صفحه 22 از 57 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    جواب کوتاه:
    متاسفانه اگه نتونی نظام وظیفه یا دانشگاه رو راضی کنی تا پایان سربازی نمیتونه ادامه تحصیل بدی.

واما جواب کامل:
    در شرایط خیلی خیلی خاص با تایید کمیته ممکنه بهتون 1 ترم دیگه هم بدن. البته کمی بعید به نظر میاد که کمیته بخواد قبول کنه ولی شما تلاشت رو بکن و اگه جواب رد شنیدی کوتاه نیا و برو برای ملاقات حضوری با جانشین مرکز. واسه 4 واحد باید کوتاه بیان.
    اگه مدرک رو بهت بدن که دیگه مشکلی برای ادامه تحصیل نخواهی داشت اما اگه مدرک رو بهت ندن 2 تا اتفاق میتونه بیفته:
    - شما با مدرک فوق دیپلم فارغ التحصیل میشی. (مدرک معادل)
    - شما دانشجوی اخراجی/انصرافی شناخته میشی.

متاسفانه در هر دو مورد برای ادامه تحصیل با مشکل مواجه میشی.

در مورد اول:

و در مورد دوم:

پس همونطور که بالاتر گفتم، واقعا حیفه 7 سال خرج و تلاش به خاطر 4 واحد تلف بشه، خیلی جدی و با پشتکار بیفت دنبالش و سعی کن یا از نظام وظیفه 1 ترم بیشتر بگیری یا استاد رو راضی کنی (پس از امتحانات طبیعتا) یه جوری اسمت رو بیاره تو لیست.
    امیدوارم موفق بشی.
    سلام. من چون برادرم خدمته میتونم معافیت موقت بگیرم ایا با این معافیت موقت میتونم یه ترم جبران معدل بگیرم .

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Br2012 نمایش پست ها
    سلام دوستان اگه کسی کمک کنه ممنون میشم

من در حال حاضر دانشجوی سال سوم ارش هستم و بهمن ماه دفاع میکنم اما مهلت معافیت تحصیلیم 1 بهمن تموم شده و نظام وظیفه از من خواست که نامه از دانشگاه بیارم که معافیت تحصیلی من رو افزایش بدن و دنشگاه هم نامه میده و مشکلی نیست. من برای fall 2014 اقدام کردم. حالا سوال من اینه که بعد از افزایش دوره معافیت تحصیلی من توسط نظام وظیفه آیا نظام وظیفه به من معافیت تحصیلی برای phd میده ؟
    اینم بگم که من غیبت ندارم
    در مورد وضعیت شما محدودیتی در قانون وضع نشده (تا جایی که من خبر دارم) در نتیجه: بله! نظام وظیفه به شما معافیت تحصیلی برای مقطع دکترا خواهد داد.

چه مشمولاني مي توانند بدون آنكه مقيم كشورهاي خارجي باشند دردانشگاه هاي خارج از كشور تحصيل نموده و از معافيت تحصيلي دانش جويان خارج از كشور بهره مند شوند؟
    مشمولاني كه در مقاطع كارشناسي يا بالاتر در دانشگاه هاي داخل كشور فارغ التحصيل شده باشند به شرط عدم ورود به غيبت وسپري نشدن بيش از يكسال از تاريخ فراغت از تحصيل با سپردن تضمين لازم مي توانند از اين معافيت استفاده نمايند.(ودیعه لازم فعلا 15 میلیون تومان وجه نقد می باشد.)

آیا مشمول غیر غایبی که بعد از مدت یکسال فرصت تعیین شده دانشگاه قبول شود می تواند از معافیت تحصیلی برخوردار شود؟
    مشمولانی که به دلایل قانونی (معافیت موقت و ... )تاریخ اعزام خود را به تعویق می اندازندچنانچه مدت تعویق آنان از مدت یکسال فرصت تعیین شده در قانون بیشتر گردد، در صورتی که در حین فرصت معرفی تعویق شده (معافیت موقت و ...) در دانشگاه قبول شوند ادامه تحصیل و بهره مندی آنان از معافیت تحصیلی بلامانع خواهد بود .

آیا خروج از کشور دانشجویان در سنوات ارفاقی امکان پذیر می باشد؟
    بله صدور مجوز خروج از کشور برای دانشجویانی که با موافقت کمسیون موارد خاص دانشگاه و وظیفه عمومی در حال تحصیل در سنوات ارفاقی می باشند بلامانع می باشد.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط maurice نمایش پست ها
    سلام. من چون برادرم خدمته میتونم معافیت موقت بگیرم ایا با این معافیت موقت میتونم یه ترم جبران معدل بگیرم .
    دوست عزیز متوجه سوالتون نشدم.
    منظورتون از "یک ترم جبران معدل" دقیقا چیه؟

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوال داشتم
    من دانشجوی ترم 2 ارشد هستم و تا 23.6.95 برام معافیت تحصیلی صادر شده
    در صورتی که بخوام برای فال 95 اپلای کنم یعنی تابستون 94 اقدام به گرفتن مدرک زبان کنم و به اساتید ایمیل بزنم به این صورت که پاییز 95 بخوام برم ایا به مشکل سربازی بر نمیخورم ؟ یعنی وقتی که اپلای کردم به مدت معافیت تحصیلی من اضافه میشه که اعتبار مثلا تا آخر پاییز 95 باشه یا نیازی نیست ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

Junior Member

سلام . من برای لیسانسم به ترم سیزدهم نیاز دارم . میدونم که باید به کمیسیون دانشگاه درخواست بدم . میخواستم بدونم راضی کردن کمیسیون موارد خاص کار سختیه ؟ باید دلیل قانع کننده ای داشته باشم تا موافقت کنن ؟
    راضی کردن نظام وظیفه چطور ؟ تا حالا کسی بوده که ردش کرده باشن ؟ اگه از تجربیاتتون بهم بگین ممنون میشم

سلام دوستان. من چند تا سوال دارم ممنون میشم کسی که اطلاع داره جوابمو بده. من 3.5 هستش که توی کانادا دارم ارشد می خونم، یعنی الان ترم 8 رو شروع کردم، هفته دیگه هم دفاعمه. سوالام ایناست:

1. من سال 89 از ایران خارج شدم. اون زمان اگه درست یادم باشه برای ارشد معافیت 4 ساله میدادن. الان قانون جدید میگه 3 سال. من هرچی گشتم تو مدارکم ندیدم اینکه 4 سال معافم ذکر شده باشه، می خوام مطمئن بشم اون دوره معافیتا 4 ساله بوده؟ و با من که اون سال از ایران خارج شدم طبق همون قانون برخورد میشه؟

2. اون فرصت 1 ساله که بعد از فارغ التحصیلی داریم برای معرفی خودمون واسه سربازی، بعد از این دوره 3 یا 4 ساله شروع میشه؟ یا اینکه وقتی به من معافی مثلا 4 ساله دادن اون 1 سال هم توش لحاظ شده؟

3. آیا فرصت 1 ساله از تاریخ دفاع شروع میشه یا تاریخ فارغ التحصیلی؟ اینو برای این می پرسم چون توی دانشگاه ما میشه یه کاری کرد که دفاع کرده باشی ولی یکم با تاخیر فارغ بشی.

4. توی اون فرصت 1 ساله اگه بیایم ایران اجازه خروج میدن؟ با فرض اینکه هنوز پذیرش جدید نگرفتیم، اما هنوز توی فرصت 1 ساله هستیم.

5. چند تا سوال هم راجع به این قانون جدیدی که اومده که اگه شما مشمول باشی و بیش از 3 سال خارج از ایران زندگی کرده باشی می تونی تا آخر سال 95 بری ایران ماکسیمم سالی 2 بار و مجموع 3 ماه:
    5.1. آیا وقتی ازین قانون استفاده میکنیم ما حکم غایب رو داریم؟ و فقط بهمون اجازه خروج میدن؟ اما بدیهای غیبت خوردن میمونه واسمون؟
    5.2. آیا 15 ملیون رو می خورن؟
    5.3. اگه 1 سال ازین فرضا غیبت بگذره فراری حساب میشیم؟ یجا خونده بودم فراری باشیم دستگیری و دادگاه و اینا داره. این در تناقضه با این قانون که میگه میتونی بری ایرانو بیای!

شرمنده که زیاد شد! مرسی دوستان!

Junior Member

سلام
    ببخشید اگر کسی 11ترمه یا 12ترمه درسشو تموم کنه(کارشناسی پیوسته) 1سال وقت داره برای سربازی نرفتن؟
    10ترمه تموم کنه چطور؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyaaa نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید اگر کسی 11ترمه یا 12ترمه درسشو تموم کنه(کارشناسی پیوسته) 1سال وقت داره برای سربازی نرفتن؟
    10ترمه تموم کنه چطور؟
    تو آیین نامه حرفی از این مورد زده نشده، یعنی هر چند ترمه که شما درست رو تموم کنی باز هم 1 سال وقت داری تا زمان سربازی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    تو آیین نامه حرفی از این مورد زده نشده، یعنی هر چند ترمه که شما درست رو تموم کنی باز هم 1 سال وقت داری تا زمان سربازی.
    ببخشید پس جریان اون موردی که میگه حداکثر سقف برای کارشناسی 5سال هست چیه؟؟میشه روشنم کنید!؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyaaa نمایش پست ها
    ببخشید پس جریان اون موردی که میگه حداکثر سقف برای کارشناسی 5سال هست چیه؟؟میشه روشنم کنید!؟
    تو پاسخم عرض کردم "هر چند ترمه که شما درست رو تموم کنی" بعدش 1 سال. حالا اگه 5 سال عادی تموم بشه بعدش باید وارد سنوات بشی که این سنوات رو باید درخواست بدی و بعد موافقت بشه، اگه موافقت بشه شما همچنان دانشجویی و دیگه اون قانون 5 سال برات اجرا نمیشه. در هر صورت هر زمانی از دانشگاه اومدی بیرون (یا درست تموم شد، یا اخراج شدی یا انصراف دادی) بعدش 1 سال وقت داری.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)