صفحه 57 از 57 نخستنخست ... 74748495051525354555657
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 567 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

دوستان سلام .
    دوستان من ترم 8 ارشد میخونم . برای ارشد مجدد ایتالیا اقدام کردم و قبول شدم متاسفانه میگن معافیت تحصیلی صادر نمیشه حتی اگر انصراف بدی .
    ممنون میشم راه های قانونی و غیر قانونی خروج از کشور رو بفرمایید .
    ممنون

سلام. برای دو ترم سنوات ارفاقی دکتری مجوز نظام وظیفه نگرفته ام. یعنی دانشگاه از من چیزی نخواسته بود. موقع دریافت برگ سبز 6 ماه اضافه زدن. از دوستان کسی مشکل مشابه داشته؟ راه حلی هست؟ قصد دارم از پروژه جایگزین خدمت استفاده کنم که ظاهرا با این شرایط نمیشه.

Junior Member

سلام دوستان وقتتون بخیر
    من این تاپیک رو تا صفحه 45 خوندم و یه سوالی دارم که چندین بار راجع بهش سوال شده ولی جواب خیلی واضح و قطعی بهش داده نشده.
    سوالم اینه که اگر من در خرداد ماه فارق التحصیل بشم و پذیرش قطعی و i20 م رو در تا قبل از خرداد سال بعدش گرفته باشم (ینی در مدت زمان کمتر از یکسال) اما ویزام شهریور ماه (15 ماه بعد از فارق التحصیلی) یا آذر ماه (در صورت دیر آمدن ویزا - 18 ماه بعد از فارق التحصیلی) بیاد، آیا مشکلی برای خروج از کشورم ایجاد میکنه یا نه؟ (چون میتونم درسمو بجای 8 ترم توی 9 ترم تموم کنم که توی فرصت یکساله ی بعد از فارق التحصیلی علاوه بر گرفتن پذیرش و i20 و ... ویزامم اومده باشه)
    ساده ترش اینکه اگه تو فرصت یکساله ی بعد از تحصیل پذیرش قطعی رو بگیرم انقدری بهم زمان میدن که ویزامم بیاد یا اینکه باید درسمو جوری تموم کنم که ویزامم تو همون فرصت یکساله بیاد تا بتونم خارج شم از کشور؟

Junior Member Koorosh9091 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza97 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر
    من این تاپیک رو تا صفحه 45 خوندم و یه سوالی دارم که چندین بار راجع بهش سوال شده ولی جواب خیلی واضح و قطعی بهش داده نشده.
    سوالم اینه که اگر من در خرداد ماه فارق التحصیل بشم و پذیرش قطعی و i20 م رو در تا قبل از خرداد سال بعدش گرفته باشم (ینی در مدت زمان کمتر از یکسال) اما ویزام شهریور ماه (15 ماه بعد از فارق التحصیلی) یا آذر ماه (در صورت دیر آمدن ویزا - 18 ماه بعد از فارق التحصیلی) بیاد، آیا مشکلی برای خروج از کشورم ایجاد میکنه یا نه؟ (چون میتونم درسمو بجای 8 ترم توی 9 ترم تموم کنم که توی فرصت یکساله ی بعد از فارق التحصیلی علاوه بر گرفتن پذیرش و i20 و ... ویزامم اومده باشه)
    ساده ترش اینکه اگه تو فرصت یکساله ی بعد از تحصیل پذیرش قطعی رو بگیرم انقدری بهم زمان میدن که ویزامم بیاد یا اینکه باید درسمو جوری تموم کنم که ویزامم تو همون فرصت یکساله بیاد تا بتونم خارج شم از کشور؟
    سلام، من به صورت ناخواسته به این مشکل برخورده بودم. تجربه مو میگم، امیدوارم مفید باشه. نامه ی پذیرشی که من از دانشگاه گرفته بودم دقیقا بین یک سال مجاز فراغت از تحصیل برام صادر شده بود ولی وقتی که برای کارای مربوط به آزاد کردن مدرک و تشکیل پرونده به امور دانشجویان رفته بودم به این مشکل خوردم که تاریخ شروع تحصیلی که در نامه ی پذیرش (یا همون offer letter) ثبت شده بود بعد از فرجه ی یک ساله ی فراغت از تحصیل میفتاد. یعنی علاوه بر تاریخ دریافت نامه، باید تاریخ شروع به تحصیل هم در همون فرجه ی یک ساله می بود.

بالاخره مسئول اون قسمت گفت که اگر بتونم یک نامه یا ایمیل از طرف دانشگاه یا استاد مبنی بر اینکه میشه زودتر از تاریخ شروع به تحصیل نامه ی پذیرش به اونجا رفت بگیرم مشکل حل میشه.

اگر شما همچین مشکلی دارین، حتما قبل از تشکیل پرونده در امور دانشجویان یک ایمیل از استاد دانشگاه اون ور که تایید کنه شما در یک تاریخی توی همون فرجه ی یک ساله می تونین اونجا باشین بگیرین [شرایط برای استاد یا دانشگاه توضیح بدین].

بعد از تشکیل پرونده و گرفتن معافیت تحصیلی دیگه زمان اومدن ویزا مهم نیست چون معافیتی که به شما میدن به طور کلی تا پایان تحصیل در خارج از ایران معتبره. مشکل اصلی همون بازه ی یک ساله و تاریخ پذیرش هست.

سلام دوستان. من دانشجوی ارشد هستم که تا 31 شهریور 99 معافیت تحصیلی بهم دادن (یعنی پایان ترم 6) . تا این تاریخ من نمیتونم دفاع کنم و دفاعم تقریبا دی ماه خواهد بود (یعنی ترم7) ، باید برای این چندماه مجوز بگیرم؟ اگر میشه روندش رو بگید . سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط alisadeghi26 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دانشجوی ارشد هستم که تا 31 شهریور 99 معافیت تحصیلی بهم دادن (یعنی پایان ترم 6) . تا این تاریخ من نمیتونم دفاع کنم و دفاعم تقریبا دی ماه خواهد بود (یعنی ترم7) ، باید برای این چندماه مجوز بگیرم؟ اگر میشه روندش رو بگید . سپاس
    سلام. بله باید مجوز بگیرید.
    برای یکی از دوستان من همین اتفاق افتاد. باید برید قسمت نظام وظیفه دانشگاهتون، بهشون بگید که یک ترم دیگه میخواید تمدید سنوات کنید. اونا کاملش را بهتون میگن که باید چیکار کنید. ولی ظاهرا اینجوریه که اول یک فرم از دانشگاه میگیرید و باید پر کنید و استاد راهنما و مدیر گروه امضا کنند که با تمدید سنوات شما موافقت کردن بعد باید خودتون در سامانه اینترنتی سجاد ثبتنام کنید و مشخصات فردی و تحصیلی خودتون را وارد کنید. اسکن کارت ملی و شناسنامه، اون فرمه که استاد راهنما امضا کرده و سایر مدارک را قرار بدید و یک تاریخ تقریبی که نشون بده چه موقعی درستون تموم میشه را وارد کنید. بعد قسمت نظام وظیفه دانشگاهتون یک برگه بهتون میدن که باید ببرید پلیس به اضافه ده تا یک ترم تمدید بشه.
    البته بازم تکرار میکنم حتما اول از نظام وظیفه دانشگاهتون یک سوال بپرسید.

Junior Member

سلام، در تاریخ 91/02/25 با وثیقه گذاشتن سند آپارتمان، پسرم به آمریکا رفت برای دکتری تا تاریخ 1400/02/25 که در تاریخ 99/04/01 مهلت تحصیل تمام شد. پسرم آنجا فوق گرفته و مشغول به کار است و قصد بازگشت ندارد. من رفتم نظام وظیفه سند را آزاد کنم و پول وثیقه بگذارم گفتند باید تمدید سنوات تحصیلی بیاورم که ندارم. می خواستم بپرسم تکلیف سند من چه می شود؟ راه برای جلوگیری از ضبط آن وجود دارد؟ با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)