صفحه 5 از 57 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan-Mec نمایش پست ها
    سلام دوستان . یه سوال در حد مرگ و زندگی ازتون دارم !!!!
    کسی که بیشتر از 1 سال از تاریخ فراغت از تحصیلش گذشته باشه( 13 ماه ) و فعلا تو خدمت سربازی باشه ، بخواد برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر ، معافیت تحصیلی بگیره ، با مشکل مواجه می شه؟؟؟ کسی هست که چنین تجربه ای داشته باشه؟؟؟
    من متوجه منظورتون نشدم. کسی که حین خدمت باشه، در مقطع بالاتر اگر پذیرفته بشه، بهش معافیت تحصیلی داده می شه و خدمتش کنسل می شه. اگر غیبت داشته باشید، نمی تونید از این قانون استفاده کنید. حالا وضعیت شما دقیقاً به چه صورت هست و چرا فکر می کنید مشکل ممکنه بر بخورید؟
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    من متوجه منظورتون نشدم. کسی که حین خدمت باشه، در مقطع بالاتر اگر پذیرفته بشه، بهش معافیت تحصیلی داده می شه و خدمتش کنسل می شه. اگر غیبت داشته باشید، نمی تونید از این قانون استفاده کنید. حالا وضعیت شما دقیقاً به چه صورت هست و چرا فکر می کنید مشکل ممکنه بر بخورید؟
    دوست عزیز ، من تو سایت نظام وظیفه خوندم که معافیت تحصیلی افراد درحال خدمت ، برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر از لیسانس ، صرفا به اون دسته ای داده می شه که از تاریخ فراغت از تحصیلش بیش از 1 سال نگذشته باشه .( البته الان هر چقدر می گردم لینک خبر رو پیدا نمی کنم!) یعنی کسی که تو 15 شهریور 89 فارغ التحصیل شده ، و بخواد از مهر ماه 90 مقطع بالاتر رو شروع کنه ، معافیت تحصیلی شامل نمی شه!!!!!!/؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan-Mec نمایش پست ها
    دوست عزیز ، من تو سایت نظام وظیفه خوندم که معافیت تحصیلی افراد درحال خدمت ، برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر از لیسانس ، صرفا به اون دسته ای داده می شه که از تاریخ فراغت از تحصیلش بیش از 1 سال نگذشته باشه .( البته الان هر چقدر می گردم لینک خبر رو پیدا نمی کنم!) یعنی کسی که تو 15 شهریور 89 فارغ التحصیل شده ، و بخواد از مهر ماه 90 مقطع بالاتر رو شروع کنه ، معافیت تحصیلی شامل نمی شه!!!!!!/؟؟؟؟؟؟
    به احتمال خیلی زیاد شما با یه قانون دیگه اشتباه گرفتید. چون همه جای نظام وظیفه گفته شده کسی که حین خدمت در مقطع بالاتر پذیرفته می شه در هر زمان که باشه، می تونه معافیت تحصیلی بگیره. فکر کنم تو خود دفترچه هم نوشته باشه. خیالتون راحت باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي كامپيوتر PNU

Smile پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازیmaryamr

سلامmaryamr جان
    من دانشجوي پيام نورم.بنا به دلايلي نتونستم كارشناسيرو 6ساله تموم كنم.حدود30 واحدم موند.ترم اول 89-90 اجازه انتخاب واحد ندادن و گفتن بايد تكليف سربازيت روشن بشه.از طرفي چون با افزايش سنوات تحصيليم موافقت نكردن.گفتن يا بايد انصراف بدي(كه مدرك كارداني ميدادن)و يا اخراج بشي تا تكليف سربازيت معلوم شه.منم ريسك كردم و نامه اخراجيمو بردم نظام وظيفه.كه البته خدا كمكم كرد و تونستم دي ماه 89 معافيت 3برادري بگيرم.بلافاصله رفتم دانشگاه و نامه درخواست بازگشت به تحصيل نوشتمو فرستاديم پيام نور مركز(تهران).كه خدارو شكر با بازگشتم به تحصيل موافقت كردن و از ترم تابستون 90 ميتونم ادامه بدم.اون ترم اول 89-90 رو برام مرخصي تحصيلي رد كردن.حالا نميدونم قوانين دانشگاه آزاد هم مثه پيام نوره يا نه.راستشو بخاي من كه خييييييلي اذيت شدم.
    اميدوارم مشكلت حل بشهmaryamr جان. فقط اينو بگم كه اگه دلايل واقعي طول كشيدن درستو بگي بهتره.و اگه پارتي هم داشته باشي كه فبها...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    به احتمال خیلی زیاد شما با یه قانون دیگه اشتباه گرفتید. چون همه جای نظام وظیفه گفته شده کسی که حین خدمت در مقطع بالاتر پذیرفته می شه در هر زمان که باشه، می تونه معافیت تحصیلی بگیره. فکر کنم تو خود دفترچه هم نوشته باشه. خیالتون راحت باشه.
    دوست عزیز ، من بالاخره لینک خبر رو پیدا کردم : http://nezamvazifeh.com/?p=21 تو پاراگراف سوم .
    عین متن هم اینه ( بر اساس مقررات خدمت وظیفه عمومی مشمولین وظیفه غیر غایب قبل از انجام خدمت سربازی مجاز به ادامه تحصیل تا مقطع دکترا هستند. آن دسته از سربازانی نیز که بدون غیبت به خدمت سربازی اعزام شده‌اند چنانچه دارای مدرک دیپلم باشند هر زمان که در دانشگاه پذیرفته شوند از خدمت ترخیص خواهند شد و باقی مانده خدمت سربازی را بعد از فراغت از تحصیل انجام خواهند داد ولی سربازان فوق دیپلم و بالاتر اگر حداکثر یک سال از تاریخ فراغت از تحصیل آن نگذشته باشد، جهت ادامه تحصیل ترخیص خواهند شد.
    ))

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

راستش من تعجب کردم خبر شما رو خوندم. چون تا حالا نشنیده بودم. چنین خبری رو من تو سایت نظام وظیفه ندیدم. آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی رو اینجا می بینید. همینطور این خبر رو بخونید می بینید که نوشته:

وي در اين خصوص با استناد به ماده 9 آئين نامه اجرايي قانون خدمت وظيفه عمومي، بخش تحصيلي اظهار داشت :مشمولاني كه طبق مقررات اين آئين نامه در آزمون ورودي دانشگاه ها شركت مي نمايند در صورت فراخوان وظيفه عمومي مانند ساير مشمولين در موعد مقرر به خدمت دوره ضرورت اعزام مي شوند و در صورت اعلام قبولي قطعي سازمان سنجش آموزش كشور، در هر مرحله اي از خدمت باشند ترخيص خواهند شد.
    ايشان گفت: بر اساس مقررات خدمت وظيفه عمومي مشمولان غير غايب قبل از انجام خدمت سربازي مجاز به ادامه تحصيل تا مقطع دكترا هستند. آن دسته از سربازاني نيز كه بدون غيبت به خدمت دوره ضرورت اعزام شده‌اند هر زمان كه در دانشگاه پذيرفته شوند با اخذ مجوز از سازمان وظيفه عمومي از خدمت ترخيص خواهند شد و باقي مانده خدمت سربازي خود را بعد از فراغت از تحصيل انجام خواهند داد . بديهي است ادامه تحصيل در حين خدمت و همچنين ادامه تحصيل مشمولان غايب مقدور نمي باشد.

چون معیار خود سایت رسمی وظیفه عمومی هست (نه اخبار منسوب به خبرگزاری ها)، پس قانون عوض نشده و شما مشکلی از این بابت ندارید. موفق باشید.

سلام دوستان
    من لیسانسم رو 7 ساله تمام کردم و نامه سنوات رو ترم 13 پر کردم ولی ترم 14 پر نکردم.
    1-آیا باید برای ترم 14 هم پر میکردم؟
    2-برای خروج از کشور مشکلی برای من پیش میاد یا همون نامه سنوات که پر کردم به من اجازه تحصیل تا 14 ترم رو داده؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Marketing from bangalore university

درود بر شما
    اینجانب ورودی سال 85 دانشگاه ازاد کارشناسی بیوسته, الان(بهار 90) ترم 10 هستم,احتمالا درسم ترم 13 تمام میشود.
    1.غیبت میخورم؟
    2.آیا بعد از ترم 13 هم باز 6ماه برای گرفتن بذیرش از دانشگاههای خارجی فرصت دارم یا آن 1ترم اضافه بر 12 ترم از فرجه ی 6 ماه ام کسر میشود؟
    3.در کل دانشجویانی که مدت تحصیلشان بین 12 تا 14 ترم طول می کشد میتوانند مثل بقیه 6ماه معاف باشندتا بذیرش بگیرند؟
    4.اصلا دانشگاه اجازه میدهد من 13 ترم درس بخوانم بدون شرایط خاص؟
    متشکرم

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya akram نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانسم رو 7 ساله تمام کردم و نامه سنوات رو ترم 13 پر کردم ولی ترم 14 پر نکردم.
    1-آیا باید برای ترم 14 هم پر میکردم؟
    2-برای خروج از کشور مشکلی برای من پیش میاد یا همون نامه سنوات که پر کردم به من اجازه تحصیل تا 14 ترم رو داده؟
    1- بله حتماً باید می گرفتید. البته بعید می دونم دانشگاه بدون موافقت با تمدید سنوات اجازه ادامه تحصیل رو داده باشه. باز هم بپرسید تا مطمئن بشید.
    2- اگر تمدید سنوات ترم 14 هم پر شده باشه مشکلی نخواهید داشت.
    نقل قول نوشته اصلی توسط twotoo نمایش پست ها
    درود بر شما
    اینجانب ورودی سال 85 دانشگاه ازاد کارشناسی بیوسته, الان(بهار 90) ترم 10 هستم,احتمالا درسم ترم 13 تمام میشود.
    1.غیبت میخورم؟
    2.آیا بعد از ترم 13 هم باز 6ماه برای گرفتن بذیرش از دانشگاههای خارجی فرصت دارم یا آن 1ترم اضافه بر 12 ترم از فرجه ی 6 ماه ام کسر میشود؟
    3.در کل دانشجویانی که مدت تحصیلشان بین 12 تا 14 ترم طول می کشد میتوانند مثل بقیه 6ماه معاف باشندتا بذیرش بگیرند؟
    4.اصلا دانشگاه اجازه میدهد من 13 ترم درس بخوانم بدون شرایط خاص؟
    متشکرم
    1- خیر. تا 14 ترم بدون غیبت می تونید درس بخونید. البته ترم های 13 و 14 رو باید کمیسیون موارد خاص تمدید کنه.
    2- مهلت شش ماه وجود داره.
    3- بله
    4- اون دیگه بستگی به دانشگاه داره. می تونید دلیل قانع کننده ای بیارید و یا دلیلی بتراشید (مثل مشکلات خانوادگی، ...) تا دلیل طولانی شدن درستون رو توضیح بده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    petrology

sسلام دوستان.
    من ترم 14 کارشناسی هستم و ترم بعد یعنی ترم 15 درسم تموم میشه.ولی تا حالا دانشگاه گیر نداده و من هم فرم موارد خاص و . . . پر نکردم و نظام وظیفه هم مراجعه نکردم.
    ایا مشکلی برای من به وجود مییاد؟
    باید فرم ظر میکردم ؟
    لطفا راهنماییم کنید.مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)