صفحه 2 از 57 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط isatis2006
    سلام دوست من
    1:تهديدش جديه غيبت مي خوري
    2:بله مطمئنا
    بله براي خروج از كشور گير ميدن بهت
    قربونت
    ميدونم هول بودي
    ولي عجله نكن همه چيز حل ميشه

جواب اون بخشی که قرمز کردم، خیر هست.
    بعد از فارغ التحصیلی و تو فرجه 6 ماهه، اجازه خروج نداریم. مگر به قصد ادامه تحصیل، که اون هم در واقع اسمش میشه معافیت تحصیلی.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil65
    جواب اون بخشی که قرمز کردم، خیر هست.
    بعد از فارغ التحصیلی و تو فرجه 6 ماهه، اجازه خروج نداریم. مگر به قصد ادامه تحصیل، که اون هم در واقع اسمش میشه معافیت تحصیلی.
    بله كاملا درست هست
    ببخشيد اشتباه كردم شما در صورتي حق خروج از كشور را داريد كه دانشجو باشيد
    و تو فرجه شش ماه نميشه خارج شد
    كاملا حق با اقا سهيله

رفقا آخه یه نفر تو وزارت علوم به من گفت که می تونم برای یکبار تو فرجه 6 ماهه واسه امتحان برم بیرون دوستانی که گفتند نمیشه مطمئن هستید ؟ یعنی مورد مشابه داشتید که نذاشتن بره ؟
    Hey you, don't tell me there's no hope at all…..
    …..Don't give in without a fight

نه من مورد مشابه نداشتم. ولی با یه مقدار دو دو تا چهار تااین نتیجه رو میشه گرفت.
    شما وقتی فارغ التحصیل میشین، دیگه هیچ نوع معافیتی ندارین. وقتی هم که معافیت نباشه، خروج از کشور امکان نداره.
    حالا باز از این قوانین عجیب غریب هیچی ظاهرا بعید نیست. اگه شما نتیجه ای گرفتین از منابع قانونی، لطف کنید این جا ما رو هم مطلع کنین.

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

با سلام. دوستان من الان ترم 6 ارشد هستم و متاسفانه استادم بهم اجازه نمی ده تا تابستون دفاع کنم.
    تا جایی که می دونم برای ارشدا تا 6 ترم معافیت تحصیلی می دن. آیا من اگه ترم 7 دفاع کنم، غایب به حساب میام؟ و اگه غایب باشم هیچ راهی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور قبل یا حین سربازی ندارم؟
    خوشحال می دم کمکم کنید چون خیلی ضد حال خوردم و نگران شدم. ممنون.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Ace
    Guest

سلام

[b][color=green]دوست گرامی، شما میتوانید بدون دغدغه تا پایان بهمن ماه 1388 دفاع نمایید. قبلاً آخرین مهلت دفاع تا اتمام ترم ششم بود که با تصویب ستاد نیروهای مسلح این زمان تا یک ترم تحصیلی اضافه شده است: (لینک زیر)
    http://www.police.ir/Portal/Home/Sho...6-55fece9c03d5

هم اکنون وزارت علوم تصویب نموده است که در صورت تصویب کمیسون موارد خاص دانشگاه، این زمان به "یک سال تحصیلی" قابل افزایش است. منتها برای اینکه معلوم گردد آیا معاونت مشمولین نظام وظیفه نیز تأیید میکند یا خیر، بایستی از دانشگاه درخواست داد تا رونوشت از جلسه کمیسیون موارد خاص را به نظام وظیفه ارسال، تا پیگیری گردد. اینجانب خود چون شامل این مورد شده ام و الان در ترم هشتم تحصیلی(ارشد) به سر میبرم با مسوول مربوطه در وزارت علوم به اسم آقای "سخاوت" که انسان بسیار بزرگواری هستند، تماس گرفته ایشان اعلام کردند که از معونت وظیفه استعلام شده است که در جواب گفته اند در صورت ارسال رونوشت جلسه کمیسیون موارد خاص دانشگاه این "افزایش سنوات به مدت یکسال تحصیلی" نیز به "مدت زمان معافیت تحصیلی" اضافه میگردد.
    ولی چون بنده هنوز تأیید نهایی از این نقل قول احراز نکرده ام بنابراین به دوستان (شما که نه، دیگر دوستان که شرایطشان مثل بنده است) پیشنهاد می کنم که حتماً شخصاً پیگیر قضیه شوند که مشکلی پیش نیاید. اگر برای بنده احراز گشت متعاقباً در همین پست خدمت همه سرورانم اطلاع خواهم داد.

After all, IN GOD WE TRUST! All Others Will Do The Job
    برای رویت مصوبه "بندهای الحاقی کمیسیون موارد خاص" به این آدرس بروید:
    سایت وزارت علوم (www.msrt.ir) ===> ساختار===> معاونت دانشجویی===> اداره کل دانشجویان داخل===> بخشنامه ها===> بخشنامه های کمیسیون موارد خاص===> آیین نامه اجرایی کمیسیون بررسی موارد خاص دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی

(این هم آدرس لینک مستقیم مصوبه:http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists...orm.aspx?ID=28 )

Junior Member

سلام دوستان

آقا من تو یه شرایطی گیر کردم ، کسی هست کمک کنه؟
    من دو ترم پیش دزسام تموم شد و برای طول دادن ترمهام دو ترم شارژ معدل برداشتم ولی برای امتحانش نرفتم. و بهار امسال هم با معرفی نا مه از دانشگه (ازاد) پاسپورتم رو گرفتم.( که نشون میده که من تو این مدت دانشجو بودم) ولی حالا که فارغ التحصیل شدم ، تاریخ فراغ التحصیلیمو زدن 4/87 !
    که در اینصورت فکر کنم من غیبت دار می شم. الانم پذیرش رو گرفتم ولی موندم چیکار کنم ... کسی از بچه هامیدونه من باید چیکار کنم؟

متشکر
    Do not hesitate, check the manual |

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Regeta2003
    سلام دوستان

آقا من تو یه شرایطی گیر کردم ، کسی هست کمک کنه؟
    من دو ترم پیش دزسام تموم شد و برای طول دادن ترمهام دو ترم شارژ معدل برداشتم ولی برای امتحانش نرفتم. و بهار امسال هم با معرفی نا مه از دانشگه (ازاد) پاسپورتم رو گرفتم.( که نشون میده که من تو این مدت دانشجو بودم) ولی حالا که فارغ التحصیل شدم ، تاریخ فراغ التحصیلیمو زدن 4/87 !
    که در اینصورت فکر کنم من غیبت دار می شم. الانم پذیرش رو گرفتم ولی موندم چیکار کنم ... کسی از بچه هامیدونه من باید چیکار کنم؟

متشکر
    سلام دفترچه رو پست نکردی؟؟

اگه نکردی! فکر کنم غیبت داری و اصولا برات معافیت صادر نمی شه... ولی می تونی یه کاری بکنی ( البته این مورد راه حل منه ممکنه دوستان راه حل دیگه ایداشته باشند) ملاقات مردمی دوشنبه ها برو و سردار رو راضی کن... تا برای معافیت ضادر کنند... و ازش حتما نامه برای وزارت بگیر تا برات تشکیل پرونده بدهند!!

موفق باشی.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member

خیلی ممنونم ...
    دوستان بقیه هیچ نظری ندارن؟ روش دیگه ای به نظرتون نمی رسه؟
    (چون من شهرستانم و تهران نمی تونم برم و بیام ..)

متشکر
    Do not hesitate, check the manual |

نقل قول نوشته اصلی توسط Regeta2003
    خیلی ممنونم ...
    دوستان بقیه هیچ نظری ندارن؟ روش دیگه ای به نظرتون نمی رسه؟
    (چون من شهرستانم و تهران نمی تونم برم و بیام ..)

متشکر
    منم فکر کنم بهترین کار اینه که بیای تهران و دوشنبه صبح زود بری ملاقات سردار زاده کمند. مطمئنا مشکلت حل میشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)