صفحه 44 از 57 نخستنخست ... 343536373839404142434445464748495051525354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

سلام. من ورودی مهر 91 هستم. با سنوات ارفاقی، آخر سر و بعد از 2 ترم (1سال) ارفاقی، تقریبا 10 واحدم میمونه. باید چه کار کنم؟ حتما باید برم سربازی؟ نمیشه دانشگاه بمونم و این 10 ترم رو پاس کنم و بجاش غیبت بخورم؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط poorya66 نمایش پست ها
    سلام. من ورودی مهر 91 هستم. با سنوات ارفاقی، آخر سر و بعد از 2 ترم (1سال) ارفاقی، تقریبا 10 واحدم میمونه. باید چه کار کنم؟ حتما باید برم سربازی؟ نمیشه دانشگاه بمونم و این 10 ترم رو پاس کنم و بجاش غیبت بخورم؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنونم
    سلام،
    با آموزش دانشکده صحبت کنید، به شرطی که بتونید دلایل قانع کننده بیارید ممکنه بتونید 1 ترم دیگه هم تمدید کنید (البته کار بسیار سختی هست).
    سنوات ارفاقی توسط دو نهاد مختلف اعمال میشه:
    1- نظام وظیفه
    2- وزارت علوم
    زمانی که شما سقف مجاز تحصیل از نظر وزارت علوم رو رد کرده باشید، از اونجا به بعد دیگه نمیشه کاریش کرد.

Junior Member

سلام دوستان
    دوستان من الان دانشجوي پاره وقت هستم و در نتيجه مي توانم ٤ ترم مرخصي بگيرم،سوال من اينجاست كه اگر بنده اين ٤ ترم را مرخصي بگيرم و از كشور با وثيقه خارج شوم اما در مدت مجاز كه يك ماه هست برنگردم و همه ان دو سال را كه مرخصي دارم خارج از كشور باشم و بعد به كشور باز گردم ايا وارد غيبت مي شوم يا فقط وثيقه ضبط مي شود؟ممنون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mom1216 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دوستان من الان دانشجوي پاره وقت هستم و در نتيجه مي توانم ٤ ترم مرخصي بگيرم،سوال من اينجاست كه اگر بنده اين ٤ ترم را مرخصي بگيرم و از كشور با وثيقه خارج شوم اما در مدت مجاز كه يك ماه هست برنگردم و همه ان دو سال را كه مرخصي دارم خارج از كشور باشم و بعد به كشور باز گردم ايا وارد غيبت مي شوم يا فقط وثيقه ضبط مي شود؟ممنون

13- دربازگشت از سفر هاي خارج از كشور با مشمولاني كه به موقع به كشور وارد شده ليكن با تاخير خود را به وظيفه عمومي معرفي نموده اند چگونه رفتار خواهد شد؟

محدودیت خروج مجدد برای آنها لحاظ نمی گردد . و صرفا در صورت عدم ورود به موقع به داخل کشور ، حسب مورد ضبط وثیقه یا محدودیت خروج مجدد به مدت 6 ماه اعمال می گردد . از شش ماه تا يكسال از خروج مجدد ايشان جلوگيري خواهد شد .

14- با مشمولي كه با صدور مجوز به خارج از كشور سفر نموده ودر موعد مقرر به كشور بازنگشته است چگونه رفتار خواهد شد؟

معاونت موظف است مراتب را به متعهد و یا سازمان مربوط اعلام و اقدامات لازم برای اخذ مبلغ تضمین و لغو تعهد را به عمل آورده ، در این صورت پذیرش تعهد مجدد از این گونه افراد مجاز نخواهد بود . و درمورد سازمانها ، چنانچه تعداد عدم مراجعت به بیش از 10 درصد برسد ضمانت آنها معتبرنخواهد بود . وديعه وي به نفع دولت ضبط خواهد شد و در صورت ورود به غيبت همانند ساير غايبين با آنان رفتار مي شود .

منبع: vazifeh.police.ir/?siteid=25&siteid=25&fkeyid=&siteid=25&pageid=520

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    13- دربازگشت از سفر هاي خارج از كشور با مشمولاني كه به موقع به كشور وارد شده ليكن با تاخير خود را به وظيفه عمومي معرفي نموده اند چگونه رفتار خواهد شد؟

محدودیت خروج مجدد برای آنها لحاظ نمی گردد . و صرفا در صورت عدم ورود به موقع به داخل کشور ، حسب مورد ضبط وثیقه یا محدودیت خروج مجدد به مدت 6 ماه اعمال می گردد . از شش ماه تا يكسال از خروج مجدد ايشان جلوگيري خواهد شد .

14- با مشمولي كه با صدور مجوز به خارج از كشور سفر نموده ودر موعد مقرر به كشور بازنگشته است چگونه رفتار خواهد شد؟

معاونت موظف است مراتب را به متعهد و یا سازمان مربوط اعلام و اقدامات لازم برای اخذ مبلغ تضمین و لغو تعهد را به عمل آورده ، در این صورت پذیرش تعهد مجدد از این گونه افراد مجاز نخواهد بود . و درمورد سازمانها ، چنانچه تعداد عدم مراجعت به بیش از 10 درصد برسد ضمانت آنها معتبرنخواهد بود . وديعه وي به نفع دولت ضبط خواهد شد و در صورت ورود به غيبت همانند ساير غايبين با آنان رفتار مي شود .

منبع: vazifeh.police.ir/?siteid=25&siteid=25&fkeyid=&siteid=25&pageid=520

ممنون دوست عزيز از پاسختون،اما سوال من هم دقيقا همينه كه ايا با توجه به اين كه در اين دو سال معافيت تحصيلي دارم از دانشگاه اما در ايران نيستم وارد غيبت ميشوم يا نه؟ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aezvenoos نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    ببخشید
    من امسال فارغ میشم یک سال در پیام نور بودم و بعد سال 90 سراسری قبول شدم و 10 ترمه شدم (به علت فوت پدر)و این ترم فارغ میشم.
    آیا امکانش هست ک من در کنکور ارشد 96 شرکت کنم ؟
    الان ک فارغ بشم 6 ماه فرصت دارم ؟ یا یک سال ؟ (گیج شدم به خدا) ک دفترچه پست کنم ؟
    گفته میشه ک حداقل 4 5 ماه بعد از فرستادن دفترچه تاریخ اعزام میاد و اینکه در صورت قبولی میتونم معافیت بگیرم؟؟
    ممنونم بابت جوابتون.
    با اینکه میدونم الان یک سال پس از فارغ شدن زمان هست ولی آیا در مورد شرایط منم صدق میکنه ؟!

ممنون میشم جواب بدید. متشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aezvenoos نمایش پست ها
    با اینکه میدونم الان یک سال پس از فارغ شدن زمان هست ولی آیا در مورد شرایط منم صدق میکنه ؟!

ممنون میشم جواب بدید. متشکر
    شما یک بار در کل دوران تحصیل حق انصراف دارید که خب استفاده کردید
    بعد از اون اگر وارد غیبت نشده باشید که گویا شما نشدید چون دانشگاه ثبت نامتون کرده، میتونید وارد همون مقطع بشید که شدید
    بعد از پایان تحصیل در سنوات مجاز (برای کارشناسی همون 10 ترم) شما یک سال وقت دارید دفترچه پست کنید. بعدش که واستون تاریخ اعزام میخوره اگر قبلش قبول بشید در دانشگاه (یا حتی بعدش میتونید ترخیص بشید از خدمت) میتونید ادامه تحصیل بدید.
    اینها که عرض کردم قانونه ولی توصیه شدیداً موکد به شما میکنم که یه سر به نظام وظیفه شهرتون بزنید و وضعیتتون رو چک کنید چون متاسفانه هیچ چیزی به قطع قابل بیان نیست
    موفق باشید دوست عزیز

سلام دوستان
    من الان ترم شش ارشدم و دو تا مقاله دارم . تا اونجایی که پرسیدم گفتن ترم هفت کمیسیون موارد خاص تشکیل میدن قبول شدی میتونی بمونی ولی ترم 8 نداری و باید بری سربازی . منم دارم رو زبانم کار میکنم و قصدم اینه نرم سربازی و پذیرش از یه جایی بگیرم و وثیقه بزارم . راهی دوستان میشناسن ( مثلا سرباز محققی چیزی ) که این مشکل ما حل بشه ممنون میشم راهنماییم کنید .

سلام دوستان من یه مشکل بزرگ دارم لطفا کمک کنید
    من ورودی مهر 91 کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد هستم و تا 31 شهریور 95 نامه معافیت تحصیلی دارم و فقط باید از پایان نامه دفاع کنم و واحد درسی ندارم.اگه نتونم تا 31 شهریور دفاع کنم و نیاز به یک یا نهایتا دو ماه وقت داشته باشم باید چیکار کنم؟؟؟درخواست بدم از طریق دانشگاه به نظام وظیفه قبول میکنن؟؟؟

Junior Member

با سلام

بنده ترم 6 کارشناسی ارشد هستم. سوالم این هست که اگر فارغ التحصیل بشم میتونم از مهلت یکساله برای ارسال دفترچه استفاده کنم یا حتما باید 4 ترمه تموم میکردم تا بتونم از این مهلت یکساله استفاده کنم؟
    از یکی از دوستا شنیدم که این مهلت یکساله در همون سنوات مجاز به ما داده میشه یعنی مثلا ما کلا سه سال سنوات مجاز برای تحصل در ارشد داریم و مهلت یکساله هم در همین سه سال محسوب میشه.
    لطفا جواب قطعی به من بدهید.
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)