صفحه 49 از 57 نخستنخست ... 39404142434445464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehast96 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی کارشناسی بودم ولی ترم دوم انصراف دادم الان خدمتم.اگه بخوام کارشناسی یه رشته دیگه رو بگیرم بهم معافیت تحصیلی میدن؟
    سلام
    در صورتی که فقط یکبار از تحصیل انصراف داده باشید و غیبت اولیه نداشته باشید بله امکان ثبت نام مجدد در کارشناسی رو دارید.
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sattpey1366 نمایش پست ها
    با سلام. من در حال تحصیل ترم 5 مقطع کارشناسی ارشد هستم. بنده در فروردین ماه سال 1391 از مقطع کارشناسی فارق التحصیل شدم. دوره ی تحصیل کارشناسی من در دانشگاه پیام نور از مهرماه سال 85 تا فروردین ماه سال 91 بوده است (10 ترمه )؛ من از 1 سال فرصتِ بعد از فارق التحصیلی استفاده کرده و در کنکور ارشد سال 93 شرکت کردم و پذیرفته شدم. قبل از اعلام نتایج من اول شهریور 93 اعزام شدم و 8 روز در خدمت سربازی ارگان نیروی زمینی ارتش بوده ام (دوره ی آموزشی). پس از اعلام نتیجه مرخص شدم و در دانشگاه ثبت نام کردم. من ورودی 93 (1/7/93) کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی هستم. در نامه ای که از نظام وظیفه دریافت کردم مدت تحصیل من رو 3 سال معلوم کردن و نوشته شده که من باید 1/7/96 خودم رو معرفی کنم. می خواهم بدونم که آیا من بعد از فارق التحصیلی در مقطع ارشد، باز 1 سال فرصت رو دارم یا خیر. عده ای می گویند نداری؛ عده ای می گویند 6 ماه داری؛ عده ای می گویند سنوات مجاز شما همان تا اول مهر 96 می باشد و حساب می شود و دیگه فرصتی بهت تعلق نمی گیره و بهرحال باید 7/96 معرفی و اعزام بشی. حال من درصدد هستم که دفاع پایان نامه ی خودم رو شهریور 96 (6/96) انجام بدم که اگر مهلت 1 ساله داشته باشم برای کنکور دکتری 97 که در اسفند ماه سال 97 هست خودم رو آماده کنم. آیا این مهلت برای من وجود داره یا اینکه باید قید دکترای قبل از سربازی رو بزنم؟! ممنون از راهنمایی ها.
    سلام،شما در تاریخ مقرر تموم کنید،یک فرصت مجدد یکساله برای معرفی دارید، در صورتی که به مشکلی بربخورید و در تاریخ مقرر نتونید تموم کنید، طی یک کمیسیون شورای آموزشی می تونید بسته به شرایط از 6 ماه تا 1 سال تمدید کنید و بعد هم بازهم از فرصت یکساله بعد از فارغ التحصیلی بهره ببرید. و اگر در این فرصت یکساله پذیرفته بشید به شما در صورتی که سنوات کلی، یعنی بیشتر از 3 سال فاصله بین سنوات رو در مجموع نداشته باشید می تونید دکتری رو هم بگیرید.
    ن: شما از کارشناسی تا دکتری مجموعا میتونید 3 سال سنوات داشته باشید،یک سال کارشناسی به ارشد، یکسال ارشد به دکتری و یک سال بعد از دکتری، اگر انصراف بدید جزو همان سه سال محسوب میشه و چون غیبت اولیه ندارید پس می تونید شرکت کنید.
    موفق باشید

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrus2535 نمایش پست ها
    با سلام،

من دانشجوی دکترا خارج از کشور هستم. معافیت تحصیلی‌ من ۵ ساله تا شهریور ۹۵ صادر شده که با احتساب ۱ سال فرصت برای معرفی‌ به نظام وظیفه، تا شهریور ۹۶ معافیت دارم. چون درس ام ۶ ساله تموم نمی‌شه باید معافیت‌ام رو تمدید کنم، ولی‌ نمیدونم الان باید تمدید کنم که ۵ سال‌ام تموم شده یا آخر اون فرصت ۱ ساله باید درخواست تمدید بدم؟

مرسی‌ از راهنمایی دوستان
    عاقلانه ترین کار ممکن اینه که در اواخر سال 5م اقدام کنید، قانون ممکلت ریشه درست حسابی نداره... به دردسر نیفتید بهتره.به کنسولگری مراجعه کنید و جویا بشید و یا از طریق سامانه vazifeh.police.ir از طریق ارتباط با کارشناسا مطرح کنید...
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان

من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد یکی از دانشگاه های داخل کشورهستم. میخواستم بپرسم بعد از پایان دوره ارشد اگه بخوام برای ارشد یک رشته دیگه اپلای کنم، آیا میتونم دوباره از معافیت تحصیلی استفاده کنم؟

اگر دوستانی که اطلاعات دارند راهنمایی کنند ممنون میشم.

Junior Member armylan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پرتو پزشکی آزاد علوم و تحقیقات تهران

سلام بر همه نمیدونم سوالم جاش اینجاست یا نه ولی خواهش میکنم محبت کنید جواب بنده رو بدید چون واقعا دچار سر در گمی شدم . من دانشجوی ترم آخر کارشناسی دانشگاه آزاد ام و خرداد ۹۶ امتحاناتو که‌ بدم تمامی واحد هامو گذروندم و عملا تموم شده . من از پلیس به اضافه ی ده که‌ برگه ی معافیت تحصیلیو گرفته بودم برای مقطع کارشناسی نوشته بود تا بهمن ۹۷ معاف هستم . خواستم بپرسم حالا که من سال ۹۶ درسم تموم شده آیا با تموم شدن درسم معافیتم همه تموم میشه با یک سال فرجه دارم ؟؟ در ضمن من ورودی بهمن ماه سال ۹۲ دانشگاه آزادم و مهر تا بهمن ۹۲ ( یک ترم ) توی دانشگاه دولتی بودم منتها از اونجا انصراف دادم و اومدم دانشگاه آزاد . ممنونم ازتون

Junior Member

سلام بچه ها خواهشا اگه کسی اطلاع داره جواب بده ...
    من ورودی 91 کارشناسی بودم و انصراف دادم و دوباره کنکور دادم شدم ورودی کارشناسی مهر 92 تا شهریور 97 معافیت تحصیلی دارم یعنی 5 سال ، میخوام بدونم اگر درسم رو 5 ساله تموم کنم یعنی تا سال 97 بخونم و 10 ترمه بشم ، باز هم میتونم از فرصت یک ساله فراغت از تحصیل استفاده کنم ? یعنی تا شهریور 98 وقت دارم برای معرفی به نظام وظیفه یا همون شهریور 97???

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering, Tabriz University

نقل قول نوشته اصلی توسط armylan نمایش پست ها
    سلام بر همه نمیدونم سوالم جاش اینجاست یا نه ولی خواهش میکنم محبت کنید جواب بنده رو بدید چون واقعا دچار سر در گمی شدم . من دانشجوی ترم آخر کارشناسی دانشگاه آزاد ام و خرداد ۹۶ امتحاناتو که‌ بدم تمامی واحد هامو گذروندم و عملا تموم شده . من از پلیس به اضافه ی ده که‌ برگه ی معافیت تحصیلیو گرفته بودم برای مقطع کارشناسی نوشته بود تا بهمن ۹۷ معاف هستم . خواستم بپرسم حالا که من سال ۹۶ درسم تموم شده آیا با تموم شدن درسم معافیتم همه تموم میشه با یک سال فرجه دارم ؟؟ در ضمن من ورودی بهمن ماه سال ۹۲ دانشگاه آزادم و مهر تا بهمن ۹۲ ( یک ترم ) توی دانشگاه دولتی بودم منتها از اونجا انصراف دادم و اومدم دانشگاه آزاد . ممنونم ازتون
    معافیت تحصیلی ارتباطی به زمانی که درستون رو تموم میکنید نداره، شما تا بهمن 97 معاف هستید. دوره کارشناسی شامل معافیت 5 ساله میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering, Tabriz University

نقل قول نوشته اصلی توسط sinadoom نمایش پست ها
    سلام بچه ها خواهشا اگه کسی اطلاع داره جواب بده ...
    من ورودی 91 کارشناسی بودم و انصراف دادم و دوباره کنکور دادم شدم ورودی کارشناسی مهر 92 تا شهریور 97 معافیت تحصیلی دارم یعنی 5 سال ، میخوام بدونم اگر درسم رو 5 ساله تموم کنم یعنی تا سال 97 بخونم و 10 ترمه بشم ، باز هم میتونم از فرصت یک ساله فراغت از تحصیل استفاده کنم ? یعنی تا شهریور 98 وقت دارم برای معرفی به نظام وظیفه یا همون شهریور 97???
    خیر، مدت زمان معافیت دوره کارشناسی 5 سال هست و شما حتی اگر 10 ترمه تموم کنید باید تا شهریور 97 خودتون رو معرفی کنید یا اقدام به گرفتن معافیت تخصیلی در مقطع بالاتر (ارشد) بکنید. به ندرت (در مواقع ضروري با تشخيص و اعلام كميسيون موارد خاص دانشگاه‌) ممکنه که زمان معافیت تحصیلی رو به مدت یک سال هم تمدید کنند.

آقایان sinadoom و armylan توجه داشته باشید، به محض اخراج، فارغ‌التحصیلی یا انصراف نام‌های شما (تمام افراد مذکر) به سازمان نظام وظیفه ارسال می‌شود و به آن سازمان اعلام می‌گردد که فلانی در مقطع فلان در تاریخ فلان از این دانشگاه اخراج، فارغ‌التحصیل یا حتی انصراف داده است و سازمان نظام وظیفه از آن تاریخ برای شما مدت یک سال را محاسبه می‌کند.
    اگر به همین راحتی بود که یک نفر در کارشناسی قبول می‌شد و 5 سال معافی را می‌گرفت و بعد هم از دانشگاه انصراف می‌داد و از این 5 سال معافی تحصیلی به علاوه یک سال فرجه استفاده می‌کرد.
    مملکت آن قدرها هم بی‌حساب و کتاب نیست که چنین کاری بتوانید انجام بدهید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Masood13 نمایش پست ها
    خیر، مدت زمان معافیت دوره کارشناسی 5 سال هست و شما حتی اگر 10 ترمه تموم کنید باید تا شهریور 97 خودتون رو معرفی کنید یا اقدام به گرفتن معافیت تخصیلی در مقطع بالاتر (ارشد) بکنید. به ندرت (در مواقع ضروري با تشخيص و اعلام كميسيون موارد خاص دانشگاه‌) ممکنه که زمان معافیت تحصیلی رو به مدت یک سال هم تمدید کنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط usaautomotive نمایش پست ها
    آقایان sinadoom و armylan توجه داشته باشید، به محض اخراج، فارغ‌التحصیلی یا انصراف نام‌های شما (تمام افراد مذکر) به سازمان نظام وظیفه ارسال می‌شود و به آن سازمان اعلام می‌گردد که فلانی در مقطع فلان در تاریخ فلان از این دانشگاه اخراج، فارغ‌التحصیل یا حتی انصراف داده است و سازمان نظام وظیفه از آن تاریخ برای شما مدت یک سال را محاسبه می‌کند.
    اگر به همین راحتی بود که یک نفر در کارشناسی قبول می‌شد و 5 سال معافی را می‌گرفت و بعد هم از دانشگاه انصراف می‌داد و از این 5 سال معافی تحصیلی به علاوه یک سال فرجه استفاده می‌کرد.
    مملکت آن قدرها هم بی‌حساب و کتاب نیست که چنین کاری بتوانید انجام بدهید.

ممنونم از پاسختون ولی گویا دقیقا متوجه نشدید , یا من بد سوال پرسیدم , ببینید سوال من این هست که وقتی درسم تموم شد و فارغ التحصیل شدم (10 ترمِ) میتونم یک سال بعد خودم رو معرفی کنم یا خیر ؟
    به عبارتی اون یک سال فرجه ی بعد از فارغ التحصیلی داخل همین 5 سال لحاظ شده یا نه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)