صفحه 35 از 57 نخستنخست ... 252627282930313233343536373839404142434445 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

بنده 31 شهریور امسال فارغ التحصیل میشم مقطع کارشناسی آزاد...میخوام کنکور ارشد بدم یعنی از فرصت یکساله استفاده میکنم...به فرض اگه مهر سال بعد رفتم سر کلاس ارشد و همون نیمه دوم سال درخواست واسه پذیرش بفرستم آلمان و پذیرش بشم باید به دانشگاه اونور بگم که ارشد میخونم و نامه انصراف میدن واسه اینور؟ و اینکه چون میخوام از ارشد ایران انصراف بدم برای رفتن چون از فرصت یکساله استفاده کردم اجازه خروج میدن بهم؟ خیلی ذهنمو مشغول کرده...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomansaadat نمایش پست ها
    بنده 31 شهریور امسال فارغ التحصیل میشم مقطع کارشناسی آزاد...میخوام کنکور ارشد بدم یعنی از فرصت یکساله استفاده میکنم...به فرض اگه مهر سال بعد رفتم سر کلاس ارشد و همون نیمه دوم سال درخواست واسه پذیرش بفرستم آلمان و پذیرش بشم باید به دانشگاه اونور بگم که ارشد میخونم و نامه انصراف میدن واسه اینور؟ و اینکه چون میخوام از ارشد ایران انصراف بدم برای رفتن چون از فرصت یکساله استفاده کردم اجازه خروج میدن بهم؟ خیلی ذهنمو مشغول کرده...
    سلام دوست خوبم
    شما ارشد رو با خیال راحت وقتی قبول شدی ثبت نام کن
    بعد از اون برای گرفتن پذیرش اقدام میکنی
    وقتی پذیرشت اومد میبری وزارت علوم تا تایید بشه دانشگاهت
    بعد وزارت علوم نامه میده به نظام وظیفه که وضعیتت رو اعلام کنن
    نظام وظیفه هم از شما میخواد که نامه فراغت از تحصیلت رو از دانشگاه بگیری(ارشد) و بیاری و نشون بدی که از کارشناسی ارشد انصراف دادی
    و بعد به راحتی بهت معافیت تحصیلی میدن
    سوالی باشه در خدمتم

دوستان یه سوال خیلی مهم داشتم.ممنون میشم جواب بدید
    من بهمن 93 سنواتم تو مقطع کارشناسی ناپیوسته تموم شد و 2 ترم سنوات ارفاقی گرفتم یعنی تا بهمن 94 من بدون غیبت میتونم درس بخونم.اما من همین ترم یعنی خرداد94 درسم تموم میشه و کارشناسی ارشد رو هم قبول شدم و رزرو کردم.میهواستم بدونم با توجه به اینکه من سنوات ارفاقی گرفتم برای ثبت نام ارشد مشکل پیش نمیاد؟؟؟؟؟

Junior Member

سلام دوستان. من از معافیت تحصیلی استفاده میکنم و ترم آخر کارشناسیم. میخواستم بدونم برای کسایی که مشمول هستند امکان داره بعد از اتمام مقطع کارشناسی، یک رشته دیگه رو در بازم در مقطع کارشناسی بخونن یا نمیشه؟
    مثلا یک نفر کارشناسی عمران بگیره و بخواد بعد برای کارشناسی ریاضی هم کنکور شرکت کنه.

Junior Member

با سلام. دوستان یه مشکلی پیش اومده برام. من ترم 6 ارشدم تموم شده و سنوات مجازم تموم شده. این در حالیه که من دو ترم دیگه به اتمام درسم مونده و معدلم هم زیر 14 است. می خواستم بدونم آیا نظام وظیفه فرجه یکساله به من میده که درسم رو تموم کنم؟ یعنی بدون غیبت؟ خیلی ممنونم

بچه ها میشه یکی جواب سوال منو بده دارم میمیرم از شدت استرس
    اگه توی سنوات ارفاقی بدون غیبت در دانشگاه تو مقطع بالاتر قبول شم امکان ادمه تحصیلم هست تو مقطع بالاتر؟؟؟؟

Junior Member

دوستان سلام
    من ورودی 88 دانشگاه آزاد هستم الان ترم 12 هستم.درسم ترم 13 تموم میشه. تو ترم 13 معافیت تحصیلی جهت خروج از کشور میدن بهم؟
    مرسی

Junior Member

با سلام، یه مشکل تا حدی پیچیده و مسخره برام پیش اومده که خیلی نگرانم کرده! سعی می کنم تا جایی که می شه درست و مختصر توضیح بدم و خواهش می کنم که دوستانی که اطلاع دارن راهنمایی کنن.
    بنده در مقطع ارشد هستم و همه واحدهام تموم شده به غیر از چند واحد پیش نیاز عملی که به دلیل مشکل پزشکی که داشتم نتونستم در زمان خودش بردارم و پاس کنم. البته در آن زمان مسئول آموزش بهم گفته بود که واحد های اصلیو پاس کنم و این چند تا پیش نیاز رو یه کاریش می کنه که از بخت بد من الان خودش دانشجو شده و رفته و یکی دیگه به جاش اومده!
    حالا الان حدود یک سال از تموم شدن واحد هام در ترم 4 می گذره و در این مدت حتی من وارد مراحل فارغ التحصیلی هم شدم که بنا به دلایلی تا الان طول کشید و حالا که تمام کارها انجام شده و تسویه حساب هام رو هم گرفتم این آدم جدید که مسئول آموزش شده می گه که پیش نیازهات ناقصه و فارغ التحصیل نمی شی!
    حالا من می خوام بدونم که با توجه به این یک سالی که از آخرین ترمی که گذراندم گذشته و در واقع الان شده 6 ترم، آیا اصلا می تونم یک ترم دیگه دانشجو باشم و این چند تا واحد رو بگذرانم؟ از نظر سنوات مشکلی پیش نمیاد؟ و اینکه این دو ترمی که من اصلا انتخاب واحد نداشتم برام به عنوان مرخصی حساب می شه؟
    عذر می خوام که طولانی شد ولی شدیدا خواهش می کنم کمک کنین چون بنده هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم و این مساله من رو به شدت دچار استرس کرده

Junior Member

با سلام. دوستان یه مشکلی پیش اومده برام. من ترم 6 ارشدم تموم شده و سنوات مجازم تموم شده. این در حالیه که من دو ترم دیگه به اتمام درسم مونده و معدلم هم زیر 14 است. می خواستم بدونم آیا نظام وظیفه فرجه یکساله به من میده که درسم رو تموم کنم؟ یعنی بدون غیبت؟ خیلی ممنونم

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    ممنون میشم اگر به این سوالم جواب بدین چون واقعا برام حیاتیه.
    بنده در حال حاظر دانشجوی کارشناسی ارشد ناپیوسته میباشم و ورودی بهمن 91 هستم. با توجه به سقف سنوات 3 ساله برای کارشناسی ارشد بنده فقط 8ماه تا پایان این مدت سنوات دارم.سوال من اینجاست که ایا با این وضعیت اگر من پذیرش از دانشگاه های خارخ از کشور بگیرم به من مجوز اجازه خروج با معافیت تحصیلی داده میشود یا خیر؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)