صفحه 37 از 57 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط shadmehrr نمایش پست ها
    سلام دوستان سوالی داشتم که خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین. دوستان من ۲ ماه پیش که ترم اخر بودم برای اواسط تابستان درخواست گواهی خروج از کشور دادم و نظام وظیفه رفتم وصیغه گذاشتم و حتی پاسپورتمم گرفتم،
    امروز که به دانشگاه رفتم گفتن کارای فارغ التحصیلیتو انجام بده،منم کارامو که انجام دادم گفتن گواهی اشتغالت زمانیکه اخرین نمرت اومده دیگه باطل شده و مشمولی و کارامو انجام دادم و لغو گواهیمم گرفتم،ازشون پرسیدم که مشکلی برای خروجم بوجود نمیاد،گفتن هیچ مشکلی بوجود نمیاد،
    حالا سوالم اینه که در فرودگاه ممکنه گیر بدن و مانع خروجم بشن؟؟
    دوستان خیلی حیاتیه.
    انشالله مشکلی پیش نمیاذ. کلا سیستم نظام وظیفه یکم مشکل داره. خود من سال اول ارشدم رو برد دانشکده دیدم که از دانشگاه اخراج شدم/ رفتم آموزش دیدم در صورتی که من کلا دانشگاه بودم واسم مشمول و سرباز فراری خورده بوده واسه یه اشتباه تایپی. نیم ساعته درست شد و شرایط به حالت عادی برگشت. شما اگه پاسپورت گرفتی یعنی تموم!

سلام دوستان
    یه مشکلی پیش اومده!
    من 6ترم کاردانی خودنم و تموم شده (خرداد 94) حالا فهمیدم که از زمان ورود ما سنوات مجاز شده 5ترم ولی پشت کارت دانشجویی اعتبارش تا آخر شهریور 94 هست یعنی 6ترم

مشکلی که هست شنیدم اگه سنوات مجاز تموم بشه برای خروج از کشور معافیت تحصیلی نمیدن! آیا این درسته؟
    و اینکه اگه سنوات پر بشه با کمیسیون موارد خاص یک سال تمیدید بشه معافیت تحصیلیم آیا باز هم معافیت تحصیلی برای خارج از کشور میدن؟

میخوام برم از سازمان مربرطه بپرسم ولی واقعا نمیدونم حتی کجا باید رجوع کنم؟ کسی میتونه راهنمایی کنه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط RCharacter نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه مشکلی پیش اومده!
    من 6ترم کاردانی خودنم و تموم شده (خرداد 94) حالا فهمیدم که از زمان ورود ما سنوات مجاز شده 5ترم ولی پشت کارت دانشجویی اعتبارش تا آخر شهریور 94 هست یعنی 6ترم

مشکلی که هست شنیدم اگه سنوات مجاز تموم بشه برای خروج از کشور معافیت تحصیلی نمیدن! آیا این درسته؟
    و اینکه اگه سنوات پر بشه با کمیسیون موارد خاص یک سال تمیدید بشه معافیت تحصیلیم آیا باز هم معافیت تحصیلی برای خارج از کشور میدن؟

میخوام برم از سازمان مربرطه بپرسم ولی واقعا نمیدونم حتی کجا باید رجوع کنم؟ کسی میتونه راهنمایی کنه؟

نگران نباشید، هیچ مشکلی نیست. میتونید به تحصیلتون در مقطع بعدی ادامه بدین به شرطی که از مقطع فعلی فارغ التحصیل بشین!

برای اطلاعات بیشتر، صفحات پیشین همین تاپیک رو مرور کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1615035

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1615349

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1688643

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1749662

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1757036

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی

با سلام خدمت دوستان
    یه سوالی داشتم ممنون میشم کمکم کنید
    بنده درسم رو در مقطع کارشناسی تو تابستون 94 تموم کردم...میخوام برای دوره کارشناسی اشد در کشور برزیل ادامه تحصیل بدم...بنده سنوات تحصیلی م پر شده یا باید برم خدمت یا در ایران ادامه تحصیل بدم
    کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد رو دادم و قبول شدم...می تونم ترم مهر و ترم بهمن را مرخصی تحصیلی بگیرم(یعنی ترم اول و دوم) و تابستون سال 95 برای عزیمت به برزیل ،دانشگاه آزاد رو ول کرده و با وثیقه 2 میلیون تومنی به بهانه پاسپورت زیارتی کشور را ترک و از آنجا به ترکیه و بعد به برزیل عزیمت کنم؟؟؟

Junior Member ARMM آواتار ها

با عرض سلام
    از دوستان تا بحال کسی به کمیسیون بررسی موارد خاص برای گرفتن افزایش سنوات تحصیلیمراجعه کرده؟

سلام دوستان!
    یه سوالی داشتم اگه کسی جوابمو بده ممنون میشم!
    دوستان اگه اپلای کرده باشی ولی زمانی که کلاسات قراره شروع بشه مشمول شده باشی یعنی یه سال بعد فارغ التحصیلیت هم تموم شده باشه، میشه سربازی رو نیمه کاره رها کرد و رفت، یا باید حتما سربازیت تموم شه؟
    ویرایش توسط bmohammadian : October 5th, 2015 در ساعت 11:21 PM

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط bmohammadian نمایش پست ها
    سلام دوستان!
    یه سوالی داشتم اگه کسی جوابمو بده ممنون میشم!
    دوستان اگه اپلای کرده باشی ولی زمانی که کلاسات قراره شروع بشه مشمول شده باشی یعنی یه سال بعد فارغ التحصیلیت هم تموم شده باشه، میشه سربازی رو نیمه کاره رها کرد و رفت، یا باید حتما سربازیت تموم شه؟
    شما اگر وسط سربازی پذیرش از مقطع بالاتر داشته باشی میتونی از سربازی بیای بیرون معافیت تحصیلی بگیری و با وثیقه از کشور خارج بشی
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

نقل قول نوشته اصلی توسط zazoz نمایش پست ها
    darklord عزیز سلام،

ممنون میشم که این سوال من را دقیق جواب بدید چونکه نگران کننده شده. ممنون.

من ورودی 89 ارشد هستم بعد از پایان 3 سال، 1 سال نیز سنوات ارفاقی از نظام وظیفه گرفته ام که فرصتش 31 شهریور به پایان میرسه. من 21 فروردین 93 از پایان نامه دفاع کردم ولی هنوز کار فارغ التحصیلی من به پایان نرسیده و در صورتی که برسه نیز تاریخ فراغتم میخوره 21 فروردین 93. حالا سوال من اینه که آیا من تا پایان سنوات ارفاقی (31 شهریور) فرصت دارم که دفترچه را ارسال کنم تا غیبت نخورم یا اینکه از تاریخ دفاع 1 سال فرصت دارم؟ (یعنی میتونم 21 فروردین 94 بفرستم) (من شنیدم میگن سنوات ارفاقی در واقع همون فرجه 1 ساله بعد از فراغت است و دیگر 1 سال دیگری وجود ندارد)

خواهشا شما و افراد دیگری که تجربه دارند راهنمایی بفرمایید.
    سلام ببخشید یعنی شما ورودی مهر 89 ارشد هستی بعد از سه سال یعنی سال 91 که ارشد و تموم نکردی ، فرصت مجاز یک ساله دیگه هم از نظام وظیفه گرفتی و باید تا پایان ترم 8 یعنی 31 شهریور 92 تموم میکردی ولی بازم نکری و ترم 9 هم فرصت گرفتی یعنی اگه آخر ترم 9 هم تموم میکردی میشد پایان بهمن 92 که باز هم نکردی و رفتی تو ترم 10 در کارشناسی ارشد! و فروردین 93 که در ترم 10 هست دفاع کردی من گیج شدم چطور تونستی با وجود اینکه پایان خدمت نداری تا 10 ترم بری ما ترم 7 یم دارن اخراجمون میکنن میشه همه دوستان نظر بدن لطفا؟ در ضمن آقای دارک لرد شاید چون ایشون ورودی قبل 90 بوده مدت زمان مجاز ارشد اون زمان بیشتر بوده؟ در ضمن دوستان موردی و سراغ دارن که تو دانشگاه آزاد اجازه تحصیل در ترم 8 و تو ارشد دانشگاه یا نظام وظیفه نداده باشهاگه موردی و سراغ دارن از خودشون یا از جایی یا کسی شنیدن لطفا بگن.

لطفا حتما کامل یا قسمتی که میدونین همه جواب بدن خییییلی ضروری

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl141414 نمایش پست ها
    در ضمن آقای دارک لرد شاید چون ایشون ورودی قبل 90 بوده مدت زمان مجاز ارشد اون زمان بیشتر بوده؟
    بله. تا پیش از این سال 89 یا 90 قانون مشخصی برای ارشد وجود نداشت و شما میتونستی به هر مدتی که مایل هستی تحصیلاتت رو ادامه بدی. ولی الآن قانون به این صورت هست:

23- سقف سنوات هاي مجاز تحصيلي در مقاطع مختلف دانشگاهي ، به چه ميزان مي باشد؟
    جواب : برابر تبصره (1) ماده (33) قانون خدمت وظيفه عمومي ، حداكثر معافيت تحصيلي براي دانش آموزان تا سن بيست سال تمام ودر هر يك از مقاطع تحصيلي كارداني دو و نيم سال، كارشناسي ناپيوسته وكارشناسي ارشد ناپيوسته سه سال، كارشناسي پيوسته پنج سال وكارشناسي ارشد پيوسته شش سال، دكتراي پيوسته هشت سال و دكتراي تخصصي شش سال است.
    البته کمیسیونی وجود داره که شما در شرایط خاص میتونید از این کمیسیون درخواست ترم اضافه کنید. که اصطلاحا بهش "سنوات ارفاقی" گفته میشه. از شرایط این کمیسیون و شیوه ی درخواست سنوات اطلاعی ندارم.

منبع: http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...=25&pageid=521

دارک لرد عزیز میشه شما و سایر دوستان صرفا تجربیات خودتون یا دوستانتون و بگین(چون تجربه است درست و غلط بودنش مهم نیست) که آیا در دانشگاه آزاد در مقطع ارشد آیا در ترم هشت(یعنی سال چهارم ، البته تو ترم هشت دفاع کنم ایشالا) هم ،الان اجازه تحصیل میده نظام وظیفه و دانشگاه آزاد؟ یا اینکه نه اخراجیم ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)