صفحه 20 از 57 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

سلام
    یه حرف جدیدی یکی از دوستان میزد!‌ میگفت سنوات در میزان معافیت تحصیلی بعد از فارغ التحصیلی موثره!‌ یعنی مثلا اگه حداکثر سنوات ارشد سه ساله، اگر درس شما هم ۳ سال طول بکشه، اون یه سال معافیت معنی نداره و در قالب همون یک سال مجاز ( علاوه بر ۲ سال ارشد)‌ حساب شده. نتونستم تا الان موضوع از نظام وظیفه پیگیری کنم. کسی چنین تجربه ای داشته؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    نامه میشه گرفت، 2 ماه هم میشه بدون مشکل عقب انداخت.
    نه نباید غیبت بخوره! تو این مورد خیلی حساسن.
    معیار غیبت خوردن ارسال دفترچه ی اعزام به خدمته. پس اگه دفترچه رو به موقع ارسال کرده باشی و از اون به بعد روند رو قانونی طی کرده باشی (مثلا درخواست تعویق داده باشی) مشکلی پیش نمیاد.

* امنترین راه، نگهداشتن واحد اضافه است فقط حواست باشه که از سنوات مجاز تحصیل خارج نشی (تو امضام هست) و از طرفی هم به موقع واحدهات رو پاس کنی که اگه کنکور قبول شدی مشکلی نباشه.
    حداکثر 2ماهه ؟؟؟
    آخه کسایی که نیم سال اول درسشون تموم میشه تاریخ فارغ التحصیلیشون اکثرا 30 تیر می خوره پس اگه 2ماه باشه میشه تا 30 شهریور و تا اون موقع نتایج ارشد میاد و مشکلی نخواهد بود؟؟؟
    شنیدم ممکنه بگن نیرو کم داریم باید برید!چقدر احتمالش هست؟(اگه نتایج اولیه کنکور هم ببریم نشون بدیم که فکر نکنن می خوایم بپیچونیم! :دی)
    کسی بخواد نامه تعویق بگیره دیگه نباید دفترچه پست کنه و فقط باید بره نظام وظیفه بگه نامه تعویق بدید ؟؟
    کسی که مثلا 30 تیر دفتر چه بفرسته کی اعزام به خدمت میشه ؟؟

ممنون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط farazinux نمایش پست ها
    سلام
    یه حرف جدیدی یکی از دوستان میزد!‌ میگفت سنوات در میزان معافیت تحصیلی بعد از فارغ التحصیلی موثره!‌ یعنی مثلا اگه حداکثر سنوات ارشد سه ساله، اگر درس شما هم ۳ سال طول بکشه، اون یه سال معافیت معنی نداره و در قالب همون یک سال مجاز ( علاوه بر ۲ سال ارشد)‌ حساب شده. نتونستم تا الان موضوع از نظام وظیفه پیگیری کنم. کسی چنین تجربه ای داشته؟
    مرسی
    صحیح نیست.
    دوستانی که سنوات خوردن هیچ مشکلی براشون پیش نمیاد مگه اینکه انصراف از تحصیل بدن. که در اون صورت دیگه نمیتونن تا گذروندن دوره ی سربازی از معافیت تحصیلی استفاده کنن. در غیر این حالت هیچ مشکلی نیست و همه چیز درست مشابه کسیه که 2 ساله ارشد رو به اتمام رسونده.

آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟
    بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف و مجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط : 1- عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف (قبل از اعزام به خدمت). 2- انصراف قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب بوده باشد یعنی در سنوات ارفاقی نباشد .3-انصراف از تحصیل در مقطع ، با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نبوده باشد .(مثلا انصراف از کارشناسی پیوسته با اخذ مدرک کاردانی نباشد، مگر اینکه مدرک اخذ شده در سنوات مجاز تحصیل همان مقطع یعنی مقطع پایین تر به مشمول تعلق گرفته باشد که در این صورت در حکم فارغ التحصیل محسوب شده و ادامه تحصیل وی بلامانع می باشد)4- مقطع جدید ،تکراری نباشد.(یعنی قبلا از این مقطع فارغ التحصیل نشده باشد.)

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط rmn_990 نمایش پست ها
    حداکثر 2ماهه ؟؟؟
    آخه کسایی که نیم سال اول درسشون تموم میشه تاریخ فارغ التحصیلیشون اکثرا 30 تیر می خوره پس اگه 2ماه باشه میشه تا 30 شهریور و تا اون موقع نتایج ارشد میاد و مشکلی نخواهد بود؟؟؟
    شنیدم ممکنه بگن نیرو کم داریم باید برید!چقدر احتمالش هست؟(اگه نتایج اولیه کنکور هم ببریم نشون بدیم که فکر نکنن می خوایم بپیچونیم! :دی)
    کسی بخواد نامه تعویق بگیره دیگه نباید دفترچه پست کنه و فقط باید بره نظام وظیفه بگه نامه تعویق بدید ؟؟
    کسی که مثلا 30 تیر دفتر چه بفرسته کی اعزام به خدمت میشه ؟؟

ممنون
    1. به صورت قانونی بله حداکثر 2 ماهه. ولی شما میتونی با ارائه ی دلیل منطقی در جلسات حضوری با رییس سازمان برای مدت زمان بیشتری عقب بندازیش.
    2. من تا حالا که ندیدم مشکلی واسه کسی پیش بیاد. زمانهاش با هم تطابق داره.
    3. اون نامه ی قبولی کار نمیکنه! بجز در همون جلسات ملاقات حضوری. و متاسفانه امکانش هست که همچین اتفاقی هم بیفته ولی با احتمال خیلی کم.
    4. اول دفترچه رو پست میکنید، تو همون دفترچه ازتون تاریخ مورد نظر برای اعزام رو پرسیدن. چیزی که دوست دارید رو مینویسید. بعد از اینکه برگه سبز اومد اگه مطابق میل نبود مراجعه میکنید پلیس +10 و درخواست تعویق ارسال میکنید (این بار دیگه نیاز نیست دفترچه ی دومی تهیه کنید).
    5. معمولا در اولین ماه ممکن ولی! هیچ کس نمیدونه دقیقا چی میشه (به خیلی مسائل بستگی داره).

Junior Member irtakweb آواتار ها

سلام دوستان،

من دانشجوی خارج کشور هستم واسه ی کارشناسی ارشد معافیت تحصیلی گرفتم، الان سه سال مجاز من برای تحصیل داره تموم میشه، سوال من اینه که بعد این سه سال من یکسال وقت دارم که خودم را واسه خدمت معرفی کنم، توی این یکسال آیا هنوز معافیت تحصیلی من سر جاشه ؟ یعنی می تونم درسم را اگه تموم نشده ادامه بدم ؟ وثیقه ام ضبط نمیشه ؟ خروج و ورودم به کشور مشکلی نداره ؟ یا اینه مدت مجاز همون سه ساله و تو اون یکسال من معاف نیستم ولی وقت دارم که دیرتر معرفی کنم خودمو و نمی تونم از کشور خارج بشم ؟

Junior Member

دوستان عزیز یک سوال داشتم،
    من با معافیت تحصیلی‌ که ۴ سال خورده برام به منظور خوندن فوق لیسانس ۱ سال و نیمه پیش از کشور خارج شدم، و در حا‌ل حاضر در حال اتمام این فوق هستم، می‌خواستم بدونم می‌شه برای یک مسترِ دیگه اینجا در خارج از کشور اقدام کنم؟ یعنی‌ ۲ مستر در ۴ سال! یا اینکه مقطع بعدی باید دکترا باشه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Imeh نمایش پست ها
    دوستان عزیز یک سوال داشتم،
    من با معافیت تحصیلی‌ که ۴ سال خورده برام به منظور خوندن فوق لیسانس ۱ سال و نیمه پیش از کشور خارج شدم، و در حا‌ل حاضر در حال اتمام این فوق هستم، می‌خواستم بدونم می‌شه برای یک مسترِ دیگه اینجا در خارج از کشور اقدام کنم؟ یعنی‌ ۲ مستر در ۴ سال! یا اینکه مقطع بعدی باید دکترا باشه؟

با وجود اینکه شما تو این 4 سال هر کاری میتونید بکنید ولی از نظر قانونی خیر پذیرفته نیست! برای شما در هر مقطع تحصیلی یک بار معافیت صادر میشه.
    در نتیجه اگه به سراغ ارشد دوم برید، کمک هزینه دیگه نمیتونید دریافت کنید و عملا مثل دانشجویی که درسش تموم شده با شما برخورد میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - رشت

آفایون بنده یه سوال داشتم. خیلی واسم مهمه. بنده دانشجو کارشناسی هستم. از معافیت تحصیلی استفاده میکنم. واسه ارشد هم میخوام تو یکی ار دانشگاه های مورد تایید رومانی بخونم. یکی از دوستام گفت که تو دوران کارشناسی بعد از گذراندن ۷۲ واحد میتونی مدرک کاردانیتو بگیری و جدیدا برای کنکور کاردانی به کارشناسی امتجان بدی. سوال بنده اینه که من اگه این کارو کنم ولی واسه کنکور کاردانی به کارشناسی تو ایران امتحان ندم و تو این مدت از یکی از دانشگاه های رومانی پذیرش بگیرم , نظام وظیفه به من معافیت تحصیلی کاردانی به کارشناسی میده ؟! یا اینکه نمیذارن برم اونور؟ آقا اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه ممنون.

با سلام دوستان
    در دانشگاه آزاد آیا ترم تابستان جز سنوات تحصیل به حساب میاید؟؟؟؟
    (مدت مجاز تحصیل 5 سال یا 10 ترمه میخوام بدونم اگه در تابستان ترمی برداریم جز اون 10 ترم به حساب میاد یا نه)
    یعنی اگه فردی ترم تابستان هم برداره فقط میتونه 9 ترم دیگه بخونه یا اون 10 ترم سر جای خودش هست؟؟؟؟
    مرسی
    ویرایش توسط alishafaghi : December 27th, 2013 در ساعت 04:31 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyaaa نمایش پست ها
    ببخشید من سال آینده هم میتونم کنکور ارشد بدم یا فقط همین امسال میتونم بدم؟
    و آخرین مهلت من برای ارسال دفترچه سربازیم دقیقا کی خواهد بود؟

شرایطم:
    متولد نیمه اول 69
    سال 87 مدرک پیش دانشگاهیمو گرفتم
    یکسال پشت کنکور کارشناسی موندم
    ورودی سال 88 کارشناسی پیوسته هستم(مهر88)
    الان ترم 9هستم
    مدرک کارشناسیمو تا پایان شهریور 93خواهم گرفت ولی شما فرض رو براین بگیرید که خرداد 93فارغ التحصیل بشم
    سلام
    باتوجه به شرایطم که در بالا نوشتم

و باتوجه به این مورد که در قانون جدید ذکر شده:
    "همچنین معافیت تحصیلی برای مشمولان در مقطع تحصیلی متوسطه، هر یک از مقاطع دانشگاهی و حوزه های علمیه داخل یا خارج کشور، فقط یک بار صادر می شود."

خب من زمانی که پیش دانشگاهیمو تموم کردم یه بار از معافیت تحصیلیم استفاده کردم(همون موقع که واسه کارشناسی پشت کنکور بودم-البته خودم نرفتم بگم معافیت تحصیلی میخوام-فقط بعد که پیش دانشگاهیم تموم شد و سال اول قبول نشدم نشستم یکسال دیگه خوندم وهیچ کار خاصی دررابطه بانظام وظیفه ام انجام ندادم.) و الان واسه ارشد دیگه بهم تا خرداد 94 وقت نمیدن که!
    هان؟یا من اشتباه برداشت کردم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)