صفحه 41 از 57 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical engineering ,Sahand university of technology

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

سلام دوستان
    این ترم ترم اخره منه. و من قصد دارم یک درس رو برای معرفی به استاد نگه دارم و مهر امتحانش رو بدم.(ظاهرا تا اواسط مهر میتونی نگه داری)
    با توجه به اینکه 1 سال بعد ار پایان تحصیل وقت دارم که به سربازی برم , می خواستم ببینم که ایا من برای اپلای در سال اینده به مشکلی بر میخورم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    renewable energy resources-EPFL

سلام دوستان یه سوال فنی داشتم ممنون میشم نظرتون رو بدین

من دانشجوی ارشد تو خارج. سپتامبر مدت 3 ساله تحصیل من تموم میشه و خوب منم درسم تموم میشه. سوال؟

من 1 سال فرجه دارم که واسه دکترا پوزیشن پیدا کنم

آیا میتونم این یک سال رو ایران نیام و تو خارج از ایران بمونم؟
    امکانش هست که غیبت بخورم؟ با توجه به اینکه وصیغه من در رهن نظام وظیفه هست و تا 96 به من معافیت دادن ...
    تشکر میکنم اگه نطرتون رو بگیم ...

دوستان به این مورد توجه کنید, میتونه کیس خیلیا باشه:

من تاریخ اعزام روی برگه سبزم اردیبهشت سال بعد(95) ثبت شده. من مهر 94 فوق لیسانس علوم تحقیقات قبول شدم و فعلا نرفتم ثبت نام کنم.(امروز 10 بهمن 94 ئه). فارغ التحصیل دوره لیسانس تیر ماه 94 ام.
    حالا با توجه به اینکه چندتا دانشگاه تو آلمان و کانادا اپلای کردم و احتمالا جوابشون بعد از عید بیاد و مهر 95 کلاسام شروع بشن, از طرفی هم نمیخوام پول الکی شهریه ثابت دانشگاه آزادو بدم,به نظرتون کدوم یکی از موارد زیر قابل قبوله برای غیب نخوردن و ترک ایران:

الف) تو این چند روزواسه دانشگاه های سطح پایین مثلا هند یا مالزی اپلای کنم و نامه قبولیشونو قبل تاریخ اعزام ببرم نظام وظیفه تا غیبت نخورم و به موقع برم آلمان یا کانادا.
    ب)ماه فروردین برم شهریه ثابت علوم تحقیقات رو بریزم و مرخصی تحصیلی بگیرم از شر اردیبهشت سربازی رفتن خلاص بشم(اصلا این حالت ممکنه؟ یعنی علوم تحقیقات قبول میکنه؟ نظام وظیفه چطور؟)
    پ) نظر و تجربیات شما برای غیبت نخوردن و هر راه ممکن برای پول بیهوده خرج نکردن و خدمت نامقدس اجباری رو نرفتن.

لطفا پیشنهادات مفیدتون رو بیان کنید چون واقعا حیاتیه این مسئله

نقل قول نوشته اصلی توسط turkoglan نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال فنی داشتم ممنون میشم نظرتون رو بدین

من دانشجوی ارشد تو خارج. سپتامبر مدت 3 ساله تحصیل من تموم میشه و خوب منم درسم تموم میشه. سوال؟

من 1 سال فرجه دارم که واسه دکترا پوزیشن پیدا کنم

آیا میتونم این یک سال رو ایران نیام و تو خارج از ایران بمونم؟
    امکانش هست که غیبت بخورم؟ با توجه به اینکه وصیغه من در رهن نظام وظیفه هست و تا 96 به من معافیت دادن ...
    تشکر میکنم اگه نطرتون رو بگیم ...
    بله می تونید بمونید همونجا و نیاز به اقدام خاصی نیست و بعد از تاریخ فارغ التحصیلی به صورت اتوماتیک او یک سال شروع میشه و قبل از تموم شدن این مدت باید دفترچه پر کنید که یا برید خدمت یا به تاخیر بندازید یا معافیت تحصیلی برای دوره دکترا بگیرید
    اگر بعد از 1سال اقدام کنید غیبت می خورید

نقل قول نوشته اصلی توسط roozbeh1389 نمایش پست ها
    دوستان به این مورد توجه کنید, میتونه کیس خیلیا باشه:

من تاریخ اعزام روی برگه سبزم اردیبهشت سال بعد(95) ثبت شده. من مهر 94 فوق لیسانس علوم تحقیقات قبول شدم و فعلا نرفتم ثبت نام کنم.(امروز 10 بهمن 94 ئه). فارغ التحصیل دوره لیسانس تیر ماه 94 ام.
    حالا با توجه به اینکه چندتا دانشگاه تو آلمان و کانادا اپلای کردم و احتمالا جوابشون بعد از عید بیاد و مهر 95 کلاسام شروع بشن, از طرفی هم نمیخوام پول الکی شهریه ثابت دانشگاه آزادو بدم,به نظرتون کدوم یکی از موارد زیر قابل قبوله برای غیب نخوردن و ترک ایران:

الف) تو این چند روزواسه دانشگاه های سطح پایین مثلا هند یا مالزی اپلای کنم و نامه قبولیشونو قبل تاریخ اعزام ببرم نظام وظیفه تا غیبت نخورم و به موقع برم آلمان یا کانادا.
    ب)ماه فروردین برم شهریه ثابت علوم تحقیقات رو بریزم و مرخصی تحصیلی بگیرم از شر اردیبهشت سربازی رفتن خلاص بشم(اصلا این حالت ممکنه؟ یعنی علوم تحقیقات قبول میکنه؟ نظام وظیفه چطور؟)
    پ) نظر و تجربیات شما برای غیبت نخوردن و هر راه ممکن برای پول بیهوده خرج نکردن و خدمت نامقدس اجباری رو نرفتن.

لطفا پیشنهادات مفیدتون رو بیان کنید چون واقعا حیاتیه این مسئله
    تشریف ببرید نظام وظیفه مدارک لازم برای اینکه ثابت کنید اپلای کردید و پذیرش دارید رو ارائه بدید
    تا 6 ماه برای دانشجویانی که این وضعیت رو دارند خدمت رو به تعویق می اندازن که به مشکل نخورید

اگر این مدت براتون کمه فکر کنم راحتترین کار همون ثبت نام در دانشگاه ازاد و مرخصی گرفتن باشه که شدنی هست و کمتر از روش الف مردم آزاری داره !

نقل قول نوشته اصلی توسط olyaee نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این ترم ترم اخره منه. و من قصد دارم یک درس رو برای معرفی به استاد نگه دارم و مهر امتحانش رو بدم.(ظاهرا تا اواسط مهر میتونی نگه داری)
    با توجه به اینکه 1 سال بعد ار پایان تحصیل وقت دارم که به سربازی برم , می خواستم ببینم که ایا من برای اپلای در سال اینده به مشکلی بر میخورم؟
    سلام
    خیر به مشکل نمی خورید و اون 1سال در هر صورت به قوت خودش باقیه
    اگرم زمان کم بود براتون 6 ماه می تونید به تعویق بندازید تا پذیرشتون بیاد

سلام شرمنده احتمالا جاي درستي سوالمو نميپرسم ولي لطفا جواب بدين.من امسال ميخوام کنکور زبان بدم و برم دانشگاه(تو ايران...)سوالم اينه آيا بعد از رفتن به دانشگاه و تمديد معافيت تحصيليم بايد وصيغه بذارم که بتونم برم خارج؟يا همين طوري ديگه پاسپورت ميدن؟

ممنون

Junior Member arash1r آواتار ها

بله باید وثیقه بذاری. مبلغ وثیقه هم بستگی به نوع درخواست خروج ت از ایران داره اگر برای سفر نیمه علمی بری یه مبلغی میخوان (فکر کنم 5 میلیون) و اگر بخوای برای ادامه تحصیل بری (در صورتی که انصراف بدی یکسال وقت داری خودتو معرفی کنی یا بتونی پذیرش بگیری) مبلغش فعلا 15 میلیون تومنه.... البته فعلا.!
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminrastegar نمایش پست ها
    سلام شرمنده احتمالا جاي درستي سوالمو نميپرسم ولي لطفا جواب بدين.من امسال ميخوام کنکور زبان بدم و برم دانشگاه(تو ايران...)سوالم اينه آيا بعد از رفتن به دانشگاه و تمديد معافيت تحصيليم بايد وصيغه بذارم که بتونم برم خارج؟يا همين طوري ديگه پاسپورت ميدن؟

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanphd نمایش پست ها
    سلام. ممنون می شم اگر کسی اطلاع داره و یا تجربه و مشکل مشابهی داشته من رو راهنمایی کنه.
    من در تاریخ 31/6/93 سنوات 3 سال رو برای کارشناسی ارشد تمام کردم اما موفق به دفاع نشدم. درخواست دادم و کمیسیون دانشگاه یک ترم دیگه سنوات من رو تمدید کرد و 10/10/93 دفاع کردم.
    طبق قانون مهلت یکساله، 3/10/94 خودم رو معرفی کردم اما برای من غیبت زده شده. وقتی دلیل رو پرسیدم گفتن که تمدید سنوات ترم هفتم در سیستم نظام وظیفه ثبت نشده و مهلت یکسال رو نظام وظیفه از همون 31/6/93 حساب کرده و من می بایست تا 31/6/94 خودم رو معرفی می کردم.
    من فکر می کردم خود دانشگاه تمدید سنوات رو به نظام وظیفه اعلام می کنه. ضمن اینکه دانشگاه هیچ اظلاع رسانی هم نکرد که دانشجویانی مثل من خودشون نامه ای به نظام وظیفه ببرن.
    به نظر شما برای رفع غیبت الان چه کار میشه کرد؟
    از دانشگاه نامه تمدید سنوات ترم هفتم رو بگیرم؟
    با تشکر
    از دانشگاه نامه رو بگيريد خودشون ميدونن چه نامه اي بدن
    اون نامه رو ميبريد نظام وظيفه شهري كه توش درس ميخونيد
    اونجا يكم با مامور نظام وظيفه حرف بزنيد و از مشكلاتتون بگيد
    كلا همه چي دست خودشه و معمولا هم موافقت ميكنن با پاك كردن غيبت ها
    البته شما اگر دكترا قبول شده باشيد خيلي راحت براتون اوكي ميكنن
    ولي اگه بعدش بخوايد بريد سربازي ممكنه بگه درستون رو تموم كنيد توي سربازي بعد ي سال غيبتا بخشيده ميشه

Junior Member

سلام دوستان،

من حدود ۱-۲ ماه هستش که معافیت تحصیلی نظام وظیفه برای دکترام تموم شده، ولی هنوز پایان نامه رو سابمیت نکردم. توی پاسپورتم مهر خروج مشمولین تا پایان سال ۹۵ رو گرفتم. با توجه به اینکه با این مهر خروج، دیگه نیازی به استفاده از وثیقه و گرفتن مجوز خروج رو ندارم، آیا احیانا کسی میدونه که چجوری میتونم وثیقه (سند خونه که مستقیم تو رهن نظام وظیفه هستش) رو آزاد کنم؟
    من قصد دارم هفته دیگه بیام ایران که کارهاشو انجام بدم، ممنون میشم اگه اطلاعی در این زمینه دارید بهم بگید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)