صفحه 13 از 57 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

Senior Member سپهر آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط surena302 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان. یه سوال دارم که هر چی تو فروم گشتم ندیدم کسی مطرح کرده باشه. مساله شده واسم. کمک کنید لطفا.
    من بعد از اتمام لیسانس بخاطر اینکه دانشگاه مدرک معرفی به نظلم وظیفه بهم دیر داد. و خودم هم البته دیر اقدام کردم، غیبت خورم و تو برگه اعزامم سه ماه اضافه خوردم. قبل از اعزامم ارشد قبول شدم و واسه معافیت تحصیلی مشکل داشتم. رفتم میدون سپاه مشکلم رو مطرح کردم، اونجا منو فرستاد بجنورد محل تولدم و گفت برو اونجا پیگیری کن. خوشبختانه اونجا گیر نبودن. یه چند تا سوال پرسیدن و نامه دادن واسه دانشگاه که ادامه تحصیل ایشون مشکلی نداره.
    الان ارشدم هم تموم شده. واسه گرفتن امریه و یا خروج از کشور نمیدونم. هنوز اون غیبت بیخ ریش ما مونده یا دیگه خلاص شدم ازش?
    اگه رفتی دانشگاه احتمالا دیگه مشکلی نیست ولی فکر کنم بری پلیس +10 بتونه برات استعلام بگیره. 09680 هم زنگ بزنی باید بتونه بهت بگه.

اگه از هیچکدام نتیجه نگرفتی برو نظام وظیفه.
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

Junior Member

سلام ببخشید من یه مشکلی داشتم... من در سال 85 از سربازی معاف تحصیلی شدم واومدم دانشگاه ولی 5 ماه از سربازیم موند الان 12 ترم یعنی 6 سال تحصیلی رو گذروندم اما 1 واحد برام مونده که با ترم تابستونه میخوام بگیرمش ..با توجه به قوانین جدید آیا من نمیتوانم به تحصیل ادامه بدم الان دانشگاه در فایلم به من اطلاع داده که سنوات خدمتم تموم شده آیا تمدیدش میکنن .. ؟؟؟
    من امسال سراسری هم مجاز شدم و تا شهریور جواب اونم میاد با این اوضاع خیلی وضعیتم پیچیده شده

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

نقل قول نوشته اصلی توسط roseshad نمایش پست ها
    سلام ببخشید من یه مشکلی داشتم... من در سال 85 از سربازی معاف تحصیلی شدم واومدم دانشگاه ولی 5 ماه از سربازیم موند الان 12 ترم یعنی 6 سال تحصیلی رو گذروندم اما 1 واحد برام مونده که با ترم تابستونه میخوام بگیرمش ..با توجه به قوانین جدید آیا من نمیتوانم به تحصیل ادامه بدم الان دانشگاه در فایلم به من اطلاع داده که سنوات خدمتم تموم شده آیا تمدیدش میکنن .. ؟؟؟
    من امسال سراسری هم مجاز شدم و تا شهریور جواب اونم میاد با این اوضاع خیلی وضعیتم پیچیده شده
    دوست خوبم، نگران نباش. همه چی مرتب می شه فقط باید بتونی واضح و شفاف فکر کنی، واسه هر چیزی راه حلی هست.
    شما سنوات تحصیلیت تمام شده، باید بری کمیسیون موارد خاص دانشگاه در خواست تمدید سنوات بدی. اونا موافقت می کنن به شرط موافقت نظام وظیفه. بعد اون نامه رو اگر ببری نظام وظیفه (سریع باید اقدام کنی)، اونا موافقت می کنن با ادامه تحصیلت. بعد می ری اون یه واحد رو پاس می کنی. ولی حقیقتشو بخوای مورد من هم مثل شماست و شنبه 25 همین ماه تیر باید نامه ام رو ببرم نظام وظیفه محل تحصیل (نه محل سکونتم). مسئول نظام وظیفه اطلاعات خوشبینانه ای داد ولی من نگرانیم اینه که نتونم کاملا اعتماد کنم به حرفاش.
    در ضمن شما اگر پذیرش داشته باشید می تونید ترخیص بگیرید و دوباره از معافی استفاده کنید ولی اینو مطمئن نیستم که با غیبت هم قابل اجراست یا نه.
    از نظام وظیفه شهرتون یا محل تحصیلتون بپرسین. پلیس +10 اطلاع چندانی ازین موارد نداره و باز هم شما رو پاس می ده برین نظام وظیفه. اگر چیز جدیدی فهمیدین به من هم بگین چون موردم مشابه شماست. توکلتون به خدا باشه.

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستان خوبم، من برای ترم هفتم (کارشناسی ارشد) از کمیسیون موارد خاص نامه گرفتم. شنبه (پس فردا) باید نامه رو ببرم نظام وظیفه تا اونا موافقت کنن. آخه موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه منوط به موافقت نظام وظیفه است. حالا من دو تا نگرانی دارم اینکه مبادا یه درصدی تو نظام وظیفه موافقت نکن. دوم اینکه وقتی موافقت کردن من باز هم سرباز غایب به حساب بیام یا به عبارت دیگر می خوام بدونم وقتی موافقت کرد نظام وظیفه آیا من که دانشجوی سنواتی کمسیون موارد خاص هستم باز هم فرجه یک ساله رو دارم یا باید بلافاصله دفترچه پست کنم؟ به شدت به راهنماییتون نیاز دارم.

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام به همه ی دوستان. من مشکل سنوات تحصیل ام رو در بالا کامل توضیح دادم، به طرز معجزه آسایی به لطف خداوند مشکل من حل شد. از روی همین تجربه چند تا توصیه دارم، امیدوارم به دردتون بخوره و دچار مشکل نشین توی پروسه ی تمدید سنوات.

1- اول از همه سعی کنین هر چه زودتر واسه تمدید سنواتتون اقدام کنین. توی دستور العمل نظام وظیفه که مسئولش به من نشون داد، قید شده بود که حتما باید قبل از شروع ترم دانشجو اقدام کنه و نامه ی کمیسیون بیاره! غیر این باشه غیبت رو شاخه!

2- ممکنه شما وقتی درخواست تمدید سنوات می دید دانشگاه تا چند هفته جلسه نذاره! یا اینکه تو جلسه اول درخواستتون رد بشه و مجبور شین دوباره درخواست تمدید سنوات بدید (این حالت واسه کسایی که حکم تعلیق اون هم از نوع سیاسی دارن حتما رخ می ده). پس درخواستتون رو در اسرع وقت بدین.

3- وقتی دانشگاه بهتون نامه می ده اون رو هم زود ببیرن. مثلا سر همین که تاریخ جلسه کمیسیون دانشگاه یه هفته قبل از تاریخ نامه اتون به نظام وظیفه باشه بهتون گیر می دن چه برسه به اینکه شما نامه نظام وظیفه رو هم دیرتر از تاریخ روش ببرین.

4- همیشه در مقابل نظام وظیفه دست پایین رو بگیرین و ابدا شاخ بازی درنیارین.

5- اگر دارین با تاخیر اقدام می کنین یعنی بیش از یه ماه از شروع ترم گذشته حتما دنبال آشنا تو نظام وظیفه بگردین. بدون آشنا فکر نکنم کاری از کسی راه بندازن.

6- نکته خوبش اینه که این بخش نظام وظیفه از همه ی بخش های دیگه خلوت تره. لازم نیست از صبح خیلی زود پاشین برین اونجا. (البته من تهران رو نمی دونم)

7- نظام وظیفه از خیلی چیزها خبر نداره که این خوبه. مثلا در مورد طولانی شدن درستون یا حکم انضباطی و معدل و مشروطی نمی دونه پس لازم هم نیست خودتون چیزهای بد رو لو بدین.

8- از دو طریق می تونین اقدام کنین. یعنی از نظام وظیفه محل تحصیل یا نظام وظیفه محل سکونت. اونی رو اقدام کنین که آشنا دارین. به دانشگاه هم بگین که واسه اونجا نامه بده.
    ویرایش توسط homo : July 23rd, 2012 در ساعت 12:17 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    Web Science, USF

سلام دوستان
    من کارشناسی ام تا الان 6 سال (12 ترم) طول کشیده است وتنها پروژه ام مانده است که تا آذر میدهم. یعنی زمان تحصیلم میشه 6 سال و 3 ماه.
    در خبری خواندم که مدت سنوان کارشناسی به 5 سال کاهش یافته است.
    حالا در مورد من چه طور میشه؟یعنی غیبت میخورم؟و تا کی وقت دارم برای خروج از کشور؟
    همچنین در قوانین نظام وظیفه خواندم که یکی از شرایط مشمولان برای خروج از کشور اینه که "دانشجويان در سنوات ارفاقي مازاد بر سنوات مجاز تحصيل قرارنداشته باشند."
    به نظرتون من دیگه امکان خروج از کشور ندارم؟
    لطفا راهنماییم کنید چون این مساله حسابی فکرم رو مشغول کرده .
    ممنون
    ویرایش توسط imanegr : August 4th, 2012 در ساعت 06:07 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Web Science, USF

نقل قول نوشته اصلی توسط imanegr نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کارشناسی ام تا الان 6 سال (12 ترم) طول کشیده است وتنها پروژه ام مانده است که تا آذر میدهم. یعنی زمان تحصیلم میشه 6 سال و 3 ماه.
    در خبری خواندم که مدت سنوان کارشناسی به 5 سال کاهش یافته است.
    حالا در مورد من چه طور میشه؟یعنی غیبت میخورم؟و تا کی وقت دارم برای خروج از کشور؟
    همچنین در قوانین نظام وظیفه خواندم که یکی از شرایط مشمولان برای خروج از کشور اینه که "دانشجويان در سنوات ارفاقي مازاد بر سنوات مجاز تحصيل قرارنداشته باشند."
    به نظرتون من دیگه امکان خروج از کشور ندارم؟
    لطفا راهنماییم کنید چون این مساله حسابی فکرم رو مشغول کرده .
    ممنون
    در مورد سوال اولم جوابش رو پیدا کردم:
    قانون جدید کم شدن سنوات، حداقل در مورد دانشگاه آزاد، مخصوص مشمولان ورودی 90 به بعد هست و برای مشمولان ورودی قبل 90 سنوات مثل قبل هست. (لینک)

در سایت نظام وظیفه نوشته بود که یکی از شرایط مشمولان برای خروج از کشور اینه که "دانشجويان در سنوات ارفاقي مازاد بر سنوات مجاز تحصيل قرارنداشته باشند."
    http://police.ir/Portal/Home/ShowPag...2-578db36d1e55
    نمیدونم واقعا منظورشون چیه؟یعنی اگه کسی از سنوات ارفاقی استفاده کنه دیگه بهش مجوز خروج نمیدن؟

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط imanegr نمایش پست ها
    در مورد سوال اولم جوابش رو پیدا کردم:
    قانون جدید کم شدن سنوات، حداقل در مورد دانشگاه آزاد، مخصوص مشمولان ورودی 90 به بعد هست و برای مشمولان ورودی قبل 90 سنوات مثل قبل هست. (لینک)

در سایت نظام وظیفه نوشته بود که یکی از شرایط مشمولان برای خروج از کشور اینه که "دانشجويان در سنوات ارفاقي مازاد بر سنوات مجاز تحصيل قرارنداشته باشند."
    http://police.ir/Portal/Home/ShowPag...2-578db36d1e55
    نمیدونم واقعا منظورشون چیه؟یعنی اگه کسی از سنوات ارفاقی استفاده کنه دیگه بهش مجوز خروج نمیدن؟
    دوست عزیز. جواب سوال اول شما همون طور که خودتون فهمیدین وابسته به سال ورود به دانشگاه ست. واسه همین اصلا نگرانش نباشین.
    متاسفانه جواب سوال دوم شما رو نمی دونم. امیدوارم که هیچ کدوم شامل این بحث نباشیم. تنها راه واسه اینکه بفهمیم اوضاع از چه قراره اینه که به نظام وظیفه بریم از دایره/اداره ی اعزام به خارج بپرسیم. (امیدوارم اسمش رو درست بگم). فقط و فقط اونا دقیق می دونن. توکلتون به خدا باشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Web Science, USF

نقل قول نوشته اصلی توسط homo نمایش پست ها
    دوست عزیز. جواب سوال اول شما همون طور که خودتون فهمیدین وابسته به سال ورود به دانشگاه ست. واسه همین اصلا نگرانش نباشین.
    متاسفانه جواب سوال دوم شما رو نمی دونم. امیدوارم که هیچ کدوم شامل این بحث نباشیم. تنها راه واسه اینکه بفهمیم اوضاع از چه قراره اینه که به نظام وظیفه بریم از دایره/اداره ی اعزام به خارج بپرسیم. (امیدوارم اسمش رو درست بگم). فقط و فقط اونا دقیق می دونن. توکلتون به خدا باشه.
    ممنون
    من امروز رفتم نظام وظیفه و پرسیدم.
    گفتند که این به این معناست که تنها در همان ترمی که از سنوات ارفاقی استفاده میکنید، احازه خروج ندارید.(یعنی همان خروج موقت که در نیمسال تحصیلی گرفته می شود.) ولی برای بعد از فارغ التحصیلی میشه مجوز خروج گرفت و مشکلی ندارد.

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    NC State University

سلام. آقا غیبت رو هیچ رقمه نمی بخشن؟ کاری نمیشه کرد؟ قبلا ملاقات مردمی شنیده بودم که میبخشن. مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)