صفحه 15 از 57 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

متولد نیمه دوم 65. ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ادبیات فرانسه دانشگاه فردوسی

سلام دوستان.من یه سوال مهم دارم که وقت نمیکنم این تاپیک رو کامل بخونم.دوست من دانشجوی ترم 3 هست و الان تصمیم گرفته واسه درس از ایران بره.میتونه بدون انصراف دادن و با گذاشتن وثیقه خارج بشه؟و اگه انصراف نده میتونه با اینکه مشغول به تحصیله پاسپورت بگیره؟به طور کلی میخوام بدونم یه همچین آدمی با این شرایط باید دقیقا چیکار کنه.مرسی
    ارز دانشجویی قطع (می شود)/(نمی شود):فعل جمله به عمل ما بستگی داره!
    http://www.bina.ir/news/index.php?op...10-28&Itemid=1

نقل قول نوشته اصلی توسط homa_mousavi نمایش پست ها
    سلام دوستان.من یه سوال مهم دارم که وقت نمیکنم این تاپیک رو کامل بخونم.دوست من دانشجوی ترم 3 هست و الان تصمیم گرفته واسه درس از ایران بره.میتونه بدون انصراف دادن و با گذاشتن وثیقه خارج بشه؟و اگه انصراف نده میتونه با اینکه مشغول به تحصیله پاسپورت بگیره؟به طور کلی میخوام بدونم یه همچین آدمی با این شرایط باید دقیقا چیکار کنه.مرسی
    سلام. دوست بنده در سال 88 ترم 5 کارشناسی، از کانادا در مقطع کارشناسی پذیرش گرفت و با گذاشتن وثیقه 5 میلیون تومانی به بهانه سفر علمی! با پاسپورت 1ماهه از کشور خارج شد و دیگه بر نگشت.چراکه امکان دیگری نداشت که از کشور خارج بشه. اگه دوست شما هم ترم 3 کارشناسی هست، تنها راه خروجش همینه که البته به مقدار وثیقه‌ای که میزاره ضرر میکنه و غیبت میخوره به این دلیل که دیگه معافیت تحصیلی جدید براش صادر نمی شه و لازم نیست انصراف بده چون دیگه با دانشگاه اینجا کاری نخواهد داشت. امیدوارم به جوابتون رسیده باشین.

Junior Member

سلام دوستان ، من ورودی 88 معماری دانشگاه شیراز و در حال حاضر ترم 7 هستم ، بنا به دلایلی این ترم میخوام حذف ترم کنم ، رشته معماری حداقل 9 ترم طول میکشه و توی دانشگاه شیراز ذروس اصلی این رشته فقط سالی یک بار ارائه میشوند ، با این حساب من اگر یک ترم مرخصی بگیرم عملا به جای 9 ترمه شدن 11 ترمه میشم ، حالا سوالی که داشتم این هست که با توجه به اینکه قصد خروج از کشور دارم ، 1 - 11 ترمه شدن تاثیری در معافیت تحصیلی نداره ؟؟ 2 - این طول کشیدن دوره کارشناسی توی گرفتن پذیرش تاثیر منفی نداره ؟؟ یعنی این که طول دوره کارشناسی به جای 4 سال ، 5 یا 6 سال طول بشکه فرقی داره آیا ؟

Junior Member

سلام
    من در تاریخ 90.10.21 فارغ التحصیل شدم و 1 بار هم از سنوات استفاده کردم برای ترم 13 چند روز پیش که دفترچه فرستادم اومده که 90 روز اضافه خوردم . مشکل اینجاست که دانشگاه نامه سنوات رو برام نفرستاده یا به هر دلیلی الان تو پروندم نیست . دانشگاه بهم گفتن که ما نامه میدیم که کوتاهی و اشتباه از دانشگاه بوده . آیا امیدی به حل شدن این قضیه هست ؟
    راهنمایی کنید دوستان فقط زود خیلی نگرانم

Junior Member

با سلام
    یک راهنمایی از شما دوستان میخواستم
    من متولد سال68 هستم سال 86 دانشگاه آزاد قبول شدم و بعد از 2ترم انصراف دادم چون در کنکور 87 سراسری قبول شدم البته کلاس های دانشگاه سراسری از بهمن شروع شد، الان من ترم 8 کارشناسی دانشگاه سراسری هستم بنا به دلایل عدیده ای نمیتوانم تا پایان تیرماه فارغ التحصیل شوم 10 واحد که تنها2 واحد ان تئوری و بقیه عملی است باقی میماند میخواستم راهنمایی ام کنید که برای در خواست افزایش سنوات تحصیلی نظام وظیفه از چه زمانی و چگونه اقدام کنم ؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezahmd نمایش پست ها
    سلام دوستان ، من ورودی 88 معماری دانشگاه شیراز و در حال حاضر ترم 7 هستم ، بنا به دلایلی این ترم میخوام حذف ترم کنم ، رشته معماری حداقل 9 ترم طول میکشه و توی دانشگاه شیراز ذروس اصلی این رشته فقط سالی یک بار ارائه میشوند ، با این حساب من اگر یک ترم مرخصی بگیرم عملا به جای 9 ترمه شدن 11 ترمه میشم ، حالا سوالی که داشتم این هست که با توجه به اینکه قصد خروج از کشور دارم ، 1 - 11 ترمه شدن تاثیری در معافیت تحصیلی نداره ؟؟ 2 - این طول کشیدن دوره کارشناسی توی گرفتن پذیرش تاثیر منفی نداره ؟؟ یعنی این که طول دوره کارشناسی به جای 4 سال ، 5 یا 6 سال طول بشکه فرقی داره آیا ؟
    شما 6 سال میتونید کارشناسی رو ادامه بدید، تا زمانی هم که دانشجو هستید نظام وظیفه کاری با شما نداره. در مورد سوال دومتون هم نه ولی میتونید توضیح هم بدید دلیل طول کشیدنش رو.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط armin0 نمایش پست ها
    سلام
    من در تاریخ 90.10.21 فارغ التحصیل شدم و 1 بار هم از سنوات استفاده کردم برای ترم 13 چند روز پیش که دفترچه فرستادم اومده که 90 روز اضافه خوردم . مشکل اینجاست که دانشگاه نامه سنوات رو برام نفرستاده یا به هر دلیلی الان تو پروندم نیست . دانشگاه بهم گفتن که ما نامه میدیم که کوتاهی و اشتباه از دانشگاه بوده . آیا امیدی به حل شدن این قضیه هست ؟
    راهنمایی کنید دوستان فقط زود خیلی نگرانم
    باید برید از دانشگاه پیگری کنید و بعد با نامه دانشگاه حضوری به نظام وظیفه مراجعه کنید تا مشکلتون رو حل کنند.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط alivictim نمایش پست ها
    با سلام
    یک راهنمایی از شما دوستان میخواستم
    من متولد سال68 هستم سال 86 دانشگاه آزاد قبول شدم و بعد از 2ترم انصراف دادم چون در کنکور 87 سراسری قبول شدم البته کلاس های دانشگاه سراسری از بهمن شروع شد، الان من ترم 8 کارشناسی دانشگاه سراسری هستم بنا به دلایل عدیده ای نمیتوانم تا پایان تیرماه فارغ التحصیل شوم 10 واحد که تنها2 واحد ان تئوری و بقیه عملی است باقی میماند میخواستم راهنمایی ام کنید که برای در خواست افزایش سنوات تحصیلی نظام وظیفه از چه زمانی و چگونه اقدام کنم ؟
    شما 6 سال میتونید کارشناسی رو بخونید، نیازی هم به درخواست افزایش سنوات تحصیلی نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    شما 6 سال میتونید کارشناسی رو بخونید، نیازی هم به درخواست افزایش سنوات تحصیلی نیست.
    با تشکر از پاسخ شما و راهنمایی تان اما ببخشید مگه مبنای محاسبه معافیت تحصیلی سال ورود به اموزش عالی نیست؟
    من ورودی مهر 86 دانشگاه ازاد بودم با این حساب میشه 6 سال
    یعنی 2ترم دانشگاه ازاد برای معافیت تحصیلی نظام وظیفه محاسبه نمیشه؟!!
    اگر نیاز به درخواست افزایش سنوات برای نظام وظیفه هست چگونه و از چه زمانی باید اقدام کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)