صفحه 46 از 57 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط mrpezhman نمایش پست ها
    سلام
    یک مورد خاص واسم پیش اومده، لطفا بهم مشاوره بدید
    تاریخ فارغ التحصیلیم از مقطع ارشد 9/4/94 است
    چند روز قبل از مهلت قانونی کل مدارک رو بردم پلیس+10 تا غیبت نخورم. اونجا چک کردن گفتن خیلی مسخره دانشگاه امیرکبیر نامه اشتغال به تحصیل من رو به نظام وظیفه نزده و من بعد مقطع کارشناسی دارم غیبت میخورم. تا پیگیر درست شدن این موضوع شدم، آخرین مهلتم که 9تیر 95 بود گذشت و الان چندروزی است وارد غیبت شدم. قصدم غیبت نخوردن واسه اپلای و خروج از کشور بود. درصورت ثبت غیبت، به هیچ وجه رفتن به خدمت واسم ممکن نیست.
    به نظر شما اساتید، این غیبت غیر عمد، قابل بخششه؟ یا اینکه بیخیال بشم و 2سال دیگه صبر کنم 8سال غیبتم از کارشناسی پر بشه و بخرم خدمتمو؟
    به هر حال درس خوندن شما قانونی بوده و سیستم تاجا اینو می فهمه پس غیبت شما از تیر امسال شروع میشه. این مشکلی که می فرمایید برای بیشتر بچه ها پیش اومده نمونش خودم ولی می شد تو 2 ساعت از نظام وظیفه مشکل رو برطرف کرد. (همون نامه معرفی دانشگاه کافی بود و نیازی نبود برید دانشگاه و ...- خودم دقیقا انجام دادم). به هرحال الان شما وارد غیبت شدید و تمام مزایای شما تا پایان سربازی معلق گردیده. مگر اینکه بتونید یک جوری این رو از سیستم ناجا حذف کنید. 3 ماه اضافه خدمت داره ولی هر سال بخشیده میشه معمولا.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط drafshin نمایش پست ها
    به هر حال درس خوندن شما قانونی بوده و سیستم تاجا اینو می فهمه پس غیبت شما از تیر امسال شروع میشه. این مشکلی که می فرمایید برای بیشتر بچه ها پیش اومده نمونش خودم ولی می شد تو 2 ساعت از نظام وظیفه مشکل رو برطرف کرد. (همون نامه معرفی دانشگاه کافی بود و نیازی نبود برید دانشگاه و ...- خودم دقیقا انجام دادم). به هرحال الان شما وارد غیبت شدید و تمام مزایای شما تا پایان سربازی معلق گردیده. مگر اینکه بتونید یک جوری این رو از سیستم ناجا حذف کنید. 3 ماه اضافه خدمت داره ولی هر سال بخشیده میشه معمولا.
    ممنون از پاسختون
    این بخششی که هر سال انجام میشه، فقط 3ماه رو شامل میشه یا کلا مزایا هم مقرر میشه واسم؟ مثلا میتونم در حین خدمت مرخصی تحصیلی بگیرم؟

Junior Member

سلام. من یکبار قبلا از تحصیل انصراف داده بودم و دوباره مشغول به تحصیل شده بودم و برای همین دیگه نمیتونستم تغییر رشته بدم. که الان دارم اعزام میشم خدمت تا بتونم بعدش برم رشته مورد نظرم رو بخونم. سوالم این هست که حتما باید کل خدمت رو برم تا دیگه نیازی به معافیت تحصیلی نداشته باشم, یا اگه چندماه برم دیگه اون معافیتا و انصراف قبلیم بی تاثیر میشه و میتونم مرخصی بگیرم و برم در رشته جدید ادامه تحصیل بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mrpezhman نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    این بخششی که هر سال انجام میشه، فقط 3ماه رو شامل میشه یا کلا مزایا هم مقرر میشه واسم؟ مثلا میتونم در حین خدمت مرخصی تحصیلی بگیرم؟
    دقیق نمی دونم ولی فک کنم بشه مزایا رو هم برگردوند. باید جویا بشید. برید سازمان نظام وظیفه و سعی کنید یکی از سرهنگ هایی که مرتبط کار شماست رو ببینید و مشکلتون رو بگید معمولا ادم های منطقی هستند. من خودم سال 91 برای کنسل کردن امریه سربازی رفتم و ملاقاتشون کردم و اوکی شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_95 نمایش پست ها
    سلام. من یکبار قبلا از تحصیل انصراف داده بودم و دوباره مشغول به تحصیل شده بودم و برای همین دیگه نمیتونستم تغییر رشته بدم. که الان دارم اعزام میشم خدمت تا بتونم بعدش برم رشته مورد نظرم رو بخونم. سوالم این هست که حتما باید کل خدمت رو برم تا دیگه نیازی به معافیت تحصیلی نداشته باشم, یا اگه چندماه برم دیگه اون معافیتا و انصراف قبلیم بی تاثیر میشه و میتونم مرخصی بگیرم و برم در رشته جدید ادامه تحصیل بدم؟
    تا جایی که اطلاع دارم شما چه اعزام شده باشید یا در فرجه باشید فقط و فقط یکبار برای هر مقطع می تونید معافیت بگیرید و یک بار هم تغییر رشته و ... . من خودم تاحالا 3 بار اعزام شدم و هر بار بعد از 2 3 ماه خدمت معافیت گرفتم و در رفتم .

Junior Member

آیا یکسال پس از تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاههای غیر دولتی پس از یکسال مرخصی تحصیلی و انصراف آیا بلافاصله در کنکور سراسری میتوان شرکت کرد؟

Junior Member

آیا بلافاصله پس از قبولی در دانشگاه میتوان انصراف داد و بعد از یکسال با استفاده از فراغت تحصیلی در کنکور سراسری شرکت کرد؟

Junior Member

من دانشجوی پیام نور هستم چجوری میتونم تو کنکور 96 شرکت کنم؟ شرایطش چیه؟

Junior Member

سلام خواهشا کمکم کنید
    من ورودی بهمن 91 در مقطع کاردانی دوره شبانه هستم
    پنج ترمه مجازم رو تموم کردم
    دو ترم هم سنواته ارفاقی رو تموم کردم
    در این ترم تابستان 6 واحد برداشتم
    ولی با حساب کردن این 6 واحد بازم یه 7 واحده دیگه که سه درس هستشو دارم باید چیکار کنم واقعا دیگه دارم از فکروخیاله زیاد افسرده میشم

در ضمن در ازمون کارشناسی هم شرکت میکنم که احتمالا هم قبول میشم
    اگه قبول بشم میتونم یک ترم در دانشگاهی که پذیرش شدم مرخصی بگیرم و با سنواته کارشناسی درسمو در کاردانی تموم کنم

سلام دوستان
    یک سوال کوتاه داشتم ممنون میشم جواب بدید
    تحت چه شرایطی و چطور میشه این فرجه یک ساله بعد از فارغ التحصیلی رو درخواست تمدید داد براش ؟ ترتیب اثر میدن ؟ و معمولا چندماه میشه تمدید کرد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)