک رو لطف کنید

پیش فرض پاسخ : ویزای کشور چک

سلام، من برای پسادکتری یکساله اقدام کردم. در مورد بیمه متوجه نمیشم چه کار باید بکنم؟ چون از زمانی که کار من شروع بشه از طرف دانشگاه بیمه خواهم شد اما برای گرفتن ویزا چه بیمه ای باید داشته باشم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TUMS.Pharmaceutical sciences

سلام. تجربه خودم رو تا اینجای کار به اشتراک می زارم شاید به درد کسی بخوره.

1- ترجمه مدارک به چکی:
    هم سو پیشینه تون و هم تمکن مالی باید به صورت رسمی به زبان چکی ترجمه شه یعنی بره چک و برگرده. من به حرف یکی از دوستان تو همین جا اعتماد کردم که نوشته بود تمکن مالی رو مترجم های داخل ایران هم می تونن انجام بدن. خیر نمی تونن. فقط مترجم رسمی مورد تایید خودشون. از من قبول نکرد سفارت ترجمه هام رو و خوش شانسی آوردم که اسکالرشیپ داشتم.
    برای این روند ترجمه حداقل یک ماه قبل وقت سفارت آماده باشید. مراحلی که داره آماده کردنه مدرکه(سو پیشینه تو تهران یک ماه ظول می کشه)، ترجمه رسمی به انگلیسیه، بعد سوپرلگالایز (دقت کنید تو فصل های شلوغ خود این وقت رو خیلی زود نمیدن و به خود من 16 روزه دادن)، بعد بره چک ترجمه رسمی شه به چکی و برگرده که با پست خصوصی خودش ده پونزده روز می شه.
    من به خانم نورا که اینجا خیلی معروف هست پیام دادم و یه چیزی پیش اومد که در میون می زارم اینجا. این خانوم توی فروم مربوط به اپلای چک زیاد بهشون اشاره شده و ارزون می گیرن. ولی به من گفتن که مدارکمو بدم دست یه همکار که تو ایران مورد اطمینانشون هست. این شخص اولا راحت جواب تلفن نمی داد و امروز و فردا می کرد. دو اینکه هزینه ها رو بیشتر به من گفتن از چیزی که واقعا بود!!!!!!! خود خانوم نورا به من گفتن هزینه هر صفحه 11 یورو ایشون گفتن 25، هزینه پست برگشت خصوصی DHL رو هم 120 یورو گفتن درحالی که 60 یورو برای من تموم شد. من با یه مرکز دیگه تو برنو تماس گرفتم. درسته که VAT دادم اما کل داستان برام خیلی کمتر از چیزی که ایشون گفته بودن تموم شد. برای پرداخت هم از پی پال استفاده کردم. کل هزینه ام شد 2500 کرون.(به جز پست ریالی داخل ایران) تازه کار من عجله ای بود اگر خوب برنامه ریزی کنید پست برگشت سفارشی 3 یا 4 یورو هست و کمتر از 3 هفته می رسه.
    پس خودتون انجام بدید و توصیه اکید دارم برای زمانش برنامه ریزی کنید. فقط کافی یه سرچ کوچیک کنید و کلی مترجم چکی براتون ردیف میشه.

2- پر کردن اپلیکیشن فرم:
    من از نمونه ای که همینجا یکی از دوستان گذاشته استفاده کردم. تو سایت سفارت هم یه دونه هست که پر شده. به چکی باید پر شه و همین باز شده اسباب دلال بازی. در کل اطلاعات خودتونه و واقعا چکی بلد بودن لازم نداره. فقط یه کلمه هواپیما و اسم شغلم بود برای من که به چکی در آوردم. کد پستی ما جا نمی شه تو فضای در نظر گرفته شده. من ننوشتم و آخر مصاحبه خانومه خواست جدا از مربع ها بنویسمش. مدت درخواست ویزا رو تو نمونه سفارت یک ساله زذه، منم همونو زدم. تاریخ شروع رو هم از تاریخ رزرو اکومودیشن زدم. خود خانومه چک کرد کامل توی سفارت همه صفحات رو و در نهایت امضا خواست.

3- سوالات مصاحبه زیاد نبود و به صورت کلی مصاحبه نبود اصلا! فقط پرسید دانشگاهمو از کجا پیدا کردم. شغلم رو چه تاریخی ترک می کنم. دائم هم می گفت استرس نداشته باشم همه چی اکیه و هیچ مشکلی تو مدارک نیست. هزینه ویزا هم نداشت، یه نفر گفته بود نمی گیرن ولی من جانب احتیاط بردم و پس داد.

4- یه سری کپی از مدارکتون داشته باشین روزی که میرین سفارت. پاسپورت رو تو یه صفحه کامل A4 بگیرین.

هیچی دیگه امیدوارم که این تمکن مالی دردسر نشه و همون نامه فاند دانشگاه کافی باشه. همگی موفق باشین.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در جمهوری چک

سلام خواهشا جوابمو بديد دوستان هرچي اينور اونور زنگ ميزنم دستوپا شكسته جواب ميدن . دقيقا كدوم مدارك بايد به چكي ترجمه بشه؟ . و تمكن مالي همونيه كه بانك ميده حالا اگر من مادرپدرم تعهدنامه و رضايت نامه پر كنن فقط حساب اونارو ببرم تاييد وزارت خارجه و لگالايز كافيه؟ . من مدارك تحصيلي سوپر لگالايز كردم فردام باز ميرم سوپيشينه و تمكن مالي حساب بابامو و دضايت نامشونو سوپدلگالايز كنم . يه جايي هم خوندم شناسنامه هم لازمه يعني باز بايد واسه اونم وقت بگيرم؟ يه موضوع ديگه اينكه من دعوتنامم نيومده از كالج و وقت سفارت نگرفتم شروع كلاسامم ١٥ ژانويه س به نظرتون ميرسم به كلاسا؟؟؟

سلام دوستان چندتا سوال برای من پیش اومد.
    1- کسی که بورس از دانشگاه چک گرفته، آیا باز هم ارائه تمکن مالی الزامی هست؟
    2- مدارک قبلی تحصیلی رو هم باید ترجمه کنیم و به سفارت بدیم؟
    3- بالاخره ترجمه شناسنامه الزامی هست یا نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hani562 نمایش پست ها
    سلام دوستان چندتا سوال برای من پیش اومد.
    1- کسی که بورس از دانشگاه چک گرفته، آیا باز هم ارائه تمکن مالی الزامی هست؟
    2- مدارک قبلی تحصیلی رو هم باید ترجمه کنیم و به سفارت بدیم؟
    3- بالاخره ترجمه شناسنامه الزامی هست یا نه؟
    سلام
    1. این رو ایمیل بزنید بپرسیدولی به نظرم نه!
    2. بیشتر واسه دانشگاه مهم هست و ترجمه رسمیش با مهر وزارت خارجه ایران باید توسط سفارت سوپرلگالایز بشه
    3. نیاز نیست

Junior Member

سلام دوستان
    من برای مقطع دکتری از یکی از دانشگاه های جمهوری چک پذیرش گرفتم به این صورت که هزینه تحصیل رایگان هست ولی هزینه زندگی با خودم هست. حالا پند تا سوال دارم
    1- من قبلا برای فرایند اپلای مدارکم را ترجمه کردم از جمله لیسانس فوق لیسانس به همراه ریز نمرات و سو پیشینه و مهر امور خارجه و دادگستری هم گرفتم و سوپرلگال هم توسط سفارت انجام دادم و ارسال کردم برای دانشگاه. حالا باز مجددا باید مدارک را ترجمه کنم که بفرستم ترجمه چکی بشه یا نه میشه از همون مدارک در دانشگاه استفاده کرد!! مترجم های چکی مورد تایید سفارت را از کجا میتونم پیدا کنم؟؟
    2- دوم اینکه مدرک تمکن مالی حتما باید حساب ارزی داته باشیم داخل ایران یا با حساب ریالی هم میشه و اگه میشه چقدر باید در حساب پول باشه
    ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

Junior Member

سلام
    تقریبا در یک مرحله از پروسه ویزا هستیم.
    1- نیازی به ترجمه مجدد نیست و فقط باید اون مدارک رو به دست مترجم تو چک برسونین که این امکان رو باید بررسی کنین که آیا دانشگاه اون مدارک رو گذاشته تو پرونده تون یا نه دیگه نیاز نیست.
    اینجا یک سری از این مترجم ها هستند .
    https://www.mzv.cz/telaviv/en/visa_a...ors/index.html
    2- مشکل من الان روی همین موضوع تمکن مالی ه.
    من قبلا شرت ترم گرفتم واسه چک و حسابم هم ریالی بود ولی تمکن لاتین معادل یوروی روز رو عنوان میکنه که چقدر موجودی دارین و ریت شونم الان 4960 تومنه تقریبا.
    مشکلی که من دارم و اگر از دوستان به این مشکل برخوردن ممنون میشم راهنمایی کنن.
    دارالترجمه میگه ما تمکن لاتین رو نمیتونیم ترجمه مجدد روی تمپلیت خودمون کنیم و دادگستری هم میگه باید حتما روی تمپلیت باشه. چاره کار اینه که یک تمکن مالی فارسی بگیریم و بدیم دارالترجمه انگلیسی ترجمه کنه و مابقی ماجرا.
    یک قانونی در این خصوص هست که میگه مبلغ بالای 10 میلیون رو دادگستری تائید نمیکنه!!!!!!!
    از اون طرف هم سفارت مدرکی که تائید وزارت خارجه رو نداشته باشه سوپر لیاگالایز نمیکنه!!!!!!
    دوستانی که تمکن رو تائید سفارت کردن ممنون میشم راهنمایی کنن.
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sms171 نمایش پست ها
    سلام
    تقریبا در یک مرحله از پروسه ویزا هستیم.
    1- نیازی به ترجمه مجدد نیست و فقط باید اون مدارک رو به دست مترجم تو چک برسونین که این امکان رو باید بررسی کنین که آیا دانشگاه اون مدارک رو گذاشته تو پرونده تون یا نه دیگه نیاز نیست.
    اینجا یک سری از این مترجم ها هستند .
    https://www.mzv.cz/telaviv/en/visa_a...ors/index.html
    2- مشکل من الان روی همین موضوع تمکن مالی ه.
    من قبلا شرت ترم گرفتم واسه چک و حسابم هم ریالی بود ولی تمکن لاتین معادل یوروی روز رو عنوان میکنه که چقدر موجودی دارین و ریت شونم الان 4960 تومنه تقریبا.
    مشکلی که من دارم و اگر از دوستان به این مشکل برخوردن ممنون میشم راهنمایی کنن.
    دارالترجمه میگه ما تمکن لاتین رو نمیتونیم ترجمه مجدد روی تمپلیت خودمون کنیم و دادگستری هم میگه باید حتما روی تمپلیت باشه. چاره کار اینه که یک تمکن مالی فارسی بگیریم و بدیم دارالترجمه انگلیسی ترجمه کنه و مابقی ماجرا.
    یک قانونی در این خصوص هست که میگه مبلغ بالای 10 میلیون رو دادگستری تائید نمیکنه!!!!!!!
    از اون طرف هم سفارت مدرکی که تائید وزارت خارجه رو نداشته باشه سوپر لیاگالایز نمیکنه!!!!!!
    دوستانی که تمکن رو تائید سفارت کردن ممنون میشم راهنمایی کنن.
    ممنون
    ممنون ازپاسختون
    سوال من اینه که روز مصاحبه تو سفارت اونجا از ما ترجمه مدارک تحصیلی به زبان چکی را میخوان یا اینکه اصل پذیرش دانشگاه به زبان چکی و انگلیسی که پست شده کفایت میکنه.
    من با دانشگاه مکاتبه کردم برای ترجمه مدارکم به زبان چکی ولی فعلا پاسخی نگرفتم و نگرانم که اونجا مدارکم را برای دارالترجمه ارسال نکنن و مجدد مجبور باشم همه این مراحل را از اول طی کنم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Negar_68 نمایش پست ها
    سلام. تجربه خودم رو تا اینجای کار به اشتراک می زارم شاید به درد کسی بخوره.

1- ترجمه مدارک به چکی:
    هم سو پیشینه تون و هم تمکن مالی باید به صورت رسمی به زبان چکی ترجمه شه یعنی بره چک و برگرده. من به حرف یکی از دوستان تو همین جا اعتماد کردم که نوشته بود تمکن مالی رو مترجم های داخل ایران هم می تونن انجام بدن. خیر نمی تونن. فقط مترجم رسمی مورد تایید خودشون. از من قبول نکرد سفارت ترجمه هام رو و خوش شانسی آوردم که اسکالرشیپ داشتم.
    برای این روند ترجمه حداقل یک ماه قبل وقت سفارت آماده باشید. مراحلی که داره آماده کردنه مدرکه(سو پیشینه تو تهران یک ماه ظول می کشه)، ترجمه رسمی به انگلیسیه، بعد سوپرلگالایز (دقت کنید تو فصل های شلوغ خود این وقت رو خیلی زود نمیدن و به خود من 16 روزه دادن)، بعد بره چک ترجمه رسمی شه به چکی و برگرده که با پست خصوصی خودش ده پونزده روز می شه.
    من به خانم نورا که اینجا خیلی معروف هست پیام دادم و یه چیزی پیش اومد که در میون می زارم اینجا. این خانوم توی فروم مربوط به اپلای چک زیاد بهشون اشاره شده و ارزون می گیرن. ولی به من گفتن که مدارکمو بدم دست یه همکار که تو ایران مورد اطمینانشون هست. این شخص اولا راحت جواب تلفن نمی داد و امروز و فردا می کرد. دو اینکه هزینه ها رو بیشتر به من گفتن از چیزی که واقعا بود!!!!!!! خود خانوم نورا به من گفتن هزینه هر صفحه 11 یورو ایشون گفتن 25، هزینه پست برگشت خصوصی DHL رو هم 120 یورو گفتن درحالی که 60 یورو برای من تموم شد. من با یه مرکز دیگه تو برنو تماس گرفتم. درسته که VAT دادم اما کل داستان برام خیلی کمتر از چیزی که ایشون گفته بودن تموم شد. برای پرداخت هم از پی پال استفاده کردم. کل هزینه ام شد 2500 کرون.(به جز پست ریالی داخل ایران) تازه کار من عجله ای بود اگر خوب برنامه ریزی کنید پست برگشت سفارشی 3 یا 4 یورو هست و کمتر از 3 هفته می رسه.
    پس خودتون انجام بدید و توصیه اکید دارم برای زمانش برنامه ریزی کنید. فقط کافی یه سرچ کوچیک کنید و کلی مترجم چکی براتون ردیف میشه.

2- پر کردن اپلیکیشن فرم:
    من از نمونه ای که همینجا یکی از دوستان گذاشته استفاده کردم. تو سایت سفارت هم یه دونه هست که پر شده. به چکی باید پر شه و همین باز شده اسباب دلال بازی. در کل اطلاعات خودتونه و واقعا چکی بلد بودن لازم نداره. فقط یه کلمه هواپیما و اسم شغلم بود برای من که به چکی در آوردم. کد پستی ما جا نمی شه تو فضای در نظر گرفته شده. من ننوشتم و آخر مصاحبه خانومه خواست جدا از مربع ها بنویسمش. مدت درخواست ویزا رو تو نمونه سفارت یک ساله زذه، منم همونو زدم. تاریخ شروع رو هم از تاریخ رزرو اکومودیشن زدم. خود خانومه چک کرد کامل توی سفارت همه صفحات رو و در نهایت امضا خواست.

3- سوالات مصاحبه زیاد نبود و به صورت کلی مصاحبه نبود اصلا! فقط پرسید دانشگاهمو از کجا پیدا کردم. شغلم رو چه تاریخی ترک می کنم. دائم هم می گفت استرس نداشته باشم همه چی اکیه و هیچ مشکلی تو مدارک نیست. هزینه ویزا هم نداشت، یه نفر گفته بود نمی گیرن ولی من جانب احتیاط بردم و پس داد.

4- یه سری کپی از مدارکتون داشته باشین روزی که میرین سفارت. پاسپورت رو تو یه صفحه کامل A4 بگیرین.

هیچی دیگه امیدوارم که این تمکن مالی دردسر نشه و همون نامه فاند دانشگاه کافی باشه. همگی موفق باشین.
    سلام دوست عزیز
    تبریک میگم بابت پذیرشون و امیدوارم موفق باشید.
    من هم از یکی از دانشاههای چک پذیرش گرفتم برای مقطع دکتری و الان دنبال مترجم زبان چکی هستم که شما در یکی از تاپیک ها گفته بودید انجام دادید.
    من هم با خانم نورا صحبت کردم و دقیقا چیزایی که به شما گفته بودن به من هم گفتن. هزینه ترجمه و پست و ....
    میخواستم اگه امکانش هست بفرمایید کارهای ترجمه مدارکتون را کجا انجام دادید که من بتونم استفاده کنم و انجام بدم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    از دوستان هم اگه کسی مترجم قابل اعتماد زبان چکی میشناسه کعرفی کنه ممنون میشم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)