صفحه 34 از 57 نخستنخست ... 242526272829303132333435363738394041424344 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

Junior Member ARMM آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

با عرض سلام و ادب و احترام
    برای کارشناسی ناپیوسته (که حالا مدت زمان تحصیل مجازش 2.5ساله) و این مدت زمان پر شده و کار به ترم شش و ترم تابستون و ترم 7 کشیده! آیا سنوات افزایش میدن به این میزان؟

Junior Member

دوستان خواهش میکنم جواب بدید...
    دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزادم و این ترم سنواتم پر میشه و حداقل سه ترم دیگه از درسم مونده.. آیا دانشگاه سنواتم رو تمدید میکنه؟؟ از استرس قلب درد گرفتم لطفاً کمک کنید...

Junior Member Mr98 آواتار ها

سلام دوستان
    ممنون میشم هرکی اطلاع قطعی داره پاسخ بده چون واقعا نگران شدم.

من یکبار از مهلت معافیت یکساله ی پس از فراغت از تحصیل استفاده کردم، بعد از پیش دانشگاهی؛ یعنی همان سال اول در دانشگاه قبول نشدم و یکسال پشت کنکور ماندم، و سپس در دانشگاه دولتی پذیرفته شدم.
    الان که درس کارشناسیم تموم بشه، من بازم میتونم یکبار دیگه یکسال فراغت از تحصیل داشته باشم یا نه، یعنی مجاز هستم وقتی فارغ التحصیل شدم یکسال پشت کنکور ارشد بمونم یا نه؟
    خیلی ممنون میشم اگه قبل از توضیحات خوبتون یک بله یا خیر هم بگید تا دقیقا تکلیفمو بدونم...

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr98 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم هرکی اطلاع قطعی داره پاسخ بده چون واقعا نگران شدم.

من یکبار از مهلت معافیت یکساله ی پس از فراغت از تحصیل استفاده کردم، بعد از پیش دانشگاهی؛ یعنی همان سال اول در دانشگاه قبول نشدم و یکسال پشت کنکور ماندم، و سپس در دانشگاه دولتی پذیرفته شدم.
    الان که درس کارشناسیم تموم بشه، من بازم میتونم یکبار دیگه یکسال فراغت از تحصیل داشته باشم یا نه، یعنی مجاز هستم وقتی فارغ التحصیل شدم یکسال پشت کنکور ارشد بمونم یا نه؟
    خیلی ممنون میشم اگه قبل از توضیحات خوبتون یک بله یا خیر هم بگید تا دقیقا تکلیفمو بدونم...
    خیلی مطمئن نیستم اما فکر نمیکنم یک سال فرجه بعد از فارغ التحصیلی ربطی به یک سال پشت کنکور ماندن داشته باشه
    هرکی درسش تموم بشه یک سال وقت داره خودشو معرفی کنه بازم از نظام وظیفه بپرس
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    خیلی مطمئن نیستم اما فکر نمیکنم یک سال فرجه بعد از فارغ التحصیلی ربطی به یک سال پشت کنکور ماندن داشته باشه
    هرکی درسش تموم بشه یک سال وقت داره خودشو معرفی کنه بازم از نظام وظیفه بپرس
    سلام
    من هم نظر این دوستمون رو تایید می کنم چون من هم مشابه شما یه سال پشت کنکور کارشناسی بودم و بعد از لیسانس هم از فرجه 6 ماهه استفاده کردم. ( چند سال قبا این فرجه یک ساله که می فرمایید 6 ماهه بود) و خیلی راحت بعدش رفتم سربازی و هیش مشکلی از لحاظ غیبت و اینا در کار نبود.

موفق یاشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer engineering - IUST

بله..بعد از اتمام هر مقطع تحصیلی میتونید از یک سال فراغت خود استفاده کنید.
    "مشمولانی که از تاریخ ۲۲/۲/۹۰ به بعد در مقاطع تحصیلی در دانشگاه فارغ التحصیل شده اند حق استفاده از مهلت ۱ ساله را خواهند داشت."
    http://www.sarbazi.us/%D9%BE%D8%B1%D...8C%D9%84%DB%8C

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer engineering - IUST

با عرض سلام و احترام..
    همسر بنده در حال حاضر ترم 4 ارشد هستن.واسه Phd امسال نمی رسیم اپلای کنیم و ایشون مجبور به استفاده از یک سال سنوات میشن. به فرض اینکه شهریور سال 95 ایشون دفاع کنن؛پس تا شهریور سال 96 فراغت از تحصیل دارن و واسه ترم پاییز دانشجوی Phd میشن.
    نگرانی بنده اون یک ماه یا چند روزی هست که فاصله بین اتمام مهلت فراغت و شروع تحصیل در آمریکا هست.

1- آیا مشکلی بوجود می آد و غایب محسوب میشن؟
    2- از روزی که دانشگاه پذیرش بده ، فرد مشمول دانشجو شناخته میشه و میتونه از معافیت استفاده کنه؛ یا از روزی که کلاس ها شروع شن؟
    3- یا باید قبل از اینکه فرصت فراغت تموم شه دفترچه رو بفرستن و بعد با معافیت تحصیلی برن؟

پیشاپیش یک دنیا از راهنمایی هاتون تشکر میکنم.

Junior Member

سلام دوستان ...
    لطفا افراد مطلع راهنمایی کنن، ممنون میشم.
    سنوات دوره دکترا برای معافیت تحصیلی چند سال است و اگر تمام شود، با عدم مراجعه داوطلب آیا سنوات ارفاقی به صورت خودکار اعمال میشود یا نیاز به طی مراحل خاصی میباشد ؟
    طول مدت سنوات ارفاقی برای دوره دکترا چند سال است ؟ خروج از کشور در طی این دوران به چه شکل خواهد بود ؟
    کمسیون موارد خواص دانشگاه برای دانشجویان خارج از کشور کجاست دقیقا ؟
    ممنون میشم کمکم کنید، من تا خرداد 94 معافیت تحصیلی برای دکترا دارم ولی هنوز درسم تموم نشده و قطعا بیشتر از خرداد طول میکشه ! چطوری تمدید کنم معافیتمو ؟

Junior Member

با سلام
    من چندتا سوال داشتم منون میشم دوستان راهنمایی کنند

من الان دانشجوی ترم 3 ارشد هستم دانشگاه آزاد
    به دلیل مشکلاتی 2 ترم نتونستم سر جلسه امتحان برم
    ترم 3 هم کلا درس برنداشتم
    من میخوام الان کنکور باز شرکت کنم
    1- معافیتم از نو شروع میشه ؟
    2- اگه 3 ترم گذشته باشه هیچی پاس نکرده باشم بهم اجازه درس خوندن حالا تو دانشگاه خودم یا یه دانشگاه آزاد دیگه میدن ؟ تا چند ترم ؟
    3- اگه برای سرارسری قبول شم وا سه سال دیگه ؟ مثلا یه دانشگاه خوب آیا راهی ست که بشه 6 ترم رو از اول شروع کنم معافیتشو ؟

با تشکر

Junior Member

سلام دوستان
    بنده درسیم داره تموم میشه)کارشناسی) و میخوام بعد از درسم برم خارج از کشور برای اقامت. میخوام بدونم میشه تو فرجه رفت خارج از کشور با وثیقه؟
    ممنون میشم جواب بدید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)