صفحه 4 از 57 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

بنده همین اخیراً دفترچه خریدم و بر اساس چیزی که توش نوشته:
    مهلت مجاز تحصیل در کارشناسی 6 سال هست، که با تصویب کمیسیون موارد خاص دانشگاه تا 2 نیمسال دیگر بدون غیبت می تونید تحصیل کنید. پس اگر کمیسیون موارد خاص دانشگاه به شما تمدید سنوات برای ترم های 13 و 14 بده مشکلی نخواهید داشت. موفق باشید.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Junior Member

خب فکر نمی کنم اون موارد خاص (مثل بیماری و فوت فامیل درجه 1 و ...) شامل حال من بشه. من فقط ترم اول 6واحد پیش خوردم, نمی دونم این موثر هست یا نه.
    یعنی اگه جزو اون موارد نباشم بهم نمی دن؟!!

Junior Member

دوستان اگه کسی اطلاعات داره بهم بده ممنون میشم، کمک کنید :
    دوست من همه درسهاش را گذارنده، به خاطر سربازی کارهای فارغ التحصیلی از دانشگاهشو انجام نداده، دانشگاه آزاد تهران. الان به خاطر اقدام برای معافیت پزشکی از سربازی، به دانشگاه رجوع کرده، و انها هم گفتن که تا وضعیت نظام وظیفه معلوم نشه دانشگاه نمیتونه کاری بکنه، گواهی موقت هم نمیدند، از طرفی برای معافیت هم باید مشخص کنه وضعیت تحصیلش رو.
    نمیدونم چه کار کنیم، اگر انصراف بده، آیا امکانش هست بعدن مدرک رو گرفت؟ اگر انصراف بده، مدرک فوق دیپلم هم بهش نمیدن؟ راهی سراغ دارید؟ وکیل لازم هست؟

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_17173 نمایش پست ها
    خب فکر نمی کنم اون موارد خاص (مثل بیماری و فوت فامیل درجه 1 و ...) شامل حال من بشه. من فقط ترم اول 6واحد پیش خوردم, نمی دونم این موثر هست یا نه.
    یعنی اگه جزو اون موارد نباشم بهم نمی دن؟!!
    اینکه تحت چه شرایطی کمیسیون موارد خاص تمدید سنوات برای ترم های 13 و 14 می ده رو من نمی دونم. اما چیزی که خودم دیدم اینه که معمولاً تمدید سنوات رو انجام می دند و بعید می دونم مشکلی باشه. به هر حال باید دلایلی برای طول کشیدن تحصیلتون داشته باشید، که این دلایل می تونه حقیقی یا خیالی باشه! بهترین کار اینه که از خود دانشگاه و مسئولین کمیسیون سوال کنید.

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamr نمایش پست ها
    دوستان اگه کسی اطلاعات داره بهم بده ممنون میشم، کمک کنید :
    دوست من همه درسهاش را گذارنده، به خاطر سربازی کارهای فارغ التحصیلی از دانشگاهشو انجام نداده، دانشگاه آزاد تهران. الان به خاطر اقدام برای معافیت پزشکی از سربازی، به دانشگاه رجوع کرده، و انها هم گفتن که تا وضعیت نظام وظیفه معلوم نشه دانشگاه نمیتونه کاری بکنه، گواهی موقت هم نمیدند، از طرفی برای معافیت هم باید مشخص کنه وضعیت تحصیلش رو.
    نمیدونم چه کار کنیم، اگر انصراف بده، آیا امکانش هست بعدن مدرک رو گرفت؟ اگر انصراف بده، مدرک فوق دیپلم هم بهش نمیدن؟ راهی سراغ دارید؟ وکیل لازم هست؟
    ببینید اصولاً تا زمانی که کسی دانشجو باشه نمی تونه واسه معاف پزشکی اقدام کنه. حالا اگر ایشون دانشجو هستند که نباید تا زمان فارغ التحصیلی به فکر معاف پزشکی باشند. بعد از اون می شه برای معاف پزشکی اقدام کرد. بعد از انصراف که نمی شه مدرک گرفت. حالا شاید فوق دیپلم بدند اما لیسانس رو که دیگه نمی دند. اگر بفرمایید چند ترم از تحصیل ایشون گذشته می شه جواب داد که الان ایشون غیبت خورده یا نه.
    البته با غیبت هم می شه واسه معاف پزشکی اقدام کرد، منتها اگر معاف شناخته نشند باید با غیبت (3 ماه اضافه خدمت) برند سربازی. اگر هم معاف بشند که دیگه مهم نیست و برگه معافیت می گیرند.

Junior Member

مرسی از جوابتون، سال ۸۷ درسها گذارنده شده و تمام شده، از ان زمان تا حالا برای فارغ التحصیلی اقدام نکرده، الان میخاد معافیت پزشکی بگیره، چکار باید بکنه؟؟ دانشگاه هم میگه اول نظام وظیفه وضع را باید روشن کند، از طرفی نظام وظیفه هم اگر فارغ التحصل نباشد معافیت پزشکی نمیدهد

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

گفتم که. حق با نظام وظیفه است. کسی که در حال تحصیل باشه نمی تونه برای معافیت پزشکی اقدام کنه. باید فارغ التحصیل یا اخراجی یا انصرافی باشه و کارش با دانشگاه تموم شه اونوقت برای معافیت پزشکی اقدام کنه. با این حساب فکر کنم ایشون غیبت بخوره. اما برای معافیت پزشکی مشکلی نیست. یعنی ایشون درخواست معافیت پزشکی می ده و اگر معاف شناخته بشه اون غیبت اثری نداره.
    جمع بندی: ایشون بهتره کارای فارغ التحصیلی رو انجام بده، و بعد برای معافیت پزشکی اقدام کنه. اگر جور بشه که معاف می شه، اگر جور نشه با غیبت می ره سربازی.

Junior Member

سلام دوستان خسته نباشید
    من ترم 15 هستم یک ترم از درسم مونده ، دانشگاه با یک ترم موافقت کرده آیا نظام وظیفه موافقت می کنه و یک ترم سنوات تمدید می کنه؟باید چیکار کنم؟

سلام دوستان
    من در ابتدای ترم ۸ ارشد هستم. (الان ابتدای اسفند هست) و موفق نشدم در بهمن ماه دفاع کنم. از عزیزان کسی راهی میدونه که با این توصیفات من غیبت نخورم؟ مثلا" میشه از دانشگاه خواست تا تاریخ دفاع یا فراغت رو زودتر اعلام کنه؟ یا اینکه به هر نحو بشه معافیت تحصیلی رو واسه ترمه ۸ هم تمدید کرد؟ می ترسم پذیرشم بیاد ولی نتونم از کشور خارج بشم. توضیح: ترم 7 رو تمدید سنوات گرفتم.

Junior Member

سلام دوستان . یه سوال در حد مرگ و زندگی ازتون دارم !!!!
    کسی که بیشتر از 1 سال از تاریخ فراغت از تحصیلش گذشته باشه( 13 ماه ) و فعلا تو خدمت سربازی باشه ، بخواد برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر ، معافیت تحصیلی بگیره ، با مشکل مواجه می شه؟؟؟ کسی هست که چنین تجربه ای داشته باشه؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)