صفحه 23 از 57 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

سلام دوستان

بنده یه مشکلی دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید.

بنده مقطع کارشناسی رو با توجه به مشکلاتی که داشتم 13 ترمه تموم کردم(تمدید سنوات برا یک ترم گرفتم) (تاریخ اتمام رو 91/11/30 زدن) ... سال 92 از تکمیل ظرفیت قبول شدم ... امروز که برا درخواست معافیت تحصیلی رفته بودم (92/11/29) دیدم با معافیت تحصیلی موافقت نشده و زدن 139 روز غیبت داشتم؟!!!!

لطفا راهنمایی میکنید باید الان چیکار کنم؟ ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bdsafa نمایش پست ها
    سلام دوستان

بنده یه مشکلی دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید.

بنده مقطع کارشناسی رو با توجه به مشکلاتی که داشتم 13 ترمه تموم کردم(تمدید سنوات برا یک ترم گرفتم) (تاریخ اتمام رو 91/11/30 زدن) ... سال 92 از تکمیل ظرفیت قبول شدم ... امروز که برا درخواست معافیت تحصیلی رفته بودم (92/11/29) دیدم با معافیت تحصیلی موافقت نشده و زدن 139 روز غیبت داشتم؟!!!!

لطفا راهنمایی میکنید باید الان چیکار کنم؟ ممنون
    برای اونایی که این مشکل رو دارن با رفتن به هنگ مشکلت حل شد.

Member meysamr1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Sydney Business School-Industrial eng-University of Tehran

سلام

اگر کسی با معافیت تحصیلی و گذاشتن وثیقه از کشور خارج شه و بعد تو کشور مقصد اقامت بگیره و ویزای اون کشور رو داشته باشه می تونه برگرده ایران یا به مشکل می خوره به خاطره سربازیش.

منظورم از برگشت، برگشت بعد از دوره معافیت تعیین شده است

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamr1 نمایش پست ها
    سلام

اگر کسی با معافیت تحصیلی و گذاشتن وثیقه از کشور خارج شه و بعد تو کشور مقصد اقامت بگیره و ویزای اون کشور رو داشته باشه می تونه برگرده ایران یا به مشکل می خوره به خاطره سربازیش.

منظورم از برگشت، برگشت بعد از دوره معافیت تعیین شده است
    بعد از ورود به کشور تا پایان دوره ی سربازیتون اجازه خروج نخواهید داشت.
    * البته امکان خاصی هم به تازگی ایجاد شده که بدون مشکل رفت و آمد کنید.

سلام میخواستم بدونم اگه بخوام برای اردیبهشت 93 اعزام شم تا کی مهلت ارسال دفترچه رو دارم. منظورم آخرین فرجه برای اعزام 1 اردیبهشته 93 هست

سلام
    خسته نباشين
    آقا من يه سوال شديدا حياتي دارم - خواب خوراك ندارم فكرم به جايي قد نميده
    من مهرماه سال 88 كارشناسي كامپيوتر قبول شدم
    اما مهرماه 90 با وارد كردن مرخصي با شماره دانشجويي 88.... من رو ثبت نام كردن (بدون هيچ غيبتي) و الان كه 7 اسفند 1392 هست من ميخواستم تغيير رشته بدم(ضعيف بودم رياضيات) و رشته اي كه اينقدر رياضيات نداشته بردارم
    و در كنكور بدون آزمون رشته ي ديگري رو ثبت نام كردم

ميگن اول انصراف بده تسويه حساب كن بعدا تكليفت رو مشخصي كنيم
    الان با توجه به اينكه سنوات تحصيلي كارشناسي پيوسته من 5 سال هست به چه ترتيب حساب ميشه؟ مرخصي هام محسوب ميشه ؟ من ميتونم الان انصراف بدم و برم رشته اي كه ميخوام رو بخونم ؟
    اين 5 سال سنوات رو چطوري حساب ميكنن ؟؟؟؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ghost67hamed نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشين
    آقا من يه سوال شديدا حياتي دارم - خواب خوراك ندارم فكرم به جايي قد نميده
    من مهرماه سال 88 كارشناسي كامپيوتر قبول شدم
    اما مهرماه 90 با وارد كردن مرخصي با شماره دانشجويي 88.... من رو ثبت نام كردن (بدون هيچ غيبتي) و الان كه 7 اسفند 1392 هست من ميخواستم تغيير رشته بدم(ضعيف بودم رياضيات) و رشته اي كه اينقدر رياضيات نداشته بردارم
    و در كنكور بدون آزمون رشته ي ديگري رو ثبت نام كردم

ميگن اول انصراف بده تسويه حساب كن بعدا تكليفت رو مشخصي كنيم
    الان با توجه به اينكه سنوات تحصيلي كارشناسي پيوسته من 5 سال هست به چه ترتيب حساب ميشه؟ مرخصي هام محسوب ميشه ؟ من ميتونم الان انصراف بدم و برم رشته اي كه ميخوام رو بخونم ؟
    اين 5 سال سنوات رو چطوري حساب ميكنن ؟؟؟؟
    سلام

اولین سوالی که مطرح میشه اینه که شما اگه انصراف بدی مدرکت چی میشه؟ معمولا در صورت گذروندن بیش از 70 واحد (در رشته های مهندسی) به شما مدرک معادل فوق دیپلم تعلق میگیره که در مورد شما این خوب نیست! چون که:
    دانشجوياني كه با انصراف ازتحصيل ،به عنوان دارندگان مدرك معادل درمقطع پايين شناخته مي شوند تا پايان خدمت دوره ضرورت حق ادامه تحصيل نخواهند داشت .
    سوال بعدی اینه که آیا وارد غیبت شدی یا نه؟ که خب خوشبختانه هنوز نشدی ولی مواظب باش که خارج از بازه نری:
    برابر تبصره (1) ماده (33) قانون خدمت وظيفه عمومي حداكثر معافيت تحصيلي براي كارشناسي پيوسته پنج سال است.
    سوال سوم اینه که شما از اینجا انصراف دادی بعدش کجا میخوای بری؟ دانشگاهی که میخوای ثبت نام کنی آیا معافیت تحصیلی شاملش میشه یا به عنوان دوره ی آزاد به حساب میاد؟ که این مورد رو فقط اداره آموزش دانشگاه جدیدت میتونه بهت اطلاع بده (حامد جان "كنكور بدون آزمون" دیگه چه صیفه ایه؟ ) در این مورد هم باید دوره ی آزاد به حساب نیاد! چونکه:
    مشمولاني كه به صورت داوطلب آزاد تحصيل مي كنند حق استفاده از معافيت تحصيلي را نخواهند داشت وشروع به تحصيل داوطلب آزاد به عنوان انصراف از تحصيل تلقي مي گردد.
    بعد از اینکه هر سه خوان بالا رو با موفقیت پشت سر گذاشتی (که امیدوارم بذاری) میتونی انصراف بدی و تحصیلت رو در دانشگاه جدید آغاز کنی. فقط حواست باشه که این امکان فقط و فقط 1 بار در طول دوران تحصیلت قابل استفاده است و اگه 2 سال دیگه بخوای دوباره انصراف بدی دیگه تحت هیچ شرایطی پذیرفته نمیشه (بنابر قوانین کنونی). چرا که:
    مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف و مجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به تحصیل ادامه دهند.
    در نهایت هم با ورودت به دوره ی کارشناسی جدید همه ی شمارنده ها صفر میشه و همه چیز از اول شروع میشه (سنوات و غیره...).

تمام این بند و تبصره ها هم با کمی تلخیص از اینجا استخراج شد که خوندنش رو اکیدا بهت توصیه می کنم، موفق باشی.

Junior Member

سلام دوستان من اطلاعاتم زیاد نیست اگه ممکنه کسی منو راهنمایی کنه
    من سال 83 بلافاصله بعد از کنکور وارد دانشگاه شدم و شهریور سال 88 فارغ التحصيل شدم و بلافاصله همون مهر 88 فوق لیسانس رو شروع کردم...ترم 7 دفاع کردم یعنی اسفند 91..ولی تا فارغ التحصيل شدم شد بهمن 92 ...الان میخواستم بدونم من غیبت خوردم؟ یا تا کی وقت دارم دفترچه بفرسم؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط pingulii نمایش پست ها
    سلام دوستان من اطلاعاتم زیاد نیست اگه ممکنه کسی منو راهنمایی کنه
    من سال 83 بلافاصله بعد از کنکور وارد دانشگاه شدم و شهریور سال 88 فارغ التحصيل شدم و بلافاصله همون مهر 88 فوق لیسانس رو شروع کردم...ترم 7 دفاع کردم یعنی اسفند 91..ولی تا فارغ التحصيل شدم شد بهمن 92 ...الان میخواستم بدونم من غیبت خوردم؟ یا تا کی وقت دارم دفترچه بفرسم؟
    شما از سنوات ارفاقی استفاده کردید و این غیبت به حساب نمیاد.
    اما تاریخ اتمام معافیت تحصیلی دوره ی ارشد ما اسفند 91 هست! و بنابر این تا اسفند 1392 فرصت دارید که دفترچه رو ارسال کنید. تاریخ دقیقش هم دقیقا تاریخ روز دفاعتون هست. (یعنی اگه 25 اسفند 92 دفاع کردین باید تا 25 اسفند 93 دفترچه رو پست کنید) توجه داشته باشید که حتی 1 روز غیبت رو هم ممکنه حساب کنند!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    شما از سنوات ارفاقی استفاده کردید و این غیبت به حساب نمیاد.
    اما تاریخ اتمام معافیت تحصیلی دوره ی ارشد ما اسفند 91 هست! و بنابر این تا اسفند 1392 فرصت دارید که دفترچه رو ارسال کنید. تاریخ دقیقش هم دقیقا تاریخ روز دفاعتون هست. (یعنی اگه 25 اسفند 92 دفاع کردین باید تا 25 اسفند 93 دفترچه رو پست کنید) توجه داشته باشید که حتی 1 روز غیبت رو هم ممکنه حساب کنند!
    ولی من مدرکم رو که الان میخوام بدم نظام وظیفه روش زده تاریخ فراغت از تحصیل بهمن 92.... اصلا چیزی از تاریخ دفاع من نیست...چطور میخوان غیبت بزنن؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)