صفحه 43 از 57 نخستنخست ... 333435363738394041424344454647484950515253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط turkoglan نمایش پست ها
    سلام دوستان من 7-8 صفحه قبلو خوندم جواب سوالمو نگرفتم

من یه بار تغییر رشته دادم (یک ترم بعد از شروع تحصیل)

الان سنوات من تو رشته جدید 3 ساله (6 ترم) یا 2.5 سال (5 ترم)

ینی اینکه با لتساب اون یه ترم رشته قبلی باهاس 6 ترمه تموم کنم یا اون 6 ترم از رشته جدید شروع میشه؟؟

تشکر از راهنماییتون- بدجوری نیاز دارم به جوابتون
    3 ساله یا 6 ترم در رشته جدید محاسبه می شود.

با سلام خدمت دوستان
    من ورودی مهر 91 می باشم.از پایان نامه در تاریخ 94/11 دفاع کردم.تاریخ مد نظر دانشگاه برای فارغ تحصیلی 93/11 می باشد.
    حال باوجودیکه بیش از یکسال از تاریخ مدنظر دانشگاه گذشته،چه راهی وجود داره تا اضافه خدمت نخورم؟؟؟؟؟؟
    در صورت داشتن غیبت،آیا مانعی برای اخذ پذیرش و خروج از کشور در حین انجام خدمت وجود داره؟؟؟؟؟
    لطفا اگر کسی اطلاع داره کمکم کنه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Engr/ ShirazU

سلام دوستان.
    ممنون می شم که افرادی که علی رغم غیبت خوردن تونستن برای ادامه ی تحصیل، مجوز و معافیت تحصیلی بگیرن، من رو از تجربیات خودشون بهره مند کنن.
    آیا بوده که مجوز ادامه تجصیل صادر شده ولی غیبت پاک نشده؟
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Engr/ ShirazU

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_gh68 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من ورودی مهر 91 می باشم.از پایان نامه در تاریخ 94/11 دفاع کردم.تاریخ مد نظر دانشگاه برای فارغ تحصیلی 93/11 می باشد.
    حال باوجودیکه بیش از یکسال از تاریخ مدنظر دانشگاه گذشته،چه راهی وجود داره تا اضافه خدمت نخورم؟؟؟؟؟؟
    در صورت داشتن غیبت،آیا مانعی برای اخذ پذیرش و خروج از کشور در حین انجام خدمت وجود داره؟؟؟؟؟
    لطفا اگر کسی اطلاع داره کمکم کنه
    شما تا 31/6/94 در سنوات مجاز بودید. حتما دانشگاه به شما مجوز داده که یک ترم اضافه تر به تحصیل خود ادامه بدید. نامه از دانشگاه در همین مورد بگیرید و به پلیس +10 ببرید تا مدت سنوات تحصیلی شما رو تمدید کنن. اگر تمدید کردن شما تا یکسال بعد از تاریخ دفاع اگر خود رو معرفی کنید غیبت نمی خورید. اما اگه تمدید نکردن، شما تا 31/6/95 برای معرفی خودتون وقت دارید تا غیبت نخورید.

Junior Member

سپاس از لطف شما
    فقط یه سوال اینکه اگر غیبت بخوریم ایا میتوانیم با پذیرش از دانشگاه خارج از کشور در میان خدمت معافیت تحصیلی و مجوز خروج از کشور بگیریم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Engr/ ShirazU

نقل قول نوشته اصلی توسط radvin نمایش پست ها
    سپاس از لطف شما
    فقط یه سوال اینکه اگر غیبت بخوریم ایا میتوانیم با پذیرش از دانشگاه خارج از کشور در میان خدمت معافیت تحصیلی و مجوز خروج از کشور بگیریم
    خواهش می کنم. قاعده کلی این هست که کسی که غیبت خورده تا اتمام سربازی مجوز ادامه تحصیل یهش نمی دن. دیگه داخل و خارج فرقی نمی کنه.
    اما در شرایطی مثل داشتن آشنا یا دلیل موجه برای غیبت داشتن ممکنه مجوز ادامه تحصیل بگیره. من هم ناخواسته با چنین مشکلی مواجه شده ام.

Junior Member

سلام سوالم خیلی حیاتیه
    ممنون میشم اگر پاسخ بدید
    من متولد نیمه اول سال73 هستم,سال 92 در مقطع کاردانی وارد دانشگاه شدم و 2/5 سال بهم سنوات دادن,اما اکنون نتوانستم در این 2/5 سال کاردانیمو تموم کنم,و یک ترم بیشتر از حد مجاز دارم میخونم,سوالم اینه که ایا وارد غیبت شدم؟ایا میتونم برای کارشناسی کنکور بدم؟در ضمن برای ارفاق سنوات اقدام نکردم,ممنون میشم اگه پاسخ بدید

Member micropsy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student, Clinical Psychology, NY

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirdsd نمایش پست ها
    سلام سوالم خیلی حیاتیه
    ممنون میشم اگر پاسخ بدید
    من متولد نیمه اول سال73 هستم,سال 92 در مقطع کاردانی وارد دانشگاه شدم و 2/5 سال بهم سنوات دادن,اما اکنون نتوانستم در این 2/5 سال کاردانیمو تموم کنم,و یک ترم بیشتر از حد مجاز دارم میخونم,سوالم اینه که ایا وارد غیبت شدم؟ایا میتونم برای کارشناسی کنکور بدم؟در ضمن برای ارفاق سنوات اقدام نکردم,ممنون میشم اگه پاسخ بدید
    سلام،مدت اولیه در مقاطع برای ناپیوسته ها 3 سال و برای پیوسته ها 5 سال هست،یک ترم دیرتر معمولا نه از نظر دانشگاه و نه از نظر نظام وطیفه مشکلی نداره.در صورتی که دانشگاه برای شما انتخاب واحد رو باز گذاشته از نظر اونا هم مشکلی نبوده و جای نگرانی نداره
    too much busy...

Junior Member

سلام دوستان.
    ببخشید
    من امسال فارغ میشم یک سال در پیام نور بودم و بعد سال 90 سراسری قبول شدم و 10 ترمه شدم (به علت فوت پدر)و این ترم فارغ میشم.
    آیا امکانش هست ک من در کنکور ارشد 96 شرکت کنم ؟
    الان ک فارغ بشم 6 ماه فرصت دارم ؟ یا یک سال ؟ (گیج شدم به خدا) ک دفترچه پست کنم ؟
    گفته میشه ک حداقل 4 5 ماه بعد از فرستادن دفترچه تاریخ اعزام میاد و اینکه در صورت قبولی میتونم معافیت بگیرم؟؟
    ممنونم بابت جوابتون.

سلام میخواستم بدونم اگر فردی ورودی مهر 90 کارشناسی باشه و مهر امسال وارد ترم 11 یعنی سنوات ارفاقی بشه
    میتونه در کنکور ارشد سال 96 شرکت کنه یا پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور بگیره یا نه؟

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)