صفحه 16 از 57 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

سلام ببخشيد من يه سوال داشتم
    من تا سال٩٣ بهمن معافيت تحصيلي دارم
    پذيرشم دو سالست و ويزاي استراليام تازه الان اومده و حدود ٢ ساله از تاريخ وثيقه گذاشتنم ميگذره اما پليس +١٠ هم چك كردم معافيت تحصيليم پا برجاست ايا براي خروج از كشور مشكلي هست؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Vkhalili نمایش پست ها
    سلام ببخشيد من يه سوال داشتم
    من تا سال٩٣ بهمن معافيت تحصيلي دارم
    پذيرشم دو سالست و ويزاي استراليام تازه الان اومده و حدود ٢ ساله از تاريخ وثيقه گذاشتنم ميگذره اما پليس +١٠ هم چك كردم معافيت تحصيليم پا برجاست ايا براي خروج از كشور مشكلي هست؟
    بهتره از نظام وظیفه سوال کنید، ولی اگه پلیس +10 تایید کرده، مشکلی نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alivictim نمایش پست ها
    با سلام
    یک راهنمایی از شما دوستان میخواستم
    من متولد سال68 هستم سال 86 دانشگاه آزاد قبول شدم و بعد از 2ترم انصراف دادم چون در کنکور 87 سراسری قبول شدم البته کلاس های دانشگاه سراسری از بهمن شروع شد، الان من ترم 8 کارشناسی دانشگاه سراسری هستم بنا به دلایل عدیده ای نمیتوانم تا پایان تیرماه فارغ التحصیل شوم 10 واحد که تنها2 واحد ان تئوری و بقیه عملی است باقی میماند میخواستم راهنمایی ام کنید که برای در خواست افزایش سنوات تحصیلی نظام وظیفه از چه زمانی و چگونه اقدام کنم ؟
    البته الان ترم 9 دانشگاه سراسری هستم.
    مبنای معافیت نظام وظیفه از مهر 86 (سال ورود به دانشگاه آزاد)محاسبه میشه یا بهمن87(دانشگاه سراسری)!؟؟
    اگرباید برای سنوات اقدام کنم چطور و چگونه باید اقدام کنم ؟
    لطفا راهنمایی ام کنید با تشکر از شما عزیزان

Junior Member

سلام. دوستان من یه موقیعت خاص دارم. ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره کمکم کنه.
    من متولد 65 هستم و در سال 84 یعنی در 19 سالگی(سال دومی بود که کنکور می دادم) در رشته مهندسی قبول شدم و متاسفانه درسم به دلایلی طول کشید و تا ترم 14 پیش رفتم و در طی ترم 14 رفتم نظام وظیفه و تا آخر شهریور 91 مجوز تحصیل گرفتم و در نهایت همون آخر شهریور 91 یعنی بعد از 7 سال مدرکم رو گرفتم و همون موقع هم ارشد قبول شدم ولی نرفتم. بعد به من گفتن که چون تا آخر شهریور 91 مجوز گرفتم و درسم هم آخر شهریور 91 تموم شده (با اینکه 7 سال طول کشید) بنده تا آخر شهریور 92 وقت دارم دفترچه رو واسه نظام وظیفه بفرستم. حالا من امسال تصمیم گرفتم همون ارشدی رو که پارسال قبول شدم برم و زنگ زدم به دانشگاهی که قبول شدم و بهشون گفتم که من مهر پارسال ارشد قبول شدم آیا می تونم مهر امسال بعد از یک سال تاخیر بیام ثبت نام, اونا هم گفتن بله می تونی!! فقط نصف پول شهریه ثابت این دو ترم رو میدی و میای!!
    حالا من سوالم اینه که آیا این وسط اشتباهی رخ نداده؟!! چون منی که تا 7 سال یعنی تا سن 26 سالگی درسم طول کشیده آیا باز هم بعد از اتمام درسم تا 1 سال یعنی تا 27 سالگی بهم وقت می دن که دفترچه رو بفرستم؟! و اگه هم وقت بدن آیا واقعا الان بعد از 1 سال می تونم برم ارشدی رو که پارسال قبول شدم ثبت نام کنم و این دانشگاه به من درست گفته؟!!
    کل حرفم اینه که اوضاع من یکم عجیب نیس؟ ار این جهت می گم که تا 26 سالگی لیسانسم طول کشید و بعدش هم یک سال فرجه یعنی الان در 27 سالگی آخر شهریور امسال دقیقا وقتی که می خوام دفترچه رو پست کنم می خوام برم ارشد ثبت نام کنم! یعنی همه چی اوکیه؟!
    مرسی

Junior Member

سلام دوستان اگر لطف کنید کسی که اطلاع داره جواب سریع به من بده ممنون میشم
    من کارشناسی ارشدم رو شهریور سال 91 تموم کردم و با مراجعه به نظام وظیفه دو ترم هم سنوات تحصیلی گرفته بودم و برای تحصیل تا 31 شهریور 91 بهم مجوز تحصیل بدون غیبت داده بودند. حالا که برام برگه اعزام اومده 180 روز اضافه خدمت توش قید شده و تاریخ ورود به غیبت رو یک ماه بعد تاریخ فارغ التحصیلی زده.مگه یک سال فرصت نداشتم بعد از فراغت از تحصیل؟ کسی میدونه چرا این اتفاق افتاده و چیکار میتونم بکنم؟
    ویرایش توسط zippo : May 21st, 2013 در ساعت 05:23 PM

Junior Member

سلام منم دقیقا شرایط شما را دارم من ترم هفتم را سنوات گرفتم و تا 29/12/91 به من نظام وظیفه فرصت داده شد من 17/12/91 فارغ التحصیل شدم و بعد 3 ماه دفترچه رو فرستادم اما زده 3 ماه غیبت . شما چی کار کردی تونسستی درست کنی؟
    از دوستان کسی میدونه علت چیه؟

Junior Member

یکی از دوستای ما اینجا ارشد خونده بود، دکترا پذیرش گرفت رفت کانادا. ولی اونجا مقطعش رو Down کرد شد ارشد
    خدمت هم نرفته، با این حساب که معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط 1 بار صادر میشه، اون الان فراری حساب شده؟
    مجازاتش چیه؟ تازه بعد ارشد هم یه 2 سالی اونجا واسه خودش صفا کرده(کلا 4 سال اونجا بوده)

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط AliMadayen نمایش پست ها
    یکی از دوستای ما اینجا ارشد خونده بود، دکترا پذیرش گرفت رفت کانادا. ولی اونجا مقطعش رو Down کرد شد ارشد
    خدمت هم نرفته، با این حساب که معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط 1 بار صادر میشه، اون الان فراری حساب شده؟
    مجازاتش چیه؟ تازه بعد ارشد هم یه 2 سالی اونجا واسه خودش صفا کرده(کلا 4 سال اونجا بوده)
    بهتره یکی از اعضای خونوادش اینجا برن پیگیری. احتمالا وثیقه ضبط شده؛ خودش هم میتونه سالی سه ماه بیاد ایران. باید اول اونجا مهر خروج تو پاسش بزنن.
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    بهتره یکی از اعضای خونوادش اینجا برن پیگیری. احتمالا وثیقه ضبط شده؛ خودش هم میتونه سالی سه ماه بیاد ایران. باید اول اونجا مهر خروج تو پاسش بزنن.
    موفق باشید
    مرسی آقا حمید
    میشه گفت اگه کسی بعد یکسال ولی زیر دو سال بعد اتمام تحصیل برگرده ایران غایب و بیشتر از دو سال بمونه فراری حساب میشه؟
    اگه آره، فرق مجازات غایب و فراری چیه؟
    (وثیقه که به هر حال ضبط میشه، غیر اون)

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط AliMadayen نمایش پست ها
    مرسی آقا حمید
    میشه گفت اگه کسی بعد یکسال ولی زیر دو سال بعد اتمام تحصیل برگرده ایران غایب و بیشتر از دو سال بمونه فراری حساب میشه؟
    اگه آره، فرق مجازات غایب و فراری چیه؟
    (وثیقه که به هر حال ضبط میشه، غیر اون)
    خواهش میکنم.
    طبق قانون دانشگاه یان! یک سال فرصت دارن خودشون رو معرفی کنن. بعد از اون وارد غیبت میشن. بعد از یکسال غیبت هم فراری محسوب میشن. فراری هم میتونن بیان دستگیر کنن و دادگاه نظامی و ... اما در عمل هیچ تفاوتی وجود نداره و با جفت شون کاری ندارن!
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)