صفحه 19 از 57 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

کسی که نیم سال اول تحصیلی فارغ التحصیل میشه تاریخ فارغ التحصیلیش آخر شهریور می خوره یا اول تابستون؟؟

اگه اول تابستون بخوره که اگه کسی برای ارشد آزمون داده باشه قبل از اعلام نتایج قطعی توی شهریور باید بره سربازی ؟!

Junior Member REZGAR1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام،من ورودی بهمن 89 کارسناسی ناپیوسته هستم ،تاریخ فارغ التحصیلی من 30/02/92 هستش، من از چه تاریخی غیبت می خورم اگه نرم سربازی؟
    پیشاپیش ممنونم

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط rmn_990 نمایش پست ها
    کسی که نیم سال اول تحصیلی فارغ التحصیل میشه تاریخ فارغ التحصیلیش آخر شهریور می خوره یا اول تابستون؟؟

اگه اول تابستون بخوره که اگه کسی برای ارشد آزمون داده باشه قبل از اعلام نتایج قطعی توی شهریور باید بره سربازی ؟!
    کنکور ارشد بهمن ماه سال پیش از فارغ التحصیلی شما برگزار شده و اگه شما در بار نخست پذیرفته بشید، با فرض فراغت از تحصیل در تیر ماه، عملا 3 ماه بعد (اول مهر) مجددا دانشجو خواهید شد.
    اگه این اتفاق نیفته و شما مجبور بشید کنکور سال آینده رو هم بدین. باز مشکلی پیش نمیاد. در این زمینه خیلی سخت گیری اعمال نمیشه و شما در صورت پذیرش اگه سرباز باشید هم ترخیص میشید.
    (با توجه به اینکه شما 1 سال برای ارسال دفترچه فرصت دارید، معمولا شما بدون ورود به دوره ی سربازی میتونید کنکور سال دوم رو هم شرکت کنید).

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط REZGAR1 نمایش پست ها
    سلام،من ورودی بهمن 89 کارسناسی ناپیوسته هستم ،تاریخ فارغ التحصیلی من 30/02/92 هستش، من از چه تاریخی غیبت می خورم اگه نرم سربازی؟
    پیشاپیش ممنونم
    اگه دقیقا تا 1 سال شمسی پس از فراغت از تحصیل دفترچه رو ارسال نکنید، وارد غیبت خواهید شد: 30/02/93

Junior Member

ببخشید من سال آینده هم میتونم کنکور ارشد بدم یا فقط همین امسال میتونم بدم؟
    و آخرین مهلت من برای ارسال دفترچه سربازیم دقیقا کی خواهد بود؟

شرایطم:
    متولد نیمه اول 69
    سال 87 مدرک پیش دانشگاهیمو گرفتم
    یکسال پشت کنکور کارشناسی موندم
    ورودی سال 88 کارشناسی پیوسته هستم(مهر88)
    الان ترم 9هستم
    مدرک کارشناسیمو تا پایان شهریور 93خواهم گرفت ولی شما فرض رو براین بگیرید که خرداد 93فارغ التحصیل بشم

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyaaa نمایش پست ها
    ببخشید من سال آینده هم میتونم کنکور ارشد بدم یا فقط همین امسال میتونم بدم؟
    و آخرین مهلت من برای ارسال دفترچه سربازیم دقیقا کی خواهد بود؟

شرایطم:
    متولد نیمه اول 69
    سال 87 مدرک پیش دانشگاهیمو گرفتم
    یکسال پشت کنکور کارشناسی موندم
    ورودی سال 88 کارشناسی پیوسته هستم(مهر88)
    الان ترم 9هستم
    مدرک کارشناسیمو تا پایان شهریور 93خواهم گرفت ولی شما فرض رو براین بگیرید که خرداد 93فارغ التحصیل بشم
    دوستان کم لطفی نکنید دیگه!
    پویا جان دقیقا پست بالا سرت رو ببین. شرایط شما هم دقیقا همینه. پس دقیقا 1 سال شمسی از لحظه ی فارغ التحصیلیتون فرصت دارید که دفترچه رو ارسال کنید (==> خرداد 94).

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    دوستان کم لطفی نکنید دیگه!
    پویا جان دقیقا پست بالا سرت رو ببین. شرایط شما هم دقیقا همینه. پس دقیقا 1 سال شمسی از لحظه ی فارغ التحصیلیتون فرصت دارید که دفترچه رو ارسال کنید (==> خرداد 94).
    خیلی خیلی ببخشید
    آخه ترس از اون یکسال پشت کنکور موندن و الان که 10ترمه خواهم شد داشتم
    ببخشید یه سوال دیگه:
    اون تاریخی که میگن از اون موقع به بعد یکسال وقت دارید منظور تاریخ فارغ التحصیلی هست که تویه مدرک میزنن؟(این که تاریخ فارغ التحصیلیم رو کی میزنن رو باید از آموزش دانشگاه سوال کنم؟)یا تاریخی که آخرین نمره توسط استاد تایید میشه؟
    ببخشید این سوالو پرسیدم آخه یکی تو فروم همسایه اینجوری جواب داد بهم:
    سوال من:"ببخشید منظورتون از تاریخ اعلام آخرین نمره همون تاریخ فارغ التحصیلی هست که تویه مدرک میخوره یا ... ؟"
    پاسخ:"خیر. روزی که آخرین نمره ی درسیتون داخل کارنامه درج میشه، واسه نظام وظیفه ملاک هست."
    ویرایش توسط pooyaaa : November 12th, 2013 در ساعت 08:02 PM

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyaaa نمایش پست ها
    خیلی خیلی ببخشید
    آخه ترس از اون یکسال پشت کنکور موندن و الان که 10ترمه خواهم شد داشتم
    ببخشید یه سوال دیگه:
    اون تاریخی که میگن از اون موقع به بعد یکسال وقت دارید منظور تاریخ فارغ التحصیلی هست که تویه مدرک میزنن؟(این که تاریخ فارغ التحصیلیم رو کی میزنن رو باید از آموزش دانشگاه سوال کنم؟)یا تاریخی که آخرین نمره توسط استاد تایید میشه؟
    ببخشید این سوالو پرسیدم آخه یکی تو فروم همسایه اینجوری جواب داد بهم:
    سوال من:"ببخشید منظورتون از تاریخ اعلام آخرین نمره همون تاریخ فارغ التحصیلی هست که تویه مدرک میخوره یا ... ؟"
    پاسخ:"خیر. روزی که آخرین نمره ی درسیتون داخل کارنامه درج میشه، واسه نظام وظیفه ملاک هست."
    خواهش میکنم،
    من مطمئنم که تاریخ فراغت از تحصیل ملاک هست. بعد از اینکه فارغ التحصیل شدید نامه ای خطاب به نظام وظیفه صادر میشه که درش میتونید تاریخ دقیق فراغت از تحصیلتون رو مشاهده کنید.

* برای دانشجوهای کارشناسی معمولا تاریخ فراغت از تحصیل یکسان و پایان ترم جاری خواهد بود و برای دانشجویان ارشد، تاریخ روز دفاع از پایان نامه.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    کنکور ارشد بهمن ماه سال پیش از فارغ التحصیلی شما برگزار شده و اگه شما در بار نخست پذیرفته بشید، با فرض فراغت از تحصیل در تیر ماه، عملا 3 ماه بعد (اول مهر) مجددا دانشجو خواهید شد.
    اگه این اتفاق نیفته و شما مجبور بشید کنکور سال آینده رو هم بدین. باز مشکلی پیش نمیاد. در این زمینه خیلی سخت گیری اعمال نمیشه و شما در صورت پذیرش اگه سرباز باشید هم ترخیص میشید.
    (با توجه به اینکه شما 1 سال برای ارسال دفترچه فرصت دارید، معمولا شما بدون ورود به دوره ی سربازی میتونید کنکور سال دوم رو هم شرکت کنید).
    برای کنکور دوم اگه بخواهیم منتظر جواب باشیم میشه بریم نظام وظیفه و نامه به تعویق انداختن اعزام رو بگیریم؟ اگه آره چند وقت میشه اعزام رو عقب انداخت؟
    کسی که بخواد برای کفالت اقدام کنه نباید غیبت بخوره ! و من 1سال بعد از کنکور ارشد پدرم 65 سالش میشه و معاف میشم
    دیگه با نامه ی تعویق غیبت نمی خورم ؟ یا بهتره برای تابستون هم واحد بذارم؟؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط rmn_990 نمایش پست ها
    برای کنکور دوم اگه بخواهیم منتظر جواب باشیم میشه بریم نظام وظیفه و نامه به تعویق انداختن اعزام رو بگیریم؟ اگه آره چند وقت میشه اعزام رو عقب انداخت؟
    کسی که بخواد برای کفالت اقدام کنه نباید غیبت بخوره ! و من 1سال بعد از کنکور ارشد پدرم 65 سالش میشه و معاف میشم
    دیگه با نامه ی تعویق غیبت نمی خورم ؟ یا بهتره برای تابستون هم واحد بذارم؟؟
    نامه میشه گرفت، 2 ماه هم میشه بدون مشکل عقب انداخت.
    نه نباید غیبت بخوره! تو این مورد خیلی حساسن.
    معیار غیبت خوردن ارسال دفترچه ی اعزام به خدمته. پس اگه دفترچه رو به موقع ارسال کرده باشی و از اون به بعد روند رو قانونی طی کرده باشی (مثلا درخواست تعویق داده باشی) مشکلی پیش نمیاد.

* امنترین راه، نگهداشتن واحد اضافه است فقط حواست باشه که از سنوات مجاز تحصیل خارج نشی (تو امضام هست) و از طرفی هم به موقع واحدهات رو پاس کنی که اگه کنکور قبول شدی مشکلی نباشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)