صفحه 3 از 57 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

سلام

آقا من این کار رو کردم ولی اصلا جواب نداد و پذیرشمون هم جلوی چشامون سوخت و به جای چالمرز باید بریم نبوید بکشیم!
    البته برا من که هیچ پارتی یا آشنایی نداشتم. شاید برای دوستان (از ما بهتران) جواب بده!
    خیلی ممنون از لطف شماها که جوواب دادین مخوصا ata.

متشکرم
    Do not hesitate, check the manual |

سلام بر دوستان عزيز
    بايد بگم كه تاپيك خيلي خوبي فقط مشكل اينه كه من نتونستم سرچ داخل هر تاپيك انتخاب كنم!!
    بگذريم
    من دانشجوي ارشدم و تا پايان تابستان معافيت تحصيلي دارم (الان ترم 7 هستم و فقط پايان نامه دارم) سوالم اينه كه آيا ميشه بدون غيبت اين معافيتو واسه ترم 8 تمديد كرد تا توي اين فرصت درسمو تموم كنم؟ چه راهي وجود داره؟ چيكار بايد بكنم؟
    ممنون ميشم اگه جوابمو بدين

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

دوستان یه سوال!
    الان سقف معافیت تحصیلی دوره ارشد، بدون مراجعه به نظام وظیفه یا داشتن شرایط خاص و اینجور چیزا 6 ترمه یا 7 ترم؟
    بعد برای کسانی که تکمیل ظرفیت پذیرش شدن، یعنی ترم بهمن رفتن سر کلاس، ترم مهر که جزء سنوات تحصیلی حساب نمیشه، میشه؟

رشته و دانشگاه
    UTSA

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    دوستان یه سوال!
    الان سقف معافیت تحصیلی دوره ارشد، بدون مراجعه به نظام وظیفه یا داشتن شرایط خاص و اینجور چیزا 6 ترمه یا 7 ترم؟
    بعد برای کسانی که تکمیل ظرفیت پذیرش شدن، یعنی ترم بهمن رفتن سر کلاس، ترم مهر که جزء سنوات تحصیلی حساب نمیشه، میشه؟

اگر کسی نظری بده ممنون میشم. چون من شنیدم سقف دوره کارشناسی ارشد 6 ترمه!

رشته و دانشگاه
    UTSA

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    دوست عزیز شما بهتره که از خود دانشگاه سوال کنید. (بخش نظام وظیفه) قوانین مدام تغییر می کنه. من ورودی 85 ارشد بودم و برای ما تا 8 ترم سنوات تحصیلی می دادن و مشکلی واسه نظام وظیفه نبود. البته ترم 7 و 8 تو کمیسیون موارد خاص مطرح می شد و اونجا تمدید سنوات انجام می شد. حالا جدیداً رو نمی دونم.
    اون ترم مهر هم فکر نکنم حساب بشه. این رو هم باز بهتره سوال کنید تا مطمئن بشید.
    موفق باشید.
    متشکرم،
    من خودم بهمن 86 بودم، در مورد ترم مهر قبلاً از دانشگاه پرسیده بودم که گفتن حساب نمیشه، ولی برای ترم 7 و 8 فقط از دوستان پرسیده بودم که همین فرمایش شما رو تایید میکردن.
    البته من کارم به ترم 7 و 8 نمیرسه، فقط میخواستم ببینم که کلاً قانون خاصی وجود داره یا خیر.
    به هر حال ممنون.

Junior Member

سلام.
    دوستان یک سوال.
    اگر کسی سنوات بهش بخوره، آیا از نظر خدمت نظام وظیفه مشمول غیبت میشه؟
    من هم مثل دوستمون Matin ورودی تکمیل ظرفیت ارشد بودم. روز ثبت نام که رفتیم یه فرمی پر کردیم درخواست مرخصی برای ترم اول، همه اجباری. منتهی اون زمان یادمه که تو پرونده، اون مسئول قسمت «با احتساب در سنوات» رو خط زد کرد بدون احتساب در سنوات. منتها الان که رفتم یه ریز نمره گرفتم، میبینم این ترم مهر ماه که پایان نامه ام رو تمدید کردم تو کارنامه نوشته: نیمسال 6، مدت تحصیل 7. یعنی ترم اولی که ما نبودیم رو هم انگار جزو سنواتمون حساب کردن. البته من چندین بار از مسئولین پرسیده بودم و گفته بودن نه حساب نمیشه و اینها، ولی حالا به هر حال اگر فرض کنیم که حساب بشه، مدت تحصیل من میشه 7 ترم. حالا نظام وظیفه سر این گیر میده که من پایان نامه ام رو برای ترم هفتم، (یعنی در واقع ششم) تمدید کردم؟ بهم اضافه خدمت میخوره؟
    اگر کسی اطلاع دقیق داره ممنون میشم راهنمایی کنه. انقدر اینور اونور پرسیدم و جوابهای مختلف گرفتم خسته شدم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    petrology

سلام دوستان.
    کسی میدونه سنوات کارشناسی چقدره ؟
    وقتی سنوات حساب میکنن,سالهایی که بشت کنکور بودیم رو هم حساب میکنن ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sandbad_xxl نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    کسی میدونه سنوات کارشناسی چقدره ؟
    وقتی سنوات حساب میکنن,سالهایی که بشت کنکور بودیم رو هم حساب میکنن ؟
    6سال -خیر حساب نمی کنند.
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

Senior Member Harrison آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mo_eini نمایش پست ها
    6سال -خیر حساب نمی کنند.
    سلام جناب معینی
    سقف کارشناسی ۶ سال هست،،که اگر درس تموم نشه ۱سال دیگه هم اجازه میدهند یعنی‌ ۱۴ ترم بدون غیبت،،،اگر باز هم تموم نشد ۲ترم دیگه هم با موافقت دانشگاه و نظام وظیفه اما با غیبت،،یعنی‌ مجموعاً ۱۶ ترم
    راجب به اینکه تعداد سالهایی که پشت کنکور بودن حساب می‌شه فکر نمیکنم،،،بنده دوستی‌ داشتم که دانشگاه آزاد بودن،،،۱سال هم پشت کنکور،،،بعد لیسانسشون هم ۷ سال طول کشید،،،الان دارن بدون غیبت اعزام میشوند

Junior Member

دوستان این واقعیت داره که سقف سنوات تحصیلی 1 ترم افزایش پیدا کرده؟ یعنی شده 13 ترم؟
    من از بهمن وارد ترم 12 میشم و اگه مشروط بشم( که احتمالش هست) از اونجایی که بهم 14 واحد می دن ترم بعد(ترم 12) ترم آخرم نخواهد بود و به ترم 13 نیاز پیدا می کنم. دوستم گفت که بهم مدرک معادل می دن و میفرستنم خدمت! خواستم ببینم اینطوره؟!
    من حدود 28 واحد دیگه دارم که اگه مشروط نشم می تونم 20 واحد رو بهمن بگریم و تابستون آخر هم 8 واحد. ولی اگه مشروط شم به ترم 13 می کشم.
    ممنون میشم کمک کنین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)