صفحه 36 از 57 نخستنخست ... 262728293031323334353637383940414243444546 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط se7ensoad نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان ممنون میشم اگر به این سوالم جواب بدین چون واقعا برام حیاتیه.
    بنده در حال حاظر دانشجوی کارشناسی ارشد ناپیوسته میباشم و ورودی بهمن 91 هستم. با توجه به سقف سنوات 3 ساله برای کارشناسی ارشد بنده فقط 8ماه تا پایان این مدت سنوات دارم.سوال من اینجاست که ایا با این وضعیت اگر من پذیرش از دانشگاه های خارخ از کشور بگیرم به من مجوز اجازه خروج با معافیت تحصیلی داده میشود یا خیر؟؟
    بله، تا زمانی که در سنوات مجاز باشید (همون 3 سال در مورد شما) مشکلی نیست.

Junior Member

با سلام. دوستان یه مشکلی پیش اومده برام. من ترم 6 ارشدم تموم شده و سنوات مجازم تموم شده. این در حالیه که من دو ترم دیگه به اتمام درسم مونده و معدلم هم زیر 14 است. می خواستم بدونم آیا نظام وظیفه فرجه یکساله به من میده که درسم رو تموم کنم؟ یعنی بدون غیبت؟ چون معدلم زیر 14 هست میترسم دانشگاه یا نظام وظیفه اذیت کنه

Junior Member najafi2006 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسي الكترونيك و ارشد مهندسی نانو فوتونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط abja نمایش پست ها
    با سلام. دوستان یه مشکلی پیش اومده برام. من ترم 6 ارشدم تموم شده و سنوات مجازم تموم شده. این در حالیه که من دو ترم دیگه به اتمام درسم مونده و معدلم هم زیر 14 است. می خواستم بدونم آیا نظام وظیفه فرجه یکساله به من میده که درسم رو تموم کنم؟ یعنی بدون غیبت؟ چون معدلم زیر 14 هست میترسم دانشگاه یا نظام وظیفه اذیت کنه
    سلام
    فکر کنم یک ترم بیشتر بهتون فرصت ندن دوست عزیز، که همونم کلی شورا و این مباحث میارن و میبرنتون ...
    من آنقدر هنرمند هستم كه در خيال خودم آزادانه ترسيم ميكنم، خيال مهمتر از دانش است زيرا دانش محدود است ولی خیال دنیا را در بر میگیرد.

"آلبرت انیشتین"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Fluid Mechanical Engineering

سلام دوستان سوالی داشتم که خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین. دوستان من ۲ ماه پیش که ترم اخر بودم برای اواسط تابستان درخواست گواهی خروج از کشور دادم و نظام وظیفه رفتم وصیغه گذاشتم و حتی پاسپورتمم گرفتم،
    امروز که به دانشگاه رفتم گفتن کارای فارغ التحصیلیتو انجام بده،منم کارامو که انجام دادم گفتن گواهی اشتغالت زمانیکه اخرین نمرت اومده دیگه باطل شده و مشمولی و کارامو انجام دادم و لغو گواهیمم گرفتم،ازشون پرسیدم که مشکلی برای خروجم بوجود نمیاد،گفتن هیچ مشکلی بوجود نمیاد،
    حالا سوالم اینه که در فرودگاه ممکنه گیر بدن و مانع خروجم بشن؟؟
    دوستان خیلی حیاتیه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط najafi2006 نمایش پست ها
    سلام
    فکر کنم یک ترم بیشتر بهتون فرصت ندن دوست عزیز، که همونم کلی شورا و این مباحث میارن و میبرنتون ...
    خیلی ممنون از پاسخ شما

پیگیری کردم و گفتن مشکلی نیست. تا ترم 8 سنوات ارفاقی می دن و غیبتی در کار نیست. بخصوص که دانشگاه آزاده و همیشه اوکیه. هم نظام وظیفه هم دانشگاه فقط یکم دوندگی داره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering (sharif university of technology)

سلام دوستان. من کیسم خیلی خاصە و واقعا" ممنون می شم اگە راهنماییم کنین.
    من برای دکتری مستقیم معافیت تحصیلی گرفتم و اومدم آمریکا. بعد دو سال اون رو ول کردم و اومدم تو یە دانشگاه بهتر تو کانادا مستر خوندم. تا اینجا من تخلفی نکردم چون هر دانشجو حق دارە اگە سنواتش تموم نشدە یک بار انصراف بدە و تو یە مقطع یا تو همون مقطع دوبارە درس بخونە بە شرطی کە قبلا" از اون مقطع فارغ التحصیل نشدە باشە. من ایران فقط لیسانس داشتم و آمریکا تو اون دو سالی کە دانشجوی دکتری بودم یە مدرک فوق هم بو من دادن ولی این مدرک هیچ جایی تو ایران و یا مراکز مرتبط با ایران ثبت نشدە و هیچ گواهی مبنی بر دادە شدنش وجود ندارە. حالا اگە من برگردم ایران لازمە اثبات کنم کە من مدرک ارشد ندارم و در نتیجە می تونم برای ارشد معافیت تحصیلی بگیرم؟ چجوری باید همچین چیزی رو اثبات کرد؟ یعنی چطور آدم باید ثابت کنە کە یە مدرکی رو ندارە؟

Junior Member

سلام، حقیقتش دارم 9 ترمه میشم (کارشناسی) ولی می خواهم همون سال ترم 9 کنکور ارشد شرکت کنم و این وسط یکم گیج شدم، اگه ترم 9 فارق بشم راهی هست همون سال ارشد شرکت کنم؟ چون سال بعد می ترسم از نظر سربازی مشکل پیدا کنم، شنیدم ترم 9 اخر بهمن فارق التحصیل میشه و یک سال فرجه نظام وظیفه دقیقا میشه نزدیک کنکور ارشد سال بعد! یعنی اخرش باید اموزشی برم و بعد اگه قبول شدم برگردم ارشد؟

با سلام
    من ترم 8 کارشناسی هستم و 10 ترمه درسم رو تموم میکنم و میخوام برای خارج از کشور اقدام کنم با توجه به این که هنوز مدرک زبانم رو نگرفتم و دد لاین دانشگاه ها آذر و دی ماه هستن
    و من الان در حال حاضر نمیتونم اقدام کنم میخواستم بدونم اگر شهریور سال آینده (سال 95) که فارغ التحصیل شدم (با توجه به این که مدت سنوات تحصیلی 5 سال یا 10 ترم هست) و من سال آینده 5 سال تکمیل میشه
    از اون فرجه یکساله بعد از فارغ التحصیلی میتونم استفاده کنم و برای دانشگاه های خارج اقدام کنم و مهر سال 96 سر کلاس ها برم یا باید به خدمت برم؟؟؟؟
    مرسی

Junior Member

سلام
    اگه کسی بتونه منو راهنمایی کنه ممنون می شم ..
    موقع فارغ التحصیلی به من گفتم 98 نمره نیاز داری تا بتونم معدلم 12 بشه و مدرک بگیرم... به عبارتی یه ترم جدید و 20 واحد( منم درس خون حتما این نمره رو می گیرم )
    حالا سوالم اینه ؟ شنیدم امکان این هست اگه آموزش کل موافقت کنه نمره های افتاده رو حذف کرد و میزان لازم رسوند
    دوم اینکه نظام وظیفه برای این مورد سنوات ارفاقی برای بار سوم می ده ؟ یعنی وارد ترم 15 بشم ؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط samanlagzi نمایش پست ها
    سلام دوستان. من کیسم خیلی خاصە و واقعا" ممنون می شم اگە راهنماییم کنین.
    من برای دکتری مستقیم معافیت تحصیلی گرفتم و اومدم آمریکا. بعد دو سال اون رو ول کردم و اومدم تو یە دانشگاه بهتر تو کانادا مستر خوندم. تا اینجا من تخلفی نکردم چون هر دانشجو حق دارە اگە سنواتش تموم نشدە یک بار انصراف بدە و تو یە مقطع یا تو همون مقطع دوبارە درس بخونە بە شرطی کە قبلا" از اون مقطع فارغ التحصیل نشدە باشە. من ایران فقط لیسانس داشتم و آمریکا تو اون دو سالی کە دانشجوی دکتری بودم یە مدرک فوق هم بو من دادن ولی این مدرک هیچ جایی تو ایران و یا مراکز مرتبط با ایران ثبت نشدە و هیچ گواهی مبنی بر دادە شدنش وجود ندارە. حالا اگە من برگردم ایران لازمە اثبات کنم کە من مدرک ارشد ندارم و در نتیجە می تونم برای ارشد معافیت تحصیلی بگیرم؟ چجوری باید همچین چیزی رو اثبات کرد؟ یعنی چطور آدم باید ثابت کنە کە یە مدرکی رو ندارە؟
    سلام دوست عزیز،

اون مدرک ارشد رو فراموش کنید. نیازی هم نیست هیچ جایی ازش یاد کنید.
    آیا قصد ادامه تحصیل تا مقطع دکترا رو دارید؟ اگه دارید، فقط کافیه که تغییر دانشگاه رو به وزارت علوم اطلاع بدین. یعنی بهشون اطلاع بدین که دیگه آمریکا نیستید و به کانادا رفتید.
    فقط توجه داشته باشید که در این مورد از شما گواهی انصراف از آمریکا رو خواهند خواست!
    بعدا هم که برای دکترا اقدام کردید، درخواست تمدید معافیت تا مقطع دکترا خواهید کرد.

تنها مشکلی که پیش میاد این هست که شما چون برای دکترا (7 سال) معافیت گرفتید الآن با این وضعیت جدید معافیتتون باید کاهش پیدا کنه (به 3 سال) که اطلاع ندارم این روند رو چطوری مدیریت میکنن.

در هر صورت نگران چیزی نباشید، شما قانونی خارج شدید و قانونی هم مشغول تحصیل هستید، الآن هم که داوطلبانه دارید وضعیت رو بهشون اطلاع میدید.
    به طور کلی هم مادامی که شما برای تحصیل به صورت قانونی دارید تلاش می‌کنید، کشور از شما حمایت میکنه و تا حد ممکن خطاهای جزیی پیش اومده رو هم نادیده می‌گیره (هر چند که ممکنه در ظاهر این موضوع دیده نشه ولی واقعیت هست).

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)