صفحه 18 از 57 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط ashty40 نمایش پست ها
    سلام ...یه سوال داشتم :
    من الان 1 سال 70 روز از مدت فارغ التحصیلی کارشناسیم گذشته ینی چیزی نزدیک به 3 ماه از مدت یکسال معافیت تحصیلیم گذشته و الان وارد غیبت شدم . الا ارشد قبول شدم اما دانشگاه میگه چون غیبت داری نمیشه..میگه باید از نظام وظیفه نامه بیاری..اونجا هم یه گردش کار واسم زدن که هنوز جوابش نیومده...میخواستم ببینم تا حالا این مشکل واسه کسی پیش اومده ؟ راه حلی داره؟ من میتونم ادامه بدم یا نه ؟ مرسی
    من قبل از ارشد غیبت خوردم (سال 89). بهم میگفتن که ثبت نامت نمی کنن و از این حرفا. گفتن باید بری نظام وظیفه نامه بیاری. منم رفتم نظام وظیفه میدون سپاه. یه بخش داشت مخصوص همین کارای دانشجوها. مشکلم رو که بهش گفتم خیلی راحت یه نامه بهم داد و گفت برو با همین ثبت نام کن. منم با همون نامه ثبت نام کردم و الانم فارغ تحصیل شدم. تنها مشکلی که توی نظام وظیفه بهش بر خوردم صف بسیار طولانی مراجعه کنندگان بود. باید صبح زود ساعت 7 بری. البته شنیدم الان یه تغییراتی توی روند کار مراجعه کننده ها ایجاد کردن...
    یک تفاوت کار من با شما اینه که من چند روز بعد از ورود به غیبت، دفترچه فرستادم و برگه سبزم اومد که 90 روز اضافه خدمت توش بود. دقیقا یادم نماید که وقتی رفتم نظام وظیفه این برگ سبز رو ازم خواست یا نه. فکر کنم تاثیری نداشت!

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ashty40 نمایش پست ها
    سلام ...یه سوال داشتم :
    من الان 1 سال 70 روز از مدت فارغ التحصیلی کارشناسیم گذشته ینی چیزی نزدیک به 3 ماه از مدت یکسال معافیت تحصیلیم گذشته و الان وارد غیبت شدم . الا ارشد قبول شدم اما دانشگاه میگه چون غیبت داری نمیشه..میگه باید از نظام وظیفه نامه بیاری..اونجا هم یه گردش کار واسم زدن که هنوز جوابش نیومده...میخواستم ببینم تا حالا این مشکل واسه کسی پیش اومده ؟ راه حلی داره؟ من میتونم ادامه بدم یا نه ؟ مرسی
    نقل قول نوشته اصلی توسط mmm666 نمایش پست ها
    من قبل از ارشد غیبت خوردم (سال 89). بهم میگفتن که ثبت نامت نمی کنن و از این حرفا. گفتن باید بری نظام وظیفه نامه بیاری. منم رفتم نظام وظیفه میدون سپاه. یه بخش داشت مخصوص همین کارای دانشجوها. مشکلم رو که بهش گفتم خیلی راحت یه نامه بهم داد و گفت برو با همین ثبت نام کن. منم با همون نامه ثبت نام کردم و الانم فارغ تحصیل شدم. تنها مشکلی که توی نظام وظیفه بهش بر خوردم صف بسیار طولانی مراجعه کنندگان بود. باید صبح زود ساعت 7 بری. البته شنیدم الان یه تغییراتی توی روند کار مراجعه کننده ها ایجاد کردن...
    یک تفاوت کار من با شما اینه که من چند روز بعد از ورود به غیبت، دفترچه فرستادم و برگه سبزم اومد که 90 روز اضافه خدمت توش بود. دقیقا یادم نماید که وقتی رفتم نظام وظیفه این برگ سبز رو ازم خواست یا نه. فکر کنم تاثیری نداشت!
    شدنیه، نگران نباش.
    ولی باید با جدیت پیگیری کنی اگه دلیلی داشته باشی که چرا دفترچه رو در مدت مورد نظر ارسال نکردی هم میتونه روند رو تسریع کنه در هر صورت اون نامه رو بهت میدن به شرطی که پیگیری کنی (هر چند که قانون میگه نباید این کار رو بکنن ولی روند جاری نشون داده که مشکلی ندارن و نامه ی بخشش غیبت رو صادر میکنن).

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mmm666 نمایش پست ها

مرسی از پاسخ ... متاسفانه من برگ سبز را ندارم...یعنی اصن دفترچه نفرستادم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    شدنیه، نگران نباش.
    ولی باید با جدیت پیگیری کنی اگه دلیلی داشته باشی که چرا دفترچه رو در مدت مورد نظر ارسال نکردی هم میتونه روند رو تسریع کنه در هر صورت اون نامه رو بهت میدن به شرطی که پیگیری کنی (هر چند که قانون میگه نباید این کار رو بکنن ولی روند جاری نشون داده که مشکلی ندارن و نامه ی بخشش غیبت رو صادر میکنن).

مرسی از پاسخ ... من پیگیری کردم...گفتن که باید برات گردش کار بزنیم و با سازمان مکاتبه کنیم. قرار شده بعد از یه هفته جوابش بیاد...خود ماموره که بهم امیدی نداد و گفت شدنی نیست .

Junior Member

سلام من یه سوال دارم
    من کارشناسی دانشگاه آزاد می خوندم، حدود 1 سال پیش دیگه نرفتم دانشگاه و غیبت کردم. لازمه بگم اون یک سالی که نرفتم دانشگاه هنوز جزو اون 6 سال بود یعنی من خیال می کردم هنوز معافیت تحصیلی دارم در حالی که نداشتم! مهر امسال رفتم و انصراف دادم و نامه معرفی به نظام وظیفه رو گرفتم. الان می بینم توش زده از 1/7/91 نیومده و تاریخ غیبتم رو همون تاریخ انصرافم زده. یعنی حدود 1 سال من غیبت خواهم خورد.
    من میخوام واسه معافیت پزشکی اقدام کنم و 99 درصد معافیت پزشکی رو می گیرم. می خوام ببینم این یک سال غیبت چه عواقبی برام داره ؟ جریمه باید بدم؟ زندان باید برم؟!!!!!! راهی هست ببخشنش ؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Arthes نمایش پست ها
    سلام من یه سوال دارم
    من کارشناسی دانشگاه آزاد می خوندم، حدود 1 سال پیش دیگه نرفتم دانشگاه و غیبت کردم. لازمه بگم اون یک سالی که نرفتم دانشگاه هنوز جزو اون 6 سال بود یعنی من خیال می کردم هنوز معافیت تحصیلی دارم در حالی که نداشتم! مهر امسال رفتم و انصراف دادم و نامه معرفی به نظام وظیفه رو گرفتم. الان می بینم توش زده از 1/7/91 نیومده و تاریخ غیبتم رو همون تاریخ انصرافم زده. یعنی حدود 1 سال من غیبت خواهم خورد.
    من میخوام واسه معافیت پزشکی اقدام کنم و 99 درصد معافیت پزشکی رو می گیرم. می خوام ببینم این یک سال غیبت چه عواقبی برام داره ؟ جریمه باید بدم؟ زندان باید برم؟!!!!!! راهی هست ببخشنش ؟
    در صورتی که علت غیبت شما همین معافیت پزشکی باشه هیچ مشکلی نیست. معاف میشید بدون عواقب.

دوستان من ترم 8 کارشناسی ناپیوسته هستم. یعنی از قانون دو ترم تمدید سنوات استفاده کردم. این ترم اگه خدا بخواد درسم تموم میشه ولی معدل کلم زیر 12 هستش و خواستم ببینم اگه پایان ترم معدل کلم بالای 12 نیاد یا اصلا یه درس رو بیفتم چی میشه؟ امکانش هست که نظام وظیفه بازم یک ترم دیگه بهم مهلت تحصیل بده؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_gmt نمایش پست ها
    دوستان من ترم 8 کارشناسی ناپیوسته هستم. یعنی از قانون دو ترم تمدید سنوات استفاده کردم. این ترم اگه خدا بخواد درسم تموم میشه ولی معدل کلم زیر 12 هستش و خواستم ببینم اگه پایان ترم معدل کلم بالای 12 نیاد یا اصلا یه درس رو بیفتم چی میشه؟ امکانش هست که نظام وظیفه بازم یک ترم دیگه بهم مهلت تحصیل بده؟
    متن قانون اینطور میگه:
    برابر تبصره (1) ماده (33) قانون خدمت وظيفه عمومي ، حداكثر معافيت تحصيلي براي دانش آموزان تا سن بيست سال تمام ودر هر يك از مقاطع تحصيلي كارداني دو و نيم سال، كارشناسي ناپيوسته وكارشناسي ارشد ناپيوسته سه سال، كارشناسي پيوسته پنج سال وكارشناسي ارشد پيوسته شش سال، دكتراي پيوسته هشت سال و دكتراي تخصصي شش سال است.
    ضمنا كميسيون موارد خاص حداكثر مي تواند به مدت 2 نيم سال تحصيلي براي مشمول، درخواست مهلت نمايد و در صورت عدم فراغت از تحصيل دانشجو، از تاريخ اتمام مهلت، اخراجي محسوب و حداكثر يك سال براي معرفي فرصت دارد.

به عنوان مثال دانشجوي مقطع كارداني ورودي مهرماه 90 حداكثر تا 29/12/92 مهلت تحصيل دارد و در صورت عدم فراغت تا تاريخ مذكور با تصويب كميسيون موارد خاص حداكثر تا 29/12/93 مي تواند به تحصيل ادامه دهد كه در صورت عدم فراغت، از 1/1/93 اخراجي محسوب و تا 1/1/94 فرصت دارد خود را براي رسيدگي به وضعيت مشموليت، به دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي معرفي نمايد.

متاسفانه به نظر میرسه که راهی وجود نداره و بهتره که درسی رو نیفتید (در این موارد معمولا استادها انعطاف پذیرتر از قوانین نظام وظیفه هستند).

با سلام و احترام فراوان
    به دلیل عجله و حساسیت بیش از حد نتوانستم به طور دقیق پاسخ خود را پیدا کنم.
    بنده ترم ششم و در پایان شهریور سال 1392 از پایان نامه خود دفاع کردم (سه ساله) و اکنون مشغول دنبال نمودن روند تسویه حساب خود هستم.
    آیا با توجه به تبصره (۱) ماده (۳۳) قانون خدمت وظیفه عمومی که در آن حداکثر معافیت تحصیلی برای کارشناسی ارشد ناپیوسته سه سال است؛ من اکنون غیبت سربازی دارم؟
    آیا با وجود گذشتن سه سال ممکن برای تحصیل در ارشد، هنوز فرصت زمانی مشخص یک ساله برای ارسال دفترچه خدمت سربازی دارم؟
    پیشاپیش از تک تک عزیزان سپاسگزارم
    ویرایش توسط ali_deylami : November 10th, 2013 در ساعت 08:11 PM

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_deylami نمایش پست ها
    با سلام و احترام فراوان
    به دلیل عجله و حساسیت بیش از حد نتوانستم به طور دقیق پاسخ خود را پیدا کنم.
    بنده ترم ششم و در پایان شهریور سال 1392 از پایان نامه خود دفاع کردم (سه ساله) و اکنون مشغول دنبال نمودن روند تسویه حساب خود هستم.
    آیا با توجه به تبصره (۱) ماده (۳۳) قانون خدمت وظیفه عمومی که در آن حداکثر معافیت تحصیلی برای کارشناسی ارشد ناپیوسته سه سال است؛ من اکنون غیبت سربازی دارم؟
    آیا با وجود گذشتن سه سال ممکن برای تحصیل در ارشد، هنوز فرصت زمانی مشخص یک ساله برای ارسال دفترچه خدمت سربازی دارم؟
    پیشاپیش از تک تک عزیزان سپاسگزارم
    شما وارد غیبت نشدید و از روز دفاع به مدت 1 سال شمسی فرصت دارید تا دفترچه ی سربازی رو ارسال کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)