صفحه 12 از 57 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

سلام دوستان.
    ممنون از Smonavab که دفترچه رو گذاشتن اینجا....

از این دفترچه صفحه 16 که معافیت تحصیلی رو نوشته ببینید. منظور از ماده 31 رو میتونید بفهمید؟ یعنی چی که تا زمانی که به تحصیل ادامه میدن از دوره ضرورت معاف اند؟!
    بعدش ماده 33 تبصره 2 که نوشته برای دانش آموزان تا 20 سال و مثلا برای کارشناسی پیوسته 5 سال... این یعنی یک دانشجوی کارشناسی میتونه حداکثر تا 25 سالگی درس بخونه؟
    لطفا اگه کسی میدونه جواب بده... مرسی

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط reza66 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    از این دفترچه صفحه 16 که معافیت تحصیلی رو نوشته ببینید. منظور از ماده 31 رو میتونید بفهمید؟ یعنی چی که تا زمانی که به تحصیل ادامه میدن از دوره ضرورت معاف اند؟!
    یعنی اینکه تا زمانی که داری تحصیل می کنی (کارشناسی، کارشناسی ارشد، حوزه، دکتری) حتی در سنی باشی که باید به سربازی اعزام بشی (مثلا 20 سال)، چون داری درس می خونی، نمیری سربازی...پس شد تا کی؟ تا زمانی که درس تموم بشه و اون مهلت یک سال پس از فارغ التحصیلیت به پایان برسه
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

بعدش ماده 33 تبصره 2 که نوشته برای دانش آموزان تا 20 سال و مثلا برای کارشناسی پیوسته 5 سال... این یعنی یک دانشجوی کارشناسی میتونه حداکثر تا 25 سالگی درس بخونه؟
    این برداشت من هستش؛
    شما تا 20 سالگی میتونی دانش آموز باشی (دبیرستان + پیش دانشگاهی) و از معافیت تحصیلی استفاده کنی
    کارشناسی حداکثر سنوات مجازش، 10 ترم است یعنی 5 سال
    کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر سنوات مجازش 6 ترم است یعنی 3 سال...الی آخر
    یعنی نظام وظیفه وقتی دید شما لیسانس داری می خونی ولی سنواتت بیشتر از 10 ترم شده، مثلا شده 11 ترم، برای ترم یازدهم دیگه برای شما معافیت تحصیلی در نظر نمیگیرد
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

سلام دوستان.
    ممنون از Smonavab که دفترچه رو گذاشتن اینجا....

لطفا اگه کسی میدونه جواب بده... مرسی
    من مشکل مشابهی داشتم. سنوات ارشد 6 ترمه که من الان ترم هفتم هستم و نظام وظیفه گفته باید نامه کمیسیون رو ببرم اونجا تا دوباره معافیت رد شه و غیبت نخورم.

ممنون دوست عزیر، با این حساب اگه خدایی نکرده من کارهای اپلایو نتونستم جور کنم در این صورت میتونم واسه کنکور 91 بخونم واسه اینکه اگه تو فرودین 91 دفاع کنم تا فرودین 92 وقت دارم دفترچه را اعزام کنم.

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه

آیدین جان
    فکر کنم بیشتر از اینا فرصت داشته باشی. از تاریخ دفاع تا ارسال دفترچه 12 ماه فرصت هست
    در بهترین حالت با توجه به فرد و زوج بودن ماه، ممکنه یه دوماهی هم واسه اون فرصت داشته باشه
    اگر استادت هماهنگ باشه هم می تونه تا یک ماه دیرتر نمره ات رو به آموزش رد کنه که جمعا می شه 15 ماه.
    امیدوارم دوستای با تجربه نظرشون رو بگن. البته من دست بالا رو گرفتم. شما باید دو هفته زودتر دفترچه رو ارسال
    کن و اون 2 ماهی هم که گفتم عملا کمتره از 2 ماهه.
    ویرایش توسط homo : February 23rd, 2012 در ساعت 02:27 PM

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه

Question پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    این برداشت من هستش؛
    شما تا 20 سالگی میتونی دانش آموز باشی (دبیرستان + پیش دانشگاهی) و از معافیت تحصیلی استفاده کنی
    کارشناسی حداکثر سنوات مجازش، 10 ترم است یعنی 5 سال
    کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر سنوات مجازش 6 ترم است یعنی 3 سال...الی آخر
    یعنی نظام وظیفه وقتی دید شما لیسانس داری می خونی ولی سنواتت بیشتر از 10 ترم شده، مثلا شده 11 ترم، برای ترم یازدهم دیگه برای شما معافیت تحصیلی در نظر نمیگیرد
    من سقف سنوات کارشناسی ارشدم تمام شده، الان ترم هفتم هستم. تا زمانی که پایان نامه ام رو دفاع نکنم و نمره اش رد نشه، معافیت دارم. اگر از دوستان کسی تجربه مشابهی داره خواهش می کنم که بگه و خانواده ای رو از نگرانی نجات بده. مردم بس که رفتم پلیس +10 و نظام وظیفه و از این از اون پرسیدم و هیچ کس چیز دقیق و قطعی (با ماده و تبصره معلوم) جلوم نذاشت.

ApplyAbroad Champion

بهترين كسي كه مي تونه به شما جواب بده اول نظام وظيفه ميدون سپاهه و بعدش هم كا شناس امور مشمولين دانشگاهتون

Junior Member

سلام
    دوستان غیبت سنواتی یعنی چه؟؟؟؟
    همون غیبت عادیه یا تفاوتی داره؟

Junior Member

با سلام خدمت همه دوستان. یه سوال دارم که هر چی تو فروم گشتم ندیدم کسی مطرح کرده باشه. مساله شده واسم. کمک کنید لطفا.
    من بعد از اتمام لیسانس بخاطر اینکه دانشگاه مدرک معرفی به نظلم وظیفه بهم دیر داد. و خودم هم البته دیر اقدام کردم، غیبت خورم و تو برگه اعزامم سه ماه اضافه خوردم. قبل از اعزامم ارشد قبول شدم و واسه معافیت تحصیلی مشکل داشتم. رفتم میدون سپاه مشکلم رو مطرح کردم، اونجا منو فرستاد بجنورد محل تولدم و گفت برو اونجا پیگیری کن. خوشبختانه اونجا گیر نبودن. یه چند تا سوال پرسیدن و نامه دادن واسه دانشگاه که ادامه تحصیل ایشون مشکلی نداره.
    الان ارشدم هم تموم شده. واسه گرفتن امریه و یا خروج از کشور نمیدونم. هنوز اون غیبت بیخ ریش ما مونده یا دیگه خلاص شدم ازش?

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)